Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowy za "5groszy"
Autor Wiadomość
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-07-2007, 15:58   Rozmowy za "5groszy"

Jakie macie zdanie na temat najnowszych promocji czyli

Simplus MaxiMinuty (minuta za 5groszy*)

http://simplus.pl/showDoc...amin_maximinuty

oraz

OrangeGo taryfa malejąca (sms za 1grosz*)

http://www.orange.pl/port...p=1183993012686


Jak dla mnie jest to kompletnie nieopłacalne zwłaszcza simplus jeżeli ktoś mało rozmawia.

* - zależne od wybranej promocji nie koniecznie do wszystkich sieci i przez cały okres
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-07-2007, 16:33   

Michal napisał/a:
akie macie zdanie na temat najnowszych promocji czyli

Simplus MaxiMinuty (minuta za 5groszy*)


Średnio opłacalna ta taryfa, ale lepsza niż poprzednie. Można jeszcze korzystać ze Swojaków - 20 gr/min. Minuta do wszystkich sieci po 6 miesiącach użytkowania tej taryfy ma kosztować 60 gr, więc też nie najgorzej.
 
 
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 15-07-2007, 07:58   

co z tego, że są konkurencje z taryfami odnośnie cen, jak są beznadziejne zasięgi.

Miałem kiedyś simplisa, tak samo słyszałem już o taryfie w tak taku, ale podobno tak samo nic się nie różni zasięg tych dwóch sieci komórkowych.
Jedynie co zauważyłęm, to POP ma jedynie najlepszy zasięg w tym. Nawet w domu nie mam spadku zasięgu, a pozostałych sieciach komórkowych miałem spadek i to dość potężny.
Już alarmowałem do simplusa w tej sprawie, lecz twierdzą, że spotykają się z czymś takim po raz pierszy i że mają zasięgi jedne z lepszych.
Ja jednak jestem innego zdania.
Dlatego uważam, że POP jest chyba zdecydowanie jedyn z lepszych sieci komórkowych
 
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-07-2007, 10:44   

Przecież zasięg telefonów na karty prepaid jest taki sam jak na karty sim abonamentowe.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-07-2007, 11:15   

Jeśli chodzi o taryfy to kompletnie nieopłacalne, po pierwsze dotyczy to tylko rozmów z bardzo wąska grupą osób (nawet nie są to wszyscy z tej samej sieci czyli plus, orange a jedynie osoby które również korzystają z simplusa czy go a to jest może kilka % wszystkich posiadaczy telefonów) kolejna sprawa to aby z tego skorzystać trzeba najpierw wydać (przegadać) kilkadziesiąt zł na rozmowy z tymi kilkoma osobami. Aby średnia wyszła poniżej 20gr, (bo po tyle mniejwięcej można było rozmawiać z tymi kilkoma osobami) trzeba by wygadać grubo ponad 100zł w miesiącu (i to zaznaczam dzwoniąc tylko do tych kilku % osób)

Cytat:
co z tego, że są konkurencje z taryfami odnośnie cen, jak są beznadziejne zasięgi.

Miałem kiedyś simplisa, tak samo słyszałem już o taryfie w tak taku, ale podobno tak samo nic się nie różni zasięg tych dwóch sieci komórkowych.

simplus, taktak - to nie są sieci komórkowe tylko nazwy kart prepaid, sieci to są: era, plus, orange (więcej w tej chwili w Polsce nie ma, dla ścisłości w budowie jest jeszcze czwarta sieć jednak ona na początku będzie miała bardzo mały zasięg)

Jeśli chodzi o plusa i erę to mają nieco większy zasięg (więcej nadajników) niż orange, jednak różnica jest obecnie bardzo mała widoczna jedynie w jakiś niedostępnych dolinach górskich itp. oraz może tym, że ich nadajniki nadają z niższą mocą bo są nieco gęściej (i telefon przy rozmowie z nimi zużywa mniej baterię). Jednak w chwili obecnej nie ma to większego znaczenia bo gdzie by się nie było można się bez trudu połączyć z każdą siecią nawet na kompletnym odludziu.
Nawet nie widziałem aby ludzie szczególnie przejmowali się zasięgiem wybierając telefon (kompletnie nie zwracają uwagi na siłę nadajnika telefonu i rodzaj anteny bo wiedzą czego by tam nie było w tym telefonie i tak zawsze połączą sie z każdą siecią) - podczas gdy ludzie mieszkający lub często przebywający gdzieś na granicy zasięgu zwracają na takierze rzeczy duża uwagę (prosty wniosek takich miejsc prawie nie ma)
Cytat:
Nawet w domu nie mam spadku zasięgu, a pozostałych sieciach komórkowych miałem spadek i to dość potężny.
może akurat twój dom zasłonięty jest z 3 stron przez wysokie góry albo jakieś masywne konstrukcje z betonu i tak się akurat trafiło, że z tej jednej niezasłoniętej strony nadajnik jednej z sieci.
Raczej nie możesz o to winić sieci czy operatora a jedynie ukształtowanie terenu i czysty przypadek.
  marekd@jabberpl.org
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-07-2007, 15:33   

Marek napisał/a:
które również korzystają z simplusa


Nieprawda - Swojaki odnoszą się do całej sieci Plus, sprawdziłem to podczas połączeń.

Marek napisał/a:
kolejna sprawa to aby z tego skorzystać trzeba najpierw wydać (przegadać) kilkadziesiąt zł na rozmowy z tymi kilkoma osobami. Aby średnia wyszła poniżej 20gr, (bo po tyle mniejwięcej można było rozmawiać z tymi kilkoma osobami) trzeba by wygadać grubo ponad 100zł w miesiącu (i to zaznaczam dzwoniąc tylko do tych kilku % osób)


To nie tak, trzeba przez kilka miesięcy aktywować pakiet (każdy ważny na 1 miesiąc) za 10 zł i wtedy stawka wewnątrz (całej) sieci Plus zniża się do 5 gr/min.

Marek napisał/a:
simplus, taktak - to nie są sieci komórkowe tylko nazwy kart prepaid, sieci to są: era, plus, orange (więcej w tej chwili w Polsce nie ma, dla ścisłości w budowie jest jeszcze czwarta sieć jednak ona na początku będzie miała bardzo mały zasięg)


Sieć Play działa już od jakiegoś czasu na pewno w Warszawie - korzysta na razie głównie z nadajników sieci Plus - podobno można z tej sieci już korzystać w całej Polsce. Mój kolega ma aparat w tej sieci, nawet był jednym z pierwszych testerów i rzeczywiście dostał dużo minut gratis na początek (jak był testerem w ogóle za nic nie płacił, ale musiał ileś tam minut dziennie wygadać).

www.playmobile.pl

Marek napisał/a:
jednak w chwili obecnej nie ma to większego znaczenia bo gdzie by się nie było można się bez trudu połączyć z każdą siecią nawet na kompletnym odludziu.


Znam co najmniej dwa miejsca w Polsce, w których nie ma tam praktycznie żadnego zasięgu (fakt, że są to lasy - nad Częstochową i nad Toruniem).
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-07-2007, 16:48   

Cytat:
Nieprawda - Swojaki odnoszą się do całej sieci Plus, sprawdziłem to podczas połączeń.
to zadzwoń do mnie ja tez mam telefon w plusie a się przekonasz, że nie. Sieć plusa to nie tylko plus na abonament i simplus ale również samiswoi i mix (a ostatnio jeszcze jakiś dziwne nowe mikroskopijne twory typu tego co robi mbank).
Dzwonienie między różnymi nazwami kart w tej samej sieci liczone jest jak połączenia do innych sieci.
Swojaki w simplusie to akurat wyjątek bo pozwalają wybrać 7 osób spośród użytkowników simplusa i plusa na abonament (ale już nie samiswoi i reszty drobnicy), tak właściwie wiele to nie zmienia bo to tylko 7 osób.

Podobnie jest w erze poza abonamentem jest tak-tak i heya rozmowy między nimi płatnę są jak międzysieciowe.

Oczywiście w idei jest dokładnie tak samo jest orange abonament, orange go i pop.

[ Dodano: 15-07-2007, 17:59 ]
A co do play - to tak jak napisałem ma ona kiedyś w przyszłości stać się czwartą siecią jak już wybudują własne nadajniki - na razie jest to tylko cześć plusa (konkretnie - wykupione hurtowo minuty połączeń w plusie i odsprzedawane ludziom detalicznie pod własną nazwą), oczywiście dzwoniąc tam z telefonu w plusie już teraz płaci się jak by to była odrębna sieć.

Jeszcze jedna ciekawa rzecz o której warto wspomnieć to to że nasze sieciom do tej pory nie udało sie dogadać tak w ten sposób że gdy telefon jednej znajdzie się poza jej zasięgiem ale w zasięgu innej to korzysta z ich nadajnika.

Są kraje w których operatorzy potrafili się dogadać, co ciekawe przoduje w tym afryka tam mając telefon w jednej sieci możesz do przejechać pół kontynentu, kilkanaście państw i jeszcze więcej operatorów i zawsze korzystać z tego u którego masz akurat zasięg (zaznaczam bez wykupowania romingu po normalnej stawce - takiej jakiej płacisz w swojej własnej sieci)
  marekd@jabberpl.org
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-07-2007, 17:39   

Marek napisał/a:
Swojaki w simplusie to akurat wyjątek bo pozwalają wybrać 7 osób spośród użytkowników simplusa i plusa na abonament (ale już nie samiswoi i reszty drobnicy), tak właściwie wiele to nie zmienia bo to tylko 7 osób.


O coś takiego mi chodziło.
 
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 17-08-2007, 19:00   

Trzeba zauważyć po pierwsze że w tej najnowszej taryfie nie ma opcji jak w poprzednich rozmów także na stacjonarne,to jest minus,i to że właściwie oprócz swojaków to wszystko są to pakiety ważne miesiąc, tak więc minuty po miesiącu przepadają,minus to także to że można uruchomić tylko jeden pakiet a następny dopiero po wykorzystaniu pierwszego, nie tak jak w taktaku że można uruchomić na raz kilka pakietów i się nie martwić że ci przepadną bo nie mają terminu ważności. Minus to także to,że jak się przejdzie na taryfe simplus niema możliwości powrotu do innych taryf.Jedyne "plusy" tej nowej oferty to to że po 6 miesiącach minuta ma 0,60 gr do wszystkich sieci. Jak doładujesz za 100 pln dostajesz 115pln tak więc minuta wychodzi 0,52 gr, w tej nowej taryfie także nie działa darmowy numer a w starych działa. Tak więc najlepiej się nie zastanawiać i brać playa bo szkoda się szarpać z tym simplusem :)
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-08-2007, 10:22   

dizel napisał/a:
brać playa


Tylko na razie nie wiadomo jak jest z jego zasięgiem w Polsce. Poza tym jak ktoś chce taniej rozmawiać z rodziną, to wszyscy jej członkowie musieliby mieć Play, aby wykorzystać tańsze połączenia wewnątrz sieci. Do tego dochodzą większe opłaty niż u starych operatorów za dzwonienie do Play z innych sieci komórkowych i stacjonarnych. Ciekawe czemu tak jest, bo do końca tego nie rozumiem?
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-08-2007, 11:33   

clarkkent, Play daje tanie rozmowy bo chce złapać Klientów , no ale na czymś trzeba minimalizować straty wiec pobiera większe opłaty za łączenie z ich siecią z zewnątrz stąd w niektórych ofertach innych operatorów informacja cena nie dotyczy play.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-08-2007, 11:48   

Michal, a jak jest z zasięgiem ogólnopolskim? Wiem, że Play korzysta na razie głównie z nadajników Plusa, ale czy w praktyce jest taki sam obszar zasięgu sieci Play jak Plus?

Dziś korzystałem z Eurotaryfy z połączeniach roamingowych w Plusie. W końcu można spokojnie porozmawiać. Wykorzystałem taką opcję, że z danym numerem mam stawkę 10 gr netto, a za odbieranie rozmów na terenie UE płaci się 90 gr netto, więc razem wyszło mi 1 zł netto za min. połączenia roamingowego na terenie UE. Lepiej odbierać połączenia w UE zamiast dzwonić samemu, bo połączenia wychodzące w Plusie to 1,84 netto/min.

Wiadomo, że najlepiej mieć komórkę z wifi i np. skypem, ale to na razie przyszłość, bo mało mamy takich komórek na rynku (do tego są drogie) oraz jeszcze sieci wifi jest stosunkowo nie dużo. Podobno jak zaczyna się rozmowę VOIP w komórce w obszarze sieci wifi i wyjdzie się z telefonem z obszaru tej sieci, to stawka na min. połączenia jest nadal jak w VOIPie, choć telefon przełącza się w tryb GSM. Ciekawe, czy tak jest na 100% (czytałem to gdzieś, ale zawsze autor mógł się pomylić)? Poza tym operatorzy GSM pewnie szybko zorientują się, że ludzie wykorzystują ten fakt i coś wymyślą, aby lepiej na tym zarobić.
 
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 18-08-2007, 18:26   

clarkkent napisał/a:
Tylko na razie nie wiadomo jak jest z jego zasięgiem w Polsce


Wiadomo. Play korzysta z roamingu krajowego sieci Plus gsm więc ma taki sam zasięg jak sieć plus, natomiast w większych miastach narazie tylko niektórych ma już swoje nadajniki więc o zasięg niema się co martwić (to nie era:))
clarkkent napisał/a:
Poza tym jak ktoś chce taniej rozmawiać z rodziną, to wszyscy jej członkowie musieliby mieć Play, aby wykorzystać tańsze połączenia wewnątrz sieci.

W play niema nic takiego jak taniej w sieci, ale wg mnie jak ktoś dużo rozmawia to naprawde się opłaca, z doładowaniem od 50 pln dostajesz premie na rozmowy do wszystkich sieci, trzeba troche tylko posiedzieć i policzyć co się komu opłaca. Dodatkowo za każde 2 minuty odebranych dostajesz minute do wszystkich sieci. Dla ścisłości sam mam narazie sim+ ale jeśli w sim+ się nie obudzą to już niedługo.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-08-2007, 18:34   

dizel napisał/a:
Wiadomo. Play korzysta z roamingu krajowego sieci Plus gsm więc ma taki sam zasięg jak sieć plus, natomiast w większych miastach narazie tylko niektórych ma już swoje nadajniki więc o zasięg niema się


Wiem, ale pytanie jak to jest w praktyce.

dizel napisał/a:
Dodatkowo za każde 2 minuty odebranych dostajesz minute do wszystkich sieci.


Nic nowego, tak samo jest w Era Tak Tak.
 
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 18-08-2007, 19:05   

clarkkent napisał/a:
Wiem, ale pytanie jak to jest w praktyce.


Z tego co wiem po sobie (testuje play kartę) i po znajomych plus nie ogranicza dostępu do nadajników playowi i zasięg jest identyczny jak w plusie
clarkkent napisał/a:
Nic nowego, tak samo jest w Era Tak Tak.


No jest ale po pierwsze trzeba to aktywować w przeciwieństwie do playa a po drugie jest opłata miesięczna 1 zł z VAT, po trzecie bonus jest doładowywany na konto, gdy zbierzesz przynajmniej 10 minut w miesiącu. Jedyny plus bonusa w taktaku to to że przychodzące połączenia krótsze niż 2 minuty również sumują się na Bonus
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: