Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem Odbioru TV
Autor Wiadomość
brovar 
classic master

Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 223
Skąd: KRAKÓW_NH_---
Wysłany: 01-08-2007, 14:06   Problem Odbioru TV

Czesc mam ciekawy problem. Najpierw moj plan rozmieszczenia kabli i ich urzadzen:


Teraz moj problem mianowicie w godzinach wieczornych ja i brat mamy zaklocenia obrazu takie jakby przebicia.


Jeszcze statystyka mojego modemu.

Z tym wielokrotnie zglaszane bylo do UPC przychodzil technik ten sam co zawsze jak na zlosc i za kazdym razem mowil, ze wszystko jest w normie.
Jednak co nie jest w normie dlatego chce zebyscie mi doradzili co wymienic zeby wrescie kazdy sie cieszyl Telewizją upc.
_________________
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 01-08-2007, 21:08   

Czy tą instalację sam robiłeś ?
N wejściu do mieszkania musi być zwrotnica i jeden kabel do modemu a z drugiego wyjścia do TV

Tak by mogło być w ostateczności gdyby były tłumiki kanału zwrotnego.

Bo zupełnie nie może być tak zrobiona ja w tej chwili. !!!!!

Na kablu do modemu (chello) nie możesz podłączyć jeszcze TV czyli ten rozgałęznik musi z tamtąd zniknąć i widac to również po pomiarach w upstreamie 56dB nie długo modem może się wysypać.
 
 
brovar 
classic master

Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 223
Skąd: KRAKÓW_NH_---
Wysłany: 01-08-2007, 23:38   

Sam to dopiero chce zrobic, :mrgreen: od dzis juz w zadnym telewizorze nie jest dobry obraz wszedzie te same przebicia obrazu co na screenie
To monter z UPC mi robil dokladnie kilku
Najpierw byly same telewizory i w kazdym pokoju do gniazda podlaczone w UPC.
Gdy zamawialem internet 2002r. przyszedl i poroscinal kable od gniazdek i tak zrobil jak na schemacie.
Czyli mam kupic zwrotnice i kabel do pokoju przeciagnac a ten rozdzielnik PCT odlaczyc dobrze zrozumialem ?
Czy moze atakowac UPC o kompetentnego technika ?
_________________
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 02-08-2007, 16:20   

Robstar napisał/a:
N wejściu do mieszkania musi być zwrotnica i jeden kabel do modemu a z drugiego wyjścia do TV


Ja mam jeden kabel do mieszkania - rozgałęźnik - kabel do modemu i kabel do TV i wszystko działa poprawnie
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 02-08-2007, 20:13   

Caney napisał/a:

Ja mam jeden kabel do mieszkania - rozgałęźnik - kabel do modemu i kabel do TV i wszystko działa poprawnie


Przyjdzie dzień w którym możesz się rozczarować ale wszystko zależy od materiału użytego.

Pamiętaj że modem wysyła około 100 - 110 dB gdy masz zwykły rozgałęznik i jeżeli jest on powiedzmy z górnej półki to separacja miedzy wyjściami jest coś około 25 dB czyli sygnał z modemu załóżmy 100dB-25db = 75dB, zazwyczaj tego sygnału jest więcej czyli z dużym prawdopodobieństwem możesz przesterować głowice TV i jeżeli głowica to akceptuje to nic się nie będzie działo (ale każdy TV jest inny) z biegiem czasu mozesz uszkodzic TV.
I po to własnie stworzono zwrotnice aby ten sygnał tłumić . Możne ewentualnie założyć tłumik kanału zwrotnego.
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 02-08-2007, 20:35   

Myślę że, to będzie dzień że UPC się rozczaruje, to ich pracownik to zakładał i myślę że chyba wiedział co robi :?:
 
 
brovar 
classic master

Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 223
Skąd: KRAKÓW_NH_---
Wysłany: 09-08-2007, 13:20   

Robstar napisał/a:


Przyjdzie dzień w którym możesz się rozczarować ale wszystko zależy od materiału użytego.

Pamiętaj że modem wysyła około 100 - 110 dB gdy masz zwykły rozgałęznik i jeżeli jest on powiedzmy z górnej półki to separacja miedzy wyjściami jest coś około 25 dB czyli sygnał z modemu załóżmy 100dB-25db = 75dB, zazwyczaj tego sygnału jest więcej czyli z dużym prawdopodobieństwem możesz przesterować głowice TV i jeżeli głowica to akceptuje to nic się nie będzie działo (ale każdy TV jest inny) z biegiem czasu mozesz uszkodzic TV.
I po to własnie stworzono zwrotnice aby ten sygnał tłumić . Możne ewentualnie założyć tłumik kanału zwrotnego.

bzdury pleciesz cytuje dzisiejszego technika z uPC "to sa paczki elektryczne i na innej czestotliwosci nie ma szans glowicy przesterowac".
Technik byl zly gdy sie dowiedzial, ze w mieszkaniu sa 3telewizory powiedzial, ze dwa trzeba odczepic, bo sygnal jest za slaby, a on nie bedzie suszyl glowy i bawil sie w w takie klocki. Mam w takim razie dwa pytanie dlaczego majac chello ultra nie moge rozdzielic sygnalu Tv a moge rozdzielic chello przeciez i tak w pewnym momencie braknie mi sygnalu jakbym mial jeden telewizor i w 3pokojach net.
Jesli juz mam miec rozdzielone tv to tylko na wlasna odpowiedzialnosc i wrazie awarii oni nie podejmuja sie naprawy, jesli to prawda to dla mnie to kiepski zart.
Wrescie zrobil to do czego przyszedl i zamontowal skrzynce UPC izolator galwaniczny, dopowiedzial, ze w sklepie za taki izolator trzeba dac 60zl.
_________________
Ostatnio zmieniony przez brovar 09-08-2007, 13:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 09-08-2007, 13:25   

Robstar napisał/a:
Wrescie zrobil to do czego przyszedl i zamontowal skrzynce UPC izolator galwaniczny.


Jak zamontował ten izolator czy obraz jest lepszy :?:
 
 
brovar 
classic master

Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 223
Skąd: KRAKÓW_NH_---
Wysłany: 09-08-2007, 13:27   

Caney napisał/a:


Jak zamontował ten izolator czy obraz jest lepszy :?:

obraz prawie taki sam ale juz przebic niema (czyli slynnego paska bialego poziomowego).
_________________
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-08-2007, 14:13   

brovar napisał/a:
Technik byl zly gdy sie dowiedzial, ze w mieszkaniu sa 3telewizory powiedzial, ze dwa trzeba odczepic, bo sygnal jest za slaby


To jego prywatne marzenia, aby mieć mniej pracy. Nie słyszałem o żadnych ograniczeniach co do ilości telewizorów podłączonych w lokalu.
 
 
brovar 
classic master

Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 223
Skąd: KRAKÓW_NH_---
Wysłany: 09-08-2007, 15:06   

clarkkent napisał/a:

...Nie słyszałem o żadnych ograniczeniach co do ilości telewizorów podłączonych w lokalu.

Ja tez nie, ani w regulaminie nie znalazlem, a jesli mi nie beda przyjezdzac do awarii to ja sie nie bede pietolil i do boku z awantura szedl.
Dziwne, ze nie ktorym sie da dobrze wyregulowac sygnal zeby na 4telewizory starczylo a mi sie nie da na 3 ba nawet na 2 lenie zasrane.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: