Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak UPC sprawdzi ile komputerów korzysta z Internetu?
Autor Wiadomość
malkovich 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 56
Wysłany: 30-11-2004, 12:14   Jak UPC sprawdzi ile komputerów korzysta z Internetu?

Skoro zarejestrowany będzie jeden a potem podłaczy się pod modem ruter z adresem MAC takim samym jak ten zarejestrowany komputer???
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-11-2004, 12:46   Re: Jak UPC sprawdzi ile komputerów korzysta z Internetu?

malkovich napisał/a:
Skoro zarejestrowany będzie jeden a potem podłaczy się pod modem ruter z adresem MAC takim samym jak ten zarejestrowany komputer???

Ile komputerów to chyba nie moż sprawdzić. Może sprawdzić czy wogóle łącze jest udostępniane czy nie (przez sprawdzenie TTL, przy przejściu przez każdy komp jest zmienjszane).

Jacek
 
 
malkovich 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 56
Wysłany: 30-11-2004, 13:00   

Czyli jak pajacyk z UPC puści pinga do mnie tzn np do 67.103.44.55 (wymyślony adres) to uzyska TTL o jeden mniejsze niż gdyby stał sam jeden komp? Przecież za modemem będzie stał ten komputer (RUTER z MAC'iem zarejestrowanego) i tam pakiet skończy żywot jakby skończył w przypadku gdyby stał komp zarejestrowany.... Pakiet nie poleci do kompa 10.0.0.11 (tego co był zarejstrowany) bo PING był do 67.103.44.55 a nie do 10.0.0.11, Proszę o rozwianie niepewności..... Jacek Ty masz chello??
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-11-2004, 13:55   

malkovich napisał/a:
Czyli jak ktoś z UPC puści pinga do mnie tzn np do 67.103.44.55 (wymyślony adres) to uzyska TTL o jeden mniejsze niż gdyby stał sam jeden komp?

Nie - Twój komputer (czytaj wszystkie komputery w sieci) zmniejszaja TTL, stad widać (na podstawie analizy wysłanych przez komputer pakietów), czy połączenie jest udostępniane, czy nie.
Pingowanie, czy inne próby sprawdzenia z zewnątrz nie przyniosą rezultatu (nie chce się zagłębiać w temat spoofowania itp.)
malkovich napisał/a:
Jacek Ty masz chello??

Tak - classic.
 
 
malkovich 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 56
Wysłany: 30-11-2004, 14:13   

NIE ROZUMIEM kto zmniejsza TTL skąd leci pakiet ode mnie? Czyli ode mnie TTL jak już dotrze do UPC będzie o 1 niższy? O to chodzi? Czy zawsze pakiety wędrując ode mnie do UPC przebywają tą samą liczbe węzłów?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-11-2004, 15:05   

TTL czyli czas życia pakietu zmniejszany jest przez każdy komputer (w tym też ruterek) przez które pakiet przechodzi, inaczej mówiąc TTL to taki licznik który pokazuje jak dużo skoków pakiet wykonał. Liczba węzłów jakie pakiety pokonują przechodząc przez upc jest stała, ale i tak nie można na tej podstawie jednoznacznie stwierdzić czy masz swój własny ruter czy nie, bo nie jest znana początkowa wartość TTL jaką nadaje pakietom twój komputer, przykładowo możesz ją zwiększyć o 1 i wtedy ruter zmniejszy ją spowrotem i będzie wyglądało tak jak by go nie było.
  marekd@jabberpl.org
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 30-11-2004, 15:26   

Jest też opcja --ttl-set w iptables. :)
 
  maciej@lebkowski.info
 
malkovich 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 56
Wysłany: 30-11-2004, 15:42   

O to już ciekawsze rozwiązanie.... ciekawe czy w windowsie można jakoś zmienić wartość TTL albow tym ruterze... DI-604...
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 30-11-2004, 17:10   

czytaj stronkę ArteQ: http://chello.arteq.org
Im wcale nie zależy na ogzekwowaniu tego pktu regulaminu
 
  maciej@lebkowski.info
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 30-11-2004, 17:41   

malkovich: ale twoja zona Cie zabije jak przejdziesz na chello ;)
_________________
 
 
 
malkovich 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 56
Wysłany: 01-12-2004, 08:39   

Oj nie zabije - sama lubi jak coś szybko i dobrze działa a razem i tak nie przekroczymy tego limitu, bo nie siedzimy codziennie na komputerze :wink:
 
 
TankeR 
easy master

Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 31
Skąd: W-wa Bródno
Wysłany: 09-12-2004, 01:26   

Cytat:
Skoro zarejestrowany będzie jeden a potem podłaczy się pod modem ruter z adresem MAC takim samym jak ten zarejestrowany komputer???
chello widzi tylko pierwsze urządzenie podłączone do modemu. tzn jeżeli router ma zklonowany adres MAC twojego PC to jest on widziany jako twój PC podłączony bezpośrednio do modemu kablowego.

Cytat:
TTL czyli czas życia pakietu zmniejszany jest przez każdy komputer
Gdyby taka sytuacja zaistniała oznaczało by to że każdy użytkownik udostępnia połączenie(w Lan-ach również). hmm nie chcę się spierać ale nie zgodzę się z tym stwierdzeniem - mnie uczono że TTL jest zmniejszany tylko i wyłącznie na routerach. Taka sytuacja może świadczyć że u użytkownika znajduje się router lub NAT(maskarada) co właśnie świadczy o udostępnianiu łącza.
 
 
malkovich 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 56
Wysłany: 15-12-2004, 13:34   

No mnie też uczono że TTL zmiejsza się.. ale nie tylko na ruterach - na wszystkich urządzeniach sieciowych aktywnych (czyli nie przezroczystych jak hub, switch...) czyli właśnie ruter ale też zwykły komputer posiadający kartę sieciową. Ale zakładając że przed podłączeniem rutera (z ustawionym MAC'iem zarejestrowanego komputera) zwiększe w systemie operacyjnym domyślną wartość TTL o jeden to na ruterze dany pakiet będzie miał TTL, tak jakby od razu za modemem stał ten komputer... czyz nie???
 
 
TankeR 
easy master

Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 31
Skąd: W-wa Bródno
Wysłany: 30-12-2004, 19:09   

Cytat:
Ale zakładając że przed podłączeniem rutera (z ustawionym MAC'iem zarejestrowanego komputera) zwiększe w systemie operacyjnym domyślną wartość TTL o jeden to na ruterze dany pakiet będzie miał TTL, tak jakby od razu za modemem stał ten komputer... czyz nie???
Zgadza się.

Cytat:
No mnie też uczono że TTL zmiejsza się.. ale nie tylko na ruterach - na wszystkich urządzeniach sieciowych aktywnych (czyli nie przezroczystych jak hub, switch...) czyli właśnie ruter ale też zwykły komputer posiadający kartę sieciową.
hmm ciężko nam dojść do porozumienia :)

Urządzenia takie jak:
hub, switch i
Cytat:
zwykły komputer posiadający kartę sieciową
- nie zmniejszają wartości parametru TTL.

ale

np. switch(hub) z opcją routera, zwykły komputer posiadający kartę sieciową(z uruchomionymi usługami/programami routingu itp.) - tak, w tym przypadku zgodzę się z twoją opinią.

Pozdr
 
 
lenrock 
Klikacz

Dołączył: 24 Gru 2004
Posty: 12
Wysłany: 31-12-2004, 20:41   

ok a jak ja stosuję po prostu proxy + socks + gatewaye , to też TTL jest zmniejszany ? Bo ja dzielę włąsnie w ten sposób , swoją drogą i tak opłaca się stosowanie proxy wiec moje jest po prostu ustawione na przekierorywanie na proxy z chello .

A tak po za tym to chyba żaden standart nie określa jaki dokłądnie TTL początkowo ma być ustawiony , więc trudno chello by było udowodnić że się ono zmnijeszyło skoro początkowe mogłem miec ustawione inaczej niż zwykle się przyjeło .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: