Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co myślisz o nowej cyfrowej ofercie TV w UPC ?

Czy skorzystasz z cyfrowej oferty UPC?
Skorzystam bez względu na koszta
7%
 7%  [ 6 ]
Zależy od wysokości abonamentu
32%
 32%  [ 27 ]
Zależy od wysokości abonamentu za kolejny telewizor
15%
 15%  [ 13 ]
Zależy od konkurencyjności oferty i ceny w stosunku do innego operatora
12%
 12%  [ 10 ]
Skorzystam z uwagi na brak podobnej oferty w mojej okolicy
10%
 10%  [ 9 ]
Nie, gdyż wystarczy mi oferta analogowa
4%
 4%  [ 4 ]
Nie, gdyż mam dość UPC i wybiorę innego operatora
3%
 3%  [ 3 ]
Nie, gdyż nie mam telewizora wysokiej rozdzielczości (ew. innych technicznych możliwości) i branie cyfrowej oferty nie wchodzi w grę
8%
 8%  [ 7 ]
Nie mam zdania w tej kwestii
3%
 3%  [ 3 ]
Głosowań: 47
Wszystkich Głosów: 82

Autor Wiadomość
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-03-2008, 14:46   

Dziwi mnie że nie pomysleli w ofercie o kanałach zagranicznych, dzieki technologii cyfrowej mogliby dac nawet i 100 kanałów zagranicznych i jeszcze by bylo miejsce na drugie tyle Polskich,a wiele osób by sie ucieszyło z Niemieckich kanałów Francuskich czy Włoskich że o innych nie wspomne :D
 
 
xthema 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 646
Skąd: Opole
Wysłany: 30-03-2008, 18:00   

ANIOŁ napisał/a:
Dziwi mnie że nie pomysleli w ofercie o kanałach zagranicznych, dzieki technologii cyfrowej mogliby dac nawet i 100 kanałów zagranicznych i jeszcze by bylo miejsce na drugie tyle Polskich,a wiele osób by sie ucieszyło z Niemieckich kanałów Francuskich czy Włoskich że o innych nie wspomne :D

Z jednej strony jest to dziwne, gdyż faktycznie w ofercie cyfrowej można by upchać kanałów od groma i ciut ciut, nie mniej ja widzę dwie - trzy przyczyny, przez które tak nie jest:

- chyba od trzech lat chcąc wstawić do oferty nawet kanały FTA, których to np. niemieckich leci na satce sporo, trzeba również zawierać stosowne umowy z danymi nadawcami
- powód drugi wynika chyba z pierwszego, że przez to trzeba by było również i takim nadawcom płacić, bo wątpliwe, aby nie chcieli na tym coś zarobić
- nawet na kanał FTA trzeba osobny dekoder/tuner, więc ponieść koszta, co musiałoby się odbić na wysokości abonamentu, który to już dla sporej części klientów wydaje się być wygórowany

A mowa jedynie o kanałach FTA.
Jeśli chciałoby się wstawiać kanały francuskie, włoskie, hiszpańskie etc., które to w większości są kodowane takim, czy innym system, więc już zwykły byle jaki tuner cyfrowy by nie wystarczył i trza by było się zaopatrzyć w odpowiednie karty dekodujące.

Tak więc czy to chodzi o wstawienie jakiejś polskiej stacji, czy zagranicznej, sytuacja wygląda podobnie, z tą może tylko różnicą, że przy zagranicznych wyszłoby to nieco taniej, no nie mniej ...

koszty, koszty, koszty .....

Tak więc mnie osobiście nawet nie dziwi to, że pomimo możliwości, UPC proponuje w cyfrowej ofercie swoiste "minimum" - ot tylko tyle, co nie mieściło się w analogu.
Mogłoby się to zmienić, gdyby na rynku panowała realna konkurencja, lecz pomimo, iż już Ci najwięksi gracze mają cyfrę, to często wygląda to tak, że w części miast nie konkurują oni ze sobą.

Czy np. w Opolu mam jakiś wybór jeśli chodzi o kablówkę?
Czy w Opolu jest może Multimedia, Vectra .... ?
Niestety nie.
A ile jest takich miast, jak moje Opole?
Niech najlepiej każdy z Was sobie odpowie na pytanie, czy w swoim regionie ma realny wybór operatora kablówki? ... pomijając oczywiście stricte osiedlowe.

A nawet w przypadku posiadania wyboru alternatywnego operatora, to i tak taka firma, jak UPC dyktowałaby warunki z uwagi na fakt oferowania kilku usług, przez co może zbijać z ceną.
Przez kilka lat korzystałem z telefonu Netii, a internetu lokalnego providera.
Ale już od jakiegoś czasu wszystkie te usługi mam w UPC i nie dlatego, że chodzi o jakoś, gdyż np. Netię bardzo sobie ceniłem, lecz o to, że łącznie wychodzi to taniej.

hmm .... taki to już nasz rynek.
 
 
AtoMan 
plus master

Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 478
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-03-2008, 18:44   

xthema napisał/a:
chyba od trzech lat chcąc wstawić do oferty nawet kanały FTA, których to np. niemieckich leci na satce sporo, trzeba również zawierać stosowne umowy z danymi nadawcami


Nie od trzech, a od siedmiu (nawet dokładnie siedmiu, wiosna 2001). Wtedy RTLe zaczęły z UPC znikać.

Niemniej jednak RTLe już FTA nie są...

xthema napisał/a:
Tak więc mnie osobiście nawet nie dziwi to, że pomimo możliwości, UPC proponuje w cyfrowej ofercie swoiste "minimum" - ot tylko tyle, co nie mieściło się w analogu.


Analog jest nieprzemyślany. Poza tym, małe pierdułkowe kablówki są w stanie zaoferować niemieckie kanały, BA! nawet w jednej, bardzo taniej osiedlówce w Puławach dostępne było niekodowane HBO - faktem jest, że sieć mała i kanałów tak wiele nie miała, jednak UPC ma o wiele większy budżet i jakby chciało, to by mogło.

Ale UPC nie od dziś ma wszystkich gdzieś, zwłaszcza, że z przeprowadzonych badań wynika jasno, że ludzie nawet traktowani per noga przez dostawcę kablówki rezygnują BARDZO rzadko. Również dlatego kpią sobie ze stałych klientów dając gorsze warunki niż nowym.

EDIT: No, setny post, szkoda, że o czymś niezbyt przyjemnym...
 
  atoman@chrome.pl
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-03-2008, 18:56   

AtoMan napisał/a:


Niemniej jednak RTLe już FTA nie są...


Mylisz się, ostatnio czytałem że Niemiecy nadawcy wycofali sie z projaktu Entavio i nie zakodują sygnału na wakacje jak to zapowiadali, doszli do tego że to sie jednak nie opłaci.Cały czas lecą RTL-e itd FTA na satelicie Astra 19.2 East:)
 
 
AtoMan 
plus master

Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 478
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-03-2008, 19:01   

Ale tylko na Astrze? Bo koledze w Cyfrze Plus poznikały... wrócą? ;-)
_________________
 
  atoman@chrome.pl
 
xthema 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 646
Skąd: Opole
Wysłany: 30-03-2008, 19:08   

AtoMan napisał/a:

Nie od trzech, a od siedmiu (nawet dokładnie siedmiu, wiosna 2001). Wtedy RTLe zaczęły z UPC znikać.

hmm ..... - jak ten czas leci .... ;) :roll:

Cytat:
Niemniej jednak RTLe już FTA nie są...

Na satelicie Hotbird nie, ale już na Astrze 19,2 tak, a bynajmniej satelita ta egzotyczną nie jest :P (bynajmniej bez twierdzenia, że ktoś tak uważa, bo raczej nikt) i właściwie można by się spierać, która z owych satek jest popularniejsza - w Polsce na pewno Hotbird, no ale już np. w Niemczech, Francji, Włoszech, czy Hiszpanii już niekoniecznie ;)
No ale nie to jest problemem, o którym mówimy.

Cytat:
Analog jest nieprzemyślany. Poza tym, małe pierdułkowe kablówki są w stanie zaoferować niemieckie kanały, BA! nawet w jednej, bardzo taniej osiedlówce w Puławach dostępne było niekodowane HBO - faktem jest, że sieć mała i kanałów tak wiele nie miała, jednak UPC ma o wiele większy budżet i jakby chciało, to by mogło.

O lokalnych kablóweczkach chyba nie ma co głębiej dyskutować, gdyż i może pojedyncze mają ciekawą ofertę, nie mniej większości z nich oferta się nie umywa do UPC, a obecności zagranicznych odbywa się kosztem niektórych polskich.
Więc jeśli ktoś chciały pochwalić się, że on to ma tyle zagranicznych stacji - rtl, rtl2, pro7, sat1, dsf ... - to przy okazji niech wymieni wszystkie polskie ;)

Cytat:
Ale UPC nie od dziś ma wszystkich gdzieś, zwłaszcza, że z przeprowadzonych badań wynika jasno, że ludzie nawet traktowani per noga przez dostawcę kablówki rezygnują BARDZO rzadko. Również dlatego kpią sobie ze stałych klientów dając gorsze warunki niż nowym.

Cóż poradzić ;)
... nic tylko z widłami pójść na Warszawę ;)
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-03-2008, 19:16   

AtoMan napisał/a:
Ale tylko na Astrze? Bo koledze w Cyfrze Plus poznikały... wrócą? ;-)

Nie wiem w sumie ale chyba powinny wrócić skoro na Astrze sa FTA :mrgreen:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-03-2008, 21:23   

xthema, nie przesadzaj jednorazowy koszt rzędu 100 czy 200zł na kanał w tak dużej firmie to jest nic, zrezygnują z jednego bilbordu reklamowego w centrum miasta i na pewno więcej na tym zaoszczędzą a nowy kanał w ofercie przyciągnie więcej klientów niż głupkowaty plakat który sobie powisi przez tydzień czy 2.

Cytat:
BA! nawet w jednej, bardzo taniej osiedlówce w Puławach dostępne było niekodowane HBO
To jeszcze nic bo całkiem duża sieć kablowa w Gdańsku oferuje niekodowane HBO w pakiecie podstawowym. Zanim go wprowadzili przeprowadzili ankietę czy ludzie chcą HBO w zamian za 2zł podwyżki abonamentu.
  marekd@jabberpl.org
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2008, 07:44   

xthema napisał/a:
bynajmniej bez twierdzenia


Podwójne zaprzeczenie? Czyli wychodzi, że "z twierdzeniem"? ;-)
 
 
Lukassuss 
light master


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 148
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-04-2008, 09:46   

No mnie zastanawia jedno - na stronie UPC są sobie dokumenty różne i między innymi znalazłem dziś obowiązujące od dziś cenniki i wzór nowej umowy - i tam jest (konkretnie druk Zamówienie / Umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych (w pdf) gwiazdka z małym druczkiem i tekstem że w przypadku podpisania umowy o tv cyfrową umowa o tv analogowa ulega rozwiązaniu...

Czyli co - wychodzi na to, że albo cyfra albo analog - nie ma możliwości obu na raz?
_________________
 
 
dagie 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 02-04-2008, 10:13   

Zajrzyj sobie tutaj:
https://www.upc.pl/pdf/ce...iecien_2008.pdf
Masz jasno napisane:
PAKIETY CYFROWE ZAWIERAJĄ W CENIE ABONAMENTU DOSTĘP DO USŁUGI TELEWIZJI ANALOGOWEJ
 
 
Lukassuss 
light master


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 148
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-04-2008, 10:28   

dagie napisał/a:
Zajrzyj sobie tutaj:
https://www.upc.pl/pdf/ce...iecien_2008.pdf
Masz jasno napisane:
PAKIETY CYFROWE ZAWIERAJĄ W CENIE ABONAMENTU DOSTĘP DO USŁUGI TELEWIZJI ANALOGOWEJ


No tak - racja.

Tylko w takim razie z tego zapisu w tym "zamówieniu" wynika że to zamówienie tv "zastępuje" stara umowę o tv - czyli jak za pare miesięcy UPC oleje klientów którzy nie chcą ich "tv cyfrowej" to z taką umową można ich pocałowac w d... . Jedyną opcja jest zostać przy tylko analogu ile się da.
Aż w końcu powiedza że wyłączają analog bo jest "nieopłacalny" i tyle. A z tą swoją tv za prawie 100 zł to moga się wypchać...

Zresztą Polsce daleko jeszcze do prawdziwej tv cyfrowej. Nie tak dawno było to szerzej omawiane na różnych forach o tematyce IT, wuęc nie będe się rozpisywał - nie ta technologia i warunki u nas... . Zresztą widać to w samej ofercie UPC - AŻ całe 3 kanały HD i pakiet z dekoderem do tego HD i nagrywarką - 90 czy 100 zł. Żart?
_________________
 
 
dagie 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 02-04-2008, 10:39   

Moim zdaniem ja ktoś nie posiada TV HD Ready lub Full HD wchodzenie w cyfrówkę nie ma sensu, bo korzyść poza rozszerzoną ofertą programową będzie niewielka. A analog i tak wyłączą w 2012 roku.
 
 
lapin 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Lis 2005
Posty: 377
Skąd: Katowice
Wysłany: 02-04-2008, 19:17   

clarkkent napisał/a:
Podwójne zaprzeczenie? Czyli wychodzi, że "z twierdzeniem"?

a nigdzie nie widze moich okularow, znaczy, ze je widze? ;P

W języku polskim wystepuje podwojne zaprzeczenie i wbrew logice ~~p = ~p :P
 
 
 
dareka 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 391
Skąd: 51.4200°N, 19.6800°E
Wysłany: 03-04-2008, 19:26   

Czekam kiedy u nas zaczną ludzie uciekać do konkurencji, cena 28,90 a oferta: http://www.pol-net.com.pl...dul=tv_programy zaczyna być ciekawsza od UPC. Poczekamy i ocenimy pod względem między innymi cen oraz która firma ma lepszą ofertę programową.
W Pol-necie Canal+ można otrzymać nawet przy pakiecie mini. Niestety ale u nas nie ma w ofercie UPC Canal+.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: