Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezstresowe przekraczanie limitu
Autor Wiadomość
Rzbiku 
easy master

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2005, 00:19   Bezstresowe przekraczanie limitu

Obserwuje to forum od jego powstania ale chyba nikt jeszcze o tym nie pisał tak jasno i przejrzyście w jednym miejscu (prosze o wybaczenie jeśli jednak coś takiego po prostu przegapiłem). Wiem, że pewnie dla części forumowiczów to nie będzie nic nowego i ameryki tu nie odkryję ale może ktoś z tego "skorzysta". Gdy ktoś mi mówi, że np. Classic ma limit 25GB to od razu dodaję słówko "teoretycznie" gdyż moim zdaniem właściwsza wartość to jakieś 50-70GB. Dlaczego tak uważam? To proste - jeśli trochę się zagalopowaliśmy ze ściąganiem po prostu wstrzymujemy sie i czekamy do ostatniego weekendu miesiąca. "Dobijamy" z limitem tak żeby go przekroczyć w piątek po północy i od tego momentu mamy, że tak powiem "wolną ręke" :) czyli możemy sobie ściągać ile dusza zapragnie aż do poniedziałku do godziny ok 7-mej rano. Jeśli będziemy w tym czasie na maksymalnym "speedzie" to przez te 3 doby spokojnie dobijemy do wspomnianych przeze mnie wcześniej wartości. Dopóki w weekendy nie będzie w chello żywej duszy żeby nasz niecny "proceder" przykrócić to jest to moim zdaniem najprostszy i prawie bezbolesny sposób na przekraczanie limitu. Bezbolesny gdyż jeśli zrobimy tak w ostatni weekend miesiąca to w najgorszym razie zostaniemy przycięci na 4 dni (gdy ostatni dzień mies. wypada w piątek co zdarza się baaardzo rzadko). Dodatkowo ostatni dzień jest nielimitowany więc możemy jeszcze dalej sobie pofolgować. W tym roku idealnymi miesiącami był styczeń i luty gdyż ostatni dzień miesiąca wypadał w poniedziałek a więc w ogóle nie zostalibyśmy zblokowani :D Oczywiście nie możemy tak robić co miesiąc (bo mogą się na nas pogniewać ;-) ale myśle, że co drugi miesiąc możemy sobie na takie rzeczy spokojnie pozwolić. :lol: Mam nadzieję, że na forum nie panuje zbyt ostra cenzura i mój post nie zostanie skasowany jako "nielegalny" :wink:
Tak więc wydaje mi się przesadne narzekanie niektórych ludzi na limity w chello. Owszem mogłyby być tak przynajmniej o połowe większe ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby je przekraczać co jakiś czas wobec tak nikłych moim zdaniem konsekwencji.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Rzbiku 28-03-2005, 02:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2005, 01:37   

Jest prawda w tym co piszesz, jak dotąd nie przycinali w weekend, lecz jak będziemy o tym głośno mówić to pewnie dadzą dodatkowe etaty :wink: . Jest też teza, że przycina automat, lecz chyba wyłączają go żeby odpoczął.
_________________
 
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-03-2005, 10:04   

Jedno jest pewne - w smingus dyngus przycinają... ;]
 
 
seirix 
light master

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2005, 10:27   

Tak niestety dzisiaj juz mnie przycieli, ale to bybly niezapomniane 2 dni sciagania :) Oby takich wiecej :P
 
 
SQRVI 
easy master


Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 23
Wysłany: 28-03-2005, 11:50   

Strachy na lachy :mrgreen: przekraczam limit co miesiac o srednio 50GB przez ostatnie 6 miesiecy i nawet nie dostałem listu z pogrózkami :mrgreen:
 
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 28-03-2005, 12:00   

Mnie przycieli w sobote :(
_________________
 
 
 
AbuSebb
Klikacz


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 14
Skąd: Gdansk
Wysłany: 28-03-2005, 12:54   

No mnie niestety przycieto dzisiaj w smingusa :-/
 
 
zUrEk 
easy master

Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2005, 15:08   

A ja tak się dziwie panowie co wy takiego sciągacie że grubo przekraczacie limit.Ja mam chello light i 15gb jeszcze odkąd mam chello(od grudnia 2004r.) nie przekroczyłem :) :)
 
  Nie Posiadam
 
prawdapunk 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2005, 17:54   

no ja mam chello od 2 lat(teraz to jest chyba clasic) to ani razu nie przekroczyłem tego limitu :) pomimo, że sporo ściągam, gram online, siedzę w internecie :D
 
  prawdapunk@chrome.pl
 
zwierzak_krak 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 155
Skąd: Krakow
Wysłany: 28-03-2005, 19:59   

Sciagaja co popadnie aby wiecej a ile z tego jest im potrzebne pewnie z 50% idzie do kosza.
_________________
 
 
AbuSebb
Klikacz


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 14
Skąd: Gdansk
Wysłany: 28-03-2005, 23:46   

Az sam sie dziwie ze "udalo" mi sie przekroczyc limit :shock:
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 29-03-2005, 10:50   

Ja w tym miesiącu juz przekroczyłem o jakieś 1,5GB, to mogą mnie przyciąć w końcu czy nie :?:
 
 
zwierzak_krak 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 155
Skąd: Krakow
Wysłany: 29-03-2005, 11:06   

MOGĄ :lol:
_________________
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-03-2005, 11:24   

nie przycinaja tylko ostatniego dnia który mozna traktowac jako nielimitowany i tak w korzystnych warunkach mozemy w clasicu miec 45gb wykorzystanego limitu

zapraszam do kalkulatora http://chellopl.one.pl/calc.php

patrzymy jaki jest nasz limit i ile dziennie mozemy pociągnąc odejmujemy 1 zeby nas nie przycieli przedostatniego stąd ten wynik.

oczywiście każdy robi to na własna odpowiedzialnosć bo jest to naginanie regulaminu
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-03-2005, 12:40   

Cytat:
zapraszam do kalkulatora http://chellopl.one.pl/calc.php

Jak zrobić aby ten kalkulator coś policzył ? Mam classic 1,5 Mbia i z tego co wyczytałem w kodzie tej strony to chyba się nie da zrobić tak aby po wpisaniu 1.5 (bo z listy można wybrać tylko 2.0) w odpowiednie pole pozostałe wyliczyły się samoczynnie. E kiepski ten kalkulator biorę się za pisanie własnych programów które robią coś pożytecznego, właśnie wpadłem na kolejny pomysł....
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,71 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: