Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwna wizyta technika
Autor Wiadomość
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2005, 23:14   Dziwna wizyta technika

Parę dni temu, jak mnie i mojej żony nie było w domu, była tylko opiekunka z dziećmi, do drzwi zapukał jegomość podający się za technika z UPC. Celem jego wizyty, jak wyjaśnił, była naprawa internetu a dokładniej poprawa sygnału. Opiekunka myśląc, iż zapomnieliśmy powiadomić ją o wizycie pana, wpuściła go do mieszkania. Pan zlokalizował modem i zaczął "grzebać" w kabelkach. Po chwili pozwolił sobie, bez pytania, włączyć komputer i tu napotkał na przeszkode - hasło. Pan wyjaśniwszy, że nie zna hasła (opiekunaka chwała Bogu też) oddalił się z miejsca zdarzenia.
Jakie było moje zdziwienie jak od progu dostaje opieprz od żony czemu nikogo nie powiadomiłem o wizycie technika, tylko ja o takowej nie miałem pojącia. Znając troszke temat (kiedyś pracowałem w aster) zaniepokoiła mnie ta wizyta i niezwłocznie udałem się na ogledziny "kabelków". W sumie wszystko było ok, prócz braku beczółki (chyba jakiegoś filtra) na kablu idącym do tv. Włączam tv i żadnej zmiany nie widze, tzn na niektórych kanałach (polsat, tvn) interferencja, która przed wizytą jegomościa też była obecna, internet działa.
Brnąc dalej w temat dzwonie do BOKu celem wyjaśnienia całej sprawy. Po przedstawieniu miłej pani powodu mojego telefonu zostałem powiadomiony, iż pani dołoży wszelkich starań by sprawe wyjaśnić i do mnie oddzwoni. Ta sama miła pani dzwoni do mnie pare dni później i powiadamia mnie, iż nikt z ich techników ani firm współpracujących nie był ani nie miał być u mnie.
Z zaznań opiekunki pan posiadał identyfikator UPC i dysponował spisem abonentów mających chello w moim bloku.
Mam dwie tezy na ten temat:
1. mają tam taki burdel, że nie wiedzą co się dzieje :wink:
2. nawiedził mnie oszust (domokrążca, złodziej) i tylko dzięki mojemu pieskowi (dog niemiecki :wink: ) który cały czas pilnował żekomego technika unikneliśmy tragedii.

Pani z BOK poradziła uważać kogo wpuszcza się do domu i w razie problemów z internetem czy telewizją prosiła o telefon. Jakże cenne to uwagi. :D
_________________
 
 
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2005, 23:34   

HMmmmm, brzmi niebezpiecznie, musi złodziej jakiś, trza uważać.
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-03-2005, 23:36   

Dobrze że miałeś zabezpieczony komp hasłem. W ogóle miałeś dużo szczęścia :) Historia przerażająca :) Mógł też to być oszust który podaje się za technika UPC niby w celu naprawy internetu a przyszedł po to żeby rzucić okiem co masz w mieszkaniu i czy jesteś tzw "łatwą ofiarą". A poza tym technicy nigdy nie przychodzą bez zapowiedzi. Muszą zadzwonić żeby kogokolwiek zastać o danej porze. Przychodzą technicy po telefonicznym zgłoszeniu o awarie/usterkę i umówieniu się o konkretnej porze z technikiem lub panią z BOK.

PS. Mój 100 post :D Kto pije ze mną z tej okazji? :mrgreen:
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-03-2005, 00:10   

Klaudi, miałem taką samą sytuację 11.02.2005.
Do drzwi zapukała osoba podająca się za pracownika (z identyfikatorem, zdjęciem, nazwiskiem) - w każdym razie to nie budziło moich zastrzeżeń. Jednak zaniepokoiła mnie inna sprawa - osoba ta zaczęła się dopytywać namolnie o informacje podane tylko do wiadomości firmie UPC przy podpisywaniu umowy.
Oczywiście skończyło się to w ten sposób, że zamknąłem drzwi i wogóle nie weszła ona do mieszkania; a informacje z identyfikatora spisałem i przekazałem do UPC.

Oczywiście (niestety nie wpadłem na pomysł aby przedzwonić, bo było już późno), ale wysłałem maila, na którego pozwolę sobie zacytować odpowiedź:

Cytat:
Witam,

Dziękuję za e-mail.

Pragne wyjasnic, iż na podstawie informacji w nim zawartych ustaliłem, iz osoba o której Pan pisze nie jest pracownikiem UPC Polska.

Pracownicy UPC Polska posiadają identyfikatory z logo UPC Polska oraz zdjęciem, pragne nadmienić, iz numer który Pan podał nie należy do żadnego z naszych pracowników.

Przykro mi z powodu niedogodności na, na kótre został Pan narażony.

Informacje zawarte w Pana korepondencji sa dla nas bardzo ważne. Jednocześnie infromuję, że w przypadku podobnego zdarzenia proszę o powiadomienie Biura Obsługi Klienta - 94 80. Pod wskazanym numerem instnieje mozliwość weryfikacji czy osoba jest pracownikiem UPC Polska.


Stąd również niech to będzie doświadczeniem i przestrogą dla posiadaczy chello, że nie zawsze należy ślepo wierzyć.

Jacek
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 23-03-2005, 21:17   dziwna wizyta???

Witam! Chciałbym dorzucić swoje trzy grosze do w/w wizyty technika, który nawiedził Klaudiego, podczas jego nieobecności. Otóż - zbliżają się święta i złodziejaszki potrzebują kasy na ich przygotowanie, korzystając z nerwowej, świątecznej atmosfery; jak to zwykle przed świętami. Uważajcie, bo złodzieje chwytają się różnych kruczków i wybiegów, żeby zrealizować swoje plany - mam swój "patent" na takich delikwentów, ale nie zdradzę go. Uczulam wszystkich LeD-owiczów - uważajcie!!!!!!!!!!!!!!
 
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-03-2005, 23:05   

Cytat:
Uczulam wszystkich LeD-owiczów - uważajcie!!!!!!!!!!!!!!

Czy ty czasem forów nie pomyliłeś :wink:
_________________
 
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 24-03-2005, 13:27   masz rację...

...Klaudi! Tych "LeD-owiczów" nie powinno oczywiście być. Wyszło to tak, że najpierw pisałem posta na forum NLeD i tak jakoś wyszło, za co przepraszam.
 
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-03-2005, 19:15   "techniczne wizyty..."

na szczęście mnie takowi (nie wzywani) "technicy" nie nachodzili,
mam też swój patent na wszelkiego typu domokrąźców :wink:
proponuję, gdyby co:
- pożyczyć identyfikator/legitymację (nawet kiedy wezwiemy!)
i sprawdzić na 9480;
- w stosunku do innych konserwatorów - telefon do lokalnego adm-u
są na to stosowne ostrzeżenia na klatkach schodowych, goście
muszą legitymować się zewoleniem, ostatecznie można kogoś
wezwać z admu
miłych świąt :wink:
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-03-2005, 21:25   

mizuk, i co z tego, że spisałem wszystkie informacje z identyfikatora, jak człowiek miał podrobiony identyfikator (który wyglądał bardzo realistycznie - z logo UPC i nic nie budziło wątpliwości... poza samym zachowaniem)?

Wniosek? Nie wpuszczać nikogo jeśli nie prosiło się o przybycie kogokolwiek.
Wniosek2: Life is brutal and full of zasadzkas i czasami kopas w d**as ;)

Jacek
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-03-2005, 21:36   

masz rację :wink:
looknij na temat kury... :wink:
_________________
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-03-2005, 23:41   

Cytat:
W sumie wszystko było ok, prócz braku beczółki (chyba jakiegoś filtra) na kablu idącym do tv.

Czy ktoś może wie co to dokładnie jest i do czego służy. Zostało mi to założone podczas montażu chello. Interferencja może być spowodowana zbyt mocnym sygnałem i jeśli to było odpowiedzialne za osłabienie sygnału to chyba muszę sie do nich z tym zgłosic.
_________________
 
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 28-03-2005, 19:06   

Klaudi napisał/a:
Cytat:
W sumie wszystko było ok, prócz braku beczółki (chyba jakiegoś filtra) na kablu idącym do tv.

Czy ktoś może wie co to dokładnie jest i do czego służy. Zostało mi to założone podczas montażu chello. Interferencja może być spowodowana zbyt mocnym sygnałem i jeśli to było odpowiedzialne za osłabienie sygnału to chyba muszę sie do nich z tym zgłosic.


Prawdopodobnie był to filtr kanału zwrotnego, służy on temu żeby z głowicy telewizora nie cofały się zakłócenia na niskich częstotliwościach i nie wnikały w pasmo kanału zwrotnego, filtr ten raczej nie ma wpływu na jakość odbioru, a w sprawie interferencji to radziłbym wymienić sznur z gniazdka do TV bo to w 95% jest przyczyną zakłóceń odbioru telewizyjnego.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: