Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc w configu BitSpirit pod chello Turbo 10 Mb/s
Autor Wiadomość
galilleus 
Klikacz

Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: 19-06-2008, 05:11   Prośba o pomoc w configu BitSpirit pod chello Turbo 10 Mb/s

Wiatm serdecznie, od kilku dni jestem uzytkownikiem chello turbo o prędkości 10 Mb/s. Przesiadłem się na niego z neostrady 512. Namietnie sciagam różne pliki przez siec p2p używając programu Bitspirit v3.2.2. Niestety transfery danych nie są szałowe - średnio 150-200KB/s co jak na maks łącza około 1100KB/s mnie nie zadowala. Moje pytanie zatem, czy ktoś może zaproponować mi optymalną konfigurację programu pod win xp. Zaznaczam, że nie chcę zmieniać klienta sieci torrent a jedynie prawidłowo go skonfigurować. Z góry serdecznie dziekuje za pomoc.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 19-06-2008, 05:37   

Nie chcesz zmieniać klienta, a powinieneś, bo ten Twój jest badziewny. Polecam uTorrent
Pewnie korzystasz z publicznych trackerów - nie licz na duże szybkości. Polecam prywatne trackery z ratio.
Jeżeli masz zainstalowane SP2 to zwiększ liczbę jednoczesnych połączeń TCP, lub całkowicie wyłącz ten limit - można to zrobić przez edycje wpisów w rejestrze, lub jakiś program, np. xp-AntiSpy.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-06-2008, 14:44   

Klient nie ma wpływu na szybkość (a jak już porównywać lepszość to właśnie to ani µtorrent ani utorrent nie pozawalają ingerować we wszystkie ustawienia)

Ustaw maksymalną prędkość wysyłania na 800kbitów/s (100KBajtów/s),
szybkość pobierania bez limitu albo 10Mbitów,
ilość jednoczesnych połączeń 100 na torrent, 150 w sumie na cały program, maksymalna ilość osób do których mogą być jednocześnie wysyłane dane 20 w sumie (jeśli twój program nie pozwala ustawić limitu w sumie ustaw po 10 na torrrent i nie ściągaj więcej niż 2 na raz)
DHT ma być włączone.
Należy się upewnić się czy porty nie są przez nic blokowane (są trzy sztuki: tcp dla torrentów, udp dla danych, udp dla DHT).
Pozwalaj na połączenia szyfrowane i nieszyfrowane.

Ściągaj z dużych stron jak zatoka piratów, na pliku z dużą ilością seedów spokojnie kilka megabitów wyciągniesz.
  marekd@jabberpl.org
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 19-06-2008, 18:07   

Marek napisał/a:
(a jak już porównywać lepszość to właśnie to ani µtorrent ani utorrent nie pozawalają ingerować we wszystkie ustawienia)


Ale przecież wiesz, że to jest to samo, tylko nie każdemu chce się wstawiać do nazwy "µ", więc zastępuje to "u" :D
A klient ma znaczenie, bo takie wynalazki jak ten BitSpirit czy BitComet często przekłamują rzeczywistą prędkość (sprawdzone i przetestowane), a dodatkowo źle naliczają dane na prywatnych trackerach (pomimo wyłączonego DHT, tylko na publicznych się włącza), a µTorrent wszystko dobrze pokazuje i poprawnie nalicza statystyki, a do tego jest "najlżejszym" klientem pod Windows (na Linuksie można go używać przez wine, ale lepszy jest rTorrent), ma dużo opcji konfiguracyjnych i można ingerować w zaawansowane ustawienia (Preferencje -> Zaawansowane).
Ilość połączeń spokojnie można nawet zwiększyć, chyba że komputer (system) nie wyrabia, ale właśnie dlatego polecam µTorrenta, bo zjada najmniej zasobów i jest prosty w obsłudze, a dodatkowo posiada ciekawy interfejs przez WWW i dzięki temu można kontrolować, dodawać i usuwać swoje torrenty będąc poza domem i łącząc się z nim z innego komputera.

galilleus, napisz do mnie PM to Ci wyśle zaproszenie na dobry prywatny tracker (dużo seedów), wyjaśnię Ci co i jak i potem napiszesz jaką masz prędkość.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-06-2008, 18:59   

Cytat:
Ale przecież wiesz, że to jest to samo, tylko nie każdemu chce się wstawiać do nazwy "µ", więc zastępuje to "u"
ale µ to jest „mi” czyli alt+m jak nie działa alt to powinno zostać samo m.

Tak samo czy gdy nie działa ð zastąpisz ja przez najbardziej optycznie podobne ó czy przez d bo to „delta” ─ alt+d ;)

Jeśli chodzi o klienta pod linuksa polecam ktorrent (dzięki przeportowaniu kde pod windows będzie go można również używać pod windows jest zdecydowanie lepszy od µtorrenta)

Ale jest jeszcze masa innych klientów począwszy od bittorrenta (tego pierwszego pythonowego, oczywiście działającego również pod windows i mającego mniejsze wymagania niż µtorrent) aż do azureusa chyba najbardziej rozbudowanego ze wszystkich, do wyboru do koloru. Ponieważ są to programy typowo sieciowe liczy się nie tylko wygląd ale ważne jest również bezpieczeństwo (a używanie zamkniętych programów to pod tym względem loteria).

Przy ustalaniu ilości połączeń trzeba pamiętać, że do nawiązania każdego z nich potrzebne jest przesłanie pewnej ilości danych a większość jest potem bezużyteczna, lepiej pozwolić programowi aby wybrał jedynie te najlepsze.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,69 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: