Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak skonfigurować router Linksys WRT54G?
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-01-2008, 18:24   

Cytat:
Można próbować jeszcze wyłączyć 'Wireless SSID broadcast' czyli pokazywanie przez router nazwy sieci.
to tylko tobie utrudni działanie bo będziesz musiał wpisywać tą nazwę, a przed nikim sieci nie ukryje.

Cytat:
oraz jaki klucz należy zastosować tzn. z ilu cyfr i liter ma się on składać.
hasło, minimum 30 przypadkowych znaków (a same klucze są generowane przez programy) hasła krótkie po kilkanaście liter są łatwe do odgadnięcia (nawet jeśli to nie są słowa ze słownika)
  marekd@jabberpl.org
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21-01-2008, 20:57   

Marek,
odgadnij moje hasło 3 litery a będziesz w moich oczach wielki
Hasło xxx
;)
_________________
 
  budry
 
Incrediboy 
easy master

Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 22
Wysłany: 21-01-2008, 21:08   

A Ja mam problem z tym zabezpieczeniem WPA2 Personal, gdyż w ustawieniach routera wpisałem ciąg liter i cyfr i gdy wpisuje taki sam ciąg liter i cyfr w karcie wyskakuje mi komunikat „ Hasło musi być 40-bitowe lub 104 bitowe, w zależności od konfiguracji sieci. Można wprowadzić je jako 5 lub 13 znaków ASCII, albo 10 lub 26 znaków szestnastkowych". Może ktoś mi napisze co źle robię albo przedstawi mi jak ma taki przykładowy klucz ma wyglądać.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-01-2008, 22:19   

Cytat:
Hasło musi być 40-bitowe lub 104 bitowe, w zależności od konfiguracji sieci. Można wprowadzić je jako 5 lub 13 znaków ASCII, albo 10 lub 26 znaków szestnastkowych".
to tylko przy WEPie nie przy WPA

Cytat:
odgadnij moje hasło 3 litery a będziesz w moich oczach wielki

proszę bardzo, twoje hasło jest w załączonym pliku (od biedy mogłem zacytować bo nawet się by się zmieściło ale rzeczywiście był by to dość wielki post nie tylko w twoich oczach)

haslo.zip
Pobierz Plik ściągnięto 15280 raz(y) 17,29 KB

  marekd@jabberpl.org
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2008, 09:42   

Incrediboy napisał/a:
A Ja mam problem z tym zabezpieczeniem WPA2 Personal, gdyż w ustawieniach routera wpisałem ciąg liter i cyfr i gdy wpisuje taki sam ciąg liter i cyfr w karcie wyskakuje mi komunikat „ Hasło musi być 40-bitowe lub 104 bitowe, w zależności od konfiguracji sieci. Można wprowadzić je jako 5 lub 13 znaków ASCII, albo 10 lub 26 znaków szestnastkowych". Może ktoś mi napisze co źle robię albo przedstawi mi jak ma taki przykładowy klucz ma wyglądać.


Czy zainstalowałeś poprawkę do XP która umożliwia obsługę WPA2?

Poprawka dla XPSP2-PL http://tinyurl.com/yp5938
Poprawka dla XPSP2-EN http://tinyurl.com/2fn4pe

Czy ustawiłeś parametry w routerze jak napisałem w poprzednim poście?

WPA2 Personal i AES

Wprowadzasz hasło składające się przynajmniej z 16 znaków wśród których są litery i cyfry.

Po tym kliknij Save Settings

Teraz w komputerze musisz zmienić konfigurację Twojego połączenia bezprzewodowego.

1 Kliknij Start Ustawienia (Settings) Panel sterowania (Control Panel) i dwukrotnie kliknij Połączenia sieciowe (Network Connections).
2 Prawym przyciskiem myszy, kliknij Połączenie sieci bezprzewodowej (Wireless Network Connection), a następnie Właściwości (Properties).
3. W oknie dialogowym Właściwości połączenia sieci bezprzewodowej kliknij kartę Sieci bezprzewodowe (Wireless Networks).
4. Sprawdź, czy zaznaczone jest pole wyboru Użyj systemu Windows do konfiguracji ustawień sieci bezprzewodowej (Use Windows to configure my wireless network settings). Jeśli tak nie jest, zaznacz je.
5.Na karcie Sieci bezprzewodowe znajdź poprzednią konfiguracje twojego połączenia.
Podświetl i kliknij właściwości, aby ręcznie skonfigurować ustawienia sieci.
6. Zmień w Uwierzytelnianie sieci i Szyfrowanie danych: na WPA2-PSK a Szyfrowanie danych: na AES.

Zatwierdź zmiany i połącz się do sieci.

wpa2_3.jpg
Ta opcja powinna być zaznaczona.
Plik ściągnięto 1276 raz(y) 41,13 KB

wpa2_2.jpg
Wybierz AES
Plik ściągnięto 1245 raz(y) 30,77 KB

wpa2.jpg
Poniżej opcje, które powinny być dostępne w konfiguracji połączenia bezprzewodowego w XP po wprowadzeniu aktualizacji WPA2.
Plik ściągnięto 1212 raz(y) 31,15 KB

Capture2008-01-22-09.48.59.jpg
Tak powinna wyglądać konfiguracja po stronie routera. Oczywiście klucz jest przykładowy.
Plik ściągnięto 1706 raz(y) 66,7 KB

Ostatnio zmieniony przez Orion 22-01-2008, 11:10, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-01-2008, 09:56   

Marek napisał/a:
odgadnij moje hasło 3 litery a będziesz w moich oczach wielki

proszę bardzo, twoje hasło jest w załączonym pliku (od biedy mogłem zacytować bo nawet się by się zmieściło ale rzeczywiście był by to dość wielki post nie tylko w twoich oczach)


;) chodziło mi o odgadnięcie a nie podanie wszystkich możliwych ;)
_________________
 
  budry
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2008, 10:05   

budry napisał/a:
Marek napisał/a:
odgadnij moje hasło 3 litery a będziesz w moich oczach wielki

proszę bardzo, twoje hasło jest w załączonym pliku (od biedy mogłem zacytować bo nawet się by się zmieściło ale rzeczywiście był by to dość wielki post nie tylko w twoich oczach)


;) chodziło mi o odgadnięcie a nie podanie wszystkich możliwych ;)


Panowie czy to był temat wątku?
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2008, 10:56   

budry napisał/a:
;) chodziło mi o odgadnięcie a nie podanie wszystkich możliwych ;)


Ale dla programu to chwila ;-)
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2008, 11:10   

clarkkent napisał/a:
budry napisał/a:
;) chodziło mi o odgadnięcie a nie podanie wszystkich możliwych ;)


Ale dla programu to chwila ;-)

I tak nie wiesz które jest właściwe, znasz tylko kombinacje :D
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-01-2008, 17:54   

Cytat:
Cytowanie selektywne
niecałe 3 tysięczne sekundy
Cytat:
;) chodziło mi o odgadnięcie a nie podanie wszystkich możliwych ;)
nie pisałeś ile razy mogę próbować zgadywać
Cytat:
I tak nie wiesz które jest właściwe, znasz tylko kombinacje :D
nieważne gdy mam przechwyconą zaszyfrowana wiadomość (np pakiet z sieci) mogę próbować do woli - sprawdzenie czy hasło jest poprawne nie trwa wiele dłużej od samego wygenerowania hasła - można sprawdzać miliony haseł na sekundę.

Mając do dyspozycji kilka szybkich komputerów można w rozsądnym czasie zgadywać hasła złożone z kilkunastu przypadkowych liter, a biorąc pod uwagę że większość ludzi poproszona o wciśnięcie kilku przypadkowych liter na klawiaturze wcale nie zrobi tego całkiem losowo to nawet i dłuższe hasła da się odgadnąć.
  marekd@jabberpl.org
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2008, 20:04   

Marek napisał/a:
Cytat:
I tak nie wiesz które jest właściwe, znasz tylko kombinacje :D
nieważne gdy mam przechwyconą zaszyfrowana wiadomość (np pakiet z sieci) mogę próbować do woli - sprawdzenie czy hasło jest poprawne nie trwa wiele dłużej od samego wygenerowania hasła - można sprawdzać miliony haseł na sekundę.


Owszem pod warunkiem, że pakiet jest banalnie zaszyfrowany. W rzeczywisty świecie :) istotne informacje są odpowiednio mocno szyfrowane np kluczami AES 256 i 128 stąd nie sadzę abyś szybko je odkodował :)

Marek napisał/a:

Mając do dyspozycji kilka szybkich komputerów można w rozsądnym czasie zgadywać hasła złożone z kilkunastu przypadkowych liter, a biorąc pod uwagę że większość ludzi poproszona o wciśnięcie kilku przypadkowych liter na klawiaturze wcale nie zrobi tego całkiem losowo to nawet i dłuższe hasła da się odgadnąć.


Pod warunkiem, że nie zbraknie czasu (czytaj życia).
Oczywiście zgadzam się z tezą, że większość użytkowników nie dba o właściwe zabezpieczenie danych przez stosowanie odpowiednio złożonych (silnych) haseł, stąd są to najczęściej słownikowe hasła, których złamanie zajmuje czasami tylko kilka minut.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-01-2008, 20:25   

Cytat:
Owszem pod warunkiem, że pakiet jest banalnie zaszyfrowany. W rzeczywisty świecie :) istotne informacje są odpowiednio mocno szyfrowane np kluczami AES 256 i 128 stąd nie sadzę abyś szybko je odkodował :)
w tym momencie nieważne jaki został użyty szyfr tylko czy do wygenerowania klucza zostało użyte odpowiednio skomplikowane hasło.

Gdyby szyfr był słaby to by wcale nie trzeba było nic zgadywać (oczywiście jeśli ktoś by chciał to by mógł tylko że to bez sensu), można by przeprowadzić kryptoanalizę i wiadomość odczytać, atak z użyciem brutalnej siły był by zupełnie niepotrzebny, gdy nie znamy sposobu na złamanie szyfru trzeba zgadywać a zgadywanie zawsze wygląda tak samo bez znaczenia jak mocny jest szyfr.
  marekd@jabberpl.org
 
Incrediboy 
easy master

Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 22
Wysłany: 22-01-2008, 22:32   

Orion Twój opis znów był mi niezmiernie przydatny, ale mam jeszcze jeden problem. Udało mi się zabezpieczyć sieć przy pomocy WPA Personal 10 znakowym kodem, niestety nie udało mi się tego uczynić przy pomocy WPA2 Personal. Po wprowadzeniu hasła do karty bezprzewodowej karta łączy się z siecią a zaraz rozłącza, łączy i rozłącza. Trwa to około 1-2 minut i końcu następuje rozłączenie sieci. Nie wiem, w czym jest problem zainstalowałem zalecaną przez Ciebie poprawkę. Karta bezprzewodowa, jaką posiadam to PENTAGRAM horNET Wi-Fi PCI P 6121-L2. Zgodnie ze specyfikacją obsługuje ona WPA2 Personal. Masz może pomysł na rozwiązanie tego problemu?
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-01-2008, 07:30   

Incrediboy napisał/a:
Orion Twój opis znów był mi niezmiernie przydatny, ale mam jeszcze jeden problem. Udało mi się zabezpieczyć sieć przy pomocy WPA Personal 10 znakowym kodem, niestety nie udało mi się tego uczynić przy pomocy WPA2 Personal. Po wprowadzeniu hasła do karty bezprzewodowej karta łączy się z siecią a zaraz rozłącza, łączy i rozłącza. Trwa to około 1-2 minut i końcu następuje rozłączenie sieci. Nie wiem, w czym jest problem zainstalowałem zalecaną przez Ciebie poprawkę. Karta bezprzewodowa, jaką posiadam to PENTAGRAM horNET Wi-Fi PCI P 6121-L2. Zgodnie ze specyfikacją obsługuje ona WPA2 Personal. Masz może pomysł na rozwiązanie tego problemu?


Jeśli masz wersję firmware (oprogramowania) routera niższą niż 7.00.4 to wykonaj jego aktualizację.
Tu masz najnowsze oprogramowanie http://tinyurl.com/2x8s67 dla WRT54G v7.
Wersja oprogramowania jest widoczna w prawym górnym rogu strony zarządzania routerem lub w zakładce status.
Aktualizacje oprogramowania wykonujesz przez zakładkę Administration => Firmware Upgrade. Pobrany plik wypakowujesz i wskazujesz w tej zakładce następnie kliknij Upgrade.
i cierpliwie czekaj do zakończenia procesu aktualizacji.
W tym oprogramowaniu są poprawki na WPA-PSK.

Dodatkowo zaktualizuj sterownik do karty WIFI PENTAGRAM horNET Wi-Fi PCI P 6121-L2
Pobierz plik sterownika http://www.pentagram.eu/p...hernet_lan_wlan

Odinstaluj stary sterownik, wyjmij kartę, zainstaluj nowy sterownik i dopiero po tym włóż ponownie kartę do komputera.

Do zarządzania połączeniem bezprzewodowy wykorzystuj zarządzanie Windows XP a nie programik od karty Pentagram.
 
 
Xantus 
easy master

Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 46
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-01-2008, 00:59   

odnośnie hasła to jeśli chodzi o długie hasła np. 30 lub więcej znaków to polecam dla łatwiejszego użytkowania kilkukrotnie powielony ciąg kilku znaków
np. 4kfbfre94kfbfre94kfbfre94kfbfre94kfbfre9
hasło łatwe stosunkowo do zapamiętania bo tylko serię 7 znaków trzeba zapamiętać i wiedzieć że należy to powielić 5 razy przy wpisywaniu
nie sądzę aby znalazł się na tyle sprytny program testujący hasła który by próbował taką metodą sprawdzać hasło a 10^35 kombinacji raczej żaden domowy komputer nie jest w stanie przerobić nawet jeśli byłby w stanie sprawdzać 1 000 000 000 kombinacji na sekundę bo zajęłoby to 10^26 sekund a więc więcej czasu niż istnieje wszechświat.
 
  A co to jest Jabber??
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: