Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanały kodowane na TV LCD
Autor Wiadomość
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 19-02-2008, 15:12   Kanały kodowane na TV LCD

Na początek witam wszystkich jako, że pierwszy post (ale czytam od dawna).

Kupiłem niedawno 46'' TV LCD. Wiem... UPC nie dostarcza i może długo nie będzie odpowiedniego sygnału dla tych wszystkich full hd odbiorników, ale pomińmy to na razie. Zauwazyłem następujący problem. Jeśli wpuszczę sygnał antenowy bezpośrednio na TV obraz jest bardzo dobry. Jeśli wpuszczę sygnał na dekoder, a potem albo cinchem, albo antenowym do TV, to obraz też jest dobry... z jednym wyjątkiem. Wszystkie kanały kodowane (mam C+ i HBO) po prawej stronie ekranu pomiędzy końcem nadawanego obrazu, a krawędzią ekranu mam taką 1cm czarną przerwę. To by nie było tak źle, tylko, że krawędź obrazu drga non stop... taka nieustannie ruszająca się poszarpana krawędź. W zasadzie jak się wpatrzę, to po lewej też podobny objaw widzę, ale tu odległość obrazu od krawędzi ekranu jest minimalna, więc prawie nie widać.

Zgłosiłem jako usterkę do UPC. Przyszedł technik, wymienił dekoder i nic. Powiedział, że tak musi być. Zadzwoniło później UPC i pytało czy problem został rozwiązany, więc powiedziałem, że nie. Przyszedł więc drugi technik i też wymienił modem bez rezultatu. Był za to dużo bardziej rozmowny i powiedział, że widział to już na wielu LCD i z racji tego, że dekoder jest jaki jest, to nic się nie da zrobić. Ja jestem cierpliwy, więc już się nie wychylałem czekając na jakąś zmianę dekoderów w przeciągu roku, czy dwóch. Po pewnym czasie jednak dostałem od UPC pismo, w którym między innymi widnieje informacja "Z przykrością pragnę poinformować, że w przypadku dalszych problemów jedynym rozwiązaniem będzie wypowiedzenie umowy na kanał HBO i Canal+". Nie wiem jak mam to rozumieć... czy, że jeśli dalej będę zgłaszał problem, to mi wypowiedzą? Może to nadinterpretacja... mam taką nadzieję, bo ukrytych "szantażów" nie lubię.

Dochodząc do końca chciałbym was zapytać, tych co się szarpnęli i kupili ostatnio jakieś "nowoczesne" TV. Czy wy tez widzicie taki objaw na kodowanych kanałach?
 
 
Shatyn 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 180
Skąd: Kraków - N.H.
Wysłany: 19-02-2008, 17:28   

Dokładnie mam to samo.
Telewizor LCD, Panasonic, 27 cali.
 
 
 
hugo75 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 93
Wysłany: 19-02-2008, 17:54   

u mnie natomiast też jest pasek z prawej strony na C+ i HBO ale tylko w przypadku podłączenia przez scart przez cinch nie ma żadnego paska a przez antenowy nie próbowałem TV LCD Samsung LE40S81B ;)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-02-2008, 18:05   

Cytat:
Zgłosiłem jako usterkę do UPC. Przyszedł technik, wymienił dekoder i nic. Powiedział, że tak musi być. Zadzwoniło później UPC i pytało czy problem został rozwiązany, więc powiedziałem, że nie.
bardzo dobrze zrobiłeś męcz ich tak długo aż naprawią - co więcej jak potem napiszesz reklamację zwrócą Ci abonament za ten okres
Cytat:
"Z przykrością pragnę poinformować, że w przypadku dalszych problemów jedynym rozwiązaniem będzie wypowiedzenie umowy na kanał HBO i Canal+". Nie wiem jak mam to rozumieć... czy, że jeśli dalej będę zgłaszał problem, to mi wypowiedzą? Może to nadinterpretacja... mam taką nadzieję, bo ukrytych "szantażów" nie lubię.
Tak wypowiedzą i oczywiście pokryją wszystkie koszty, napisali, że nie są w stanie naprawić, wiedzą, że będą musieli zwrócić abonament + jeszcze dodatkowo odszkodowanie jeśli tego zażądasz, takie dopłacanie do tego, że masz u nich tv się im zwyczajnie nie opłaca dlatego wolą rozwiązać umowę. To nie jest żaden szantaż tylko zwyczajnie stwierdzenie faktu - przepraszamy nie jesteśmy w stanie świadczyć Panu usługi zgodnie z umową.
  marekd@jabberpl.org
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-02-2008, 19:35   

bulek napisał/a:
"Z przykrością pragnę poinformować, że w przypadku dalszych problemów jedynym rozwiązaniem będzie wypowiedzenie umowy na kanał HBO i Canal+". Nie wiem jak mam to rozumieć... czy, że jeśli dalej będę zgłaszał problem, to mi wypowiedzą? Może to nadinterpretacja...


A ja bym to rozumiał też tak, że UPC zasugerowało Ci, żebyś to Ty rozwiązał sam umowę (powołując się na ich winę), jeśli nie jesteś zadowolony z ich usług.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-02-2008, 20:42   

Jemu się nie opłaca rezygnować - może sobie oglądać c+ za darmo tyle, że nieco niższej jakości.
  marekd@jabberpl.org
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 19-02-2008, 21:43   

To jest przez kodowanie sygnału. Kiedyś czytałem o tym na forum elektroda.pl
Między ramki sygnału wplatane są dane potrzebne do kodowania. Stare telewizory nie miały takiej rozdzielczości i czułości więc wyświetlały dobrze a telewizory HD łapią wszystko, również sygnał kodowania.

Nie pamiętam szczegółów technicznych

Tu jest cały artykuł na ten temat: http://film.onet.pl/0,0,1470221,1,600,artykul.html
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 20-02-2008, 00:50   

Dzięki za odpowiedzi... to już wiem, że nie jestem sam. Ja raczej już z moim jedynym dostawcą kablówki w okolicy nie będę się kłócił. Nie chcę, żeby mi ktoś umowy wypowiadał. Problem jest denerwujący, ale da się z tym żyć mając nadzieję na zmianę dekoderów kiedyś w przyszłości. Taka niedogodność to właściwie pryszcz w porównaniu z repertuarem kanałów :) .
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 21-02-2008, 00:45   

bulek, jaki masz dokładnie model TV? Ja właśnie jestem na etapie kupowania nowego TV LCD i jak czytam opinie w Internecie o różnych modelach, to już się kilka razy zetknąłem z tym problemem i podobno ludzie z UPC mówili, że to wina tego konkretnego modelu TV (już nie pamiętam co to był za model), a z kolei firma od telewizora nie chciała naprawić tego w ramach gwarancji, bo zwalała winę na dostawcę kablówki :-P
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 21-02-2008, 10:56   

Mam Sharpa 46XL2E. TV raczej niewinny, bo ostatni technik z UPC wyraźnie mówił, że pełno widzi LCD z takim objawem. Zresztą gdyby to TV coś szwankował, to z dekodera kanały niekodowane też by miały podobny problem. U mnie natomiast niekodowane (idące przez dekoder) wyglądają świetnie, wypełniają cały ekran. Tylko płatne mają taki feler.
 
 
Mizi 
ultra master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 704
Skąd: Krakow
Wysłany: 21-02-2008, 15:43   

bulek, rada jest prosta , by ogladac w/w progsy musisz przelaczac dekoder na stary TV o ile go masz ;) I czekac az beda dekodery cyfrowe czy jak to sie tam zwie , do 2014 ma byc tv cyfrowa po calosci ? A moze sproboj rozgladnac sie za czyms typu N,polsat cyfrowy , moze oni inaczej nadaja sygnal niz kablowka :roll:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: