Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zmiana karty sieciowej
Autor Wiadomość
dragula 
Klikacz

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 3
Wysłany: 27-03-2005, 23:47   zmiana karty sieciowej

mam problem z chello light (arris450b) po przelaczeniu kabla do innej karty sieciowej niz ta na ktorej byla pierwotnie zarejestrowana usluga modem nie zwraca ustawien sieci(DHCP) a po recznym dodaniu puli 192.168.*.* moge bez problemu dostac sie do diagnostyki modemu i wszystko wydaje sie byc w porzadku tzn. identyczne jak podczas pracy z rejestrowana karta. Dodam jeszcze ze nie mam dostepu do internetu, a tym bardziej do stron serwisowych chello, takze po ip. Jak zarejestrowac w takiej sytuacji nowy MAC??
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-03-2005, 10:00   

Ja na zmienionej sieciówce dostałem jakiś IP z liczbą 169 na początku (czy coś
koło tego) i na strony dało się wchodzić - właściwie to nawet nie wiem jakie były
ograniczenia ;) (modem cm200)

Spróbuj zarejestrować nowy MAC na stronie chello działając jeszcze na starej sieciówce. Albo tej nowej go zmień.
 
 
dragula 
Klikacz

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 3
Wysłany: 28-03-2005, 10:11   

ale jak zarejestrowac nowa karte jeszcze na starej skoro chello rozpoznaje wszystko automatycznie?? chyba ze sie myle to prosze o instrukcje:D a na nowej to nie mam do niczego dostepu tzn konczy sie na modemie...
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-03-2005, 10:20   

Faktycznie, automat. To pozostaje zmiana MAC-a w samej sieciówce.

Jacek napisał/a:
Aha - i dodam jeszcze, że MAC możesz sobie na komputerze samodzielnie zmienić, przez modyfikację:
start -> ustawienia -> połączenia sieciowe -> połączenie lokalne (lub inna nazwa la karty sieciowej) ->właściwości -> konfiguruj -> zaawansowane -> adres sieciowy


Albo: http://www.klcconsulting.net/smac/
 
 
dragula 
Klikacz

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 3
Wysłany: 28-03-2005, 21:24   

myslalem juz o tym ale wolalbym zarejestrowac karte u UPC. Po kazdej instalce musialbym wprowadzac zmiane a np. w SLAX czy KNOPPIX jest to uciazliwe... czy jest jakas inna rada bez ingerencji w karte s.?
 
 
jawoks 
light master

Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-03-2005, 22:00   

Na pewno resetowales modem?
mam taki sam, wkladasz nowa sieciowke uruchamiasz kompa resetujesz modem i powinienes dostac nowe IP to wszystko.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-03-2005, 22:14   

dragula nową kartę rejstrujesz, dopiero po jej podłączeniu o ile nie zadziałało automatycznie robi się to na stronie http://admin.chello.pl/instal.html srona ta podobnie jak pomoc.upc.pl jest zawsze dostępna nawet z niezarejstrowanej karty. Będziesz potrzebował swojego loginu i hasła (jak nie pamiętasz to dzwoń do boku). Jeśli powód twoich problemów z dostaniem się na tą stronę jest inny możesz wykorzystać tego knoppiksa albo slaksa. Jeśli problem sprawia dns to sprawdź sobie ip tych stron jeszcze na starej karcie. Albo jeśli to jeszcze coś innego to napisz co bo ciężko jest zgadywać dlaczego nie możesz zarejstrować tej nowej karty.
  marekd@jabberpl.org
 
Screw 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 8
Wysłany: 03-06-2005, 10:24   

Marvell Yukon 88E8053 PCI-E Gigabit Ethernet Controller ciągle ma problem. O ile to on.

Zmieniałem kompa. Nowy ma karte sieciowa z dwoma wyjsciami. Nie jestem pewien czy przez to jakos sie cos nie klóci.

Były z tym wcześniej problemy, ale po resecie modemu (jestem w chello) wszystko wracało do normy. Wczoraj już zatkało się na amen. Nie mogę odnowić IP, nie łączy się z DHCP.

Modem działa, karta sieciowa wydaje mi się że też. Pomoc techniczna chello sprawdzila sygnal z modemu itp - wszystko bez zarzutu.

Zrobiłem obejście kablem USB i dzięki temu jakoś się łączę z netem. Wolno ale zawsze.

Możliwości wg. pomocy technicznej:
1) Wejście w modemie na kablówkę się popsuło/ kabel się popsuł
2) Coś się zrąbało z kartą sieciową lub inny problem.

Nic nie wskazuje poza ogólnym brakiem netu przez kartę żeby była skopsana.

Komp jest nowy. Wywaliłem antywirusy, robiłem reinstall systemu. Wreszcie próbowałem wpisać adres Mac karty ale bez skutku ...

Co mógłbym jeszcze spróbować zrobić? Jak to sprawdzic, naprawić?

We wtorek mam umówionego technika ale on tylko ew. wyeliminuje złe gniazdko kablówki ...

Będę wdzięczny za wszelkie rady ;)
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-06-2005, 13:04   

Screw, wyłączyłeś antywirusa (niepotrzebnie), a co z firewallem? Bo to on może blokować...
Natomiast ciężko mi jest powiedzieć coś więcej. Jeśli ciągle padało połączenie przez kartę sieciową, to nie jest wykluczone, że psuła się karta (lub zasilacz w komputerze).

Ponadto nigdy nie próbowałem uruchamiać chello na karcie Gbit, lecz zawsze na 100Mbit - dlatego we właściwościach tejże karty zmniejsz maksymalną prędkość (na 95% ma taką możliwość) - być może to przeszkadza w komunikacji komputer-modem.

Chwilowo więcej przyczyn mi nie przychodzi do głowy.

PS: rozumiem, że po każdym przełączeniu usb-sieciówka, przerejestrowałeś modem na http://instalacja.upc.pl ?

Jacek

[ Dodano: 2005-06-03, 13:08:13 ]
Dla mojej karty prędkość zmienia się w:
Start -> ustawienia -> połączenia sieciowe -> (wybierz kartę Gbit) prawym klawiszem myszki i wybierz właściwości -> konfiguruj -> zaawansowane -> szybkość łącza

Jacek
 
 
Screw 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 8
Wysłany: 03-06-2005, 15:29   

Pisałem co robiłem, że nawet próbowałem odpalić na czystym systemie po formacie.
Firewall i antywirus nie maja akurat tu nic wspólnego.

Niestety nie mam takiej opcji na mojej karcie jak napisałeś. (w tym miejscu w każdym razie)

Po zmianie usb-sieciówka itp automatycznie jest wykrywana konfiguracja. Dzwoniłem w tej sprawie do serwisu itp.

Działa mi na usb a na sieciowce nie. Jednak jazda na usb nei wchodzi w gre. Kiedys wystarczylo zresetowac modem ale od wczoraj jak wgrali nowe oprogramowanie do modemu to sieciowka nie dziala.

Mozliwa jest jak pisalem wada karty ale przy wkladaniu kabelka jest on wykrywany, tylko problem z nawiazaniem polaczenia z DHCP :(
Może coś sie ze sprzetu kłóci albo w biosie/ustawieniach karty nalezy cos zmienic?

Przy poprzednim kompie nie bylo takich problemow. Ten jest nowy i karta jest z dwoma wyjsciami. Może to stanowi jakis problem?

Pozdrawiam
 
 
ALF 
light master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 115
Skąd: Z piekła (!)
Wysłany: 03-06-2005, 15:47   

Dostajesz adres prywatny zaczynający się na 169 ?
 
 
Screw 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 8
Wysłany: 03-06-2005, 16:05   

Tak
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-06-2005, 16:12   

Dobry trop ALF ;)
http://www.geekstogo.com/...showtopic=27539
 
 
ALF 
light master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 115
Skąd: Z piekła (!)
Wysłany: 03-06-2005, 17:25   

Kliknij Start>Połączenia sieciowe>Połączenie lokalne>Właściwości>Konfiguruj>Zaawansowane.

Early Tx Threshold 15.
Link Down Power Saving Disable.
Link Speed/Duplex Mode zmień na 100 Full Mode(lub 10 Full Mode).
Network Address sprawdź czy zaznaczona jest kropka obok Nieobecna.
Receive Buffer Size 64 K bytes.
WakeUp wszystkie trzy Disable.
 
 
Screw 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 8
Wysłany: 03-06-2005, 19:49   



Nie wszystkie jestem w stanie rozszyfrować ...
Mogę prosić o ew pomoc?

Duplex mode = typ nośnika
Wake up = funkcje budzenia (tam moge kliknac żadne jeśli o to chodzi)
Receive Buffer = liczba buforow odbiorczych (256 moge najmniej i rosnaco o 128)
Network Address = adres sieciowy (kropka zaznaczona)
Early Tx Threshold 15. ?
Link Down Power Saving ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: