Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC blokuje DC++
Autor Wiadomość
rafus 
light master


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 53
Wysłany: 02-12-2008, 16:56   

Witam,

Ja tez mam problemy z p2p w sieci UPC, a konkretnie:

*nie laczy z jednym z serwerow emule - (89.248.174.84:6543) wygląda na wyłączony
/emule TVU no1/

*w CFOospeed gdy wlaczam komende "tracert www.cfos.de"
w 2 i 3 tescie pisze "uplynal limit czasu zadania"
inne testy bez zarzutu.
a cfoospeed wyswietla komunikat ze pingi nie wracaja.

Czy ma ktos z was podoby problem ?
Czy zna ktos rozwiazanie ?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-12-2008, 17:31   

Cytat:
Czy zna ktos rozwiazanie ?

Zmienić serwer na inny bo ten nie działa. Ewentualnie postawić własny albo korzystać tylko z kad.
  marekd@jabberpl.org
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 02-12-2008, 20:00   

rafus napisał/a:
Witam,

Ja tez mam problemy z p2p w sieci UPC, a konkretnie:

*nie laczy z jednym z serwerow emule - (89.248.174.84:6543) wygląda na wyłączony
/emule TVU no1/

*w CFOospeed gdy wlaczam komende "tracert www.cfos.de"
w 2 i 3 tescie pisze "uplynal limit czasu zadania"
inne testy bez zarzutu.
a cfoospeed wyswietla komunikat ze pingi nie wracaja.

Czy ma ktos z was podoby problem ?
Czy zna ktos rozwiazanie ?


Ja mam rozwiązanie.
Nie podpinaj sie pod temat i nie rób offtopa.
 
 
rafus 
light master


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 53
Wysłany: 02-12-2008, 22:24   

Cytat:
Zmienić serwer na inny bo ten nie działa. Ewentualnie postawić własny albo korzystać tylko z kad.


lol. Ten serwer dziala na 100%. Widocznie Ciebie tez blokneli ;] /jestem z Gdyni/

Astral699 napisał/a:
Nie podpinaj sie pod temat i nie rób offtopa.


jaki offtop?
Jest temat o blokowaniu p2p, wiec napisalem , ze blokuja pewne serwery /lub serwery pewne IP/ by inni mieli tego swiadomosc.

Z tego co wiem pewna pula Ip ejst blokowana, przez to ze jeden (lub wiele) komputerow jest zainfekowana i jest czescią BotNetu który atakuje ten serwer DDoS'em.

ale dobra nie bede sie juz wiecej udzielał, skoro wiecie lepiej i nie mozecie pomoc, gdy ktos pyta.
EOT z mej strony.
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 02-12-2008, 23:58   

Nie, to nie jest temat o blokowaniu p2p, to jest temat o blokowaniu DC++ (WYŁĄCZNIE TEGO PROGRAMU!!)
 
 
Pio69 
light master

Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 103
Wysłany: 03-12-2008, 21:26   

No i znowu - leży i kwiczy.

Dostałem odpowiedź na reklamację i zwrot. Po walce od 28.08 z UPC wywalczyłem zwrot na 16,75zł :mrgreen: :mrgreen:

Ale dziś nie chce pobierać listy hubów - "istniejące połaczenie zostało gwałtownie zamknięte przez zdalnego hosta" - na 7-8 hubów nie łaczy z żadnym.

Niestyty dziady na maile ostatni mail nie odpowiadają - bo wychodzą z założenia, że wszystko działa prawidłowo.

Piszę dalej reklamacje - co mi innego pozostało :roll: .


ASTRAL 699 - czy u Ciebie DC+ działa prawidłowo :mrgreen: , wklej swoją skargę do UKE - jako wzór. Będę wiedział co pisać :P :lol: :D ;)
 
 
suck 
classic master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Paź 2005
Posty: 253
Wysłany: 04-12-2008, 21:12   

u mnie emule tez lezy i kwiczy
firewall on/off - bez roznicy
router wszystko przekierowane i tez nie chodzi nic
 
 
Pio69 
light master

Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 103
Wysłany: 09-12-2008, 17:17   

A oto ostatni mail jaki wysłałem do UPC

Dzień dobry

Widzę, że zmieniła się osoba odpowiadająca na maile. /mail z 30.11 nie dotarł czyżby jakieś pakiety po drodze zginęły??/ A już liczyłem, że nie dostanę żadnej odpowiedzi J i będę mógł się po świętach pozbyć państwa beznadziejnej usługi J

Dlatego też proszę o odpowiedź na konkretnie postawione pytania w poprzednich mailach

Proszę o udokumentowanie testów wykonanych przez pana.

Proszę także o wyjaśnienie, dlaczego od dnia 28.08 tzn. momentu złożenia reklamacji nikt nie dokonał testów łącza ani nie udostępnił mi ich wyników.

Pana odpowiedź wraz z testami, o które proszę i które państwo powinni wykonać od razu po złożeniu reklamacji zostanie przekazana w skardze do UKE oraz UOK.

REASUMUJĄC

To nie ja jestem zobligowany do udowodnienia, czy usługa działa prawidłowo czy nie.
To nie ja mam przeprowadzać testy, ale pan lub inni pracownicy działu wsparcia technicznego. I dopiero po ich udostępnieniu i ich podstawie powinniście państwo twierdzić, że nie mam racji

Pio69

A TERAZ PRZEJDŹMY DO PRZERZUCANIA SIĘ ARGUMENTAMI J

Jak pan dobrze wie – na podstawie testów, które ja wykonałem, nie można przeprowadzić pełnej analizy łącza internetowego z prozaicznego powodu.

„BRAK ODPOWIEDZI Z PIERWSZYCH HOSTÓW UTRUDNIA DIAGNOSTYKĘ.” Na podstawie ich nie można wyciągnąć takich wniosków, jakie Pan sugeruje, gdyż nie znamy parametrów jakie wystąpiły na serwerach niewidocznych. Przeprowadził Pan tylko analizę hostów widocznych i tu musimy się zgodzić na nich problemy nie występują. Dlaczego więc mam problem z Internetem i sieciami p2p?? jeśli problemy nie występują na serwerach widocznych?? W takiej sytuacji proszę ich szukać na niewidocznych.

JUŻ WIELOKROTNIE BYŁEM PRZEZ PAŃSTWA OSZUKIWANY

A NA PEWNO PRZEZ OSOBĘ Z KTÓRĄ WCZEŚNIEJ KORESPONDOWAŁEM A TYM SAMYM PRZEZ FIRMĘ UPC.

OTO KILKA PRZYKŁADÓW

Informacja od osoby z którą wcześniej prowadziłem korespondencję z dnia 25.11.2008.

„Po pierwsze modem dla połączeń z zewnątrz jest całkowicie przeźroczysty i możliwość „pingowania” go istnieje tylko z naszej sieci wewnętrznej, czego przykład przesyłam Panu w załączniku „winmtr do modemu”.

Dlaczego w załączonych testach u mnie nie widać modemu – jeśli dostają w/w odpowiedź tzn, że jestem podłączony do sieci zewnętrznej a nie UPC.

Jeśli tak to może nie ma podstaw do dokonywania wpłat za usługę internetową do UPC?? I w złe miejsce składam reklamację.

Proszę o odpowiedź – kiedy mam wstrzymać zapłaty za usługę internetową i czy dostanę zwrot już wpłaconych kwot.

Przedstawiam następujące testy z 2 komputerów podłączonych do sieci UPC w tym samym bloku i pionie oznaczone jako

komp obcy – łacze 2MB i działający w tle program p2p, antywirus, firewall
komp mój – łacze 10MB z wyłączonymi usługami
komp mój –łacze 10MB z działającym w tle programem p2p

Proponuję analizę testów przeprowadzonych w opisie jak powyżej, które wykonałem. Wnioski są takie:

1. zostałem oszukany w sprawie pierwszego serwera, u znajomego pierwszy host jest widoczny – w moich testach nie.

Czyli ja jestem podłączony do innej sieci?

2. u mnie pod obciążeniem czasy odpowiedzi PING wydłużają się grubo ponad normę, u sąsiada pomimo obciążenia są prawidłowe.

Czyli sieć UPC z której korzystam jest bardziej obciążona??

3. u mnie są przerwania tzw „upłynął limit czasu żadania”, na komputerze obcym nie ma - czyli nikt nie raczył sprawdzić nawet PING na moim łączu pomimo, że minęły 4 miesiące od zgłoszenia problemów??

Więcej wniosków nie wyciągam, bo nie od tego jestem aby wykonywać pracę za pracowników działu pomocy technicznej – chyba, że dostanę za to odpowiednie wynagrodzenie

Chcę tylko, aby usługa internetowa działała prawidłowo.

Aby w DC+, z którego czasami korzystam nie było takich sytuacji jak w załączeniu, że po połączeniu /jeśli się uda połączyć, a np. na 7 serwerów dzis udało mi się połączyć na 3 minuty z jednym/ po 2-3 minutach następuje rozłączenie„Istniejące połączenie zostało gwałtownie zamknięte przez zdalnego hosta”

Nie chcę się nad Państwem znęcać przed świętami. Czekam na naprawienie usługi, nieograniczenie sieci p2p i IRC, z których czasami korzystam.

Z poważaniem
Pio69

PS. JEŚLI PAN NIE DOCZYTAŁ W POPRZEDNIEJ KORESPONDENCJI J TESTY PRZEPROWADZIŁĘM TEŻ NA 2 KOMPIE /LAPTEK/ J objawy były takie same

PSII. Korespondencję złączyłem do reklamacji z pytaniem czy jeśli w testach wewnętrznych nie widać modemu – tzn, że jestem poza siecią UPC i czy dostanę zwrot wszystkich wpłat za usługę internetową

PSIII. Jak znajdę wolną chwilę potestuję łącze w tunelu „ssh” – i zobaczę jak działa łącze którego nie możecie przyciąć

A TO ODPOWIEDŹ :P :) :D ;) :lol: :mrgreen: :P

Szanowny Panie,

Odnosząc się do Pana zarzutów chciałbym Panu zaproponować serwis sprawdzający.
Serwis będzie polegał na wizycie technika z naszym laptopem, na którym będzie przeprowadzona weryfikacja działania łącza internetowego.
Serwis będzie warunkowo płatny.
Proszę o podanie terminów serwisu, które będą dla Pana akceptowalne.
Po przeprowadzonym serwisie sprawdzającym będziemy mogli przedstawić panu ostateczne stanowisko firmy w przedmiotowej sprawie.


CO CIEKAWE PO OTRZYMANIU MAILA NA 7 SERWERÓW z DC+ - przerwania mam tylko na 2, ale zalogowałem się na wszystkie :mrgreen: bez żadnych problemów :lol:

[ Dodano: 09-12-2008, 19:16 ]
A tu podaję jak wyglądały testy ping jednej ze stron internetowych przy pełnym obciążeniu DC+, firewall itd

1. 27.11 - przed ostatnim mailem




2. a tak po otrzymanym mailu 9.12



niech mi teraz Marek lub TePo - powiedzą, że z siecią UPC jest wszystko w OK :P

[ Dodano: 17-12-2008, 23:23 ]
A to nowe wątki zabawy z UPC - już nawet nie chcą odpowiadać na reklamacje.

-----Original Message-----
From: Serwis.internetowy@upc.com.pl [mailto:serwis@upc.com.pl]
Sent: Tuesday, December 16, 2008 1:13 PM
Subject: RE: zapytanie o jakość usług- i złożenie reklamacji w dniu

Uprzejmie informuję, iż odpowiedź na Pańską reklamację została już udzielona. Zgodnie z naszym regulaminem, cytuję:

„Po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego Abonent może skierować sprawę na drogę postępowania przed sądem powszechnym. W przypadku, gdy reklamującym jest osoba fizyczna wnioskująca o świadczenie Usług lub korzystającą z Usług dla celów niezwiązanych bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub wykonywaniem zawodu, ma ona prawo dochodzenia roszczeń w postępowaniach mediacyjnym lub przed sądem polubownym, o których mowa w art. 109 i 110 Ustawy Prawo Telekomunikacyjne.”

z poważaniem,
----------------------------------------
Maciej Błoński
Dział Wsparcia Usług Cyfrowych
UPC Polska Sp. z o. o.
----------------------------------------


I moja odpowiedź

Dzień dobry

Otrzymałem odpowiedź na reklamację z września 2008 roku.

Złożona reklamacja dotyczy II okresu gdy usługa internetowa nie działa prawidłowo.
Dlatego też należy ją rozpatrywac jako nowy wniosek.
Jeśli ma Pan wątpliwości proponuję skonsultować się z Państwa prawnikiem.

Wystarczy dokładnie przeczytać treść złożonej w dniu 3.12.2008 – ale jak widzę nie umieją Państwo czytać ze zrozumieniem.

Więc proszę się z nią zapoznać i odpowiedzieć na złożone pytania.

Z poważaniem
Pio69
 
 
shpongled 
Klikacz

Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 5
Wysłany: 19-12-2008, 12:19   

Witam - jak widze nie jestem odosobniony z problem z DC.
Czy jest w ogole ktos komu DC chodzi bez zerwan?

U mnie problem jak u wiekszosci czyli non stop Connection reset by server - probowalem roznych ustawien routera itp i caly czas to samo.
Net ogolnie chodzi bez zarzutu - z torrentami tez nie mam jakis klopotow - transfery przyzwoite ale niestety z DC to jest masakra.
Troche zdolowal mnie ten temat bo myslalem ze to u mnie cos nie tak, a jak widze jest to problem wszystkich uzytkownikow UPC.
 
 
Pio69 
light master

Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 103
Wysłany: 20-12-2008, 23:20   

shpongled,

na dc+ - siedzą tylko takie stare zgniłki jak ja :mrgreen:
ale z tego co wiem to większoąć osób posiadających UPC ma z tym problemy
 
 
shpongled 
Klikacz

Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 5
Wysłany: 20-12-2008, 23:31   

hehe - ze mnie tez juz zgred wiec sie zgadza.
Jestem operatorem na jednym z niszowych habow, do tego muza ktora slucham jest dostepna wlasciwie tylko na dc a ze mam dostep do habow gdzie moge sciagac po 1mb na sekunde, to tym bardziej mnie to wkurza ze taka kicha z tym dc.

Caly czas myslalem ze to cos u mnie nie tak - z konfiguracja routera itp, ale widze ze to niestety przypadlosc UPC , a czemu to cholera wie bo przeciez specjalnie tego raczej nie robia.
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 21-12-2008, 17:49   

Nie raczej, tylko niemalże na pewno robia to celowo.
 
 
=STAR= 
classic master


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 216
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-12-2008, 17:22   

Nie wiem jak u Was ale obserwowałem transfery utorenta przez kilka dni, komp włączony 24/h, wynik taki: w nocy nic prawie nie idzie, w dzień przed południem to samo, a po 15.00 robi się nagle booom i wszystko idzie na maxa...
 
 
shpongled 
Klikacz

Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 5
Wysłany: 24-12-2008, 01:01   

Astral699 napisał/a:
Nie raczej, tylko niemalże na pewno robia to celowo.


skas znam tego nicka:P
Po kiego grzyba maja to robic celowo jak szal dc juz dawno minal i w zasadzie, jak to dobrze kolega powiedzial - na dc siedza same zgredy.
Torrenty, z ktorych wiekszosc ciagnie w zasadzie wszystko , poczawszy od gier,muzy,filmow, konczac na programach - smigaja mi calkiem niezle.
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 24-12-2008, 21:42   

No w zasadzie masz racje shpongled. Dla mnie tez to jest niezrozumiałe dlaczego blokuja akurat wlasnie DC++.
Ale z drugiej strony ma to jakby sie doszukac jakis sens. Gdyby zaczeli blokowac masowo we wszystkich miastach torrenty to ludzie by UPC powiesili za ja**.
Z dc++ korzystaja "zgredy", jakies zdecydowane mniejszosci, wiec co im szkodzi przyblokowac tam ruch. Wielu skarg nie bedzie. Nie to co byłoby w porównaniu gdyby torrenty przycieli/przyblokowali.

PS: u mnie ostatnio torrenty slicznie dzialaja. Wczoraj na 3 plikach sumarycznie miałem 2200KB/sec :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: