Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC blokuje DC++
Autor Wiadomość
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 06-07-2008, 15:16   UPC blokuje DC++

od 2000 roku miałem Aster. Nigdy, przenigdy nie miałem takich problemów z DC+ jak teraz.
W aster potrafiłem sciagajac od 1 osoby z huba uzyskiwać niemalże 100% mozliwosci łącza.
Zaiwaniało az milo, generalnie zadnych większych problemów.

A w UPC
1. Sciagam od kilku osób - transfer sumaryczny 20KB/sec
Ściagam od 20 osób z różnych hubów - transfer łączny 60-70KB/sec

2. Notoryczne "connection time out" - niemozliwośc pobrania listy share.

To wszystko w pakiecie Ultra. I powiedzcie mi teraz, że UPC nie ma z tak tragicznymi predkosciami czy "time-outami" nic wspólnego. Przeciez to widac czarno na białym.

PS: nie próbujcie mi doradzać żebym sie przesiadł na torrenty. Z DC++ korzystam sporadycznie, najczęsciej aby sciagnąc jakies naprawde stare mp3, któych nie mozna gdzie indziej znaleść. O pobiernaiu filmów, gier i oropgramowania nie ma mowy. Nigdy tego nie praktykowałem z programów p2p.

Jak to jest u Was. Też macie takie jazdy z dc++ w UPC ?
Ostatnio zmieniony przez Marek 06-02-2009, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 06-07-2008, 15:48   

I poco to było przenosić się do UPC ? Sam chciałeś to teraz cierp.
_________________
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-07-2008, 16:25   

dc++ stworzono do wymiany plikami w sieciach LOKALNYCH wiec nie dziw się że gorzej sobie radzi na duże odległosci ;)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-07-2008, 17:00   

Po takim temacie spodziewałem się jakiś konkretów (dowodów).

A tu tylko trochę narzekań jakie to dc++ jest beznadziejne, że ludzie coraz bardziej ograniczają prędkość udostępniania danych...

Tylko jaki to ma związek z upc albo aster ?

Jak chcesz sprawdzić czy ktoś coś blokuje, to postaw sobie serwer umów się z kimś kto ma 20Mbitów uploadu niech Ci coś udostępni.
  marekd@jabberpl.org
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 06-07-2008, 17:43   

Prosze bardzo.
Jesli tak naprawde potrzebujecie dowodów, to je wam dostarcze, chociaz naprawde nie rozumiem w jakim celu. Przecież i tak nie rozwiążecie tego problemu.

ANIOŁ: to zes teraz nowość przywalił. Siec lokalna, czy nie lokalna w Aster wyciskałem 10mbitów nawet sciagajac z japonskich hubów, czy amerykanskich.
Z tym LAN czy nie LAN to taka wymówka jak z tym ze internet jest "do" jakiejs wartosci :P
Czym jest dla ciebie duża odległośc? wawa-3city ? wawa>berlin? wawa>tokio ?

Od wielu, wielu lat uzywam DC++ i wiem jakie transfery i skąd mozna uzyskiwać.

kvs: Aster w ofercie TV nie ma polsatu sport, a UPC ma. Przede wszystkim dlatego przeniosłem się do UPC. Poza tym internet jest szybszy. Co prawda wieczorami czasem gorzej, ale da sie przezyć.

*Status* Window Downstream: 2371.18 KBytes/s Upstream: 53.66 KBytes/s
Status z przed 20 minut, sciagajac z Paryża.
Ostatnio zmieniony przez Astral699 06-07-2008, 17:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 06-07-2008, 17:48   

Marku a słyszałeś o tym że można ograniczać pasmo po konkretnych protokołach ? Czytając twoją wypowiedź mam wrażenie że chyba nie. Są specjalne routery sprzętowe które potrafią ograniczać ruch dla p2p analizując nagłówki pakietów. Pewnie jak by postawić serwer http i kazać komuś ściągać jakiś plik to okazało by się że idzie pełnym pasmem.
Kiedyś posiadałem w domu 3 łącza: jedno dsl tpsa, drugie aster, trzecie ETOP. Jeśli na jednym ASTER bądź ETOP uruchomiłem serwer http to na łączu TPSA mogłem ściągać dane z max. prędkością. Tak samo uzyskiwałem max prędkość przy np. przesyłaniu plików przez GG czy też FTP. Jeśli zaś testowałem protokół bittorrenta to między ASTER a TPNET lub między ETOP a TPNET nie udało mi się uzyskać więcej jak 2-3 kB/s i nie ważne jaki port ustawiłem, nie dało się uzyskać maxa. W celu przeprowadzenia takiego testu i uruchomiłem własny prywatny tracker i więc nie ma tu mowy że ktokolwiek inny poza moimi 2 komputerami mógł korzystać z mojego testowego torrenta. To jest dowód na to że niektórzy operatorzy przycinają ruch p2p. Z testów które przeprowadziłem wynikło jednoznacznie że to tpsa przycina bo między aster a etop miałem pełną prędkość dla protokołu bittorrent. A może Marku masz i na to jakieś swoje mądre wytłumaczenie ?
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-07-2008, 19:21   

Cytat:
Marku a słyszałeś o tym że można ograniczać pasmo po konkretnych protokołach ?
słyszałem
Cytat:
Są specjalne routery sprzętowe które potrafią ograniczać ruch dla p2p analizując nagłówki pakietów.
wiem jak to działa, ale ipp2p to jest rozwiązanie typowo programowe - oczywiście można zainstalować na ruterze na którym chodzi jakiś linux

Cytat:
TPNET lub między ETOP a TPNET nie udało mi się uzyskać więcej jak 2-3 kB/s i nie ważne jaki port ustawiłem, nie dało się uzyskać maxa.
Bo tepsa blokuje.

Ale blokuje nie tylko p2p wielu osobom udostępniałem dane na własnym domowym serwerze (prościutki serwer www na wysokim porcie) - nikt nie ma problemów za wyjątkiem posiadaczy neostrady - im idzie 2-3kB/s i zrywa połączenia. Nie dzieje się tak zawsze ale bo czasem potrafi działać normlanie ale bardzo czesto maja właśnie tego typu problemy.

Może jeszcze kilka osób pamięta z grupy dyskusyjnej jak stawiałem własny tracker (2 razy) i udostępniłem torrenta na bardzo szybkim łączu - wszyscy którzy próbowali mieli maksymalną prędkość (i to mimo to, że był tylko 1 seed).

Jednak Astral699 tego typu testu nie przeprowadzał - narzeka jedynie, że kiepsko się ściąga od obcych którym wcale nie zależy na szybkim wysyłaniu danych.
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 06-07-2008, 19:51   

Ale skoro wcześniej miał innego dostawcę łącza i robił to samo co teraz a wyniki miał lepsze to chyba coś w tym jest.
_________________
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-07-2008, 20:38   

kvs napisał/a:
Ale skoro wcześniej miał innego dostawcę łącza i robił to samo co teraz a wyniki miał lepsze to chyba coś w tym jest.


Też tak sądzę.
 
 
mgregor 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 89
Wysłany: 06-07-2008, 20:59   

No ja niestety nie potwierdzam. Z ciekawosci odpalilem DC++ i zaczalem pobierac jakas mp3. Idzie 50-80 kB/s (zapewne cale dostepne lacze udostepniajacego). Inne roznie: 200-300 B/s, 2-3 kB/s. Zalezy na kogo sie trafi. Trzeba pamietac ze przy DC nie pobiera sie z serwera i od wielu ale od jednego i dodatkowo on ma max. 250 kB/s (2 MB) od siebie. Niech przyssie sie do niego paru userow i juz dla kazdego zostaje po 30-40 kB/s.
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 06-07-2008, 21:28   

Poprosiłem kumnpla z Astr twój Swiat zeby na huba wszedl. 5-7KB/sec od niego lecialo
Podpiąłem sie pod kilku[nastu] od któych sciagałem przeszlo 300KB/sec jak miałem neta w Aster.
Wiem od kogo, bo mam troche userów na pewnym hubie od których czesto sciagam jak odpalac DC++
Tak od nich przeszlo sciagałem 300KB/sec tak dzis 10KB/sec nie mogłem przekroczyć.

Wiec jak, dalej usprawiedliwiamy UPC ? Zła godzina, kiepski routing, a moze kolesie z marsa byli ?

Nie ma sensu szukac daleko - UPC vs. DC++ to zenada :(

Jak jestem w błędzie to mnie z niego wyprowadzcie.
Pokazcie jesli mozecie screena z dc++ jak Wam sie "szybko" sciąga. Niech bedzie to nawet sumaryczny transfer od Xnastu osób.

U mnie wygląda to tak.

 
 
OBYWATEL 
light master

Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 61
Wysłany: 06-07-2008, 21:44   

Astral699 napisał/a:
Nie ma sensu szukac daleko - UPC vs. DC++ to zenada :(

Nie tylko DC++... Ale też 'eMule' i 'SoulSeek'...
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 06-07-2008, 21:57   

Soulseeka od bradzo dawna nie uzywałem, juz xl-at, a emule nigdy.
Bede kombinowal z tym dc++

Moze zmienie na inna wersje )nowsza/starsza) lub cos w tym stylu
 
 
mgregor 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 89
Wysłany: 07-07-2008, 01:13   

Prosze bardzo. Ten sam hub co Ty, ten sam plik i co? Ponad 500 kB/s. I to nie jest chwilowa predkosc. Stale utrzymuje sie ponad 500 kB/s. Zaczalem pobierac drugi? I co? Mam ponad 600 kB/s. Trzeci? Prosze bardzo! ponad 700 kB/s. Proponowalbym nie zwalac winy na UPC.

dc.JPG
Plik ściągnięto 1747 raz(y) 369,13 KB

 
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-07-2008, 14:40   

tez niedawno mialem takie transfery, teraz nie moge osiagnac 10 KB/s, od kogo bym nie sciagal to transfer rowna sie 1-5 KBs i w dol, non stop mnie rozlacza, dc jest teraz praktycznie bezuzyteczny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: