Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktos ma dzisiaj kłopoty z telefonem UPC ?
Autor Wiadomość
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 06-12-2007, 18:34   

Ja mam w ipefon i jestem bardzo zadowolony rozmowy za darmo i nie ma awari :P
 
 
Martinesss 
easy master

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 49
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-12-2007, 19:17   

Właściwie sprawa numerów alarmowych jest bardzo ciekawa...

UPC oferuje połączenia telefoniczne do służb powołanych ustawowo do niesienia pomocy i cena takiego połączenia wynosi 0 złotych przez całą dobę. (Możecie znaleść w pierwszym lepszym cenniku)

Na stronie urzędu komunikacj elektronicznej UPC zarejestrowało swoje usługi między innymi jako "stacjonarna publiczna sieć telefoniczna"...

Wcześniej miałem raczej pewność że telefon UPC nie może być traktowany jako alarmowy...

Ale w świetle tych informacji nie jestem już niczego pewien.


UPC w Rejestrze przedsiębiorców
 
 
ozys 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 06-12-2007, 19:21   

Zaczynają mnie wkurzać. Wczoraj było to samo. Co za badziew. Ostatni raz biorę u nich telefon.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-12-2007, 19:37   

Cytat:
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz... Przeglądam wszystkie umowy regulaminy i nie mogę znaleść najważniejszej rzeczy połączenia alarmowe...
bo takiej rzeczy nie ma - operatorzy voip nie zapewniają działania telefonów alarmowych ani 112 ani 999 ani innych

I to właśnie (a nie rodzaj kabli) jest główna różnica między telefonią internetową a normalnym telefonem stacjonarnym.

I to nie chodzi o to, że połączenie z 112 ma być darmowe a o to że ma działać nieprzerwanie (np instalacja musi mieć zasilanie awaryjne aby działało gdy nie ma prądu - upc czegoś takiego nie posiada nawet gdy modem podłączymy do własnego upsa internetu nigdy nie ma gdy nie ma prądu, nawet gdy jest to przerwa kilkuminutowa) i mieć absolutne pierwszeństwo nad innymi połączeniami (nie może być tak, że linia zajęta), muszą mieć zapas dla wszystkich urządzeń tak aby nie było, że coś wyłaczają w celu modernizacji albo remontu (w upc tego nie ma - co miesiąc jest po conajmniej kilka godzin przerw w działaniu w godzinach nocnyach albo przedpołudniowych - wystarczy sobie spojrzeć na stronę z komunikatami jak jest ich dużo).

[edit]- właśnie przeczytałem tego drugiego posta
Ostatnio zmieniony przez Marek 06-12-2007, 19:49, w całości zmieniany 2 razy  
  marekd@jabberpl.org
 
Martinesss 
easy master

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 49
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-12-2007, 19:42   

Swojego czasu jak miałem telefon w TP zdarzały się awarie lini...

i prąd był wszystko było tylko sygnału nie było...


btw do bramkę voip ktora można kupić min na allegro podłącza sie do modemu prawda..
ale jak wtedy podłączyć internet do komputera taka bramka działa jak ruter ?!
 
 
martynski 
Klikacz

Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-12-2007, 21:14   

Najlepsze, że do celów reklamacyjnych czas przerwy w działaniu telefonu liczony jest od momentu zgłoszenia przerwy przez abonenta. Tylko komu zgłosić, skoro zgłasza się automat podający informację o przewidywanym czasie trwania awarii. Oceniając funkcjonowanie UPC jako operatora telekomunikacyjnego, to ocena "mierny" nie jest wygórowana.
_________________
 
 
Shatyn 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 180
Skąd: Kraków - N.H.
Wysłany: 06-12-2007, 22:43   

-"W chwili obecnej obserwujemy problem z dostępem do usługi telefonicznej świadczonej naszym abonentom. Przewidywany czas usunięcia usterki to godzina 10:00 rano w dniu 07.12.2007r."-

My tez obserwujemy.
Z tym, że my płacimy a oni mają zysk....
 
 
 
Pinhead 
light master


Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 149
Wysłany: 07-12-2007, 02:04   

To jak obstawiacie ? Będzie jutro telefon czy czekamy conajmniej do soboty ? :lol:
_________________
 
 
ozys 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 07-12-2007, 08:30   

Pinhead napisał/a:
To jak obstawiacie ? Będzie jutro telefon czy czekamy conajmniej do soboty ? :lol:

Będzie do godziny 18-19, później znów wysiądzie, naprawa potrwa do soboty do 10 rano. :roll:
_________________
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 07-12-2007, 13:05   

Witam

Chciałbym potwierdzić że przez ostatnie 2 dni mieliśmy duży problem z usługą telefoniczną (część modemów nie rejestrowała się poprawnie).
W tej chwili sytuacja jest opanowana (to były 2 ciężkie dni również dla nas) ... za usterkę chciałbym przeprosić w imieniu firmy.
Dodam tylko że możecie (z pozytywnym skutkiem) zgłaszać roszczenia np. poprzez e-mail lub telefonicznie (z akcentem na e-mail)

TePeO
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12-12-2007, 15:40   

TePeO napisał/a:
Dodam tylko że możecie (z pozytywnym skutkiem) zgłaszać roszczenia np. poprzez e-mail lub telefonicznie (z akcentem na e-mail)


W moim przypadku na reklamację złożoną 8 grudnia dostałem dzisiaj taką odpowiedź:

W imieniu UPC Polska proszę przyjąć przeprosiny w związku z wystąpieniem utrudnień w dostępie do usługi telefonicznej.



Pozwolę sobie wyjaśnić, że w dniach 5 i 6 grudnia 2007 r. miała miejsce awaria jednego z ważnych elementów naszej sieci. Natychmiast podjęliśmy wszelkie możliwe działania w celu jak najszybszego przywrócenia prawidłowego działania usługi. Jeszcze raz przepraszamy za utrudniania.

Wychodząc naprzeciw Pana oczekiwaniom została podjęta decyzja o przyznaniu Panu jednorazowej korekty naliczeń w wysokości 12 zł, która zostanie uwzględniona w kolejnej fakturze.



Łączę pozdrowienia,

Katarzyna Kociołek

Starszy Specjalista ds. Korespondencji

UPC Polska
_________________
 
  budry
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-12-2007, 16:02   

Cytat:
dniach 5 i 6 grudnia 2007 r. miała miejsce awaria jednego z ważnych elementów naszej sieci.

Czyli jest dokłądnie tak jak pisałem, potwierdzili pisząc tutaj wyraźnie: nie posiadamy elementów zapasowych awaria jednego elementu unieruchamia całą naszą sieć łącznie z numerami alarmowymi.
  marekd@jabberpl.org
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 24-04-2008, 15:26   

Wracajac do telefonu UPC, czy rzeczywscie z niego nie dodzwonie sie na pogotowie, straz, policja???. Dobrze, a co z dodzwonieniem sie do BOKU UPC. Przeciez tam telefon zaczyna sie od O801?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-04-2008, 17:48   

Cytat:
Wracajac do telefonu UPC, czy rzeczywscie z niego nie dodzwonie sie na pogotowie, straz, policja?
Zależy od szczęścia, to jest loteria - jak masz pecha to się nie dodzwonisz.
Przy normalnych połączeniach coś takiego można by jeszcze jakoś ścierpieć - nie udało się teraz spróbujemy porozmawiać później, ale nie w przypadku wypadku/pożaru/zawału...
Taka loteria jest niedopuszczalna gdy się dzwoni po straż pożarną albo pogotowie.

Problemem jest tylko ta niepewność.
  marekd@jabberpl.org
 
desire 
Klikacz

Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 8
Wysłany: 18-05-2008, 18:39   

Ja mam taka fazę, że jak siostra dzwoni z Anglii to u niej nie ma sygnału, a u mnie telefon dzwoni :| Odbieram i jej w ogóle nie słysze i zaraz pika że zajęte :| Nie wiem co jest ale dawniej dało się dodzwonić bez problemu. Ona do innych z Polski może dodzwonić się bez problemu tylko do mnie sie nie da. Nie wiem co sie stało, ma ktoś podobny problem?

Myślałem, że to wina aparatu telefonicznego bo nie używam tego z UPC. Dzisiaj podłączyłem ten z UPC i to samo... :|
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: