Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak skonfigurować router Linksys WRT54G?
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-04-2008, 18:14   

Cytat:
Jak trafisz na życzliwą i kompetentną osobę, to Ci ona pomoże.
masz na to szansę jak na wygranie w totolotka
  marekd@jabberpl.org
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 19-04-2008, 19:46   

grzegorz, ja Ci pomogę
jak będziesz miał pytania to napisz mi na PW

TePeO
 
 
Smooth17 
Klikacz

Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 3
Wysłany: 24-04-2008, 13:05   

Hej .

Sluchajcie. To jest tak. Nie moglem wejsc na adres routera, poniewaz wczesniej mial wprowadzane zmiany. Wiec jezeli komus adres nie chce sie wklepac.
Trzeba przytrzymac guzik. "RESET" ... tak na ok.10 sekund
Ustawienia zmienia sie na fabryczne.
Ok. Wiec jestem juz w ustawieniach, zmieniam tak jak polecaja na innych sttronkach.
No i teraz mam problem. Mam internet z routera, wszystko cacy.
W zakldce Wireless Security wybralem WPA PERSONAL. wpisalem haslo .
Ide do kompa ktory ma karta bezprzewodowa. No i znajduje mi moj router.
Teraz problem polega albo na: Zlym konfigurowaniu mojego routera....albo na skonfigurowanej kartcie bezprzewodowej.
Wpisuje haslo (min.8 znakow) i wyskakuje mi ze haslo moge podac albo 5,10,32 ... bez sensu. Nie moge po prostu polaczyc sie z routerem, ktorego widzi karta.
Sugestie ?
Aha....stronka pt. http://tomaszwisniewski.com/?p=33
wyjasnia krok po kroku jak i co. Ale Niepokoi mnie to ze w poradniku widnieje taki tekst:

"Tutaj należy przełączyć opcję Operating Mode na Router, gdyż domyślnie jest ustawiona jako Gateway i nie będzie się wtedy router potrafił połączyć z Internetem."

Wlasnie, ja mam ustawione na Getaway (brame), i jakoś internet mam... Pisze, wlasnie :P

To źle? Czy autor sie pomylił.
Może chociaż znacie jakiś "krok po kroku z ustawieniem router -> Karta bezprzewodowa"



To znaczy. Mam internet (przyklad schematyczny)
INTERNET>BRAMA>Moj komp
pod spodem połączenie internetowego w połączeniach sieciowych mam "Siec lan lub szybki internet"
Teraz, chce zrobić tak, żeby karta bezprzewodowa z drugiego kompa odbierala jakoś ten internet, żeby połączyła sie z tym routerem.
Niestety, wpisuje hasło i nic... Każe jakieś 60, albo 104 bitowe(cos takiego) haslo.
Podkreslam, ze karta widzi siec ktora stworzylem...lecz nie mogo sie jakos polapac jak to podlaczyc.
Czy trzeba w tym drugim kompie ustawić na Automatyczne ustawienie IP, czy wpisac inne.
Ja zrobilem tak, ze wpisalem karcie bezprzewodowej IP inne niz mam u siebie, reszte nie zmienilem.
Kurde, no nie wiem juz co robic. Jak wy macie to zrobione :P .
Co trzeba wpisac na kompie z kartą bezprzewodowa. Trzeba cos tam zmieniac wprowadzać? :?:
 
 
falva 
Klikacz


Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 8
Skąd: Chorzów
Wysłany: 25-06-2008, 02:44   

Witam.

Może ten wątek jeszcze nie umarł, bo mam pytanie odnośnie tego sprzęta, na froncie jest przycisk, pali się na pomarańczowo po naciśnięcu mruga na biało
do czego służy? Trochę mnie zaskoczyło że ten wrt nie ma wyłącznika na obudowie
trzeba wyciągać wtyczkę z gniazdka!

pozdrawiam
 
 
mgregor 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 89
Wysłany: 25-06-2008, 07:36   

To jest przycisk Security Easy Setup. Jesli masz karte WiFi linksys'a to niby tym przyciskiem mozna szybko skonfigurowac bezpieczne polaczenie. Ale to jedna wielka lipa bo ustawia szyfrowanie na WEP. Przy alternatywnym firmware mozna sobie przeprogramowac ten przycisk.
 
 
falva 
Klikacz


Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 8
Skąd: Chorzów
Wysłany: 25-06-2008, 16:37   

witam
Dzięki za wyjaśnienia, instrukcję mam tylko w obcych językach stąd to pytanie.
pozdrawiam
 
 
kecram 
Klikacz

Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1
Wysłany: 28-02-2009, 09:14   

Orion napisał/a:
Incrediboy napisał/a:
Doszedłem do momentu gdzie udało mi się podłączyć neta przez router kablem. Problem jest tego typu, że nie wiem, co mam wpisać w zakładkach ustawień routera, żeby Internet pojawił się na drugim kompie gdzie jest karta bezprzewodowa. Nie wiem jak wypełnić Basic Setup i inne zakładki oraz pola a także, jak mają być ustawione karty sieciowe ( czy adres IP ma być uzyskiwany automatycznie czy może trzeba go ustawić w inny sposób. Potrzebuje pomocy, co gdzie i w jakiej zakładce ma być wpisane. Mój angielski jest na tyle słaby, że trudno mi połać się w angielskiej instrukcji.



Dalej przechodzisz do Wireless Security
(tu ustawisz zabezpieczenie swojej sieci bezprzewodowej)
Ponieważ nie wiem jakiej klasy masz kartę bezprzewodową stąd zaczniemy od minimum.

Security Mode: WPA Personal
WPA algorithm: TKIP
WPA Shared key: (tu wpisz własny klucz który będzie konieczny do wprowadzenia aby połączyć się z Twoją siecią bezprzewodową. Wpisz cyfry lub litery minimum 8 znaków).

i Save Settings.

Teraz na liście sieci na komputerze z kartą bezprzewodową odszukaj swoją nazwę sieci i kliknij połącz. Pojawi się pytanie o klucz, wprowadź swój.

Powinno zadziałać :)


Witaj,
też miałem problem z konfiguracją ale po twoim posice poszło jak po maśle tylko...
no własnie tylko gdy przechodzę na zakładkę Wireless Security i wybieram WPA-Preshared Key to jak klikam na Save Settings to nie mogę zapisać. Wraca za każdym razem na Disable. Dodatkowo nie mogę podać hasła. :( Dodam, ze posiadam bramkę WRT54GP2A-AT
Proszę o pomoc
 
 
zUrEk 
easy master

Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-04-2009, 18:42   

Witam mam następujący problem posiadam chello Turbo 10mb.Rozdzielam necik przez router WRT54GL Soft : Tomato Firmware v1.23.1607.W głownym komputrze wszystko chodzi jak należy, natomiast w drugim nie chce mi działać serwerty FTP. Postawiłem sobie serwerk na moim kompie żeby nie trzeba było latać z pamięcia USB ale niestety z drugiego kompa nie da sie polaczyc. Wyskakuje Time Out tak jakby ip serwerka nie bylo nieosiagalne.To samo dzieje sie z roznymi innymi sewerami ftp czy to ataman czy aster.pl. Zna ktoś może jakąś radę nato

Pozdrawiam

Tomek
 
  Nie Posiadam
 
marko_1984 
Klikacz

Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: 02-10-2013, 08:54   

Witam mam taki problem od nie dawna po jakims czasie internet sie rozłancza na oby dwóch komputerach i trzeba czekac żeby znów sie połączył jaka moze być przyczyna ?
 
 
Rolnik123 
classic master

Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 202
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-10-2013, 09:13   

Jak się ROZŁANCZA to najpierw musisz z torrentów z 4gb słowników ort. ściągnąć.
 
 
marko_1984 
Klikacz

Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: 02-10-2013, 09:40   

marko_1984 napisał/a:
Witam mam taki problem od nie dawna po jakims czasie internet sie rozłącza na oby dwóch komputerach i trzeba czekac żeby znów sie połączył jaka moze być przyczyna ?
 
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 02-10-2013, 11:24   

marko_1984 napisał/a:
Witam mam taki problem od nie dawna po jakims czasie internet sie rozłancza na oby dwóch komputerach i trzeba czekac żeby znów sie połączył jaka moze być przyczyna ?

Podłącz jeden z komputerów do modemu z pominięciem Linksysa i sprawdź czy rozłączanie dalej występuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: