Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdanie o NEO
Autor Wiadomość
necrolord666 
Klikacz

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: 20-05-2007, 12:11   Zdanie o NEO

Wielu z was jest niezadowolonych, inni odwrotnie, jeszcze inni nienawidzą tepsy, całej neostrady. Każdy chciałby mieć najszybszy internet i wogóle, żeby wszystko działało. Prawda jest taka, że połowa, jak nie więcej ludzi korzystających z neostrady, to typowe "dzieci neostrady", to znaczy ludzie, którzy bladego pojęcia nie mają o komputerach. Nie raz trafiałem na użytkowników, którzy nie mieli nawet antywirusa, w netstat'cie mieli 50 połączeń i chcieli składać reklamację, wyzywali, że to przez neostradę, że to jej wina. Kolejni narzekają na prędkości usługi, logiczne jest, że jak ktoś jest 10 kilometrów od centralki, to 128 jest błogosławieństwem dla niego, na żadnych wioskach nie opłaca się inwestować w stawianie szafek, bo po co komu 4 klientów i szafka za np. 100tys złotych? To jest nierealne. Kolejny problem, każdy wyzywa, że są przeciążenia, ale czyja to wina? Tepsy, że zniosła limity? A co mogła innego zrobić, kiedy p.Strężyńska pozwala na to innym operatorom, a Tepsę trzyma jak na kagańcu. P. Strężyńska (UKE), postanowiła też wpuścić na łącza Tepsy Netię oraz GTS Energis, więc drodzy użytkownicy, nie dziwcie się, że są przeciążenia, opóźnienia i nie dzwońcie do tepsy z tym, tylko maile to p.Strężyńskiej piszcie. Niemożliwym jest, żeby sieć szkieletowa to wytrzymała, to jest ogromny problem, a technicy zaiwaniają w polu ze światłowodami, żeby coś z tym zrobić. Żaden operator nie powie wam, że zniesienie limitów jest realne... Ci, którzy uważają odwrotnie to niech spojrzą na chello 3miesiące temu, znieśli limity... ale jakim kosztem! Chyba 4, czy 5 miesięcy naprawiali łącza i zwiększali przepustowość.
Kolejnym powodem, dlaczego każdy narzeka, to idiotyzm ludzi, którzy posiadają neo. Mój kuzyn ma neostradę, a na infolinię zadzwonił 2razy, jak zgubił hasło i potrzebował je odzyskać i jak miał jakąś usterkę na liniach, co sprawdził dokładnie na kompie, przeinstalował stery, sprawdził pingi, filtry, wszystko i dopiero wtedy zadzwonił i nie "pluł się", że to ma działać, bo on płaci.
Dzwonią ludzie, którzy godzinę i 12 minut nie potrafią poprawnie wpisywać hasła, bo nie rozróżniają "q" od "g", miałem typa, który kasował literki klawiszem "ESC" i milion innych ludzi, którzy zanim zamawiali internet, ba, komputer, powinni iść na kursy komputerowe i badania psychologiczne!
Chociaż sam korzystam z innego operatora, a byłem niechętnie nastawiony kiedyś do Tepsy, to teraz mam pojęcie co się tam dzieje i powiem krótko, Ci ludzie robią kawał dobrej roboty, nie śpią po nocach, wracają ostatnimi kolejkami do domów, tylko po to, żeby wam pomóc, żeby ten internet dział, technicy w śniegu, w deszczu, siedzą w lasach na drutach telefonicznych i 8 kilometrów kabli sprawdzają i nie robią tego za dobre pieniądze. Zanim zadzwonicie, sprawdzcie, czy wszystko u was jest ok? Bo mikrofiltru nie wkłada się przed modem...
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-05-2007, 12:51   

Cytat:
jeszcze inni nienawidzą tepsy,
na przykład ja ale jedynie za to co ta firma robi celowo i świadomie.
Cytat:
Nie raz trafiałem na użytkowników, którzy nie mieli nawet antywirusa,
też nie mam antywirusa.
Cytat:
postanowiła też wpuścić na łącza Tepsy Netię oraz GTS Energis,
nie na łącza a na końcówki - to jest podstawowa różnica, tylko do mieszkania internet doprowadzony jest kablem z telekomunikacji (zresztą za dzierżawę tego kabla tepsa zdziera mnóstwo kasy od użytkownika, często więcej niż użytkownik płaci za internet), wymiana ruchu ze światem odbywa się przez łącze Netię i GTS Energis.
Nie można więc gadać że coś się przez to zapycha.
Cytat:
Niemożliwym jest, żeby sieć szkieletowa to wytrzymała,

1 to o czym pisałeś nie ma wpływu na siec szkieletową (bo ruch idzie przez inne sieci szkieletowe)
2 sieć szkieletowa nie jest zapchana, przyczyną wolnego działania jest kiepska wymiana danych miedzy tepsą a innymi operatorami (co więcej jest to celowe działanie ze strony tepsy dla której opłaty za internet od użytkowników to za mało i próbuje w ten sposób wymusić dodatkowy haracz od jakiś dużych serwisów którym zależy aby osobom je odwiedzającym działało szybko) aby je poprawić nie musza w nic inwestować, ani nawet nic robić, wystarczy, że przestaną celowo degradować ruch pochodzący od swoich własnych klientów.
  marekd@jabberpl.org
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 20-05-2007, 12:57   Re: Zdanie o NEO

W większości z toba się zgadzam i potwierdzam zaangażowanie ludzi - techników itp. ponieważ nie raz niemają wpływu na to że sieć tak działa, a wszystkie h... i inne odzywki od klientów na nich sie odbijają :) .

Tylko jedna rzecz mnie zaciekawiła w twojej wypowiedzi :
necrolord666 napisał/a:
Kolejni narzekają na prędkości usługi, logiczne jest, że jak ktoś jest 10 kilometrów od centralki, to 128 jest błogosławieństwem dla niego, na żadnych wioskach nie opłaca się inwestować w stawianie szafek, bo po co komu 4 klientów i szafka za np. 100tys złotych?


Jeśli ktoś podejmuje decyzje (TPSA - dział techniczny) że danego klienta podłączamy to jest to decyzja świadoma i w tym momencie nie powiesz klientowi że za daleko mieszka - co to klienta obchodzi w końcu płaci za to. I w tym momencie popieram klienta że jest wk....ny.
Z własnego doświadczenia wiem (nie tpsa) że aby podłączyć klienta najpierw sa sprawdzane parametry w danym punkcie itp. , ewentualnie jest projekt sieci z którego można policzyć czy dany klient będzie prawidłowo mógł korzystać z usługi, pomijam pjęczarzy i inne lewizny, usterki kabli itp. które ewentualnie trzeba usunąć.

Ale jak firma liczy tylko na ilość a nie na jakość to któregoś dnia może sie przeliczyć.
Póżniej w rocznych wynikach TPSA chwali się że ma najwięcej klientów ( najwyższe słupki :) ). Może niech przeprowadzi analize ile z tych klientów jest nie zadowolona.
 
 
loleslaw 
easy master

Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-05-2007, 14:52   

jak zmieniałem mieszkanie chciałem przenieść też neo. Konieczne było rozwiązanie umowy. W bloku obok ludzie mieli neostradę, w moim chyba też (a na wsi nie mieszkam - ~300m od stacji metra i to nie końcowej :mrgreen: ). Podpisałem więc umowę (ponieważ powiedziano mi, że świadczenie usługi jest możliwe). Czekam, czekam... i co dalej? czekam. Jedyna korzyść to to, że za 1zł dostałem zestaw instalacyjny którego nie musiałem zwracać (wala się pewnie gdzieś w szafie), ale neta mimo chyba dwukrotnej próby związania się umową z neoZDRADĄ mi nie podłączyli (informacji zasięgałem zarówno na linii jak i osobiście u przedstawicieli w jakichś tam punktach). Wziąłem więc astera. Po jakimś roku babka z tepsy dzwoni i mówi, że usługa może być u mnie świadczona i czy chcę podpisać umowę (bla bla bla). Powiedzcie mi, że nie pracują tam matoły... zresztą jak na starym mieszkaniu zamawiałem neo na okres próbny (była taka promocja) to instalowali mi z tego co pamiętam 2 miesiące... prawie codziennie siedziałem na błękitnej linii... ale jak działało to większych problemów nie miałem - kilka razy może rozłączyło, ale w asterze od czasu do czasu (żadko) też rozłącza... po wakacjach wezmę pewnie chello... najlepsza oferta w okolicy.
 
 
necrolord666 
Klikacz

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: 20-05-2007, 22:41   

"też nie mam antywirusa."

- to gratulacje, ja mam zabezbieczenia jak w fortecy, a nie widzałem wirusa od 7miesięcy, raz próbował coś zrobić... nic się nie udało.

"nie na łącza a na końcówki - to jest podstawowa różnica, tylko do mieszkania internet doprowadzony jest kablem z telekomunikacji (zresztą za dzierżawę tego kabla tepsa zdziera mnóstwo kasy od użytkownika, często więcej niż użytkownik płaci za internet), wymiana ruchu ze światem odbywa się przez łącze Netię i GTS Energis.
Nie można więc gadać że coś się przez to zapycha."

- tu się mylisz. Zarówno końcówki, jak i bazowa sieć szkieletowa jest od tepsy, tylko, że główną siecią jest ATM, a w polsce ja wiesz, jest jeszcze sieć szkieletowa pkp i chello, lecz nie jest to Aorta, a coś innego. Dzierżawa łącz w tym przypadku jest związana z wpięciem do najbliższego punktu dostępowego na atmce i wysył przez resztę to końcowych łącz.

to o czym pisałeś nie ma wpływu na siec szkieletową (bo ruch idzie przez inne sieci szkieletowe)

- u góry wyjaśnienie.

[ Dodano: 20-05-2007, 22:44 ]
loleslaw napisał/a:
Po jakimś roku babka z tepsy dzwoni i mówi, że usługa może być u mnie świadczona i czy chcę podpisać umowę (bla bla bla).

to jest robota komórki sprzedaży... a tych matołów nie komentuję... bo takie pierdoły, jakie oni robią to już jest masakra...
_________________
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-05-2007, 00:20   

necrolord666, dla mnie na siłę zachwalasz tepsę. Ja jej nie lubię i mam z nią spór o pewną kwotę pieniędzy (pewnie skończy się w sądzie). Zobaczymy kto wygra, jeśli by tepsa była fair, to by nie walczyła o te pieniądze i wysyłała pisma, że reklamację napisałem po terminie (widocznie nie umiała rzeczowo odpowiedzieć na moje argumenty).
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-05-2007, 01:03   

Cytat:
- to gratulacje, ja mam zabezbieczenia jak w fortecy, a nie widzałem wirusa od 7miesięcy, raz próbował coś zrobić... nic się nie udało.
ja wirusa nie widziałem od 10lat - zupełnie nie myślę o takich rzeczach.
Cytat:
- tu się mylisz. Zarówno końcówki, jak i bazowa sieć szkieletowa jest od tepsy,
oj nie GTS ma na pewno własną sieć szkieletową - miałem nawet okazję ją testować, jeśli chodzi o Netię to nie znam szczegółów technicznych co do ich szkieletu jedno wiem na pewno przy badaniu trsy pakietów u znajomych mających netię na końcówce kabla od tepsy żaden pakiet nie przechodził przez żaden ruter tepsowy nie znajdujący sie w Gdańsku niezależnie od tego do jakiego miejsca w Polsce i na Świecie badałem trasy. (inaczej mówiąc ruch nie odbywa się w żadnym przypadku po łączach tepsy nie znajdujących sie w mieście w którym znajduje się klient)
Nie wiem jak to jest w małych miasteczkach ale nawet jeśli wykorzystywały by one kawałek do najbliższego większego miasta nie powinno mieć to wielkiego wpływu.
Cytat:
jest jeszcze sieć szkieletowa pkp i chello,
i kilkanaście innych najważniejszą z nich jest sieć PIONIER (mam nadzieję, że choć o niej słyszałeś)
Cytat:
lecz nie jest to Aorta,
to sie zgadza AORTA to sieć międzynarodowa idzie nią ruch do Francji, Holandii, Austrii i innych państw europejskich oraz do Ameryki płn. (każdy się już tu mniejwięcej na forum orientuje przy jakich połączeniach jest ona wykorzystywana po tym jak kilka razy się popsuła i z niektórymi państwami nie szło się połączyć)
  marekd@jabberpl.org
 
necrolord666 
Klikacz

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: 21-05-2007, 17:03   

[quote="Marek"]
Cytat:
ja wirusa nie widziałem od 10lat - zupełnie nie myślę o takich rzeczach.
nie dziwię się, nie masz windowsa:)
nie będę wdawał się w dyskusję ponieważ moje argumenty są za słabe, a Ty prezentujesz wyższy poziom wiedzy, tudzież artykuł ten miał być czysto powierzchownym (moim osobistym) przemyśleniem, który dotyczył przeciętnego użytkownika. Raz w ciągu mojej pracy spotkałem się z określeniem "administrator", kiedy dzwonił klient... i zapomniałem się, zapytałem się "dlaczego bierze internet z tepsy skoro jest administratorem"
co do neti, nadal zostaję przy swoim, tak słyszałem, tak widziałem, biegają po ATMce
_________________
 
 
PRETEXT 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 76
Skąd: Lublin
Wysłany: 23-05-2007, 19:02   

nie piszcie takich długich postów - przynudzacie można prościej i zwięźlej....
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-05-2007, 00:55   

necrolord666 napisał/a:
Dzwonią ludzie, którzy godzinę i 12 minut nie potrafią poprawnie wpisywać hasła, bo nie rozróżniają "q" od "g", miałem typa, który kasował literki klawiszem "ESC" i milion innych ludzi, którzy zanim zamawiali internet, ba, komputer, powinni iść na kursy komputerowe i badania psychologiczne!


Hehe....
Zgadzam sie z Tobą w 100% większość użytkowników neo nie ma pojecia jak obsługiwać kompyter.

Do przykładu moge dodac np resetowanie laptopa przez jego zamkniecie, badź komputera przez wyłączenie monitora...

reszte poszlo na PW :P
  kiniecki
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: