Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konta Shell
Autor Wiadomość
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 28-07-2007, 09:42   Konta Shell

Witam, od pewnego czasu chodzi mi po głowie wykupienie takiego konta, oczywiście rzecz dotyczy pobierania torentów.
Czy ktoś z was może używa takiego konta i może krótko napisac jak to wygląda w praktyce?
Mam zamiar wykupic coś takiego:
- ilość aktywnych torrentów: 2
- Klient utorrent - transfer 400 GB/miesiąc
- Na serwerze: 5 osób max !!
- Cena konta shell - 50 zł / miesiąc
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 28-07-2007, 11:27   

I po co to?

Mało to jest darmowych ( polskich ) stron z torentami, transfer szybki.

Po co płacić kolejny abonament?
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 28-07-2007, 11:31   

Stronki z których korzystam zapewniają maksymalny transfer (u mnie 5 Mbit), niestety upload chello jest żałosny i zbudowanie dobrego ratio jest prawie nie możliwe i stąd moje zainteresowanie shell'em
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 28-07-2007, 11:55   

taka rada - nie kupuj dediboxów :P dlaczego? poczytaj na forach np na PT (o ile masz tam konto :D )
na jakim laczu stoi ten serwer?
najlepszy klient pod linuxa to rtorrent, a utorrent jest tylko dobry pod windowsa.
nie oplaca sie kupowac shella, no moze na miesiac, dwa max - zeby nabic sobie ratio na kilku stronkach. ja bez shella spokojnie jade na chello light (2mbps/384kbps, a kiedys 1mbps/256kbps :P ) i na kilku stronkach torrentowych mam juz ok 100GB uploadu na plusie (taki bufor :P ) wiec moim zdnaiem nie ma co shella pod torrenty kupowac, tylko seedowac na chello ;] no chyba ze masz za duzo kasy :P ale to wtedy lepiej sobie lepszego kompa kupic zeby moc w ogole pograc w te gry ktore sie sciaga torrentem :D

pozdrawiam
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 28-07-2007, 12:10   

Serwery w Niemczech na łaczach dedykowanych - full 100 Mbits/100 Mbits
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 28-07-2007, 13:20   

transfer 400gb/mc i 5 osob na serwie - :lol: (pewnie z tego dużo nie wykorzystasz :P )
no i jak nigdy nie miales stycznosci z shellem lub zadnym linuxem/unixem to polecam najpierw troche o tym poczytac, zainstalowac sobie linuxa (lub sciagnac jakiegos live-cd), zalozyc sobie jakiegos darmowego shella i pobawic sie nim troche, a dopiero potem KUPOWAC shella :P

btw. na jakich stronkach torrentowych masz konta?

~edit:

albo sobie wykup (dotacja :P ) VIP-a na jakiejs stronie torrentowej np TL (80 euro za caly rok bycia VIP-em) - wtedy nie musisz sie martwic o ratio przez rok :D
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 28-07-2007, 18:48   

KeFaS napisał/a:
btw. na jakich stronkach torrentowych masz konta?


Generalnie chodzi mi właśnie o PT, z tego co piszesz rozumiem że do shella musi byc linux :?:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-07-2007, 20:33   

Cytat:
Czy ktoś z was może używa takiego konta i może krótko napisac jak to wygląda w praktyce?

Ja używam już od bardzo dawna (jeszcze gdy classic był 512/128), bardzo dobrze się sprawdza, tylko że tyle pieniędzy co Ty chcesz wydać miesięcznie mi starczyło by na ponad pół roku a mam kilka kont w różnych miejscach do różnych celów przeznaczonych, obecnie prawie nie korzystam już z torrentów w ten sposób.

Za 20$ miesięcznie można mieć w stanach cały serwer dedykowany tylko dla siebie, z własnym ip, możliwością instalowania co tylko się nam podoba i grzebania gdzie tylko się chce.
Cytat:

Mam zamiar wykupic coś takiego:
- ilość aktywnych torrentów: 2
- Klient utorrent - transfer 400 GB/miesiąc
- Na serwerze: 5 osób max !!
- Cena konta shell - 50 zł / miesiąc

µtorrent to graficzny program pod windows (w dodatku o zamkniętym kodzie) - nie nadaje się na uniksowe konto shelowe, potrzebujesz programu tekstowego, jak bittorrent, bittornado, rtorrent, mldonkey czy ctorrent tak abyś mógł go zostawić na screenie.
Od biedy można stosować również graficzne programy (ale oczywiście pod taki system na jakim masz konto, więc programy pod windows i tak odpadają) jednak to by było bardzo niewygodne i wymagało instalacji sporo dodatkowych śmieci na serwerze aby mogło sobie działać w tle gdy się rozłączysz.

Jeśli myślisz o jakiś zamkniętych forach torrentowych to sobie od razu odpuść - z wieloletniej praktyki wiem, że są doniczego i dobre ratio w niczym nie pomaga.

Ilość, osób na serwerze nie ma wielkiego znaczenia, może sobie być ich i 100 albo więcej, serwery uniksowe bardzo dobrze sobie radzą z durzą ilością użytkowników to na co należy zwrócić uwagę to czy procesory oraz łącze nie są przeciążone (zwyczajnie sprawdzając transfer z i do serwera, oraz czy load na serwerze nie jest zbyt duży, tzn nie powinien być znacząco większy od ilości procesorów) ważne jest też jaką quotę będziesz tam miał - tzn ile miejsca na dysku.
Cytat:
z tego co piszesz rozumiem że do shella musi byc linux :?:
niekoniecznie, linux jest najpopularniejszy, ale równie dobrze może być jakieś BSD albo solaris.
  marekd@jabberpl.org
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 30-07-2007, 20:47   

Nie wiem ile ty chcesz tego zciągać? Może archiwizujesz internet? :lol:
Prędkość zciągania zależy od ilości seedów i od tego czy jest porządny tracker.
Ja zciągam film DVD w 5h a do pełnego wysedowania potrzebuje 2-3 dni ( zależy czy jest popyt )
Ratio mam cały czas dobre, nie wiem czego można więcej chcieć.

Za te pieniądze co ty chcesz zapłacić wolał bym wykupić szybszy pakiet internetu w chello.
 
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 01-08-2007, 03:19   

a ja wlasnie mam dedi, fakt ze ciezko tam seedowac na PT i chce zmienic na jakis serw w .de... a dlaczego kupilem? bo mam dosc rabania sie i ciaglego zapychania sobie uploadu, zaciagam sobie kilka filmow tam zamykam i leci, przynajmniej moge lapa wylaczyc na noc :)
od siebie polecam takie rozwiazanie
_________________
 
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 01-08-2007, 22:08   

wylaczanie kompa jest przereklamowane :)
_________________
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 02-08-2007, 17:07   

hehe nom :P ja to nawet jak bym nic nie sciagal / wysylal to i tak bym kompa nie wylaczal, ostatnio chodzil non-stop 2 tygodnie, tyle ze WinShit XP nie jest taki stabilny i trzeba czasem uruchomic kompa ponownie :/ ale dlatego niedlugo przerzucam sie na Linuxa Ubuntu :)
 
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 04-08-2007, 02:06   

hehe mi juz przeszlo zostawianie kompa na noc, wystarczy ze serwerek sobie szymi w szafie cala dobe, przy takim milym pomruku dobrze sie spi, cisza jest straszna ;)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: