Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Vectra juz ma sygnal cyfrowy ... a UPC kiedy ?!?
Autor Wiadomość
me_th_od 
easy master


Dołączył: 02 Sie 2005
Posty: 39
Wysłany: 21-05-2007, 08:47   Vectra juz ma sygnal cyfrowy ... a UPC kiedy ?!?

hej
znalazlem dzis na portalu GW (http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4144033.html):
"W Kielcach cyfrowa telewizja kablowa?

Jeszcze w tym roku telewizja kablowa Vectra zaoferuje kielczanom telewizję cyfrową, a niewykluczone, że również programy w wysokiej rozdzielczości HDTV.
To absolutna nowość. Dotychczas z takich nowości mogą korzystać tylko właściciele tunerów satelitarnych. Wczoraj na konferencji prasowej w Radomiu przedstawiciele Vectry poinformowali o wprowadzeniu oferty cyfrowej dla swoich abonentów w tym mieście.

Telewizja cyfrowa, oprócz lepszej jakości obrazu i dźwięku, umożliwia telewidzowi wyświetlanie na ekranie opisów właśnie oglądanych programów oraz tego, co nadają inne kanały (tzw. EPG), łatwiejsze ich porządkowanie, blokowanie niepożądanych audycji np. przed dziećmi.

Aby korzystać z telewizji cyfrowej, nie trzeba mieć specjalnego telewizora. Wystarczy dekoder, który abonenci otrzymają z Vectry. Ten system testowany jest już m.in. w Radomiu - abonenci za dekodery zapłacili jednorazowo 10 zł.

Vectra rozpoczęła oferowanie telewizji cyfrowej w listopadzie ubiegłego roku w sześciu miastach na Śląsku. Obecnie w ośmiu miastach tego regionu ma ponad 30 tysięcy abonentów telewizji cyfrowej. W tym roku nową usługę wprowadza m.in. do Olsztyna, Radomia, Słupska, Wrocławia i - jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie - również do Kielc.


Źródło: Gazeta Wyborcza - Kielce"

i tu rodzi sie pytanie czy UPC zamierza cos dzialac w kierunku cyfrowki?
bo konkurencja zaczyna zostawiac UPC w tyle ;)
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-05-2007, 08:56   

Aby zrobić coś w tym kierunku musi to być opłacalne ekonomicznie, a jeszcze zbyt mało osób faktycznie by z tego skorzystało więc jest małe zainteresowanie.
 
 
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 21-05-2007, 09:27   

2010 rok w upc :P
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-05-2007, 10:02   

petryk, widze optymista jesteś :P
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-05-2007, 10:52   

Cytat:
Telewizja cyfrowa, oprócz lepszej jakości obrazu i dźwięku,
Cytat:
Aby korzystać z telewizji cyfrowej, nie trzeba mieć specjalnego telewizora. Wystarczy dekoder,
widzę tu pewną sprzeczność - aby jakość była lepsza (lub w jakikolwiek sposób różniła się od telewizji analogowej) musi być specjalny telewizor i nie można tego puszczać przez urządzenia przetwarzające sygnał cyfrowy na analogowy.

[ Dodano: 21-05-2007, 11:53 ]
Cytat:
2010 rok w upc :P
raczej 2037 (jeśli chodzi o TV to oni są zawsze 30lat do tyłu względem tego co na świecie)
  marekd@jabberpl.org
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-05-2007, 11:12   

petryk napisał/a:
2010 rok w upc


Poczekamy, zobaczymy :-)
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-05-2007, 11:45   

Zwykly cyfrowy sygnal to mozliwe ze 2010 ale HDTV to bardziej to 2037....
 
 
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 21-05-2007, 12:23   

dzwoniło ostatnio upc do mnie i sie pytałem o telewizje cyfrową i tak mi powiedzieli
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-05-2007, 12:31   

HDTV jest już przecież w Multimedia Polska, więc może niedługo inne tv kablowe HDTV wprowadzą.
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 21-05-2007, 19:05   

Przecież była informacja prasowa że w upc od początku przyszłego roku ma byc cos robione w tym kierunku, ale faktycznie musi być uzasadnienie ekonomiczne ponieważ klientów którzy z tego tak naprawde skorzystaja w pełni jest niewiele tym bardzie że dużo tv z prawdziwym HDTV ma dużo mniej klientów niż im sie wydaje ponieważ taki tv nie kosztuje 2 czy 3 tys zł ale dużo więcej :) a w tej cenie to nazwe to jest to pseudo HDTV tak jak kiedyś był dzwięk mono póżniej pseudo stereo i stereo :) .
Plusem wprowadzenia sygnału zakodowanego do postaci cyfrowej jest możliwość upakowania większej liczby kanałów i zdalne administrowanie pakietami itp.
Minusem jest sam system kodowania i dekodowanie sygnału, a tematyka jest z pewnością znana osobą które bawiły się w dekodery pioniera czy philipsa cyfry+ jakie były problemy z legalnością :) .
Po kolejne baaardzo mało jest kanałów HDTV :) na dzień dzisiejszy a jeżeli juz są to w większości programy tam nadawane mają tylko zmienioną rozdzielczość a nie są nagrywane sprzętem HDTV (kamery).
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-05-2007, 20:03   

Cytat:
dużo mniej klientów niż im sie wydaje ponieważ taki tv nie kosztuje 2 czy 3 tys zł ale dużo więcej
karta tv obsługująca pełne HD kosztuje raptem 300zł - a monitor o odpowiedziej rozdzielczości około 1000zł (i wiele osób już takie monitory posiada)
Cytat:
Plusem wprowadzenia sygnału zakodowanego do postaci cyfrowej jest możliwość upakowania większej liczby kanałów
ostatnio (konkretnie w tą sobotę) sprawdziłem jak to jest z wykorzystaniem pasma w upc wykorzystując w tym celu skaner i kartę - wyszło na to, że niemal połowa częstotliwości jest nadal wolna nie używana ani przez żaden program ani przez modemy, a na wielu kanałach nadawane są jedynie reklamy i plansze informujące że nic na nich nie ma (mogę udostępnić plik z dokładnymi wynikami tego co udało się wykryć na wszystkich 140 - ośmio megahercowych pasmach dostępnych w kablu)
A na razie kanałów nie przybywa a ciągle ubywa.
Więc w ten sposób nigdy nie będzie tv cyfrowej.

Jedna przyczyna dla której mogą chcieć to wprowadzić to po to aby wprowadzić dodatkowe ograniczenia - sygnał cyfrowy jak wiadomo łatwo zaszyfrować, nasępnie dać klientowi deszyfrator w postaci czarnej skrzynki która działa tylko ze sporymi ograniczeniami np rozszyfrowując tylko 1 kanał na raz i nie pozwalając zmienić go na inny gdy nadawane będą reklamy (nie będzie więc oglądania jednego a nagrywania drugiego lub przełączania na inny kanał gdy są reklamy albo drugiego telewizora w drugim pokoju) dzięki pasmu zwrotnemu taka czarna skrzynka mogła by też pełnić rolę szpiega (np nadając do centrali kto co kiedy ogląda)

No takiej tv cyfrowej to ja nie chcę.
  marekd@jabberpl.org
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-05-2007, 20:05   

Robstar, dokładnie i tu pojawia się problem, są ludzie który nie przywiązują wagi do telewizora zupełnie jak ja.
Dwa lata temu zepsuł mi sie Helios , a tydzień temu Neptun .
Oba działały ponad 20lat.

Obecnie posiadam najtańszy model firmy sony kupiony te dwa lata temu , nie zamierzam zmieniać telewizora przez najbliższe kilkanaście lat jeżeli obecny wytrzyma.

Na co mi sygnał cyfrowy , hdtv ... jest mi zbędny.

ps. Telefony w domu to bratek ;)
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 21-05-2007, 20:44   

Marek co do wykorzystania pasma to się z tobą nie zgodzę bo nie wiem czy bierzesz po d uwagę że nie których kanałów nie można zająć mimo że są wolne ponieważ są to kanały na których w powietrzu jest np. TVP1,2,3,Polsat,TV4,TVN, pasmo lotnicze,VCR, i dekoder GI od upc. A do odpalenia TV w postaci cyfrowej wystarczy jeden kanał 8MHz tzw. downstream i można kilka kanałów tam upchać zmodulowanych do postaci cyfrowej. I tam gdzie na dzień dzisiejszy sa usługi internetowe w zasadzie nie powinno być problemu z TV cyfrowym - tylko ekonomia, są przypaki że trzeba troche popracować nad zmiana częstotliwości niektórych kanałów na rzecz cyfry ale to dłuższy temat.

Co do merytoryczności nadawania programów firmy kablowe nie mają wpływu ale mają wpływ na to jakie są to kanały :) . Ale wszystkim nie dogodzisz. Babcie wolą Trwam, kibole mecze, dzieci bajki, dewotki reklamy, inni romanse, gry itp. :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-05-2007, 21:05   

Cytat:
TVP1,2,3,Polsat,TV4
one akurat są zajęte :P - nawet jest przez to nieco zakłóceń (ale da się wytrzymać)
  marekd@jabberpl.org
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 21-05-2007, 21:51   

:) :D Dla świętego spokoju nie powinno się tego robić właśnie ze względu na możliwość nałożenia się kanałów (intermodulacja). No chyba że uznali że mają na tyle ekranowaną sieć że można tam kanały upchnąć. Większość zakłóceń i tak wnika u klienta - TV, wtyczki, kabel itp.. Ale z doświadczenia wiem że u 80 % ludzi może być ok, a u reszty mocna gimnastyka która jest syzyfowa - szczególnie osoby w wierzowcach (góra) lub miejscach w których sygnał ma idelane warunki aby wk...ić klienta :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: