Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wynajęte mieszkanie i zadłużenie UPC
Autor Wiadomość
Sikor 
Klikacz

Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 4
Wysłany: 25-07-2007, 08:38   wynajęte mieszkanie i zadłużenie UPC

Wynająłem niedawno mieszkanie w Warszawie. Właściciel poinformował mnie, że poprzedni wynajmujący założył na swoje dane osobowe TV z UPC. Okazało się jednak, że rachunki nie były opłacane i dług wynosi w tej chwili 560zł i usługa została odcięta.

Dzwoniłem w tej sprawie do UPC i pani bardzo aroganckim tonem poinformowała mnie, że jak chcę się podłączyć to muszę albo ja, albo właściciel spłacić dług, bo tak mają w jakimś regulaminie.

Moje pytania:
Zakładając usługę w wynajętym mieszkaniu wynajmujący przedstawia swój dowód osobisty z adresem zameldowania, który wpisuje się do umowy + adres do korespondencji, czyli adres instalacji? Czy poprostu wpisuje się dane lokalu i uważa się, że wynajmujący jest właścicielem mieszkania?

Czy jeśli jest tak jak w pierwszym przypadku to czy UPC po mojej informacji, że osoba podpisująca umowę już tam nie mieszka zacznie ścigać ją na adres z dowodu (narazie przychodzą wezwania do zapłaty na adres mieszkania wynajmowanego), a mnie potraktuje jako nowego klienta?

Proszę o porady co do tej sytuacji, bo jak najszybciej chcę podłączyć TV i Internet.


PS.
Było to dobre parę lat temu, ale napiszę:
Znajomy miał z UPC przechery, bo system coś im źle naliczał i wyszło, że ma dług na ok 120zł. Wezwania do zapłaty, odcięcie sygnału, olewanie wyjaśnień. W końcu przyszedł lokalny przedstawiciel handlowy i załatwił sprawę tak, że napisał, że osoba już tu nie mieszka, skasował tamtą umowę i podpisał nową umowę Z TĄ SAMĄ OSOBĄ i wszystko było ok.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-07-2007, 10:45   

Teoretycznie wynajmujący powinien mieć zgodę od właściciela na podłączenie usługi w lokalu, jest to dla firmy zabezpieczenie nie zapłaci wynajmujący to właściciel.
Powiedz z jakiego miasta jesteś.
 
 
Sikor 
Klikacz

Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 4
Wysłany: 25-07-2007, 11:28   

Jest w pierwszym zdaniu :) WARSZAWA - a dokładnie Marymoncka przy IMGiW.

Co do wydania zgody przez właściciela - dlatego zadałem pierwsze pytanie o dane z dowodu osobistego.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-07-2007, 17:03   

Sikor napisał/a:
Jest w pierwszym zdaniu :) WARSZAWA - a dokładnie Marymoncka przy IMGiW.


Pewnie przy Podleśnej. Pozdrawiam z pobliża ;-)
 
 
Sikor 
Klikacz

Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 4
Wysłany: 26-07-2007, 06:50   

Dokładnie :) Napisałem o tej sprawie do UPC - jak narazie czekam na odpowiedź. Jak nie odpiszą to przejdę się dziś do biura na Jana Pawła II.

A jak nic z tego nie będzie to podłączę się do Aster.
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 27-07-2007, 07:13   

Spójrzcie na to z innej perspektywy. UPC podłącza internet pod konkretny adres a nie na nazwisko! Ten ktoś nie płaci, ma duże zadłużenie a później zjawia się jakiś delikwent i chce znowu podłączenie jak gdyby nigdy nic.

Ci z UPC nie wiedzą co sie tam dzieje w lokalu, może ktoś wynajmuje a może ktoś celowo robi jaja żeby mieć net i nie płacić?

Chcesz miec internet bez proszenia kup sobie laptopa + Blueconnect albo IPlus

Wyprowadzasz się, zabierasz to z sobą i wszystko....
 
 
Sikor 
Klikacz

Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 4
Wysłany: 27-07-2007, 07:18   

Wczoraj rozmawiałem z PH UPC i wyjaśnił mi sytuację. Często jest tak, że wynajmujący mieszkanie studenci zamawiają tv + internet i wyprowadzają się po 3-4 m-cach. UPC ma z tym duży problem. Ale da podpisać się nową umowę - trzeba będzie tylko przez 6 m-cy płacić regularnie i dług nie przechodzi na mnie.
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 05-12-2007, 09:12   

Otóż będąc w UPC miałam podobną sytuację. Wynajęte mieszkanie, poprzednik pozostawił po sobie chello. Ponieważ przychodziły rachunki (na jego nazwisko), płaciłam je regularnie, a podpisanie umowy miałam z głowy. Po około roku UPC obudziło się i przysłało informację, że dwa lata wcześniej dwa rachunki nie były opłacone i odcinają mi net.

Wystarczyło wówczas iść do BOKu i podpisać nową umowę informując, iż własnie się wynajęło mieszkanie (przedstawiając umowę najmu) i podpisać nową umowę z UPC na swoje nazwisko. UPC wówczas "założyło mi od nowa" instalację (dostałam nowy modem, nowy spliter i kable tv), a poprzedniego lokatora szukali na własną rękę (z przyzwoitości po kilku latach odniosłam im ten drugi modem).

Tak więc nie ma się co tłumaczyć, tylko założyć sobie internet na swoje nazwisko, jako nowy i pełnoprawny właściciel lokalu.


pozdr.
LR
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,69 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: