Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polsat Sport + Polsat Sport Extra
Autor Wiadomość
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-08-2007, 12:01   Polsat Sport + Polsat Sport Extra

Witam. Zauwazyłem ostatnio, że obraz z Polsat Sport i P.S. Extra czasami jest rozciągnięty w pionie. Nie zauważyłem jakieś reguły, według której problem występuje. Telewizor to zwykły 4:3, 21 cali. Dzisiaj oglądając transmisję z treningu F1 doprowadzało mnie to do szału. Czy tylko ja mam taki problem?
 
 
dagie 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 25-08-2007, 12:35   

Zauwazyłem coś takiego podczas meczy siatkarzy i wyścigów F1. Podejrzewam, że może to mieć związek z przygotowaniami do transmisji HD. Po rozciągnięciu obrazu do proporcji 16:9 wszystko wygląda OK, zwłaszcza na LCD TV lub plaźmie. :)
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578

Wysłany: 25-08-2007, 12:36   

mortex nie tylko ty, dzieki opcji w moim tv, zmieniam sobie na 16:9 i wszystko jest ok, masz racje jest to z lekka denerwujace
 
 
xthema 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 646
Skąd: Opole
Wysłany: 25-08-2007, 12:45   

Od kilku miesięcy Polsat (PS i PSE) gdy tylko jest taka możliwość techniczna, czyli gdy oryginalny sygnał produkowany przez dostawce danego wydarzenia sportowego np. Wimbledon, ATP Masters-Series, F1, Liga Holenderska ...., jest dostępny w formacie 16:9 (wąskim / wide) , to Polsat w takowym formacie dane wydarzenie sportowe pokazuje i będzie starał się odtąd czynić tak zawsze.

Jako że mam wąski telewizor, więc mnie przynajmniej bardzo to ucieszyło, no nie mniej wiem, że tego kto ma telewizor 4:3 może to irytować.

Rozwiązaniem kompromisowym byłoby, aby Polsat nadawał specjalny sygnał, który pozwalałby dekoderom (które np. posiada UPC) automatycznie przestawiać się na wąski obraz.

Niestety takowy sygnał nie jest nadawany i to nie ważne, czy jest się abonentem CP, czy też odbiera Polsat drogą "pośrednią" (np. kablówka)
Co prawda niektóre telewizory 4:3 mają opcję pozwalającą wybrać tryb 16:9 (spłaszczyć obraz), no ale to nie standard.
 
 
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-08-2007, 13:40   

Dzięki chłopaki. Domyślałem się tego, ale rzadko używam Tv więc wcześniej nawet na to nie zwróciłem szczególnej uwagi.
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 26-08-2007, 11:39   

niestety mnie to irytuje i to bardzo bo nie mam opcji 16/9 :twisted: dlatego z wielu transmisji rezygnuje bo tego ogladac sie nie da w takim formacie :sad:
 
 
przemek85 
Klikacz

Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 17
Wysłany: 26-08-2007, 22:03   

Mnie sie to podoba, zmieniam sobie na 16:9 i jest ok. Gorzej jest z National Geographic, oni czasami nadaja jakoś tak obraz że logo jest w połowie za ekranem i obraz jest jakoś tak dziwnie rozciagniety

Tak mniej wiecej to wyglada, na komputerze jest mniej obciete niż w TV

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: