Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjazna na komórki - 11gr czy nie ???
Autor Wiadomość
mg 
Klikacz

Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 2
Wysłany: 08-10-2007, 13:57   Przyjazna na komórki - 11gr czy nie ???

Na stronie głównej wyraźnie napisane czerwonym, że 11 gr za minutę na wszystkie lokalne, międzymiastowe, komórkowe.. Dzwonię na BOK, sprawdzam stan rachunku - 450 zł ! A maksymalnie powinno być 200 gdybym rozmawiał godzinę dziennie, a jeszcze miesiąc nie minął, ja rozmawiam co drugi dzień 40 minut!

Ściągam cennik od maja - tam napisane, że na komórki 80 gr za minutę! A i tak się nie zgadza, bo wtedy bym więcej zapłacił!

Ile się w końcu płaci? W przyjaznej z netem? :( :(

[ Dodano: 08-10-2007, 14:12 ]
A gdy się skorzysta z tego ich kalkulatora połączeń, to pokaże np. 70 zł za 6 połączeń po 40 minut na komórki. Ale gdy się ściągnie wersje w PDF, to to wyliczenie wynosi już 190zł!

[ Dodano: 08-10-2007, 14:16 ]
Ok, zrozumiałem. Co za złodzieje! Tę ich tabelkę na stronie głównej trzeba czytać tak, że 11gr za minutę jest na wysokości lokalnych i międzymiastowych, a reszta tak, jak w swobodnej, czyli 80gr za minutę na kom... A pytałem cholera konsultanta jak zamawiałem bo niedowierzałem! OKRADLI MNIE.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-10-2007, 14:27   

mg, wszędzie jest o wiele drożej "na komórki" niż na stacjonarne.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-10-2007, 16:28   

UPC to najdroższy voip w Polsce, jeśli z niego korzystasz znaczy, że dałeś się oszukać lub naciągnąć (przypadków aby ktoś go wybrał świadomie nie znam).
  marekd@jabberpl.org
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 08-10-2007, 16:37   

Marek napisał/a:
(przypadków aby ktoś go wybrał świadomie nie znam).
a ja znam i to jeszcze takie "przypadki" ktore sie z tego cieszyly :D
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-10-2007, 18:23   

narkoman, ktoś świadomie chce płacić kilkukrotnie więcej niż u konkurencji ? do tego świadomie rezygnuje z możliwości zmiany konfiguracji bramki voip ? i świadomie podpisuje zobowiązanie na kilkanaście miesięcy mimo, że nigdzie indziej nie musi tego robić ?
Cytat:
sie z tego cieszyly :D
może dlatego, że rachunek miała płacić teściowa (czytaj osoba której nie lubią)
  marekd@jabberpl.org
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 09-10-2007, 00:45   

Marek, klienci, klienci :D myslisz ze ktokolwiek wie ze to jest voip? ze sa tansze alternatywy? oni o tym wiedza tyle, co Ty o ilosci dziur na ulicy przy ktorej mieszkam :D
_________________
 
 
 
mg 
Klikacz

Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 2
Wysłany: 09-10-2007, 20:03   

Marek napisał/a:
narkoman, ktoś świadomie chce płacić kilkukrotnie więcej niż u konkurencji ? do tego świadomie rezygnuje z możliwości zmiany konfiguracji bramki voip ? i świadomie podpisuje zobowiązanie na kilkanaście miesięcy mimo, że nigdzie indziej nie musi tego robić ?
Cytat:
sie z tego cieszyly :D
może dlatego, że rachunek miała płacić teściowa (czytaj osoba której nie lubią)


Możesz coś polecić? Byłby to stacjonarny telefon? Niestety podpisałem umowę, ale krótszą, na 12 miesięcy. 11 groszy to i tak mało w porównaniu TPSA, więc rąk nie załamuję. W przyszłości zmienię.
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-10-2007, 20:17   

Ja też proszę o propozycję.
Potrzebuję telefonu z którego będę dzwonił na stacjonarne w całej Polsce około 4 godzin dziennie.
_________________
 
  budry
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-10-2007, 23:30   

mg, jakie 11groszy ? policz dobrze ile jest naprawdę (weź pod uwagę abonament płacony za nic)

Cytat:
Możesz coś polecić?
większość krajowych operatorów tego typu (ipfon, tlenofon itp), oferuje rozmowy po całej Polsce całą dobę w cenie 9groszy/minuta (przy naliczaniu sekundowym), we własnej sieci oczywiście zawsze za darmo, żadnych zobowiązań, żadnych abonamentów, możliwość wybrania sobie w jakiej strefie numeracyjnej chcesz mieć numer, możliwość odbierania i wykonywania połączeń w dowolnym miejscu na świecie (np jedziesz na wakacje i nadal możesz dzwonić z domowego telefonu)

Ale nie będę polecał żadnej konkretnej firmy, oferty są jednak bardzo zbliżone do siebie.

Cytat:
Byłby to stacjonarny telefon?
zdefiniuj stacjonarny telefon ?

1 Numer masz stacjonarny.
2 Nie jest przypisany do miejsca korzystać możesz gdzie chcesz jeśli tylko jest tam internet, (czyli jakiś tam stacjonarne podłączenie potrzebujesz, no chyba ze masz internet radiowy albo stacjonarny)
3 Możesz rozmawiać przy pomocy mikrofonu, słuchawek i komputera, albo możesz podłączyć normalny stacjonarny aparat telefoniczny
(w tym celu potrzebna jest bramka za około 100zł, niektóre rutery/modemy mają już wbudowane bramki, jest to wydatek ale masz urządzenie na własność, jak się znudzi możesz sprzedać),
4 Telefon tego typu nie może pełnić funkcji alarmowej.

czyli odpowiedź by była
1 Tak
2 Tak ale nie do końca (bo jest przenośny)
3 Jeśli chcesz to tak
4 Nie

Według mojej definicji telefon stacjonarny to taki spełniający wszystkie te 4 warunki,
Z powodu punktu 4 nie nazwę tego telefonem stacjonarnym.

Telefon z upc również nie jest stacjonarny bo nie spełnia punktu 4.

Jednak dla wielu osób definicja telefonu stacjonarnego ogranicza sie tylko do tego czy numer jest stacjonarny i podejrzewam, że właśnie o to pytałeś. Wolę jednak aby nie było niedomówień.

Cytat:
Ja też proszę o propozycję.
Potrzebuję telefonu z którego będę dzwonił na stacjonarne w całej Polsce około 4 godzin dziennie.
proponuję wizytę u psychologa, to się da leczyć.
  marekd@jabberpl.org
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-10-2007, 10:35   

Marek napisał/a:
Cytat:
Ja też proszę o propozycję.
Potrzebuję telefonu z którego będę dzwonił na stacjonarne w całej Polsce około 4 godzin dziennie.
proponuję wizytę u psychologa, to się da leczyć.


Może rozmawia z narzeczoną z innego miasta. ;-)
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-10-2007, 10:58   

clarkkent napisał/a:
Marek napisał/a:
Cytat:
Ja też proszę o propozycję.
Potrzebuję telefonu z którego będę dzwonił na stacjonarne w całej Polsce około 4 godzin dziennie.
proponuję wizytę u psychologa, to się da leczyć.


Może rozmawia z narzeczoną z innego miasta. ;-)


Dzięki za ciekawą propozycję.
Nie trafione :)
Po prostu pracuję przez telefon.
Co do psychologa to rozważam taką opcję,ale telefonicznie, a ta terapia to potrzebuje długich rozmów.
Dlatego potrzebuję najtańszego telefonu.
Reasumując :
do 4 godzin dziennie na stacjonarne po całej polsce i jeszcze z godzinkę na stacjonarny do psychologa (lokalny).
_________________
 
  budry
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-10-2007, 16:15   

Cytat:
Może rozmawia z narzeczoną z innego miasta. ;-)

W takiej sytuacji nie ma problemu oboje mogą sobie wybrać niemal dowolny voip, wszyscy porządni operatorzy mimo braku abonamentu dają darmowe, niczym nielimitowane rozmowy we własnej sieci.
Cytat:
Po prostu pracuję przez telefon.
a niestety z tym będzie problem, jest to zabronione przez wszystkich operatorów zarówno stacjonarnych jaki i internetowych oraz komórkowych przy zwykłych umowach abonenckich. Musisz negocjować umowę indywidualnie albo szukać ofert dla firm.
  marekd@jabberpl.org
 
czerpa 
Klikacz

Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 10
Wysłany: 12-02-2008, 17:39   

Oki. A jeżeli ktoś wykupi 3 usługi za 120 zł tzn internet 2mega + tv pakiet pełny, telefon dostaje gratis tzn płaci tylko za rozmowy (11 groszy to dużo - w porównaniu do konkurencji 8 gr... ok wiem) ale biorąc pod uwagę fakt, że trzeba dokupic bramkę za ok 120 zł to nie wiem czy tak bardzo sie to opłaca. Dodam, że mam telefon w upc od ok 2 lat i naprawdę nie ma się czego czepiać, jakość rozmów w porównaniu z betamaxem (rzekomo najlepszym pod względem jakości głosu dostawcą jest wg mnie na korzyść upc. Porównania dokonałem kilkakrotnie rozmawiając przez telefon stacjonarny- w przypadku betamax poprzez zestawianie połączeń. Natomiast zgodzę się, że wykupywanie samego abonamentu telefonicznego to błąd i zastanawiam się czy znajdzie się ktoś w polsce kto ma sam telefon w UPc. pozdrawiam
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-02-2008, 22:05   

Cytat:
Oki. A jeżeli ktoś wykupi 3 usługi za 120 zł tzn internet 2mega + tv pakiet pełny, telefon dostaje gratis tzn płaci tylko za rozmowy (11 groszy to dużo - w porównaniu do konkurencji 8 gr... ok wiem)
nie ma nic za darmo - tylko Ci się wydaje że nie płacisz abonamentu za ten telefon - gdybyś go nie wziął zapłacił byś o połowę mniej za tv

masz do wyboru
wziąć 3 płacić za 2
wziąć 2 płacić za 1½
wziąć 1 płacić za 1

Wybierając opcję z telefonem zawsze zapłacisz drożej.

Cytat:
ale biorąc pod uwagę fakt, że trzeba dokupic bramkę za ok 120 zł

Płacisz raz 120 zł i masz spokój, możesz dzięki temu oszczędzić miesięcznie około 20zł na abonamencie za kablówkę - przez 2 lata to 480zł w dodatku drożej płacisz za rozmowy.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: