Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BitTorrent 6.0 DHT: NOT ALLOWED
Autor Wiadomość
Conroe91 
plus master

Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 532
Wysłany: 01-01-2008, 20:54   BitTorrent 6.0 DHT: NOT ALLOWED

Korzystam z publicznych trackerów na isohunt.com I dzisiaj zobaczyłem w BitTorrencie że w statusie trackerów(wszystkich) mam napisane DHT: NOT ALLOWED Co to znaczy?
Zamieszczam poniżej link do screena na którym to jest napisane?
Link:
http://img168.imageshack....69798968in4.jpg
DHT mam włączone...
Co jest?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-01-2008, 01:55   

Póki nie ma problemu z trackerem możesz ignorować takie rzeczy, (program niezbyt lubi się z trackerem).
Jeśli będzie się to powtarzać częściej lub tracker przy okazji padnie, zmień program na inny (może być wcześniejsza 5 wersja tego samego programu), takie kfiatki pojawiają się tylko w nowym bittorrencie i nowym µtorrencie.
  marekd@jabberpl.org
 
Marcin 
light master


Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 73
Skąd: Warszawa-Bemowo
Wysłany: 03-01-2008, 02:06   

Marek to nie jest tak jak piszesz.
Niektórzy admini trakerów nakazali wyłączenie DHT w klientach.Chodzi w szczególności o te serwisy które wymagają rejestracji i które dosyć restrykcyjnie traktują kwestię ratio oraz kwestię własności torrentów.
Włączone DHT pozwala udostępniać torrenta tym którzy nie są na serwisie zarejestrowani i którzy nie zawsze dbają o sensowne ratio.
Wystarczy więc wczytać się w regulamin isohunta i to sprawdzić.
DHT może być na nim faktycznie zakazane i potencjalnie grozić banem na konto.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-01-2008, 15:53   

Po pierwsze isohunt to publiczna strona żadnych takich dziwacznych zakazów tam nie ma, nie trzeba też żadnych kont aby z niej coś ściągnąć. To już dość stara strona nigdy tam żadnych udziwnień i utrudnień nie było (żadnych ratio i innych tego typu bzdur) chodzi o to aby jak najszybciej i jak najwygodniej pobrać to czego się szuka.
Więc z całą pewnością nie jest tak jak piszesz.
  marekd@jabberpl.org
 
Marcin 
light master


Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 73
Skąd: Warszawa-Bemowo
Wysłany: 04-01-2008, 01:18   

Hmm , Marku swój post w zakresie dotyczącym traktowania DHT na zamkniętych trackerach podtrzymuje w całości.
Jeśli zaś chodzi o isohunt-a to pozwolę sobie zacytować:
Marcin napisał/a:
Wystarczy więc wczytać się w regulamin isohunta i to sprawdzić

W jednym przyznaje ci rację ,fakt moja wina że nie sprawdziłem tego sam i mój post odnosił się do kwestii DHT ogólnie a nie problemu poruszonego przez Conroe91.
Mogę tylko dodać że mój uTorrent z włączonym DHT mimo że korzysta z różnych trackerów i po podłączał się do sieci w statusie trackera informuje że DHT wyłączone (uTorrent 1.7.5 torrent z isohunta oczywiście).
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-01-2008, 11:38   

Marcin napisał/a:
Chodzi w szczególności o te serwisy które wymagają rejestracji i które dosyć restrykcyjnie traktują kwestię ratio oraz kwestię własności torrentów.
Włączone DHT pozwala udostępniać torrenta tym którzy nie są na serwisie zarejestrowani i którzy nie zawsze dbają o sensowne ratio.
Wystarczy więc wczytać się w regulamin isohunta i to sprawdzić.


Też o czymś takim czytałem w jakimś artykule w sieci - pojawił się też jakiś program, który umożliwiał ściąganie z prywatnych trackerów, nie będąc zapisanym w żadnym prywatnym serwisie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: