Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problemy z faksem w UPC
Autor Wiadomość
rob30 
Klikacz

Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 3
Wysłany: 12-10-2007, 22:20   problemy z faksem w UPC

Kilka miesięcy temu zrezygnowałem z TPsy i wykupiłem pakiet w UPC. Niestety zauważyłem, że nie mogę wysyłać i odbierać faksów! Zgłosiłem problem do UPC i po ok 2tygodniach dostałem odpowiedź, że mieli problem z oprogramowaniem modemów i już jest wszystko OK. Jakiś czas rzeczywiście było OK, ale niestety znów pojawiły się te same problemy. Czy ktoś ma podobne doświadczenia???

p.s.
właśnie znalazłem w necie coś na ten temat:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic824436.html
ale dalej zastanawiam się czemu to raz działa a raz nie???
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 12-10-2007, 23:46   

Bo to tak działa poprostu. Linia VOIP różni się trochę od zwykłej linii PSTN. Jest takie zjawisko jitter które ma duży wpływ na działanie faxów i ogólnie transmisję danych w technice dialup. Analogowe modemy mają dużą wrażliwość na wszelkie nieprawidłowości przy przesyłaniu analogowych sygnałów za pomocą których się komunikują. Ludzkie ucho takich rzeczy nie wychwyci ale te urządzenia tak. Generalnie to na takiej linii jak w UPC czy w jakiejś innej kablówce co świadczy taką usługę, faxy i dialupy będą działać podobnie. Duże znaczenie ma typ faxu czy modemu, jedne działać będą z lepszą inne z gorszą skutecznością. Niemniej jednak większość takich urządzeń jako tako działa stąd ogólnie się uznaje że usługa transmisji danych w tej technice telefonii jest realizowana.
_________________
 
 
rob30 
Klikacz

Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 3
Wysłany: 16-10-2007, 19:13   

A jednak UPC jak chce to potrafi! Nie wiem co zrobili i jak, ale wszystko zaczęło działać jak należy. Naprawili, zadzwonili czy wszystko działa tak jak powinno. Mam nadzieję, że tak zostanie!
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 17-12-2009, 12:32   

Postanowilam odswiezyc temat.Musze miec pewnosc,ze jak kupie faks to bedzie chodzic. :mrgreen: Powiedzcie mi prosze,jak w tej chwili wyglada problematyka faksu w UPC.Jak licza sie za niego polaczenia.Mam taryfe UPC Non Stop. :D
 
 
zsoi3 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 741
Wysłany: 18-12-2009, 13:51   

u mnie chodzi bez problemu - ale rzadko uzywam. a Ty bedziesz czesto uzywac? w sumie - to chyba wymierajaca forma komunikacji :)
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 18-12-2009, 14:33   

zsoi3 napisał/a:
u mnie chodzi bez problemu - ale rzadko uzywam. a Ty bedziesz czesto uzywac? w sumie - to chyba wymierajaca forma komunikacji

Zgadzam sie.Fax mi samej jest nie potrzebny,raczej mezowi.On ciagle przesyla makulature owym narzedziem.W tym celu musi chodzic na poczte,a ze jest wygodny to wolalby miec go w domu.W sumie sie nie dziwie.W zwiazku z tym wlasnie dlatego odswiezylam temat.Dzieki,ze sie zainteresowales. :P
 
 
zsoi3 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 741
Wysłany: 18-12-2009, 19:18   

uzytkuje cos takiego:

http://www.ceneo.pl/271812

wszystko w jednym - telefon, fax, drukarka i skaner. dziala na laczu telefonicznym UPC :)
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 19-12-2009, 08:53   

Najlepsze rozwiazanie. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: