Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekodowanie HBO i Canal+?
Autor Wiadomość
picia98 
easy master


Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-09-2007, 21:42   Dekodowanie HBO i Canal+?

Mam kilka pytan.

1. Czy da sie zdekodować HBO i Canal+ na komputerze bez dekodera?
2. Jak sie da to proszę o podpowiedz, jak? (Mam WinFast TV2000 XP Expert na Conexancie<czy jakoś tak>
3. Czy takie dekodowanie jest legalne jeżeli place za C+ i HBO ale mam w innym pokoju?
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-09-2007, 23:01   

1 w upc kanały te nie są zakodowane wystarczy odpowiednio dostroić kartę
2 przełączasz się na ręczne dostrajanie dostrajasz najpierw składową jasności obrazu (to się zawsze udaje) potem kombinujesz z dźwiękiem, jest w niestandardowej odległości od obrazu (chyba bliżej) ale karta potrafi obsługiwać tyle różnych wersji dźwięku w tylu standardach że przełączając między nimi w jakimś trafisz na dźwięk albo na nicam albo cos innego zahaczy o mono wybierając jakąś dziwną wersję tradycyjnego stero z innego kontynentu, największy problem jest z kolorem ale i to zazwyczaj można regulować w karcie niezależnie - jeśli nie uda się ich dobrze dostroić i np kolory będą obrócone można zastosować jakiś programowy filtr do ich ponownego obrócenia (a w ostateczności można oglądać na czarnobiało)
3 jeśli płacisz to możesz u siebie w domu robić co chcesz, tymbardziej, że nie trzeba łamać żadnych zabezpieczeń aby oglądać.
  marekd@jabberpl.org
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 04-09-2007, 07:55   

Oj nie zgodzę sie z tobą Marek są zakodowane. 8)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-09-2007, 11:07   

Czy zmianę lekkie pomieszanie w składowych sygnału można nazwać kodowaniem ?
  marekd@jabberpl.org
 
Altembas 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 50
Wysłany: 04-09-2007, 17:06   

Marek napisał/a:
1 w upc kanały te nie są zakodowane wystarczy odpowiednio dostroić kartę
2 przełączasz się na ręczne dostrajanie dostrajasz najpierw składową jasności obrazu (to się zawsze udaje) potem kombinujesz z dźwiękiem


Mozesz napisac jaka masz karte i jakiego programu uzywasz, ew na czym testowales to rozwiazanie?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-09-2007, 18:10   

Zwykła popularna karta na philipsie saa7134, używałem różnych programów, obecnie korzystam z tvtime (ale program nie ma związku z tym co łapie karta).

Gdy miałem potrzebę obrócenia kolorów i inne filtry oglądałem przez mplayera.

Jeszcze mała uwaga odnośnie upc - często zakałdają filtry na te częstotliwości w takim przypadku sygnał jest na tyle słaby, że nic się nie złapie. (ale oczywiście nie mogą tego zrobić gdy się to ma wykupione)
  marekd@jabberpl.org
 
Rudi 
Klikacz

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 2
Wysłany: 04-09-2007, 19:17   

patrz google: "cablecrypt" ;)

u mnie CCDXP32 daje sobie radę z obrazem, ale dźwięku mi sie nie udało odkodować :?

z tego co wiem to do takich zabaw zaleca się starsze karty na chipsetach BT869/BT868 (ja działałem na lifeview flyvideo 98)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-09-2007, 20:08   

Chip w karcie nie ma znaczenia póki jest to jeden popularnych (nowe dodatkowo są czulsze, dają lepszy obraz i mają wyższą głębie kolorów - to może mieć znaczenie ale nie musi), jednak takie stare karty często nie obsługiwały nicam - a to może oznaczać dodatkowy problem ze złapaniem dźwięku, a już na pewno nie będzie stereo.

Ten programik o którym piszesz służył raczej do calnal+ jaki kiedyś dawno temu był nadawany poprzez zwykłe nadajniki (ale nawet wtedy było to jakoś sprytniej zrobione obraz był pocięty linie poprzestawiane, byćmoże sygnały końca linii/ekranu też były jakoś pokręcone) trzeba by było zdecydowanie więcej kombinować aby coś zobaczyć. Tu wystarczy dostroić kartę (niestety nie ma gwarancji, że się to uda z każdą kartą).

[ Dodano: 04-09-2007, 20:14 ]
Robstar, możesz sprecyzować co rozumiesz pod pojęciem zakodowane, nie znam się za bardzo na rozwiązaniach analogowych (znaczy znam zasadę działania telewizora i w jaki sposób przesyłany jest analogowy sygnał) ale jakoś niebardzo pasuje mi to słowo do tego na czym znam się lepiej - rozwiązaniach cyfrowych, tam kodowanie = szyfrowanie.

I jak wytłumaczyć to, że w zwykłym starym telewizorze kręcąc sobie pokrętłem od dostrajanai można złapać sobie zupełnie normalny obraz (tyle, że czarnobiały).
  marekd@jabberpl.org
 
Rudi 
Klikacz

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 2
Wysłany: 04-09-2007, 20:44   

o chipsecie wspomniałem gdyż większość programów dekodujących było robionych właśnie pod te karty...

jeśli chodzi o sposób kodowania:
w Krakowie (nie wiem jak u Ciebie) jest cablecrypt :)
coś w tym stylu: (lepszego obrazka nie znalazłem)


a to o czym ty napisałeś (używane wcześniej) to syster/nagravision:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-09-2007, 02:28   

To co na tym pierwszym obrazku wystarczy wyregulować aby karta załapała synchronizację pionową/poziomą i obraz będzie ok. (tyle, że na razie czarnobiały, złapanie składowej odpowiadającej za kolory to większy problem).

A co do tego drugiego obrazka to tak właśnie dokładnie o coś takiego mi chodziło (napisałem wcześniej choć tak naprawdę to te niby dekodery w upc są dużo, dużo starsze niż te które były używane kiedyś do c+ z nadajników naziemnych).

Jeśli chodzi o chipsety to jest to problem tylko pod windows - gdzie indziej programu nie obchodzi jaka to karta bo ma jednakowy interface niezależnie od karty.

Poczytałem sobie o tym programie i niestety jest problem bo działa on tylko z kartami na BT8*8 których nie robią już od jakiś ośmiu lat a po drugie tylko pod windows 98 którego już prawie nikt nie używa i którego gdyby nawet chcieć zainstalować się nie da na większości współczesnych komputerów (bo nie będzie widział dysku, karty dźwiękowej i jeszcze paru innych mniej ważnych rzeczy) - niestety wada wielu programistów za czasów starego c+ którzy byli wtedy wyjątkowo krótkowzroczni.
  marekd@jabberpl.org
 
Altembas 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 50
Wysłany: 07-09-2007, 22:51   

Tak patrze na te karty, i nawet dla samej zabawy za 30zl mozna sprobowac...

https://ssl.allegro.pl/search.php?string=saa7134&search_type=1&description=1&exclude=&location_radio=1&selected_country=1&state=0&city=&price_from=&price_to=&category=0&order=t&st=gtext&listing_sel=2&listing_interval=7

Pomijajac producenta i jakosc takiej karty ;)
Ostatnio zmieniony przez 20-09-2007, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dabek86 
Klikacz

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 3
Wysłany: 09-09-2007, 10:13   

CableCrypt mozna zdekodowac przy pomocy takiej karty https://ssl.allegro.pl/item242623840_jedyna_taka_pixel_view_tv_c2001.html
ale dzwiek mozna uzyskac tylko na kartach z chipem NICAM. Jesli nasza karta nie obsluguje NICAM bedzie slychac tylko szum.
 
 
mic 
light master

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 60
Wysłany: 10-09-2007, 16:34   

Marek napisał/a:
To co na tym pierwszym obrazku wystarczy wyregulować aby karta załapała synchronizację pionową/poziomą i obraz będzie ok. (tyle, że na razie czarnobiały, złapanie składowej odpowiadającej za kolory to większy problem).

moglbys powiedziec jakim programem to zrobic i jak ? Mam karte TV2000 XP Expert (chipset to Conexant CX23881 )

dzieki
 
 
Akita
Klikacz

Dołączył: 19 Sty 2005
Posty: 5
Wysłany: 20-09-2007, 12:44   

Witam.

Ja rowniez posiadam karte WinFast TV2000 XP Expert i tez probowalem zdekodowac C+, jak narazie bez skutku obraz jak byl zakodowany tak jest dalej tylko dzwiek mam Ok, moglby ktos wytlumaczyc jak dostroic karte zeby mozna bylo zlapac rowniez obraz.
Dzieki

Pozdrawiam
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 20-09-2007, 21:36   

HBO i Canal + można mieć legalnie, z dekoderem za śmieszne pieniądze. Mnie oferowali ostatnio HBO + HBO2 za 15zł i dodatkowo pół roku tego programu za 1zł. Słowem pół roku oglądam za darmo za drugie pół płace 15zł do pakietu pełnego. Nie chciałem bo ja naprawdę bardzo rzadko oglądam telewizje wiec po co mi to...

Opłaci się wam za takie śmieszne pieniądze szukać programów, instalować, stroić , szukać sygnały dekodować, itp. A później modlić się żeby was kumpel nie wsypał do UPC za kradzież sygnału.

To chyba tak jak z papierem: Na papier toaletowy każdego stać ale wiele osób kradnie rolki papieru z toalet publicznych, z marketów, kin... bo zawsze te 80gr.. zaoszczędzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: