Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
General Instrument CFT 2100
Autor Wiadomość
krzysiekwikiel 
easy master

Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 21
Skąd: Warszawa-Rembertów
Wysłany: 27-01-2008, 11:07   General Instrument CFT 2100

Chcę założyć u siebie w domciu UPC i zamówić dodatkowe pakiety HBO i Canal+, moje pytanie brzmi: czy żeby oglądac dodatkowe programy trzeba mieć dekoder i czy UPC daje go za darmo czy sie placi(jezeli tak to ile)??
 
 
Man 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 185
Skąd: Krakow
Wysłany: 27-01-2008, 11:48   

Nic sie nie płaci dodatkowo za dekoder , jest on dany na czas korzystania z usługi :)
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-01-2008, 15:00   

Mówiąc bardziej precyzyjnie - wynajem dekodera jest już wliczony w cenę.
  marekd@jabberpl.org
 
Neo10 
ultra master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 707
Skąd: wawa
Wysłany: 27-01-2008, 15:58   

Kiedyś pamiętam miałem HBO i C+ w upc ;] Też miałem pamiętam takiego general instrument tylko nie wiem czy to ten sam model taki duży czarny i brzydki heh ;] który podłączało się pod kabel upc i na nim było hbo, c+ oraz wszystkie inne kanały i aby mieć te normalne kanały normalnie na telewizorze trzeba było robić obejścia dekodera i inne bajery :( generalnie kupa kabli ;(
 
 
chiken 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 13
Wysłany: 05-02-2008, 09:30   

Witam

A czy może UPC daje jakiś inny dekoder lub w inny sposób odkodowuje kanały HBO, C+?
Zakupiłem sobie TV i troche denerwuje mnie że muszę mieć tylko ustawiony jeden kanał dla dekodera a na innych kanałach głucha cisza :/ Chciałbym żeby było to brane jako urządzenie zew. tak jak video, jeden kanał przeznaczony do kanałów kodowanych. Zapewne jak znać życie UPC nie ma innej alternatywy w tej sprawie?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-02-2008, 13:20   

Cytat:
A czy może UPC daje jakiś inny dekoder lub w inny sposób odkodowuje kanały HBO, C+?
nie ma, wyłącznie te złomy z lat 70tych

Ponieważ to coś nie ma mostka jak wideo, na antenie powinien być założony rozdzielacz jedna końcówka do telewizora a druga do tego urządzenia, a urządzenie do telewizora przy pomocy chincha (albo jeśli telewizor posiada 2 wejścia antenowe przy pomocy osobnego kabla antenowego).
  marekd@jabberpl.org
 
chiken 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 13
Wysłany: 10-02-2008, 20:47   

Dowiedziałem się że moja zachcianka kosztuje w UPC 39zł, kable, trójniki itp. Pomyślałem żeby wykonać taką instalacje samemu. Oto schemacik który przygotowałem i tak się zastanawiam czy to będzie napewno działało :)
[img=http://img134.images...ematui6.th.jpg]

Dla ostatecznego wyjaśnienia po lewej stronie od dekodera leci kabel UPC potem wiadomo rozdzielacz. Jeden kabel podłączony do dekodera drugi do następnego rozdzielacza, a na samym końcu wiadomo do telewizora. Taki opis dla osób które mogą nie rozumieć mojego schematu, ale raczej jest czytelny mam nadzieje :)

Czy takie podłączenie sprawi, że po włączeniu dekodera i ustawieniu odpowiedniego kanału będe odbierał kanały z dekodera, a po jego wyłączeniu tv będzie chodziło z ustawionymi standardowo kanałami? Jeśli nie to czego mi brakuje.
Drugie najważniejsze pytanie jakiego typu rozdzielacze są mi potrzebne aby zachować dotychczasową jakość obrazu. Troszeczke się rozpisałem ale cuż :)

Pozdrawiam
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-02-2008, 22:16   

Cytat:
tak się zastanawiam czy to będzie napewno działało :)
jeśli sygnał jest dość silny aby telewizor mógł go odbierać po przejściu przez 2 trójniki to tak, inaczej trzeba będzie jeszcze przed wszystkim podłączyć jakiś wzmacniacz.
Cytat:
Czy takie podłączenie sprawi, że po włączeniu dekodera i ustawieniu odpowiedniego kanału będe odbierał kanały z dekodera, a po jego wyłączeniu tv będzie chodziło z ustawionymi standardowo kanałami?
tak, nic lepszego się nie wymysli
Cytat:
Drugie najważniejsze pytanie jakiego typu rozdzielacze są mi potrzebne aby zachować dotychczasową jakość obrazu.
takie o jak najmniejszym tłumieniu - niestety nie jestem elektronikiem nie wiem kto produkuje lepsze a kto gorsze, tu musi się ktoś inny wypowiedzieć.
  marekd@jabberpl.org
 
chiken 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 13
Wysłany: 11-02-2008, 09:41   

Ok rozumiem, to jest ktoś może kto oriętuje się jakiego typu rozdzielacz będzie pasował i jeszcze jaki kabel powinien być bo z tego co widze to są różne o innych częstotliwościach i tłumieniu

[ Dodano: 11-02-2008, 18:12 ]
już sprawę rozwiązałem pozostał tylko kabel i jeden rozdzielacz antenowy tylko nadal nie wiem jaki ;]
 
 
Micek14 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 3
Wysłany: 17-02-2008, 11:29   

Witam, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć prostym, łopatologicznym językiem, jak mam to cudeńko (dekoder) podłączyć do kompa?
 
 
chiken 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 13
Wysłany: 17-02-2008, 12:32   

Jeśli posiadasz karte tv (a raczej napewno) to podłanczasz jeden kabel od kablówki do wejścia cable in, a drugi kabel jaki musisz mieć podłanczasz do tv set i do kompa
 
 
Micek14 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 3
Wysłany: 17-02-2008, 13:16   

Wejście cable in to jest to które jest na karcie?
Jakiego typu to mają być kable?
 
 
chiken 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 13
Wysłany: 18-02-2008, 08:52   



Tu masz podany tylni panel tego dekodera. Tak jak mówiłem kablówka idzie do wejścia nr 2, a drugi kabel wychodzący z wyjścia nr 1 i z tąd idący kabel podłanczasz do karty tv antenowym. Jeśli na karcie tv masz czincze audio i video to najprościej zakupić taki kabel i podłączyć je przez 6 i 7 i do kompa. Jeśli nie posiadasz czinczów to kabel jaki musisz kupić to koncentryczn, z jednej strony końcówka nakręcana lub na wcisk a z drugiej strony kabla końcówka antenowa
 
 
Hellboy 
light master

Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 50
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19-02-2008, 12:37   

A ja mam pytanie... Jesli dekoder zostanie zamontowany na TV nr 1 to czy gdy zechcialbym go przeniesc na TV nr 2 nie bedzie przeszkod?
_________________
 
 
 
chiken 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 13
Wysłany: 23-02-2008, 13:47   

nie będzie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,57 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: