Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwny problem z emule
Autor Wiadomość
asilver 
Klikacz

Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 1
Wysłany: 07-04-2005, 19:29   Dziwny problem z emule

Witam wszystkich,

Do napisania posta skłonił mnie dziwny problem z emule. Używam standardowego mułka, i generalnie nie mam problemów ze ściąganiem, idzie szybko. Ale czasami (np. dziś) nie idzie w ogóle prawie (prędkość max <5 KB). Wygląda to tak, że mam bardzo dobry rating, co chwile się do kogoś podłączam coś tam pociągnie, a za chwilę go dławi, i spada transfer do zera i się odłącza użytkownik. I tak w kółko - kilka dni. Nic na to nie mogę poradzić. Nie jest to wina uploadu - znaczne zmniejszenie nawet nic nie pomaga.

Bardzo proszę o pomoc - co to może być i jak temu zaradzić?

Pozdrawiam
 
 
jawoks 
light master

Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-04-2005, 19:59   

poprobuj z portami... np. daj na 666 i 665 w moim wypadku sciaga nawet na max łącza
8)
 
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 08-04-2005, 01:01   

ja tak mam od miesięcy - p2p dziala beznadziejnie na chello, na eMule dokładnie to samo co opisałeś, testowałem również na :80, :81 ale nie pomogało, :666 nie sprawdzałem
zmiana portu pomogła jedynie na dc++
trzeba bedzie złożyć reklamacje do chello, w co oni sobie lecą?
.
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-04-2005, 06:38   

Port na którym emule nasłuchuje raczej nie ma nic wspólnego z transferem, jak już lubisz coś zmieniać to popróbuj z ilością jednoczesnych połączeń (czasem jest poprostu za duża) albo z uploadem (na każde połączenie powinno przypadać około 3-4 kilobajty na sekundę). No i najważniejsze czy jeśli posiadasz ruter to jest on właściwie ustawiony (tzn. sforwardowane są oba porty ?)
  marekd@jabberpl.org
 
jawoks 
light master

Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-04-2005, 08:49   

ja po zmianie na porty 666 i 665 od razu zauwazylem duzy wzrost transweru. nie wiem moze chcello blokuje stantardowe porty p2p'ow. na standartowych portach transwer nigdy nie przekraczal 10 kB/s. Teraz mam nawet na max lacza. Ale i tak DC++ jest lepszy od osła :)
 
 
mike[PL] 
Klikacz

Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 10
Skąd: Wawa
Wysłany: 08-04-2005, 11:47   

Nie znam się za dobrze ale myślę że chello blokuje porty.Do tej pory używałem eMule i wszystko było ok.Ostatnio zauważyłem że DL spadł mi do zera i nie ruszył się przez następną godzinę.Zrobiłem test i okazało się że mam blokowany port 4242.Zresetowałem modem.Port znów działał ale na jakieś 15 min.Po tym czasie znów zablokowany.Przeżuciłem się na inny port i wszystko chodzi dobrze (jak na razie).Test na blokowanie portów robiłem z eMula z zakładki Ustawienia/Parametry łącza.Możliwe że coś źle odczytuję.W razie co proszę o poprawienie mnie.
 
 
Daniel 
classic master

Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 155
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-04-2005, 11:58   

A umnie emule praktycznie przestal funkcjonowac nic sie nie sciaga, a jak cos zacznie to z predkoscia max 1kB/s. Szczeze powiedziawszy nigdy nie funkcjonowal jakos nadzwyczajnie szybko ale to co sie dzieje od paru dni... szkoda gadac. Dodam ze wyprubowalem chyba wszystkie mozliwe ustawienia i nic. :?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-04-2005, 12:11   

Cytat:
Nie znam się za dobrze ale myślę że chello blokuje porty.

Do sprawdzenia czy masz zablokowane jakieś porty służy program nmap lub podobny u jakiegoś kolegi który zgodzi się Ciebie przeskanować. Trzeba pamiętać też aby samemu sobie portów na swoim własnym firewalu nie blokować.
  marekd@jabberpl.org
 
mike[PL] 
Klikacz

Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 10
Skąd: Wawa
Wysłany: 08-04-2005, 12:45   

Z tego co zauważyłem to ten skaner portów którym robiełm test działa ze strony www.emule-project.net więc skanuje mnie z zewnątrz.Co do firewalla to odpada.Nie używam.Zresztą nic ostatnio z systemem nie mieszałem a eMule wcześniej chodził ok.Od razu dodam że mam Win2000 więc sprawa wbudowanego firewalla w XP odpada.Proponuje żeby osoby mające te same problemy zrobiły podobny test łącza za pomocą eMula.Ciekawi mnie czy będą miały podobne wyniki.
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-04-2005, 13:19   

Możesz mieć jeszcze jakiegoś nadgorliwego antywirusa w stylu produktu Nortona... 8)
U mnie w eMule 0.45a mam porty 4662 i 4672 (domyślne)
 
 
mike[PL] 
Klikacz

Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 10
Skąd: Wawa
Wysłany: 08-04-2005, 13:36   

Używam Kasperskiego i jakoś nie nażekam na jego działanie.Wcześniej bawiłem się Kaazą i iMesh'em i wszystko było ok. SiNuS, co do twoich domyślnych portów to dziwne, mój eMule śmigał jak dotąd na 4242 i 4252 i to one były u mnie domyślne. Z tym że teraz tylko ten 4252 działa nadal jak trzeba. Ja siedzę na eMule v.44b LeD-Jabol OC Pawcio 5.15.Musiałem się przesiąść ze zwykłego 0.45a bo wolno chodził.Z tym że po zmianie na nowego mod'a przez miesiąc chodził całkiem nieźle.
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-04-2005, 13:40   

Być może porty ustalane są losowo przy pierwszym uruchomieniu.
Zresztą, i tak można wpisać cokolwiek, a test na stronce jest tak zrobiony,
że potrafi sprawdzić każde. Wpisz sobie dla TCP 80 i 21 dla UDP ;)
 
 
Supafax 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 163
Skąd: Warszawa - SND
Wysłany: 08-04-2005, 14:11   

mike[PL] napisał/a:
Zrobiłem test i okazało się że mam blokowany port 4242.


najpierw wylacz obsluge proxy w przegladarce :mrgreen: , a nastepnie wylacz ipfilter.dat (np. przenies do innego katalogu).
LeDowy ipfilter blokuje ten testowy serwer.
 
 
wawerek 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 6
Wysłany: 09-04-2005, 09:54   

polecam rozwiązanie z portami TCP 666 i UDP 665... trzeba pamiętac o odblokowaniu tych portów we wszystkich firewallach (w niektórych moga być otwarte, ale filtrowane)... trzeba się pobawić z tym troche... i korzystać :D .. teraz na e-mule DL: 45 kB/s

pozdrawiam
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-04-2005, 10:32   

W tych portach nie ma nic szczególnego...
http://www.seifried.org/security/ports/0/666.html
http://www.seifried.org/security/ports/0/665.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: