Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Analog i bardzo słaba jakośc
Autor Wiadomość
TomekB 
light master


Dołączył: 13 Paź 2005
Posty: 62
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-06-2008, 17:22   Analog i bardzo słaba jakośc

Witam. Niską jakośc obrazu miałem u siebie zawsze lecz na telewizorach CRT nie było to takie uciążliwe. Lecz niedawno brat kupił sobie mały 26calowy LCD i tu jest problem. Wiadomo, że nie spodziewam się cudu po kablówce, ale na prawie wszystkich kanałach występują pewne zakłócenia obrazu w postaci jasnych poziomych pasów przesuwających się powoli od dołu do góry ekranu. Na telewizorach CRT również jest ten efekt, ale mniej widoczny.
Żeby wyeliminować wszystkie możliwe problemy u mnie w domu odłączyłem wszystkie trójniki, rozdzielacze itp. i podłączyłem TV bezpośrednio do firmowego rozdzielacza od UPC (zdjęcie nr 1). Zakupiłem również separator galwaniczny (zdjęcie nr 2), lecz nic to nie dało.

Czy po prostu UPC daje taki marny sygnał wszędzie czy tylko ja mam pecha. A może któś się nielegalnie podłączył na klatce i sieje ? Jeszcze raz przypominam, że nie oczekuje superjakości (zwłaszcza na LCD), ale wydaje mi się, że coś jest nie tak.

Na zdjęciu nr 3 bardzo dobrze widoczne zakłócenia na ciemnym tle.
Na miniaturkach widoczne zakłócenia na innych kanałach.










 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-06-2008, 18:05   

Zwyczajnie coś zakłóca obraz - już dawno temu trzeba było wezwać serwis aby zakłócenia zlikwidowali.
Sam nic nie zdziałasz, nie masz co kombinować.
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 02-07-2008, 18:52   

Te zakłócenia to tak zwane "100Hz". Mogą pochodzić np. z popsutego wzmacniacza. Powinieneś zgłosić niech przyjedzie serwis i obada.
_________________
 
 
TomekB 
light master


Dołączył: 13 Paź 2005
Posty: 62
Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-07-2008, 19:18   

kvs napisał/a:
Te zakłócenia to tak zwane "100Hz". Mogą pochodzić np. z popsutego wzmacniacza. Powinieneś zgłosić niech przyjedzie serwis i obada.


Dziękuje za odpowiedź. Jest jakiś numer do serwisu na terenie Szczecina, czy dzwonić na party line ? Na razie wypełniłem formularz na stronie upc.
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-07-2008, 11:40   

To może ja podepnę się w tym temacie... U mnie również występuje problem ze złą jakością sygnału telewizyjnego.

Polega to na tym, że na niektórych kanałach mam pionowe, jakby lekko przezroczyste ok. 2 centymetrowe pasy, przesuwające się z prawej strony na lewą (lub odwrotnie, w zależności od kanału). Nie są one jednak tak widoczne jak te, które ma autor tematu i powodują one jedynie lekkie rozjaśnienie ekranu w tym 2cm pasku... Problem występuje zarówno po podłączeniu tv do rozgałęziacza dostarczonego przez UPC, jak i po podłączeniu do głównego gniazdka.

W ogóle dziwna sprawa bo czasem mam wrażenie, że na kanale iTV łapie mi jakby słaby sygnał Canal +. Ostatnio np. oglądając iTV widziałem w tle obramowanie "Łapu Capu", polegające właśnie na tym, że zamiast pasków widziałem lekko skaczący napis "Łapu Capu", który to rozjaśniał normalny obraz w miejscu, gdzie występował. Nie wiem jak to dokładniej opisać ;/

Teraz pytanie, czy wie ktoś może co powoduje ten problem? TV raczej nie bo w innym mieście (Biała Podlaska, TV z Vectry) wszystko było OK (problem występuje w Warszawie, dzielnica Ursynów). Może końcówka, którą wpinam to TV została źle zamontowana? Może coś na klatce? Obecnie nie mam niestety możliwości zrobienia zdjęć. Za ok. tydzień być może mi się uda... Czy warto wtedy wzywać technika? Zaznaczam, że pasy/zakłócenia są słabo widoczne, na niektórych tylko kanałach i najlepiej widać je dopiero wieczorem. Przy odbiorze instalacji (podczas zakładania TV i internetu) w ogóle ich nie zauważyłem. Ale teraz, gdy zdarza mi się oglądać np. snookera na eurosporcie późnym wieczorem (czasem uda mi się akurat trafić na jakąś powtórkę) to pasy na zielonym tle są strasznie denerwujące... ;/
 
 
 
pkosela 
Klikacz

Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 12
Skąd: Warszawa - Bródno
Wysłany: 05-07-2008, 10:54   

Miewam podobne objawy (pasy, tylko częściej ukośne, a nie pionowe) - W-wa - Bródno. Pierwsza diagnoza technika, to rezygnacja z połaczenia przez magnetowid, który (jako nonsensowny) szybko padł, pan conieco pogrzebał przy gniazdku w mieszkaniu i było lepiej. Później sytuacja zaczęła się powtarzać. Najgorsze jest to, że nie ma chyba żadnego logicznego wytłumaczenia, kiedy zakłócenia się pojawiają. Moim zdaniem sieć jest przeciążona - za słaby sygnał dochodzi do mieszkań, albo kabelki są niechlujnie podłaczone. Po niedawnej wymianie skrzynek jest jakby lepiej (odpukać!). Jednak np. Kuchnia TV na telewizorze nie da się oglądać, dopiero przez magnetowid jest OK. Wymiana kabli, próby dostrojenia TV nie pomagają. Zobaczymy jak będzie dalej. Mam zamiar wzywać serwis do skutku, albo rozwiązać umowę z powodu niezadowalającej jakości usługi...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-07-2008, 11:35   

Cytat:
Mam zamiar wzywać serwis do skutku, albo rozwiązać umowę z powodu niezadowalającej jakości usługi...
Lepiej złożyć reklamację i zarządać zwrotu abonamentu (+jeszcze jakaś rekompensata), kwestia finansowa to jedyne co może ich zmusić do działania.

Cytat:
Moim zdaniem sieć jest przeciążona - za słaby sygnał dochodzi do mieszkań,
Za słaby sygnał wygląda trochę inaczej - takie jednolite śnieżenie na wszystkim.

Tutaj to są zakłócenia albo przez złe ekranowanie jakiś elementów sieci albo tak jak pisał kvs jakiś popsuty sprzęt (co wydaje się najbardziej prawdopodobne)
  marekd@jabberpl.org
 
pkosela 
Klikacz

Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 12
Skąd: Warszawa - Bródno
Wysłany: 05-07-2008, 14:49   

Marek napisał/a:
Lepiej złożyć reklamację i zarządać zwrotu abonamentu

Nie wiem, czy to by przeszło...
Marek napisał/a:
Tutaj to są zakłócenia albo przez złe ekranowanie jakiś elementów sieci albo tak jak pisał kvs jakiś popsuty sprzęt

Możliwe. Tak, czy siak, powinni to poprawić. Tylko muszę mieć troszkę czasu i więcej chęci na walkę z operatorem...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-07-2008, 15:33   

Cytat:
Nie wiem, czy to by przeszło...
a dlaczego by miało nie przejść ? Podpisałeś umowę, zapłaciłeś - ma działać, jak nie działa właściwie muszą oddać pieniądze.
  marekd@jabberpl.org
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-07-2008, 17:29   

Marek... Tylko jaki element mógłby się popsuć? TV podłączam bezpośrednio do głównego gniazdka. Bez żadnych magnetowidów, rozgałęziaczy, a pionowe, wolno poruszające się pasy są nadal. Poza tym jak wytłumaczyć w ogóle fakt, że na iTV łapie mi częściowo Canal+? Co może być za to odpowiedzialne? Może to jednak tylko końcówka? Co do samej instalacji to blok nowy, kable tak samo i z tego co rozmawiałem z sąsiadami to nikt podobnych dolegliwości nie ma... Obraz praktycznie idealny, bez smużenia czy pasów nawet na analogu...
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-07-2008, 18:07   

Cytat:
Tylko jaki element mógłby się popsuć? TV podłączam bezpośrednio do głównego gniazdka. Bez żadnych magnetowidów, rozgałęziaczy, a pionowe, wolno poruszające się pasy są nadal.
Przecież nie u Ciebie w mieszkaniu !
Cały czas pisze, że chodzi o ich sieć.
Cytat:
jak wytłumaczyć w ogóle fakt, że na iTV łapie mi częściowo Canal+? Co może być za to odpowiedzialne?
tak, że źle dobrali częstotliwości i puszczają w kablu programy w miejscu w którym nadawane są inne rzeczy (a powinni przenieść je na inne wolne pasma)

Nie wiem z jakiego jesteś miasta ale np w Gdańsku 4 programy pokrywają się z innymi programami nadawanymi na tych samych częstotliwościach z nadajników naziemnych
  marekd@jabberpl.org
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 06-07-2008, 13:07   

ja mam podobne pasy ale tylko na karcie tv, na telewizorze jest juz dobrze i oni mowia ze dostarczaja sygnal do telewizora a nie do komputera, i co ja mam zrobic :( z tymi zlodziejami
_________________
 
 
pkosela 
Klikacz

Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 12
Skąd: Warszawa - Bródno
Wysłany: 06-07-2008, 14:06   

Marek napisał/a:
Podpisałeś umowę, zapłaciłeś - ma działać, jak nie działa właściwie muszą oddać pieniądze.

Idealista! ;)
egefege napisał/a:
ze dostarczaja sygnal do telewizora

A nie do gniazdka w mieszkaniu?
egefege napisał/a:
i co ja mam zrobic

"Nie mieć" telewizora? ;)
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 06-07-2008, 17:58   

nie oni do telewizora dla nich tuner tv w komputerze nie jest odbiornikiem, zeby byla u mnie alternatywa juz dawno bym z nich zrezygnowal
_________________
 
 
TomekB 
light master


Dołączył: 13 Paź 2005
Posty: 62
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11-07-2008, 10:54   

Był właśnie serwis od UPC i... nic nie znaleźli. Ale muszę przyznać, że tych zakłóceń już nie było na TV. Z drugiej strony jest wczesna pora i możliwe, że sąsiedzi jeszcze nie odpalili swoich maszyn. Pochlastać się tylko. Tyle czasu czekałem na serwis i okazało się że wszystko jest ok. Muszę pod wieczór sprawdzić te zakłócenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: