Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lagi w grach
Autor Wiadomość
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-04-2005, 17:16   

Marek napisał/a:
Cytat:
Są, bo podaje dla każdego serwera aż 3 liczby (właśnie te pingi),

To są 3 pingi - tylko trzy i o w krótkim odstępie czasu po sobie, jeśli opóźnienia w sieci nie są stałe niewiele Ci to da nie dowiesz się również czy i gdzie pakiety są po drodze gubione.

No pewnie - wolę PingPlottera 8)

Cytat:
Cytat:
wiec na pewno to Ty nigdy w Windowsie w linii poleceń nie
wpisałeś "tracert jakiśadres"...

Znowu się mylisz wpisywałem wiele razy zanim poznałem lepsze narzędzia.

W zupełności wystarczy mi to, że dopiero z tego wątku dowiedziałeś się, że
te milisekundy mają coś wspólnego z pingami. 8)

Cytat:
ten twój exec podobnie jak ping, telnet i inne to po prostu odpowiednie programy wzięte ze starego systemu bsd

A to mnie tak strasznie obchodzi skąd są wzięte jak zeszłoroczny śnieg
pod parapetem. Jak będę chciał teorię to sobie sam pogoglam. 8)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-04-2005, 17:28   

Cytat:
W zupełności wystarczy mi to, że dopiero z tego wątku dowiedziałeś się, że
te milisekundy mają coś wspólnego z pingami.

Skąd zaraz takie podejrzenia ?
Czy dlatego, że napisałem te trzyliczby to na pewno się są żadne statystyki zamiast napisać trzy czasy odpowiedzi to jeszcze nie statystyka z której można by coś wywnioskować ?
Bawiłem się traceroutem zanim jeszcze powstał win95, i sugestie jakobym nie wiedział jak on działa są zwyczajnie śmieszne.

A tymczasem żadna z osób opisująca swoje problemy z graniem nie sprawdzi co jest przyczyną tych problemów.
  marekd@jabberpl.org
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-04-2005, 17:50   

Marek napisał/a:
Cytat:
W zupełności wystarczy mi to, że dopiero z tego wątku dowiedziałeś się, że
te milisekundy mają coś wspólnego z pingami.

Skąd zaraz takie podejrzenia ?
Czy dlatego, że napisałem te trzyliczby to na pewno się są żadne statystyki zamiast napisać trzy czasy odpowiedzi to jeszcze nie statystyka z której można by coś wywnioskować ?


Zadałem proste pytanie: To co w takim razie oznaczają
te liczby (...) jak nie "pingi do wszystkich komputerów po drodze"?

- więc sam widzisz, że Twoja odpowiedź była (jak dla mnie) wymijająca. 8)
Poza tym, statystyka to jedno, a jej sens i wnioski z niej płynące
to drugie. Jak ktoś chce straty pakietów to ma jeszcze "ping -t" :D

Cytat:
A tymczasem żadna z osób opisująca swoje problemy z graniem nie sprawdzi co jest przyczyną tych problemów.

I to Cię dziwi? Narzekać na chello każdy potrafi, bo najłatwiej.
 
 
barteks 
Klikacz

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 4
Wysłany: 21-04-2005, 18:10   

Marek napisał/a:
A tymczasem żadna z osób opisująca swoje problemy z graniem nie sprawdzi co jest przyczyną tych problemów.


No raczej nie kazdy sie musi na tym znac. Skoro na jednych serwerach mam ping 30 a na innych 300 i na wszystkich zagranicznych 500 no to chyba nie jest to moja wina.
 
 
BarTek 
Klikacz

Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 4
Wysłany: 21-04-2005, 22:11   

Niewiem jak wam ale mi sie znacznie juz pingi polepszyly odkad chello zrobilo interwencje w Szczecinie wiec nie mam juz powodow do narzekac,a problemy mialem takie same :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-04-2005, 00:29   

Cytat:
Skoro na jednych serwerach mam ping 30 a na innych 300 i na wszystkich zagranicznych 500 no to chyba nie jest to moja wina.

Skoro istnieją takie komputery do których masz niski ping oznacza, że to raczej nie jest wina chello (napisałem raczej bo pewności nie ma a nie chciałeś sprawdzić) co za problem wydać jedno polecenie albo dla jeszcze większej wygody i pewności ściągnąć sobie lepszy programik (nawet instalować nie trzeba) w którym można to prawie, że wyklikać.
  marekd@jabberpl.org
 
Luk 
easy master

Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 32
Skąd: Lublin
Wysłany: 28-04-2005, 23:41   

Siemak

Posiadam chello light i gram sobie w popularna gre Quake 2.Od niedawna mam tak zwane lagi trace calkowicie poloczenie z serverm a ping mam od 22 do 31 gora wiec powino byc wszystko wpozadku.Dodamm jescze ze wystepuje to zjawisko tylko w chello sprwdzalem servery u kumpla i dzila mu wszystko dobze a ma neo 128 kb/s :evil:
 
 
 
Leorick 
Klikacz

Dołączył: 03 Maj 2005
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 03-05-2005, 00:10   

eh zygac mi sie chce jak niektorzy glupio pisza ze to wina uzytkownika a nie chello lol omg.

Powiem tak, mam 2 nety na chacie, mam neo+ 512 i chello light ta wersje 512, od jakis 4 tygodni mam problemy z pingami w godzinach ktore zostaly tutaj wypisane czyli cos po 17 do 24, i w zyciu sie nie zgodze ze cos jest nie tak z moim kompem, bo w takim momencie przelaczam na neo+, wchodze na serva na ktorym przed chwila bylem w chello i kufa pingi mam juz wporzadku, wiec to nie wina mojej windy, kompa mam dobrze zabezpieczonego i nie dopuszczam zadnego rodzaju robactwa, wiec niech nikt nie pieprzy ze to wina uzytkownika, jeszcze miesiac temu pingi byly dobre o kazdej porze w tym czasie moglem grac w Americas Army siedzac na gg i gadajac na Skype ( oczywiscie na p2p to nie ma miejsca lol bo przez to zawsze pingi byly do dupy) teraz oczywiscie nie musze wspominac ze jest do dupy, w WoW to juz wogle masakra szkoda gadac. A wiec pytam tutaj ludzi zgromadzonych zeby napisali cos sensownego a nie nawzajem sie oskarzac ze ty masz kompa do dupy a ty masz kilka trojanow a twoja winda nie ma jakiegos packa zwanego KB123123 bleble, jakies pomysly jeszcze ??
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-05-2005, 02:18   

Cytat:
A wiec pytam tutaj ludzi zgromadzonych zeby napisali cos sensownego a nie nawzajem sie oskarzac ze ty masz kompa do dupy

Spokojnie nikt nikomu tutaj na forum czegoś takiego nie wciska. Pierwszą podstawową rzeczą jest sprawdzenie trasy do serwera na którym grasz dzięki temu jednoznacznie i szybko dowiemy się gdzie powstają opóźnienia. Możesz to zrobić przy pomocy traceroute (zwyczajnie wydaj polecenie tracert adres.serwera.na.którym grasz) możesz też skorzystać z mtr dużo lepszego programiku (dodatkowo z graficznym interface). Jak już sprawdzisz przyślij wyniki będzie o czym pogadać.

Tak przy okazji twierdzisz, że masz komputer dobrze zabezpieczony a jednocześnie z niebieskiego znaczaka na dole twojego posta wynika, że korzystasz z ie czy zdajesz sobie sprawę, że przeglądarka ta ma obecnie 24 luki na które nie nie została wydana jeszcze żadna poprawka a karzada z nich umożliwia mi przejęcie kontroli nad twoim komputerem gdy tylko wejdziesz na moją stronę (o setkach mniej znaczących błędów już nie wspominając) i żaden antywirus ani firewall mi w tym nie przeszkodzi.
  marekd@jabberpl.org
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 03-05-2005, 12:06   

Marek napisał/a:
(...)korzystasz z ie (...) że przeglądarka ta ma obecnie 24 luki (...) karzada z nich umożliwia mi przejęcie kontroli nad twoim komputerem gdy tylko wejdziesz na moją stronę (...)


ROTFL
 
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 03-05-2005, 13:20   

Leorick, pingi, a ogólnie jakość połącznia zależy od diablo dużej ilości czynników. Jednym z najprostszych, które przychodzą mi do głowy jest to, że łącze chello to nie DSL, jest zupełnie inaczej zbudowane niż neostrada. Dlatego, na przykład wysyłając coś przez p2p na neo nie masz opóźnień, a na chello masz - to wynika ze struktury łącza.
Poza tym nikt nie gwarantuje wysokich pingów do każdego serwera - no i byłoby to głupotą. Pamiętaj, że każdy kij ma dwa końce - a każdy kabel sieciowy przechodzi przez kilka routerów i na każdym z nich mogą powstawać opóźnienia, na które UPC niekoniecznie może mieć wpływ.

Dlatego zastosuj się do tego co mówił Marek - to, że kiedyś do jakiegoś serwera są jakieś pingi nie mówi nam dużo. Podaj porę dnia, system operacyjny, adres serwera, dokładną trasę (Marek pisał jak to zrobić)... Poza tym sprawdź czy sposoby opisane w FAQ nie przynoszą rezultatu. Jeśli nie, to napisz nam to, nie chce nam sie zgadywać wszystkiego.

A tak poza tym - używaj ASE i znajdź sobie serwer, do którego pingi masz niskie.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-05-2005, 18:26   

Leorick napisał/a:
eh zygac mi sie chce jak niektorzy glupio pisza ze to wina uzytkownika a nie chello lol omg.


Problem tylko w tym, że wszyscy mamy to samo chello (speed pomijam)
a kłopot masz TYLKO Ty...

Leorick napisał/a:
ty masz kompa do dupy a ty masz kilka trojanow


Wywaliłeś już wszystkie zbędne procesy z Windowsa tak jak pisałem wcześniej? 8)
 
 
Leorick 
Klikacz

Dołączył: 03 Maj 2005
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 04-05-2005, 01:35   

nom Marek podaj swoja stronke dzieki ktorej przejmiesz kontrole nad moim kompem, a i powodzenia zycze, po drugie hackerzy tak zabardzo sie nie afiszuja ROTFL. Sinus zapewniam cie ze nie mam zbednych procesow, dlaczego do danej godziny mam dobre pingi a cyrki dzieja sie o tych samych godzinach ?? wymyslny trojan ktory tylko czeka az odpale WoW albo AA zeby tylko mi poprzeszkadzac ?? nie sadze. Dlaczego wszystko bylo OK zanim teoretycznie zwiekszyli szybkosc ? moglem gierzyc do upadlego i ani na chwile ping nie podrosl, hmm no dziwne chyba mi sie tylko zdawalo ze bylo dobrze, moze mam jakies urojenia?? tez mozliwe, calkiem mozliwe, to tylko moj chory wymysl ROTFL.

edit: a tak przy okazji, jest godzina 1:40, jak to ostatnio bywa o tej godzinie pingi na prawie kazdym servie europejskim w AA mam swietne, i tak bedzie do godziny 17 mniejwiecej, po godzinie 17 na tych wszystkich servach na ktorych gralem(czyli okolo 15 servach) pingi skacza do 500 jak nie wiecej nieraz, ale oczywiscie to tez moj wymysl ja poprostu nie widze tego pinga przez caly dzien tak ?? poprostu swietnie.

A i IE uzywam od parady, przewaznie z OPERY korzystam, tylko koles na TS wyslal mi adres tej stronki i sie otworzyla w IE wiec co za roznica dla mnie byla w czym to forum otworze, nie dbam o to czy ktos hackuje mi kompa, poprostu chcem miec dobre pingi jak wszyscy heh.
 
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-05-2005, 02:28   

Leorick napisał/a:
Sinus zapewniam cie ze nie mam zbednych procesow,


Nie widziałem Twojego logu z HijackThis, więc zakładam wstępnie,
że masz jeden wielki śmietnik i grasz z włączonymi skajpami i torentami. 8)

Leorick napisał/a:
edit: a tak przy okazji, jest godzina 1:40, jak to ostatnio bywa o tej godzinie pingi na prawie kazdym servie europejskim w AA mam swietne, i tak bedzie do godziny 17 mniejwiecej, po godzinie 17 na tych wszystkich servach na ktorych gralem(czyli okolo 15 servach) pingi skacza do 500 jak nie wiecej nieraz, ale oczywiscie to tez moj wymysl ja poprostu nie widze tego pinga przez caly dzien tak ?? poprostu swietnie.

Podaj adresy do pingowania - każdy będzie mógł sam sprawdzić co w trawie piszczy...
 
 
Leorick 
Klikacz

Dołączył: 03 Maj 2005
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 04-05-2005, 10:11   

tak mam jeden wielki smietnik, gram z wlaczonym torrentem, emule, edonkeyem, kazaa i reszta programikow, oczywiscie konferencje video prowadze w tym samym czasie, udostepniam neta jeszcze 100 osobom na tym laczu 512, + kazdy z nich sciaga tak jak ja lol, moze byc?? zapominasz o jednym fakcie, ze mam 2 nety, kiedy zaczynaja sie problemy z chello to przelaczam na neo+ i wszystko jest ok, wiec dlaczego niby procesy zbedne ktore mam nie dzialaja tak samo na neo+ ?? przeciez to logiczne jest, ale widze ze logika to nie twoja mocna strona, w sumie nie bede juz nawet zagladal tutaj bo widze ze nie ma po co, jak ma dalej sie tak prowadzic glupkowato gadka heh.

edit: eh znowu zapomnialem
213.228.238.178:1716
213.228.239.198:1716
213.228.238.72:1716
213.228.239.113:1716
213.228.239.169:1716
213.228.238.73:1716
213.228.239.251:1716
213.218.117.232

tak jak pisalem wczesniej do godziny 17 mam tutaj wspaniale pingi i na wszystkich innych europejskich servach americas army, jak tylko zbliza sie 17 to sieczka jest na nich, przelaczam na neo+ i wszystko ok, ale to tylko moja chora wyobraznia przypuszczam lol
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: