Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie jest błąd ? - uTorrent podejście drugie :)
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-08-2007, 00:08   

Cytat:
Zrobiłem screeny z forum PT, gdzie ludzie reklamują i wystawiają oferty kont shellowych i serwerów dedykowanych.
ta oferta z drugiego screena to ściema - widać chociażby po kliencie nie ma czegoś takiego jak utorrent a nawet jeśli chodzi o µtorrent to nie na konicie shellowym. Kolejna sprawa to limit 400GB (co przy cenie 50zł jest strasznie drogo) pisałem już że widziałem konta z limitami 100-300GB (ceny nie przekraczały 10zł) tutaj tylko trochę większy prędkość to też jest kant, taka sobie liczba wpisane przez kogoś z kosmosu, zastanów się na czym musiał by stać serwer aby tyle przeznaczyć na osobę są takie technologie, że teoretycznie by mógł (ale w takiej sytuacji po co limit ?)

Dla ścisłości są miejsca w których oferuje się prędkości i po kilka GB/s ale z zaznaczeniem, że tyko w w lanie/manie.

Na wcześniejszym obrazku widać tylko że niektóre osoby przez krótka chwilę uzyskały transfery w granicach 40-50Mbitów - to daleko do 100. Pozatym tylko pierwsze 3 osoby uzyskały przyzwoity wynik, tych co tam dalej popodkreślałeś mają pobrane po kilkaset MB przy takich ilościach tego typu stronki nie potrafią pokazywać jeszcze dokładnie (jak chcesz zobaczyć jeszcze coś ciekawego to posumuj liczby w kolumnach)
Chcesz mnie przekonać, że istnieją tam osoby o łączach 100MBit poszukaj tam kogoś o uploadzie conajmniej 11MB/s (100Mbitów to 12,5M/s więc średnią wysyłania jednego torrenta na poziomie 11MB/s powinna spokojnie wyjść) i kto wysłał miesięcznie ponad 5TB - znam osoby (w Polsce) które tyle wysyłają i ściągają a nie mają łącz 100Mbit tylko ledwo 20Mbitów, przy tym marne 4GB nie robią żadnego wrażenia (zwłaszcza, że sam pobierałem obrazy płyt DVD w czasie poniżej 15minut i to z supernovej za czasów gdy jeszcze działała a nie z komputera kolegi który stał obok)
  marekd@jabberpl.org
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 09-08-2007, 00:20   

15 minut? to musiałeś mieć łącze ze 150mbit/s albo szybsze :P

te prędkości to są średnie prędkości całego połączenia, a nie uzyskane przez chwilę.
a jak by zamiast tych 15 seedów było np. 5 i wszyscy by seedowali ze swoich shelli 100/100 to by spokojnie zapchali całe łącze i wszyscy by mieli 12,5mbit/s

co do shelli to jak bys miał konto na PT i poczytał temat o ofertach, wiedziałbyś że w większości takich reklam wszystko się zgadza... tylko moim zdaniem i tak nie opłaca się kupować shella lub dedyka - lepiej zainwestować w szybsze chello. :)

ehh... widze, że ciebie się nie da przekonać do lepszych rozwiązań. ok, jak chcesz.

ja wole prywatne trackery i wszystkim będę je polecał.

pozdro.

EOT

edit:

jest utorrent na linuxa, ale jest beznadziejny i lepiej używać rtorrenta.

masz swoje pełne 100mbit/s a nawet 200mbit/s

dodaje jeszcze screen z prędkościami, które uzyskiwał ktoś, kto oferuje shelle 100/100

a tutaj: http://images12.fotosik.pl/47/ce3dcf05a5542526.jpg
24mb/s czyli łącze 200mbit/s - koleś tez oferuje shelle (oferta zescrinowana w moim poprzednim poście)

teraz EOT.
 
 
Panki 
Klikacz

Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 22-12-2007, 22:15   

Ja tylko dodam screenshota jako taki argument dla Marka i amandy ;)

LINK!

Zrobiłem go na uczelni, ściągałem sobie pewien plik na laborkach, :P z prywatnego trackera (TT ale podobne prędkości miałem z PT czy TB), myślę, że poszło by jeszcze szybciej ale chyba dysk sie już dławił bo parę innych rzeczy na laptopie robiłem.

Marek zwróć uwagę na ilość seedów/peerów i przemyśl ponownie swoją teorię na temat prywatnych torrentowych trackerów :P
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-12-2007, 02:41   

Naprawdę nie widze tutaj niczego niezwykłego.
  marekd@jabberpl.org
 
Panki 
Klikacz

Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 23-12-2007, 11:02   

Marek napisał/a:
Copart, miałem konta na wielu prywatnych trackerach (na niektórych miałem nawet ratio 15:1) ale szybkość pobierania z tamtąd to nędza z biedą, po 5 osób na krzyż na torrent, w dodatkowo 99% rzeczy które tam są to jakaś lewizna która nie tylko kompletnie mnie nie interesuje ale i ludzie zwyczajnie boją się jej udostępniać, w dodatku ratio z tych zamkniętych stron nie ma na nic wpływu, czy mam 1:1 czy 6:1 czy nawet 15:1 zawsze ściąga sie tak samo.

+
Marek napisał/a:
Pełną prędkość łącza asymetrycznego takiego jak chello (classic czy light) udaje mi się uzyskać tylko na torrentach z publicznych stron


Pełna prędkość łącza asymetrycznego classic = 5mbitów/s, light = 4 mbity/s, na screenie ściągam około 40mbitów/s, więc myślę, że jednak się mylisz mówiąc, że na prywatnych trackerach nie zatkasz sobie domowego łącza.

Dodatkowo, ilość seedów/peerów 13/3.
Marek napisał/a:
dobrze jest dopiero jak ilość seedów przekracza 100
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-12-2007, 11:45   

Ściągam kilka razy w tygodniu różne rzeczy z normalnych trackerów - zawsze idzie pełnym łączem - czy jest to asymetryczne chello w domu czy symetryczne 150Mbitów gdzie indziej. Podczas gdy wśród torrentów pochodzących ze stron o ograniczonym dostępie zdarza się to bardzo rzadko (już pomijając to, że na takich stronach mało co ciekawego można znaleźć).
  marekd@jabberpl.org
 
Panki 
Klikacz

Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 23-12-2007, 18:01   

Napisałem już całego posta, ale stwierdziłem, że ta dyskusja do niczego nie prowadzi, więc Tobie gratuluję magicznych 150Mbitów na publicznych trackerach, wszystkim innym polecam prywatne i życzę wesołych świąt ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: