Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
RevDNS w ASTER
Autor Wiadomość
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 14-11-2007, 21:30   RevDNS w ASTER

Chciałem ustawić sobie Reverse DNS w Aster poprzez system zarządzania WILGA. Wpisałem nazwę domeny którą chcę się przedstawiać i wyświetlił mi się komunikat że taka domena nie istnieje co jest oczywistą bzdurą.

Napisałem maila do ebok i otrzymałem taką nic nie wnoszącą do tematu odpowiedź:
Cytat:

Uprzejmie informujemy, że zmiana rDNS bedzie możliwa po przypisaniu domeny do IP, jakie posiada Pan w naszej sieci.

Pozdrawiam,
xxxxxxxx
Konsultant ds. Korespondencji


Niech ktoś mi powie o co im chodzi?
To chyba normalne że do IP przypisuje się do domeny, właśnie to chciałem zrobić.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-11-2007, 23:49   

RevDNS to przypisanie w drugą stronę (czyli IP do domeny)

Najpierw musisz sobie ustawić (na zwykłych DNSach) aby twoja domena wskazywała na twoje IP a dopiero później możesz brać się za ich odwrócony DNS i ustawiać aby twoje IP wskazywało na domenę.
  marekd@jabberpl.org
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-11-2007, 15:20   Re: RevDNS w ASTER

dziabaq napisał/a:
Chciałem ustawić sobie Reverse DNS w Aster poprzez system zarządzania WILGA. Wpisałem nazwę domeny którą chcę się przedstawiać i wyświetlił mi się komunikat że taka domena nie istnieje co jest oczywistą bzdurą.

Napisałem maila do ebok i otrzymałem taką nic nie wnoszącą do tematu odpowiedź:
Cytat:

Uprzejmie informujemy, że zmiana rDNS bedzie możliwa po przypisaniu domeny do IP, jakie posiada Pan w naszej sieci.

Pozdrawiam,
xxxxxxxx
Konsultant ds. Korespondencji


Niech ktoś mi powie o co im chodzi?
To chyba normalne że do IP przypisuje się do domeny, właśnie to chciałem zrobić.


Tam gdzie masz utrzymywaną swoją domenę musisz utworzyć rekord A który będzie wskazywał na Twój adres IP w sieci Aster. Należy również pamiętać o tym, że po utworzeniu takiego rekordu powiązanie pomiędzy domeną a adresem IP może pojawić się nawet aż po 24 godzinach. Dopiero po tej operacji administrator Aster może utworzyć rekord revDNS tak aby Twoje łącze identyfikowało się (przez revDNS) nazwą Twojej domeny zamiast domyślnej systemowej nazwy łącza. Najprostszy sposób sprawdzenia translacji w obydwie strony wykonasz za pomocą ping:

ping [nazwa domeny] - tłumaczy Domena => IP
ping -a [adres IP] - tłumaczy IP => revDNS
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 17-11-2007, 14:27   

Cytat:
Tam gdzie masz utrzymywaną swoją domenę musisz utworzyć rekord A który będzie wskazywał na Twój adres IP w sieci Aster.


Dzięki!! udało mi się! teraz tylko czekam na rozpropagowanie nowej identyfikacji.
Bardzo mnie zmylił rekord "PTR" bo w konfiguracji mojej domeny w info ( pomoc ) było napisane że ten rekord służy do ustawiania zwrotnej identyfikacji.

Jeszcze raz dzięki za pomoc! :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: