Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
A JEDNAK BLOKUJĄ P2P :(
Autor Wiadomość
citizen_x 
Klikacz

Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 4
Wysłany: 12-05-2008, 23:59   Blokuja

Tak blokuja, tu kraków, jak ostatnim razem to zrobili to wystarczyla zmiana dnsow i wszystko smigalo ,dzis niestety mimo opendnsa trackery bez ssl leza i kwicza.
Zeby bylo smieszniej legalne trackery tez niedzialaja.
Ja tam jutro do skurwysynkow dzwonie ,bo nigdzie w umowie (szczegolnie ze umowe mam sprzed 10 lat) nie ma nic o traffic shapingu i to jest lamanie umowy.
Jesli zostane poinformowany ze tak juz bedzie to rozwiazuje z nimi umowe i niech mnie cmokna.
Do anioła-> obstawiaj sobie niewiedze ile chcesz, ale ja i znojomy z gdyni jestesmy starzy wyjadacze w temacie ,jeszcze na dc i dialupie sie ssalo.chello ewidentnie filtruje.Zreshta kiedys robili juz podobne akcje tylko nie tak zaawansowane.
 
 
digiter 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 49
Wysłany: 13-05-2008, 00:02   

Emule też nie działa- nie można podłączyć się do serwerów albo w ostateczności podłącza jako Low Id, Kad Network firewalled. Po podłaczeniu tego samego kompa do neostrady wszystko chodzi na High ID. W żadnym z przypadków net nie jest dzielony- podłączam się jako samodzielny user.
Ostatnio zmieniony przez digiter 13-05-2008, 00:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-05-2008, 00:14   

Na moj gust to nie moga blokowac bo inaczej szybko straca wielu userów........
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-05-2008, 00:15   

Citizen... Mógłbyś pomóc forumowemu koledze i napisać na jakiej dokładnie podstawie najlepiej jest rozwiązać umowę z UPC? ;p Bo akurat wtorek mam na uczelni wolny więc bardzo chętnie przeszedłbym się na Jana Pawła i rozwiązał umowę :D Tym bardziej, że za podobną cenę mogę mieć neta dużo lepszego (ulotkę o łączu symetrycznym dostałem już po podpisaniu umowy z UPC ;/)

Internet zamówiłem/przedłużyłem dość niedawno (jak wprowadzili 10mb) i od tego czasu mam tylko problemy ;/ Raz, że sygnał słaby (mimo że blok nowy i sąsiedzi, którzy zdecydowali się na Astera są w siódmym niebie), speedtesty pokazują coś około 8mb/800kbps (mam Turbo), pliki ściągają się też z prędkościami ok. 900kb (zamiast ?1280?) i wysyłają z prędkościami ok. 90kb/s to jeszcze teraz torrenty zaczęli blokować...

Nigdy nikomu już nie polecę tego neta. Chyba już dużo lepiej jest wybrać trochę droższego, ale za to dużo solidniejszego i pewniejszego Astera lub jak ktoś ma taką możliwość to jeszcze coś innego...
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-05-2008, 00:36   

U mnie nadal nic nie blokują, łączę sie normalnie z wszystkimi trackerami na standardowych ich portach przy normalnych ustawieniach.

Sytuację monituroję teraz dość dokładnie i na pewno widział bym, że coś jest nie tak.

Zauważyłem, ping do zagranicznych serwerów wzrósł dzisiaj o około 30-40ms w stosunku do średniego, widać jakieś zamiany w rutingu więc nie wykluczone że coś tam robią ale nie wiem jaki to miało by mieć wpływ akurat na p2p.

W sobotę wieczorem były spore straty pakietów (spowodowane szumem na linii, SNR był w granicach 21-25 i modem wariował) ale to pewnie tylko u mnie lokalnie coś przy kablach grzebali.
  marekd@jabberpl.org
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-05-2008, 01:17   

Marek to jak to jest że nam działa wszystko dobrze a reszcie swiruje ? bo juz głupiałem..... mamy jakies chody w UPC czy jak ? :P
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-05-2008, 01:24   

Widzisz... Gdańska może nie monitorują...
U mnie (Warszawa - Ursynów) sprawa wygląda tak jak opisałem. O słabej jakości łącza nie będę już pisał, bo nie o tym jest temat. Fakt jest taki, że jeszcze wczoraj bez problemu ściągnąłem dwa pliki z w/w trackera. Przy ściąganiu obu transfer był maksymalny. Dzisiaj wieczorem przy poleceniach w utorrencie jest czerwony znaczek i nie łączy do trackera, nie łączy też więc do żadnych seedów czy peerów, bo nie otrzymuje ich z trackera.

Z komputerem nie robiłem od wczoraj kompletnie nic, co mogłoby wpłynąć na tą zmianę. Nie jest to też wina trackera, z którego ściągam, bo poszedłem do sąsiada który ma internet z Aster i używając moich danych (by wykluczyć bana czy inne tego typu sytuacje) bez problemu połączyło z trackerem i zaczęło ściągać...

W połączeniu z dziwnymi "tracerroutami" dość wiarygodna staje się informacja o awarii jakiegoś światłowodu czy czegoś podobnego i blokowaniu P2P przez UPC w celu uniknięcia całkowitego kryzysu. Wyobraźcie sobie tylko co by było gdyby cała masa ludzi, której dano internet 20 i 10mb nagle (przy tej usterce/awarii) zaczęła ściągać z P2P :DDDD

edit: dopiero teraz zobaczyłem, że i Anioł jest z Gdańska (wcześniej ostatnia wypowiedź należała do Marka). Czyli faktycznie bardzo prawdopodobne, że Gdańsk łączy się jakoś inaczej i dlatego wam P2P działa. Może np. awaria jest gdzieś na terytorium Polski i dlatego np. w Waszawie czy Krakowie P2P nie działa a w Gdańsku czy innym mieście już tak. Tego chyba wiedzieć nie musimy (nieszczęśnicy bez P2P)... Nas interesuje tylko to, że wczoraj (np. u mnie) P2P jeszcze było... Dzisiaj już nie ma. Dla pewności pójdę jeszcze jutro z rana do drugiego sąsiada, który też ma internet z UPC i zobaczę jak sprawa wygląda u niego. Jeśli P2P też nie będzie to chyba pofatyguję się do biura, a wtedy to już witaj necie 4/4 :DDDD
Ostatnio zmieniony przez omufo 13-05-2008, 01:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
citizen_x 
Klikacz

Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 4
Wysłany: 13-05-2008, 01:27   :-)

Ciekawa sprawa, zmienilem mac modemu ,mac sieciowki wylaczylem wszystko ,odczekalem minute ,wlaczylem i z nowymi IP wszystko zaczelo dzialac.
Byc moze upieprzaja okreslonych userow jak im wyskoczy jakis alert, moze to automat, a moze okreslone wybiorczo zakresy macow/ip :-/.
W kazdym badz razie na poprzednim IP niedzialaly trackery bez SSL ,a teraz dzialaja, nawet systemu nie restartowalem, wiec odpada jakikolwiek inny czynnik jak samo UPC.Tak jak zreszta inni pisali po podlaczeniu sie do innego isp problem automagicznie znikal.
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-05-2008, 01:32   

Cóż... Thx za prawdopodobnie działające rozwiązanie. Sprawdzać mi się tego szczerze powiedziawszy nie chce, bo jako prosty użytkownik znać się na tym i bawić w to nie muszę! Płacę za internet niemałą kasę i wymagam, by dostarczano mi go w pełni - razem z P2P. Jeśli nie to cóż, wystarczy podziękować UPC za wygodny pretekst do zerwania umowy i podpisania jej u innego providera neta ;D
 
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-05-2008, 01:50   

Wyżej tez pisali z Gdanska ludzie że im nie dziala to ja juz nie wiem....moze mam jak z Markiem po prostu szczescie bo juz nie raz widzialem że ludzie narzekali na cos a Markowi i mi w tym czasie wszystko hula normalnie a jestesmy z dwóch konców Gdanska praktycznie....dziwne
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-05-2008, 02:36   

Jak już wyżej wspomniałem, będąc zwykłym użytkownikiem internetu kompletnie nie powinno nas interesować dlaczego jakieś funkcje mi nie działają, dlaczego mam słaby sygnał, dlaczego to, dlaczego tamto.
Za to odpowiedzialne jest UPC, a to, że im coś nawaliło to fakt.

1) Duża część użytkowników skarży się na blokowanie P2P (nie chce mi się wierzyć, by nagle nam wszystkim coś zepsuło się w kompie i wina była po naszej stronie)

2) Dziwne tracerrouty do Niemiec przez Holandię, Francję, UK, czasem USA.

3) Nie wiem czy to jest tylko u mnie ale na www.speedtest.net rekomendowanym serwerm nagle stał się ten w Koszycach (nie wiem czy dobrze piszę... chodzi o miasto chyba na Słowacji). Dziwne?

To wszystko to fakty. Coś się posypało a UPC ratuje się blokowaniem P2P. Najpierw naobiecywali kilkunastomegowych łączy, a teraz nie wiedzą jak się z tego wyplątać. Cóż, pozostają nam chyba tylko reklamacje i rezygnacje ;] Pytanie tylko jak je napisać ;p
 
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-05-2008, 03:02   

omufo napisał/a:


3) Nie wiem czy to jest tylko u mnie ale na www.speedtest.net rekomendowanym serwerm nagle stał się ten w Koszycach (nie wiem czy dobrze piszę... chodzi o miasto chyba na Słowacji). Dziwne?
;p


U mnie Bydgosz?
 
 
repoman1 
Klikacz

Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 12
Skąd: Rumia k/Gdynia
Wysłany: 13-05-2008, 03:44   

Potwierdzam ....Trójmiasto ( Rumia) , wszystkie trakery są blokowane prywatne jak te ogólnodostepne ....a pozatym niektóre strony niedziałają miedzyinnymi youtube
 
 
krakusek 
Klikacz

Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 15
Wysłany: 13-05-2008, 07:56   

u mnie (Gdańsk-Przymorze) takze od wczoraj wieczorem trackery nie dzialaja (PT, HD-bits).. wszystko inne smiga az milo...
...dzisiaj (po pracy) sprobuje przes SSL'a...
 
 
dzimbo 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 18
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13-05-2008, 08:06   

Ja muszę niestety potwierdzić tą informację (szczecin) trackery nie dzialaja. SSL działa tzn widzi seedow ale nic sie nie sciaga.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,52 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: