Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgrywanie z dekodera cyfrowego z dyskiem na PC
Autor Wiadomość
JimRoot 
Klikacz

Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: 02-06-2008, 18:28   Zgrywanie z dekodera cyfrowego z dyskiem na PC

Zamówiłem przed chwilą dekoder cyfrowy z dyskiem twardym, Pan z biura obsługi powiedział ze jest możliwość zgrania zarejestrowanego materiału na komputer. Jak się to robi, co jest potrzebne do tego?? Robił ktoś już to??
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-06-2008, 18:36   

Mysle że pan z obsługi potraktował Cię jak naiwnego co uwierzy we wszystko bo juz wiele razy na tym forum było pisane że takiej możliwosci nie ma raczej bez wywalania bebechów....a co za tym idzie z poprzez naruszenie plomb
 
 
amax71 
easy master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 47
Skąd: Katowice
Wysłany: 02-06-2008, 22:10   

a tak z innej beki czy ktoś wie po co z tyły dekodera jest wejście usb???co ma za zadanie czy nagrany film na usb można odtworzyc poprzez dekoder???
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-06-2008, 22:24   

Cytat:
a tak z innej beki czy ktoś wie po co z tyły dekodera jest wejście usb?
było w obudowie jaką wytłoczyli w fabryce, taniej jest nic nie robić niż je zaklejać

Jak chcesz sobie odtwarzać pliki z usb kup własny odtwarzacz divx/mpeg4 (kosztuje mniej niż miesięczny abonament w upc)
  marekd@jabberpl.org
 
patryk_waw 
light master


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-06-2008, 22:33   

Marek napisał/a:
było w obudowie jaką wytłoczyli w fabryce, taniej jest nic nie robić niż je zaklejać



powiedz mi czym Ci tak zalazło za skóre UPC, że na siłę szukasz dziury w całym? Już zostało wyjaśnione po co jest USB i Ethernet, a Ty dalej swoje.

Cytat:
a tak z innej beki czy ktoś wie po co z tyły dekodera jest wejście usb???


W MediaBox wbudowany jest modem DOCSIS i w planach jest rezygnacja z oddzielnych modemów do netu, dlatego jest komplet złącz jak w zwykłym modemie
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-06-2008, 22:42   

Cytat:
W MediaBox wbudowany jest modem DOCSIS
to oczywiste - służy do odbioru telewizji
Cytat:
powiedz mi czym Ci tak zalazło za skóre UPC, że na siłę szukasz dziury w całym?
Niczym.

Jeszcze 3 tygodnie temu pytaliście się mnie dlaczego ich bronię.
Ostatnio zmieniony przez Marek 02-06-2008, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
  marekd@jabberpl.org
 
patryk_waw 
light master


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-06-2008, 23:19   

Marek napisał/a:
to oczywiste - służy do odbioru telewizji ?



Oczywiste że służy do odbioru TV cyfrowej, bo jak sam wiesz TV cyfrowa to nie tylko obraz i dźwięk, ale cała interaktywna otoczka która nie może działać bez kanału zwrotnego który realizowany jest za pomocą modemu DOCSIS. Możesz sobie sprawdzić na ekranie diagnostycznym, że modem otrzymuje prawidłowy adres IP i działa.
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-06-2008, 23:49   

Znak zapytania nacisnął mi sie przypadkiem, pozatym tak jak napisałem modem służy do działania samego tv, nie wydaje się aby były tam 2 modemy i ten drugi miał służyć jako podłączenie do internetu dla złącza ethernet.
  marekd@jabberpl.org
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-06-2008, 08:48   

Cytat:
pozatym tak jak napisałem modem służy do działania samego tv, nie wydaje się aby były tam 2 modemy i ten drugi miał służyć jako podłączenie do internetu dla złącza ethernet.


Mi też tak się wydaje, bo kto by chciał mieć wszystko w jednym pomieszczeniu, to raczej mało wygodne.
 
 
gorion 
light master

Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 79
Skąd: Warszawa-Wola
Wysłany: 03-06-2008, 09:22   

Ja dla mnie to bylaby super sprawa, zawsze to pare zlotych zaoszczedzi sie na pradzie, pozatym mniej kabelkow... zalezy jak kto ma wszystko rozplanowane.
  Motorola
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-06-2008, 10:30   

gorion napisał/a:
Ja dla mnie to bylaby super sprawa, zawsze to pare zlotych zaoszczedzi sie na pradzie, pozatym mniej kabelkow... zalezy jak kto ma wszystko rozplanowane.


Jeśli są dwa modemy wbudowane, to i tak mediabox będzie ciągnął więcej prądu niż jakby był tylko jeden.
Zapytam o "parę" - to znaczy 2-3 zł? Czy to gra warta świeczki? ;-)
 
 
gorion 
light master

Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 79
Skąd: Warszawa-Wola
Wysłany: 03-06-2008, 14:12   

Te zwykle modemy troche sie grzeja (tak jak ich zasilacze) wiec moze wyjsc wiecej niz pare zlotych ... choc bardziej denerwuje mnie ta plątanina kabli.
  Motorola
 
patryk_waw 
light master


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-06-2008, 15:22   

Cytat:
Znak zapytania nacisnął mi sie przypadkiem, pozatym tak jak napisałem modem służy do działania samego tv, nie wydaje się aby były tam 2 modemy


Nie są potrzebne dwa oddzielne modemy do działania TV i internetu, tak naprawdę na jednym modemie DOCSIS możesz mieć kilka różnych interfejsów które realizują różne usługi. Patrz telefonia UPC, na jednym modemie masz cztery interfejsy (Ethernet, USB - do internetu i Line 1, Line 2 do telefonii)
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-06-2008, 16:27   

No teoretycznie by można jest tylko małe ale, musieli by zmienić sposób na ograniczanie prędkości. Bo jak ktomuś z tych 10Mbitów połowę zajmie oglądanie jakiegoś programu w HD to nie będzie zbyt szczęśliwy (a co dopiero gdyby miał 2).
  marekd@jabberpl.org
 
patryk_waw 
light master


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-06-2008, 17:30   

Marek, Konfiguracja modemu jest per interfejs także oglądanie HD nie będzie miało wpływu na przepustowość łącza, tak samo jak teraz nie ma wpływu rozmowa telefoniczna.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: