Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
gdzie lepiej mieć telefon upc czy tpsa ??
Autor Wiadomość
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-06-2007, 12:55   gdzie lepiej mieć telefon upc czy tpsa ??

Chodzi mi głównie oto aby ktoś do mnie mugł dzwonic i aby nie było z tym problemów ?? :?:
 
 
 
elmer3003 
easy master

Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 34
Wysłany: 09-06-2007, 13:34   

Najlepiej to kup sobie bramke VoiP ;)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-06-2007, 13:57   

Zależy czego oczekujesz od telefonu.

Telefon w tepsie jest straszliwie drogi ale działa raczej bez przerw.
Za to w upc to zwykły voip - tańszy od tepsy ale ponieważ to voip jest dużo bardziej zawodny niż telefon stacjonarny.

Co więcej jeśli już się decydować na voip to u innego operatora bo spośród wszystkich operatorów voip, upc jest akurat najdroższe (zwłaszcza jeśli zależy Ci na telefonie na który to inni będą do Ciebie dzwonić - bo w upc jest niestety wysoki abonament płacony praktycznie za nic).

Najlepiej tak przetestować sobie przez komputer (zupełnie bez zobowiązań) który usługodawca najlepiej będzie pasował a potem jak napisał elmer3003 kupić sobie na własność bramkę voip (jednorazowy wydatek) i mieć telefon zupełnie bez abonamentu (albo z abonamentem poniżej 5zł miesięcznie - zależy od operatora niektórzy działają na zasadzie prepaid inni mają jakiś bardzo niski abonamet za posiadanie numeru) z numerem w takiej strefie numeracyjnej jak najbardziej opłaca się osobom do Ciebie dzwoniącym z możliwością dzwonienia w dowolne miejsce w Polsce o dowolnej porze za około 9groszy za minutę (a za granicę jeszcze 3 razy taniej), z rozmowami za darmo do innych osób posiadających telefonie voip.
  marekd@jabberpl.org
 
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-06-2007, 19:21   

voip raczej odpada bo moja siec jest zawodna i nawet jak rozmawiam przez skype czy gg lub tlen czasami są komplikacje tak wienc wibieram tpsa

[
quote="Marek"]Zależy czego oczekujesz od telefonu.

Telefon w tepsie jest straszliwie drogi ale działa raczej bez przerw.
Za to w upc to zwykły voip - tańszy od tepsy ale ponieważ to voip jest dużo bardziej zawodny niż telefon stacjonarny.

Co więcej jeśli już się decydować na voip to u innego operatora bo spośród wszystkich operatorów voip, upc jest akurat najdroższe (zwłaszcza jeśli zależy Ci na telefonie na który to inni będą do Ciebie dzwonić - bo w upc jest niestety wysoki abonament płacony praktycznie za nic).

Najlepiej tak przetestować sobie przez komputer (zupełnie bez zobowiązań) który usługodawca najlepiej będzie pasował a potem jak napisał elmer3003 kupić sobie na własność bramkę voip (jednorazowy wydatek) i mieć telefon zupełnie bez abonamentu (albo z abonamentem poniżej 5zł miesięcznie - zależy od operatora niektórzy działają na zasadzie prepaid inni mają jakiś bardzo niski abonamet za posiadanie numeru) z numerem w takiej strefie numeracyjnej jak najbardziej opłaca się osobom do Ciebie dzwoniącym z możliwością dzwonienia w dowolne miejsce w Polsce o dowolnej porze za około 9groszy za minutę (a za granicę jeszcze 3 razy taniej), z rozmowami za darmo do innych osób posiadających telefonie voip.[/quote]
 
 
 
blackmat 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 107
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 12-06-2007, 06:13   

Właśnie przed dwoma tygodniami złozyłem rezygnacje z telefonu chello.Po roku użytkowania chello-fona miałem dosyć odbierania komórki :evil: z połaczeniami wychodzącymi nigdy nie miałem problemu,ale za to połaczenia przychodzace z tpsa to inna sprawa,osoba dzwoniąca z sieci tpsa do sieci chello bardzo często słyszy zajęty telefon:( Po zeszłorocznych problemach z głuchą słychawką,teraz problemami z połaczeniami z tpsa dałem sobie na luz no ileż można tłumaczyć przez komórkę ze nie rozmawiam przez telefon .jeśli zależy Tobie na jakości to odpowiedz nasuwa się sama.
 
 
in_st 
Klikacz

Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 4
Wysłany: 25-06-2007, 01:24   

.. i tu z upecefonem masz rację - chodzi o odbieranie połączeń przychodzących. Często jest tak, że dzwoniąc np. ze swojej /komórki/ na upc usłyszysz zajęty, a stojąc przy własnym upcofonie stwierdzisz coś innego. Postaram się dowiedzieć we firmie co faktycznie jest na rzeczy. Ogólnie jak dla mnie -= jest to powód do rozwiązania umowy o świadczenie "usług telekomunikacyjnych".
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 25-06-2007, 16:41   

telefon z TPSA ma jedną podstawową zaletę: kiedy nie podniesiesz słuchawki jest sygnał, i zawsze można się do Ciebie dodzwonić jak nie rozmawiasz :)
_________________
 
 
in_st 
Klikacz

Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 4
Wysłany: 27-06-2007, 01:55   

niestety to jedyna zaleta :) :mrgreen:
 
 
Conroe91 
plus master

Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 532
Wysłany: 31-10-2007, 07:05   

A jeśli chcesz neta 4 mbity to weź UPC.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: