Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Vectra juz ma sygnal cyfrowy ... a UPC kiedy ?!?
Autor Wiadomość
me_th_od 
easy master


Dołączył: 02 Sie 2005
Posty: 39
Wysłany: 23-05-2007, 08:34   

Robstar napisał/a:
Przecież była informacja prasowa że w upc od początku przyszłego roku ma byc cos robione w tym kierunku, ale faktycznie musi być uzasadnienie ekonomiczne ponieważ klientów którzy z tego tak naprawde skorzystaja w pełni jest niewiele


taaa ciekawe podejscie ...
tylko nie wim czemu Multimedia czy Vectra ktore majac wiel mniej klientow niz UPC (nie chce mi sie teraz szukac konkretnych cyfr) jednak wporadzilo/wprowadza juz sygnal cyfrowy ?!?
jakim sposobem mniejszym graczom na rynku sie to oplaca a wiekszemu nie ?!?
jest to dla mnie zaiste dziwne ... ;)

[quote] tym bardzie że dużo tv z prawdziwym HDTV ma dużo mniej klientów niż im sie wydaje ponieważ taki tv nie kosztuje 2 czy 3 tys zł ale dużo więcej :) a w tej cenie to nazwe to jest to pseudo HDTV[/qoute]

sugerujesz ze HD 720p jest pseudo HDTV ?!?
HD Ready obsluguje rozdzielczosc 1280x720 tak wiec nie moze byc mowy o pseudo HD ...
wiem ze 720p to nie to samo co Full HD czyli 1080i/p ale idac tym tokiem rozumowania to mamy ekrany ktore obsluguja HD w rozdzielczosciach sporo wyzszych niz 1080i/p ...
tak wiec 1080 mozna by uznac tez za niepelne HD ?!?;)

Cytat:
Po kolejne baaardzo mało jest kanałów HDTV :) na dzień dzisiejszy a jeżeli juz są to w większości programy tam nadawane mają tylko zmienioną rozdzielczość a nie są nagrywane sprzętem HDTV (kamery).


tu sie z Toba zgadzam ze poki co jest na polskim rynku malo programow w HD ... ale rynek bedzie sie rozwijal i to coraz bardziej dynamicznie ;)
ale nawet te programy ktore maja "tylko" podnoszona "sztucznie" rozdzielczosc beda wygladaly duzo lepiej na TV LCD/plazma niz sygnal analogowy (przynajmniej w wiekszoci przypadkow) ;)
 
 
PRETEXT 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 76
Skąd: Lublin
Wysłany: 23-05-2007, 17:56   

o ile mnie wiadomo to tylko multimedia obecnie posiadają cyfrową z kanałem zwrotnym i to tylko w kilku miastach, UPC szykuje zmiany dopiero na pierwszy kwartał 2008... poczekamy se :?
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 23-05-2007, 18:26   

PRETEXT napisał/a:
o ile mnie wiadomo to tylko multimedia obecnie posiadają cyfrową z kanałem zwrotnym i to tylko w kilku miastach, UPC szykuje zmiany dopiero na pierwszy kwartał 2008... poczekamy se :?


Chyba nie do końca wiesz o co w tym chodzi zadam pytanie :
1. Co masz na myśli z kanałem zwrotnym. - i czy twoim zdaniem jak masz chello to czy masz kanał zwrotny.

Co do wprowadzania tych usług to to jest trochę chwyt marketingowy ponieważ może ktoś będzie dumny że to ta firma jako pierwsza wprowadziła na rynek tę usługę lub wprowadziła ją wcześniej i tu zadam kolejne pytanie.

1. Jaka jest penetracja tej usługi czy dotyczy tylko 10 % zasobów.

Ale niebawem na pewno każdy operator będzie miał tą usługę także poczekajmy.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2007, 19:58   

Aster ma tv cyfrową, ale bez HDTV (z tego co kojarzę). W takim razie mam pytanie, co Aster jeszcze musi zrobić, aby mieć w swojej ofercie HDTV? Na pewno podstawową rzeczą jest to, aby nadawcy programów dostarczali zawartość kanałów w formacie HDTV, z czym jest obecnie krucho.
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 23-05-2007, 21:39   

1. Dekodery które obsłużą HDTV dla klienta.
2. Modulatory. dekodery MPEG4, kodery MPEG4 jeśli chodzi o operatora, dostawce czyli np. Aster itp. montowane na stacji do reemisji.

W zasadzie jeśli ktoś sie decyduje na taką inwestycje to praktycznie powinien posiadać wyżej wymieniony sprzęt :) . Tylko jeśli chodzi o kanały HDTV to do przesłania jednego kanału jest potrzebna wieksza przepustowość czyli (tylko przykład ale tak nie jest) np.
Jeśli w 1 kanale dosyłowym downstreamie (8 MHz) normalnie np. upakujesz 10 kanałów cyfrowych to kanałów HDTV aby zapewnić prawidłową jakość obrazu będzie np. 4-5 ze względu na większy strumień danych. A do tego trzeba jeszcze dodać inne dodatkowe usługi czyli dzwięk 5+1 itp.
Czyli sprzęt to nie wszystko bo dotego dochodzi odpowiednie wykorzystanie pasma TV kablowej.
Tak naprawde kanał HDTV moim zdaniem jest lekkim bólem zęba dla kablo operatora właśnie ze względu na to że w tym miejscu zwykłych kanałów cyfrowych upakuje więcej - i tu znowu ekonomia i chwalenie ile to mam kanałów. :)
To tak z grubsza :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: