Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uzaleznieni od WoWa proszeni o rade
Autor Wiadomość
tbg 
Klikacz

Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: 24-06-2008, 20:54   uzaleznieni od WoWa proszeni o rade

W WoWa gram od bety i w zasadzie domowy komputer do niczego innego nie sluzy. Korzystam z Astera (W-wa), ale ostatnio 250 laga w godzinach krytycznych 19-22 sprawiaja, ze zamiast healowac to slackuje:) Zaczely sie tez pojawiac dc-ty co jest juz nie do przyjecia.

Jak to wyglada w chello? Gram na Sunstriderze, battlegroupa Blackout. Mam mozliwosc zmiany i jesli mialoby byc lepiej to chetnie sie przeniose, ale wole nie ryzykowac zmiany na gorsze.

Prosze o kilka opinii w szczegolnosci od uzytkownikow warszawskich.
 
 
Marcin 
light master


Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 73
Skąd: Warszawa-Bemowo
Wysłany: 24-06-2008, 23:02   

Pytanie chyba nie do mnie , bo jestem właśnie na odwyku :D (nie grałem już ponad tydzień).
Jeśli chodzi o ping to w godzinach 19 - 22 mam od 89 do 250, przeważnie nie więcej niż 170.
Kilka razy ponad 250 ale wtedy potrafiło przekroczyć nawet 500.Z serwera wyrzuciło mnie 2 - 3 razy , z tym że wszystkie przypadki miały miejsce w tym roku.Również w tym roku(marzec-kwiecień) są zauważalnie wyższe pingi.
Gram od września 2007.
Battlegroup:Blackout
Serwer:Agamaggan
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-06-2008, 08:14   

Czyli to nie wina UPC, czy Astera, tylko problem występuje gdzieś dalej.
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 25-06-2008, 18:15   

ja gralem 4 miesiace na bronze dragonflight od lutego do maja 2008 i ping niezaleznie od pory dnia mialem okolo 200-250, ale znudzila mi sie szybko ta gra :) chwilowa zachcianka to byla
_________________
 
 
Marcin 
light master


Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 73
Skąd: Warszawa-Bemowo
Wysłany: 25-06-2008, 19:41   

clarkkent napisał/a:
Czyli to nie wina UPC, czy Astera, tylko problem występuje gdzieś dalej.

Hmm...Niby masz rację , ale od tego roku (a właściwie od końca zeszłego) również gracze EVE-Online mają z połączeniami nieustające problemy których,o ile dobrze zrozumiałem , nie mają abonenci innych dostawców.
A swoją drogą czy ktoś może robił ankietę jakości gry online(pingi itp.) w skali całego kraju w zależności od lokalizacji i operatora?
Jestem ciekawy wyników bo w takiej ankiecie odsiałoby się zawirusowane komputery , ludzi uruchamiających po kilka usług obciążających sieć i przy okazji okazałoby się który dostawca jest najbardziej przyjazny graczom.
 
 
Icemen 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 199
Wysłany: 25-06-2008, 21:43   

Jak się uzależniłeś to odpocznij sobie od tej gry 2-3 mc co najmniej . :) bo jak wiesz ze coś ci szkodzi to jest pierwszy krok .
W upc Wow działa 99.99% dobrze nawet jak jest ping 250 -300 nie mam odczuwalnego laga da się grac
zwykle mam 150 ale to zależy od severa
 
 
mgregor 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 89
Wysłany: 26-06-2008, 08:02   

Potwierdzam. Gram od miesiaca, ping od 40 do 150 ms (srednio), ale nawet przy 250 lagow nie bylo. Z serwera wylogowalo mnie raz.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-06-2008, 09:00   

Marcin napisał/a:
Niby masz rację , ale od tego roku (a właściwie od końca zeszłego) również gracze EVE-Online mają z połączeniami nieustające problemy


Teraz z tego co wiem, to problemy nie występują.
 
 
Marcin 
light master


Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 73
Skąd: Warszawa-Bemowo
Wysłany: 26-06-2008, 21:05   

clarkkent napisał/a:
Teraz z tego co wiem, to problemy nie występują.


Być może przesadzam ale ostatni post (wątek Eve-online) Rustius-a ze skargami jest z 19.06 bez zamknięcia i odpowiedzi co było przyczyną , poprzednie Olmer-a z 7.05 oraz Outlander18 z 10.05 więc o ile nie były to chwilowe zakłócenia to problem się powtarza.
Obawiam się co prawda że masz rację pisząc że przyczyna problemu (WoW) jest niezależna od UPC (a szkoda bo być może dałoby się ją usunąć).
Mimo wszystko ciekawostka: poprzednio (Classic 3/1) mając utorrenta uruchomionego na 50%/70% nie odczuwałem spowolnienia sieci (www,gry) tak jak teraz gdy mam (od marca)Turbo 10/1 i utorrenta uruchomionego na 50%/50%(a download przecież tak samo 1Mb/s).
 
 
mgregor 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 89
Wysłany: 26-06-2008, 21:25   

Problem jest na styku Telii z operatorami panstwowymi. Najwiecej problemow z polaczeniem maja abonenci polskiej Netii (95% postow na forum WoW), gracze z Turcji i Rosji (bylo jeszcze pare postow z innych panstw ale to jakies sporadyczne przypadki). Wsrod postow na forum WoW inni operatorzy (TPSA, Aster, UPC, mniejsi) to lacznie jakies pojedyncze procenty. Ja np. nie mam kompletnie zadnych problemow z polaczeniem. A moj brat (Netia na liniach TPSA) od 2 tygodni nie moze grac (problem juz z zalogowaniem do gry).

[ Dodano: 01-07-2008, 16:48 ]
Problem rozwiazany.

Stunelowalem bratu polaczenie przez Astera. Do tego celu uzylem 2 darmowych programow: WinSocks v1.2 i SocksCap v2.40.

SocksCap v2.40 do pobrania stad:
http://gsts.onlinedown.net/down/sc32r240.zip

WinSocks v1.2 do pobrania stad:
http://www.tucows.com/preview/362901

Na komputerze ktory ma tunelowac instalujemy WinSocks. W polu Service Address wybieramy adres karty sieciowej ktora ma nasluchiwac i przesylac dalej. W polu Service Port wpisujemy port na jakim ma dzialac usluga (domyslnie 1080 i proponowalbym nie zmieniac).
Przekierowujemy na routerze port 1080 UDP i TCP na komputer udostepniajacy usluge (jesli mamy router jesli nie mamy to tylko odblokowujemy go na firewallu)

Na komputerze z problemami instalujemy SocksCap. Uruchamiamy. Zaznaczamy SOCKS5 i Resolve All Names locally. W polu SOCKS Server wpisujemy adres IP serwera SOCKS. W polu Port wpisujemy 1080 (chyba ze zmienilismy port w serwerze). Klikamy OK.
Klikamy New.
Profile Name: WOW
Command line: klikamy browse i pokazujemy plik WoW.exe
Klikamy profil i RUN!

Dalej to juz normalnie.

Wazne zeby komputer ktory tuneluje mial internet od innego dostawcy inaczej wszystko to mija sie z celem.

Pomysl zaczerpniety z polskiego forum World of Warcraft.

[ Dodano: 01-07-2008, 18:21 ]
EDYCJA:

po paru probach doszlismy do wniosku ze lepiej jest ustawic Socks4. Polaczenie jest stabilniejsze i nie rozlacza.
 
 
M1ch43lord 
Klikacz

Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 19
Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-07-2008, 03:44   

Od poczatku wakacji mam pingi 4000-5000ms w godzinach od okolo 16:00 do 23:30. Gram na serwerze zlokalizowanym we frankfurcie ale testowalem tez inne europejskie i na okolo 70% serwerow OFICJALNYCH sa kosmiczne pingi , na 30% około jest wszystko ok... gadalem z około 10 znajomymi i maja to samo z chello, oczywiscie obsluga ciagle mowi ze 'rozwiazuja problem'... zreszta caly temat jest nawet na mmorpg.pl gdzie gracze WoWa sie skarza z calej Polski na pingi 5000-10000 w godzinach wieczornych w chello, w zadnej innej sieci internetowej nie maja takich problemow.

Podobno na pirackich polskich serwerach sa dobre pingi... ale jak chcesz sobie na powaznie na oficjalnych pograc to nie polecam chello.
 
 
mgregor 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 89
Wysłany: 02-07-2008, 08:04   

A to dziwne. Ja mam od 60-150 ms. Czasami skacze do 200 ale w komforcie grania nic to nie zmienia (zadnych lagow). Raz jedyny wywalilo mnie z serwera a laga mialem moze ze 2 razy w ciagu ostatniego miesiaca.
 
 
M1ch43lord 
Klikacz

Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 19
Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-07-2008, 17:02   

mgregor napisał/a:
A to dziwne. Ja mam od 60-150 ms. Czasami skacze do 200 ale w komforcie grania nic to nie zmienia (zadnych lagow). Raz jedyny wywalilo mnie z serwera a laga mialem moze ze 2 razy w ciagu ostatniego miesiaca.


Oodaj nazwe serwera na ktorym grasz to sprawdze jak jest u mnie... napisalem przeciez ze na 30% jest wszystko ok wiec nie wiem co widzisz w tym dziwnego.
 
 
mgregor 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 89
Wysłany: 21-08-2008, 18:43   

Gram na The Maelstrom. Jak grasz na piratach to pretensje miej do administratora serwera a nie do UPC/Astera/TPSA/innego ISP.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: