Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cyfrowa telewizja upc a tuner DVB-T??
Autor Wiadomość
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 02-04-2008, 20:39   Cyfrowa telewizja upc a tuner DVB-T??

Witam wiem ze do wprowadzenia telewizji cyfrowej na dobra sprawe minie jescze troche czasu ale mam maly problem. Juz od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem zakupu zew. tunera tv do monitora. Ostatnio na allegro znalazlem nawet takie cos link
i tu moje pytanko czy taki tunerek bedzie w przyszlosci wspolpracowal z tv cyfrowa Upc. Czy do ich dekoderow potrzebne beda specjalne karty tak jak do cyfry +/n/premiere. Wiem ze Tv cyfrowa upc na takiej zasadzie dziala np. w Irlandi. Czy moze beda zakladac jakies filtry(ktore latwo sie sciagalo :twisted: w skrzynkach) i tym sposobem dawac pakiet select czy max tak jak to bylo do tej pory z pakietami tv nizszymi i pelnym.Pytam glownie dlatego ze roznica miedzy tunerem z dvb-t (hybryda) a analogowym jest niewielka.Z gory thx za odpowiedz.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-04-2008, 21:01   

Cytat:
wiem ze do wprowadzenia telewizji cyfrowej na dobra sprawe minie jescze troche czasu
ze 30-40 lat
Cytat:
i tu moje pytanko czy taki tunerek bedzie w przyszlosci wspolpracowal z tv cyfrowa Upc
a zdajesz sobie sprawę z tego że to co teraz wprowadzają to taknaprawdę tylko trochę nowszy dekoder do analogu od tego co był poprzednio a nie żadna telewizja cyfrowa, tunera cyfrowego sobie na pewno nie podłączysz.

Ten tuner co podałeś jest hybrydowy będzie więc działał, ale tylko tak jak z każdą inną telewizją analogową. Możesz sobie kupić tańszy tuner czysto anlogowy bo i tak nie dasz rady pooglądać sobie na nim nic cyfrowego.
  marekd@jabberpl.org
 
Nigihayami 
Klikacz

Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Wwa Wola
Wysłany: 02-04-2008, 21:28   

Cytat:
tuner DVB-T


Zdawało mi się, że taki tuner odbiera sygnał z nadajników naziemnych a nie z kablówki więc z upc nie będzie działać.

[edit]
Nie wiem jeszcze na jakiej zasadzie będzie to działać w UPC ale jeżeli tak jak w innych cyrowych kablówkach to, takie coś http://www.yansat.pl/index.php/86/216, powinno działać.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-04-2008, 21:47   

Nigihayami, czym od strony tunera różni się różni odbieranie sygnału z własnej anteny i kablówki ?

Z tego co ja wiem to niczym - ta sama zasada działania, taki sam sygnał, częstotliwości też te same.
  marekd@jabberpl.org
 
Nigihayami 
Klikacz

Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Wwa Wola
Wysłany: 02-04-2008, 21:48   

Ten link może trochę rozjaśni sprawę http://www.kablomedia.pulawy.pl/mpeg2.html Tuner DVB-T nie odbierze kanałów w DVB-C.
Ostatnio zmieniony przez Nigihayami 02-04-2008, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-04-2008, 21:53   

Nigihayami, ale ja cały czas o analogu mówię. Żaden tuner nie odbierze nic poza analogiem w upc.

Pozatym link prowadzi do nieistniejącej strony.
  marekd@jabberpl.org
 
Nigihayami 
Klikacz

Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Wwa Wola
Wysłany: 02-04-2008, 21:57   

Marek napisał/a:
Żaden tuner nie odbierze nic poza analogiem w upc.


Na razie jeszcze nie...ale jeśli wprowadzą standard DVB-C (a mam nadzieję, że właśnie tak zrobią) to wtedy będziemy mieli kablową odmianę cyfry.

Ps. W linku jest dodatkowa kropka. Zaraz poprawię ;) .
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 02-04-2008, 23:12   

Dzieki za odpowiedz. Rzeczywiscie troche teraz doczytalem i dvb-t po kablach upc raczej leciec nie bedzie ale jest juz w Polsce nawet kilka nadajnikow nadajacych w dvb-t. Niestety w moim miescie takiego nie ma ale ciekaw jestem czy da rade cosik sciagnac od niemcow?? :P
P.S to jak bedzie z tymi kartami ?? beda je wsadzac do tych swoich dekoderkow czy znowu zastosuja filtry jak myslicie, w sumie to obstawiam jednak na te karty ale po Jupici wszystkiego sie mozna spodziewac :mrgreen:
 
 
fluktuacja 
easy master

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 47
Wysłany: 21-06-2008, 23:36   

Marek napisał/a:
Nigihayami, ale ja cały czas o analogu mówię. Żaden tuner nie odbierze nic poza analogiem w upc.

no nie do konca. dvb-c w tv i wykrywa wszystkie dostepne, ale tylko kilka mozna ogladac przez szyfrowanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: