Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany parametrów w ofercie internetowej ASTER
Autor Wiadomość
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 04-09-2007, 16:40   Zmiany parametrów w ofercie internetowej ASTER



Sprzedaż pakietów z nowymi parametrami od 7.09
Dla nowych abonentów nowe parametry od 10.09
Zmiany prędkości dla obecnych abonentów będą wprowadzane od 17.09

Nowe parametry będą wspólne dla całej sieci ASTER (W-wa, Krk, ZG)
_________________
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 04-09-2007, 18:59   

Dla mnie Aster to porażka, juz mówię dlaczego.

Po pierwsze zmieniają prędkość w nocy i wciągu dnia, płacisz jak za 6MB a masz mniej bo jest dzień. I to dużo mniej!!

Prędkość wysyłania stanowczo za niska, dokupienie kolejnych 512 do 512 istniejących kosztuje majątek, w UPC 20zł :)

to tyle....

pozdr
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 04-09-2007, 19:04   

Organista woli ogórki a ksiądz organisty córki - tak to skomentuję.
_________________
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 05-09-2007, 15:54   

dziabaq napisał/a:
Dla mnie Aster to porażka, juz mówię dlaczego.

Po pierwsze zmieniają prędkość w nocy i wciągu dnia, płacisz jak za 6MB a masz mniej bo jest dzień. I to dużo mniej!!

Prędkość wysyłania stanowczo za niska, dokupienie kolejnych 512 do 512 istniejących kosztuje majątek, w UPC 20zł :)

to tyle....

pozdr


Co za bzdury. Jak placisz za lacze 6mbit ? To jest łącze o przepustowosci do 6mbit/sec.
Przeciez wyraznie podaja do informacji ze w dzien jest 4 a w nocy 6mbit. Płacisz za pakiet, w którym predkosci sie zmieniaj w zaleznosci od pory doby. Nie jest to tajemnicą, wiec kazdy klient zdaje sobie sprawe za to za co placi.
I czy zejscie z 6mbit na 4 to jest tak duzo mniej ? Nie sądze. Przynajmniej nie dla mnie.
Gdyby w nocy było 6mbit a wdzien 2, to wtedy tak, złodziejstwo :P
Jedynie sie moge zgodzic co do predkosci wysyłania. W aster zawsze ten aspekt kulał.

Jesli juz mówimy o nabijaniu w butelke to ja bym sie przyczepił do chello.
Płacisz za 5mbit, a ile to razy w godzinach szczytu wyciąga sie max 4.5mbit czy nawet 4 ?
Nie było tak ?
Hehehe :twisted:
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 09-09-2007, 10:41   

kvs napisał/a:
Organista woli ogórki a ksiądz organisty córki - tak to skomentuję.

Dziękuje za rzeczową i merytoryczną odpowiedź na mój post. :mrgreen:

[ Dodano: 09-09-2007, 10:47 ]
Cytat:
Gdyby w nocy było 6mbit a wdzien 2, to wtedy tak, złodziejstwo :P


Takie same złodziejstwo jak w dzień 2 a w nocy 6. Dla ciebie to nie wygląda na złodziejstwo bo może ci odpowiada pobieranie w nocy, ale przykładowo mnie nie odpowiada i dlatego uważam że oferta Astera jest nie fair.

W pełni się z tobą zgadzam ze mając 5MB w chello, gdy jest szczyt mam 4MB ale spadek jest mniejszy niż 6MB i 2MB :)
Jak widać ja nie bronie chello, szkoda że użytkownicy Astera nie mogą z dystansem podejść do usługi tylko zaraz go bronią :)
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 09-09-2007, 12:44   

Alez ja nie bronie astera. 2mbit w dzien a 6mbnit w nocy nie ma.
To było tlyko moje gdybanie. 4/6mbit dzien/noc nie jest złe. To nie jest az tak wielka różnica...
Natomiast jesli mógłbym wybeirac wolałbym 5mbit przez cała dobe.
Z tymże ze 5mbit w aster to jest realna mozliwosc wykorzystania 100% łącza niezaleznie od pory doby, natomiast w chello chyba tak różowo nie jest. Moze sie myle, gdyż bazuje tylko na opiniach ludzi z tego forum...
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 09-09-2007, 13:56   

No to się mylisz. Ja z chello plus byłam zmuszona przejść na Aster Twój Świat (przeprowadzka, okablowanie budynku przez innego operatora). I nawet nie masz pojęcia, jak bardzo tęsknię za chello!

Po pierwsze: w Asterze bardzo skaczą mi pingi. Proste wysłanie zapytania do onetu czy wp zwraca wyniki między 15 a 80ms. Do naszego serwisu rozpiętość jest pomiędzy 20 a 150ms!!

Po drugie: zagranica. Przyznaję, w UPC strony polskie nie zawsze działały jak należy (raczej wina DNS-ów), ale zagranica zawsze szła z pełną prędkością. W Asterze - nie zdarzyło mi się osiągnąć 4Mbit/s, nie wspominając o 6Mbit/s. Korzystam codziennie ze źródeł Microsoftu (technet, MSDN) - w chello plus nie schodził mi transfer poniżej 700KB/s. W asterze mam ~200-250KB/s... Porażka!

Po trzecie: cena... Tutaj UPC nie ma sobie równych. Na dodatek, UPC Polska zaczyna mieć nawet lepsze ceny, niż UPC w innych krajach. Dokupienie uploadu w UPC kosztuje grosze w porównaniu z cenami w Asterze.

Tak naprawdę, to marzę, żeby ktoś wziął ode mnie Aster TwójŚwiat i dał mi za to chello light. Nie bazujcie na opiniach o UPC i Astercity sprzed kilku lat - patrzcie realnie na obecne możliwości obu łączy. Nie ma się co zastanawiać.


pozdr.
Anna / LR
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 10-09-2007, 00:02   

Alez owszem jest sie nad czym zastanawiac.
Nie wiem naprawde jak ty to robiłas że nie moglas osiagnac pełnej rozpietosci łącza w aster.
Ja powiem ze problemem jest sciagnie wolnie niz na 100% :P
Problem z pingami lezy po twojej stronie zapwne a nie astera. Ja do www.aster.pl mam około 6-7ms Do wp.pl onet.pl interia.pl 10-14ms Do tego forum 20-28ms
Wiec wedlug mnie to bardzo przyzwoite wartosci.

Także jezeli chodzi o pingi i wykorzystanie downloadu to bede bronił astera! :)
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-09-2007, 13:16   

Astral699, bo wszystko zależy w jakiej okolicy ma się łącze chello/Aster. Jedni użytkownicy mają zawsze 100% możliwości łącza, a inni nie.
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 07-10-2007, 15:04   

Z tego co mi wiadomo to w internecie kablowym odległość od centrali czy czegos tam ani okolica w jakiej sie mieszka nie maja żadnego znaczenia na stabilność/prędkość pobierania danych. Jeśli sie myle, to popraw mnie.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-10-2007, 15:40   

Odległość ma znaczenie, zobacz sobie na stronę z parametrami pracy modemu, za duże tłumienie/szumy i nie będzie pracował stabilnie (albo nie będzie można zastosować wydajniejszej modulacji przez co nie uda się osiągnać wyższych prędkości).
  marekd@jabberpl.org
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 14-10-2007, 21:05   

Dziwne, naprawdę. Bo technicy w aster mnie zapewniali ze odleglośc nie ma absolutnie zadnego znaczenia...
Wiec jesli ma, to powinienem sie domagac droga reklamacji niższego abonentu, za to iz nie są w stanie zapewnic ofery danego pakietu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: