Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Torrenty a SMS
Autor Wiadomość
razill 
Klikacz

Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 10
Wysłany: 24-12-2007, 19:13   

ok no ale chodzi o adres ipv 4 tak ? o seedach i perach wiem ale konfiguracja i tak jest zla bo skoro na 595 perow mam 37 to jest problem
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-12-2007, 22:44   

Cytat:
ok no ale chodzi o adres ipv 4 tak ?
tak ale już go tutaj podałem w moim poprzednim poście - widać wyraźnie że pod tym adresem stoi serwer robiący za nat - Ty masz więc adres z puli prywatnej, czyli tu już nie ma co więcej wyjaśniać.

Co zaś się tyczy samego torrenta to niedogodność jest tylko taka, że 2 osoby posiadające adresy nierutowalne (prywatne) nie mają możliwości połączenia się ze sobą, osoba z publicznym ip z osobą z prywatnym się połaczy (wystarczy aby tylko 1 osoba z pary miała publiczny adres), nie możesz się więc połączyć z niektórymi seedami/perami, ale gdy seedów jest ogólnie dużo nie powinno to mieć wielkiego znaczenia, gorzej gdy jakiś plik ściąga tylko kilka osób i są to osoby z prywatnymi adresami.

Cytat:
skoro na 595 perow mam 37 to jest problem
to nie jest problem, ważniejsze ilu jest seedów i z iloma z nich jesteś połączony.
  marekd@jabberpl.org
 
razill 
Klikacz

Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 10
Wysłany: 25-12-2007, 10:31   

OK ale czy samo zewnetrzne ip wystarczy ? chyba musza mi jeszcze odblokowac porty szkoda ze sam nie moge tego jakos ustawic bo ciezko mi liczyc na operatora
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 25-12-2007, 13:53   

Skontaktuj się z operatorem i dowiedz się czy oferuje publiczne adresy IP, przecież chyba jakieś biurio obsługi klienta mają. Jeśli takie adresy oferują to zmień sobie adres. Nie sądzę żeby operator bawił się w odblokowywanie portów dla użytkowników maskowanych ale różnie to bywa u mniejszych operatorów.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-12-2007, 21:28   

Cytat:
OK ale czy samo zewnetrzne ip wystarczy ? chyba musza mi jeszcze odblokowac porty szkoda ze sam nie moge tego jakos ustawic bo ciezko mi liczyc na operatora
jak masz publiczne ip to sam sobie możesz ustawiać które porty mają być zablokowane a które nie (najlepiej nie blokuj żadnych)

Ale publiczne ip nie jest niezbędne wystarczy aby przekierowali kilka portów z zewnętrzenego adresu na twój prywatny.

Za publiczny adres zazwyczaj płaci się dodatkowo kilka zł co miesiąc.
  marekd@jabberpl.org
 
razill 
Klikacz

Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 10
Wysłany: 26-12-2007, 10:48   

Wielkie dzieki chlopaki to jest prawdziwe forum zrobie jak piszecie i mam nadzieje ze operator zmieknie wielkie dzieki raz jeszcze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: