Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezstresowe przekraczanie limitu
Autor Wiadomość
Supafax 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 163
Skąd: Warszawa - SND
Wysłany: 29-03-2005, 14:36   

MrY napisał/a:
nie przycinaja tylko ostatniego dnia który mozna traktowac jako nielimitowany i tak w korzystnych warunkach mozemy w clasicu miec 45gb wykorzystanego limitu


wiem ze z tym przycinaniem nie ma reguly, radzilbym nie przekraczac limitu do godziny 11 ostaniego dnia miesiaca, bo (jak juz pisalem na grupie) zostalem przyciety ostatniego dnia, mimo iz na stronie licznika mialem zapasik kilkuset mega

choc z drugiej strony, moze warto zaryzykowac sciaganie, bo do 11 mozna sciagnac niewiele mniej niz od od 11 do 24
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 30-03-2005, 10:29   

No spoko, tylko niech ktoś mi powie skąd będe wiedział czy mnie przycieli, wogóle nie będe miał netu? :cry:
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-03-2005, 11:18   

Caney,
wszystko będziesz widział :mrgreen:
nie mam pamięci do liczb, ale jeśli przekroczysz limit to ci upc przytnie szybkość
do takiego tempa, że prędzej byłoby "na piechotę" :wink:
na początku kolejnego miecha wyzerują i wróci przyznany ci limit - zresztą poczytaj
"parametry techniczne usług internetowych"(chello), zamontuj sobie ze strony
http://www.chellopl.one.pl - jeden z 2 proponowanych liczników, skonfiguruj wg twojego
pakietu, to wszystko, pozdrawiam :wink:
_________________
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 30-03-2005, 11:25   

dzięki. :D
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2005, 11:28   

Caney powinieneś dostać maila w tej sprawie.
Ostatniego dnia miesiąca też tną :cry: przekonałem się na własnej skórze.
_________________
 
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2005, 12:25   

Ja dziś dostałem rutynowy komunikat, na który nierutynowo
odpowiedziałem z zapasem ponad.... i jest ok.
Caney nawiasem mówiąc - porada - ustaw sobie alarm licznika na mniejszą liczbę,
łatwiej zapanujesz nad tematem.
Pozdrawiam, :mrgreen:
_________________
 
 
Supafax 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 163
Skąd: Warszawa - SND
Wysłany: 31-03-2005, 20:55   

Klaudi napisał/a:
Ostatniego dnia miesiąca też tną :cry: przekonałem się na własnej skórze.


a na UPC-liczniku ile miales ?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-04-2005, 10:57   

Marek, no faktycznie nie pomyślał ktoś (bez wymieniania imienia Wiesz Kogo) ;)
Ale z kolei rozbijając to na 6 możliwości to niektórzy pogubili się i nie wiedzieli którą opcję wybrać i która jest dla nich.

Stąd chyba bezpieczniej było zrobić dla wyższych prędkości. Ale jeśli masz jakiś pomysł, to możesz zaproponować coś - nie wykluczone, że trafi na stronę...

Jacek
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-04-2005, 22:17   

Cytat:
Ale jeśli masz jakiś pomysł, to możesz zaproponować coś - nie wykluczone, że trafi na stronę...

Najlepiej chyba by było zrobić tak aby po wpisaniu w któreś okienko jakiejś wartości pozostałe wartości same się przeliczały, niezależnie od list wyboru.

[ Dodano: 01-04-2005, 22:28:13 ]
zajrzałem w kod strony konkretnie do karzdego
Kod:

<input align="right" type="text" name="Out1" size="15">

dopisać trzeba by np coś takiego
Kod:

 <input align="right" type="text" name="Out1" size="15" onBlur="funkcjaOut1(this.value)"  value="">
(albo nawet bez tego vaue tylko w samej funkcji wpisać na sztywno skąd ma czytać)
przynajmniej dla pierwszych 8 input a potem napisać tych osiem funkcji wszystkie będą do siebie podobne więc nie będzie to dużo do roboty.
  marekd@jabberpl.org
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-04-2005, 23:02   

Supafax napisał/a:
Klaudi napisał/a:
Ostatniego dnia miesiąca też tną :cry: przekonałem się na własnej skórze.


a na UPC-liczniku ile miales ?


Odebrano 17554 MB
_________________
 
 
 
Supafax 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 163
Skąd: Warszawa - SND
Wysłany: 02-04-2005, 12:31   

znakiem tego, zostales uczciwie :wink: przyciety
 
 
topiq 
easy master


Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 40
Skąd: Wa-wa - Grochów
Wysłany: 23-04-2005, 19:48   

Wtrącę swoje 3 grosze. Około soboty po północy zszedł mi limit na light i.... mała awaria łącza. Nie szło nic nawet ze strony ale tylko do 7-8 rana a potem to chyba najwyższe transfery w historii łącza do poniedziałku do około 7. Rezultat? 26 GB pobranych danych (2 i pół doby 11 GB). Według mnie limit na light powinien wynosić około 25 GB, bo skoro podnieśli prędkość i cenę to i limit powinni. Upload też bo 128 kb to kpina ale to już nie ten temat. Pozdrawiam

Jednym limit wystarcza innym nie. Gdybym chciał korzystać z internetu tylko po to by oglądać strony www wybrałbym sobie pakiet easy, którego wcześniej nie było. Nie chcę też cytować pewnego czasopisma, które napisało w jaki sposób przy normalnym korzystaniu z internetu można wyczerpać limit 15GB nie korzystając z programów p2p. Osobiście gdybym miał wybór to wziąłbym internet w aster. Niestety mam tylko kablówkę chello a telefonu stacjonarnego nie posiadam i nie mam zamiaru więc neostrada odpada. Najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość dokupienia GB do limitu, o którą to dzwonię i piszę maile. Rezultatem słyszę, że chello ma w planach a te plany ma już od roku chyba... Tyle mojego. Dobranoc
Ostatnio zmieniony przez topiq 24-04-2005, 02:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 24-04-2005, 01:58   

Jeśli chodzi o limit sciagnietych danych to wydaje mi sie ze 15G na light w sam raz : )
podobnie jak 25G na classic. Ja mam classica i przez cały kwiecien zużyłem 6G/25G. Trzeba umiec gospodarowac tym co sie ma do sciagniecia, a nie sciagac 10 filmow, 1 obejzec a 9 skasowac bo nie ma czasu sie ich obejzec czy cos. Tak przynajmniej bedziecie bardziej szanowac to co sciagacie.
Tak, tak, wiem, dostep do internetu powinien byc w ogóle nielimitowany, ale gdyby nie te limity to bysmy sie przez lata nie doczekali takich prędkości jakie teraz mamy.
Co do uploadu jestem zgodny - powinien byc wyzszy, ale wlasnie upload jest nielimitowany. Prawdopodobnie gdyby nie bylo limitow mielibysmy takie predkosci sciagania jak mamy wysylania. I wtedy na lightcie byloby 128/128 czyli przez miesiac moznaby sciagnac 40G. Ja osobiscie wole wynalazek z limitami, bo jak dla mnie w 25G to ja sie moge utopic :)
 
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-04-2005, 09:29   

Mnie 15 wystarcza, dociągam pod koniec miecha do 12 (włącza się alarm).
A tak, codziennie przy starcie sprawdzam i jest OK.
Problem jest czasami z wysyłaniem, bywa że trwa to i trwa... :|
_________________
 
 
Rzbiku 
easy master

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-05-2005, 15:30   

Kurcze, przycieli mnie dziś rano. Tak sobie ładnie zaplanowałem 3 doby na ściąganie do upojenia, do poniedziałku rano a tu kicha. Przycieli mnie jak miałem 17.5GB na liczniku chello (w praktyce 18.5GB (DUMeter) bo licznik chello w końcu zaniża - nie mam nic przeciwko :wink: A jeśli dodać to co jeszcze zdążyłem ściągnąć do rana to w sumie daje w praktyce jakieś 21GB czyli przynajmniej wiem za co zostałem przyciety.
Ale do rzeczy: czy jeszcze kogoś z was dzisiaj przycieli :?: Przecież kurcze w końcu jest sobota. Czy to oznacza koniec koniec naszej "bezkarności" w weekendy? Czy to koniec "wolnych" weekendów? Czy jednak teraz w końcu ktoś tam będzie siedział w weekendy i przycinał?
Prosze, niech ktoś z was napisze, że już przekroczył limit a go nie przycieli PLEASE :!: Bo to by oznaczało, że tylko ja miałem takiego pecha, że to tylko przypadek. I, że nic się nie zmieniło i dalej będzie można ściągać w weekendy poza limitem...
Człowiek przekracza sobie tylko raz na kwartał limit a tu taka przykra niespodzianka.
Pocieszcie mnie Drodzy Chellonauci i napiszcie, że was nie przycieli... choć właśnie się dowiedziałem, że kumpla też dziś przycieli. A więc to już chyba jednak koniec... :cry:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: