Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Po co Wy kupujecie ten telefon UPC?
Autor Wiadomość
wdylag 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-12-2007, 22:06   Po co Wy kupujecie ten telefon UPC?

Witam,

Tak się zastanawiam po co Klienci inwestuja taka kase w telefon UPC. Przecież w internecie jest pełno ofert firm swiadczacych uslugi VOiP ktore za "n" razy tansze od UPC.
Ja osobiscie mam lacze chello Light, na nim podpieta bramke Linksys SPA1001 i korzystam z uslug firmy voipdiscount.com.
Za 5 Euro platne raz na 4 miesiace mam do dyspozycji 300 darmowych minut z wiekszoscia cywilizowanych krajow (w tym cala Polska stacjonarna). Poza darmowymi minutami koszt polaczenia z telefonem stacjonarnym to 0,01 Euro i z komórką 0,06 Euro co daje najnizsza stawke na rynku.
Polaczenia przychodzace realizuje natomiast poprzez polski Tlenofon, gdzie zupelnie za darmo mozna miec jeden numer stacjonarny.

Dodam tylko ze jakosc polaczen realizowanych na chello Light jest doskonala.

Jesli macie pytania co i jak zrobic to piszcie, chcetnie podziele sie z Wami w jaki sposob nie dac z siebie wyciagnac dodatkowcyh pieniedzy za telefon w UPC.
_________________
 
 
 
GoRo 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 169
Wysłany: 06-12-2007, 23:27   Re: Po co Wy kupujecie ten telefon UPC?

wdylag napisał/a:
Witam,

Tak się zastanawiam po co Klienci inwestuja taka kase w telefon UPC. Przecież w internecie jest pełno ofert firm swiadczacych uslugi VOiP ktore za "n" razy tansze od UPC.

Bo często pakiet TV, chello + fon wychodził taniej niż TV + chello, przynajmniej kiedyś, nie wiem jak teraz.
_________________
 
 
Neo10 
ultra master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 707
Skąd: wawa
Wysłany: 07-12-2007, 01:59   

Bo musiałem wziąść 3 usługę która jest free aby zwiększyć prędkość internetu z 2mb/s na 4mb/s ;D
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-12-2007, 00:13   

Żeby zaoszczędzić 1000zł rocznie w kieszeni :roll:

Nie jestem przekonany do tego telefonu UPC (bo to zwykłe VoIP...) ale w promocji abonament telefoniczny jest za darmo, a internet tanieje o 20zł/mies (ale mam wolniejszy net... z classic 5mbit na light 4mbit i będę musiał dokupić usługę szybszego wysyłania). Tylko cena kablówki nie zmieni się.

Boję się, że jak dostanę nowy modem, może być gorzej z jego stabilnością samego internetu i telefonu.
_________________
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2007, 00:19   

FlashMan napisał/a:
Żeby zaoszczędzić 1000zł rocznie w kieszeni


Tylko, że kruczek jest taki, że kto zapomni wypowiedzieć umowę na telefon co najmniej miesiąc przed zakończeniem umowy promocyjnej, prawdopodobnie zostanie z telefonem po cenach cennikowych, a umowę będzie miał przedłużoną automatycznie (kieruję się wrednowatością UPC i chęcią zysku przez tą firmę - przecież będą dbać o swoje interesy, a nie klienta).
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-12-2007, 12:21   

clarkkent napisał/a:
Tylko, że kruczek jest taki, że kto zapomni wypowiedzieć umowę na telefon co najmniej miesiąc przed zakończeniem umowy promocyjnej, prawdopodobnie zostanie z telefonem po cenach cennikowych, a umowę będzie miał przedłużoną automatycznie

Obecnie umowy w promocjach Mix-pakiety... podpisywane są na czas nieokreślony ze zobowiązaniem na 16 mies.
Poza tym w upc obecnie jest nowy cennik w którym są ceny wyłącznie na czas nieokreślony.
_________________
 
  budry
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2007, 18:26   

budry napisał/a:
Obecnie umowy w promocjach Mix-pakiety... podpisywane są na czas nieokreślony ze zobowiązaniem na 16 mies.


Trochę nie rozumiem tego stwierdzenia, możesz to rozwinąć? Czyli po 16 miesiącach umowa przechodzi na czas nieokreślony i w każdej chwili mogę zrezygnować z telefonu z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia? W takim razie po co UPC oferuje np. telefon za darmo (jako 3 usługę), skoro potem dana osoba zrezygnuje z niego? Cele charytatywne - wątpie. Pewnie UPC ma nadzieję, że większość osób sobie zostawi telefon i będzie za niego normalnie płacić po 16 miesiącach.
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-12-2007, 18:51   

clarkkent napisał/a:
Czyli po 16 miesiącach umowa przechodzi na czas nieokreślony i w każdej chwili mogę zrezygnować z telefonu z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia?


Dokładnie tak.

W ofercie mix pkiety najtańsza usługa jest gratis na okres 16 miesięcy .
Akurat w przypadku tel startera lub przyjaznej telefon jest najtańszy i liczony jako 0zł .
_________________
 
  budry
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2007, 19:05   

budry, ale to tego już się nie odniosłeś:

clarkkent napisał/a:
W takim razie po co UPC oferuje np. telefon za darmo (jako 3 usługę), skoro potem dana osoba zrezygnuje z niego? Cele charytatywne - wątpie. Pewnie UPC ma nadzieję, że większość osób sobie zostawi telefon i będzie za niego normalnie płacić po 16 miesiącach.


:-)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-12-2007, 20:10   

Cytat:
Bo często pakiet TV, chello + fon wychodził taniej niż TV + chello, przynajmniej kiedyś, nie wiem jak teraz.
tak nie ma, może być najwyżej:

TV, chello + fon + zobowiązanie na 16mieś. po tej samej cenie co TV + chello bez zobowiązania

Cytat:
Żeby zaoszczędzić 1000zł rocznie w kieszeni :roll:

Nie jestem przekonany do tego telefonu UPC (bo to zwykłe VoIP...) ale w promocji abonament telefoniczny jest za darmo, a internet tanieje o 20zł/mies (ale mam wolniejszy net... z classic 5mbit na light 4mbit i będę musiał dokupić usługę szybszego wysyłania). Tylko cena kablówki nie zmieni się.
czyli zwyczajnie wziąłeś telefon i podpisałeś nowe zobowiązanie w zamian za to że pozwolili Ci wycofać się ze starego zobowiązania, tak naprawdę zapłacisz im więcej tylko w mniejszych ratach.
Trochę tak jak kredyt zaciągnięty po to aby spłacić inny kredyt.
Cytat:
W takim razie po co UPC oferuje np. telefon za darmo (jako 3 usługę), skoro potem dana osoba zrezygnuje z niego? Cele charytatywne - wątpie.

myślę, że odpowiadając GoRo i FlashManowi odpowiedziałem i na to pytanie.
  marekd@jabberpl.org
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-12-2007, 02:53   

clarkkent napisał/a:
budry, ale to tego już się nie odniosłeś:

clarkkent napisał/a:
W takim razie po co UPC oferuje np. telefon za darmo (jako 3 usługę), skoro potem dana osoba zrezygnuje z niego? Cele charytatywne - wątpie. Pewnie UPC ma nadzieję, że większość osób sobie zostawi telefon i będzie za niego normalnie płacić po 16 miesiącach.


clarkkent,
Sam zadałeś tu pytanie i trafnie na nie odpowiedziałeś ;)

osobiście też tak myślę

clarkkent napisał/a:
większość osób sobie zostawi telefon i będzie za niego normalnie płacić po 16 miesiącach.


lub zmieni na superprostą :)
(dla mnie najtańszy voip ) :mrgreen:

[ Dodano: 09-12-2007, 03:02 ]
Marek napisał/a:
Bo często pakiet TV, chello + fon wychodził taniej niż TV + chello, przynajmniej kiedyś, nie wiem jak teraz.
tak nie ma

Marek,

W pewnych sytuacjach tak jest :P
_________________
 
  budry
 
mp_lasso 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 57
Wysłany: 09-12-2007, 13:20   Re: Po co Wy kupujecie ten telefon UPC?

wdylag napisał/a:
Witam,

Tak się zastanawiam po co Klienci inwestuja taka kase w telefon UPC. Przecież w internecie jest pełno ofert firm swiadczacych uslugi VOiP ktore za "n" razy tansze od UPC.

Ja używam telefonu z upc, ponieważ moje łącze jest prawie cały czas w pełni używane. Gdy rozmawiałem przez voip to najzwyczajniej w świecie przerywało i nie dało się normalnie rozmawiać. A telefon w upc działa niezależnie od "zapchania" łącza internetowego.
  mp_lasso
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-12-2007, 19:12   

Cytat:
Ja używam telefonu z upc, ponieważ moje łącze jest prawie cały czas w pełni używane. Gdy rozmawiałem przez voip to najzwyczajniej w świecie przerywało i nie dało się normalnie rozmawiać. A telefon w upc działa niezależnie od "zapchania" łącza internetowego.
czyli inaczej mówiąc - nie potrafiłem sobie skonfigurować sieci, więc wziąłem voip z upc bo tam bramka jest tak skonfigurowana przez nich.

Jakiś powód to jest.
  marekd@jabberpl.org
 
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 09-12-2007, 19:48   

Ja jak kupowałem bramkę pod ipfon była skonfigurowana tylko podłączyłem
 
 
czerpa 
Klikacz

Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 10
Wysłany: 10-01-2008, 23:05   

Ja telefonu nie kupiłem. Aparat dostałem za darmo, nie płace abonamentu (promocja 2+1)i mam jeszcze 30 minut gratis (minuta 11 groszy) - czy to są złe warunki?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: