Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Suse 9.2 i sieć (USB)
Autor Wiadomość
prawdapunk 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-03-2005, 17:37   Suse 9.2 i sieć (USB)

Witam serdecznie !
Wczoraj zainstalowałem sobie suse 9.2 i mam niestety problem z siecią.
Problem się tyczy połączenia usb, otóż skonfigurowałem sobie sieć, według proponowanych ustawień(aby przy starcie systemu ropoznało wszystko), ruchamiam kompa ponownie i w czasie wczytywania systemu, modem się po prostu restartuje i przechodzi w stan spoczynku - mogę również dodać, że to samo się dzieje gdy wpisze adres ip, ręcznie, tylko z tą różnicą, że dopiro już na samym końcu startu systemu.
W czasie instalacji, w momencie gdy instalator miał konfigurować sieć, to samo się stało i również modem się zrestartował.
Nie ważne jakie wezme ustawienia to i tak samo ciągle się modem restrtuje i kaput :(
Nie wiem co mam robić, proszę o jaką kolwiek pomoc:
Mam modem Tearyon Tj720 sieć za pośrednictwem chello, i modem z kompem połączony za pomocą kabla USB
Wczesniej używałem Mandrake 10.0 i 10.1 - net przy włączonej usłudze "hotplug" działał normalnie, Slackware(net działał, ale sam system za cięzki jak dla mnie) - net również działa normalnie, knoppix, rówież sieć w knoppixie działa , natomist już w dystrybucjach bazujących na red hacie - Aurox i Fededa - dzieje się to samo co przy Suse
Jeszcze raz proszę o pomoc, gdyż nie chcę wracać do Mandrak'a
pozdrawiam
 
  prawdapunk@chrome.pl
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-03-2005, 22:09   

prawdapunk, IP nie możesz przypisać sobie ręcznie, lecz serwer dhcp ma przypisać Tobie IP poprawny i wolny (aktualnie nie wykorzystywany).
Nie wiem czy zaglądałeś do FAQ i skryptu konfiguracji chello na usb, ale mimo iż nie ma on obsługi SuSE, to sądzę, że warto.

Jacek
 
 
prawdapunk 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-03-2005, 22:24   

Cytat:
IP nie możesz przypisać sobie ręcznie, lecz serwer dhcp ma przypisać Tobie IP poprawny i wolny (aktualnie nie wykorzystywany).

Tylko tak jak mówłem(raczej pisałem :p) to w tym momencie modem się restartuje i nie wraca do normalnego stanu - przez co po prostu nie mam dostępu do internetu, nie wiem być może trzeba gdzieś wyedytować plik sysconfig lecz nie wiem gdzie, co i jak :|
Natomiast fo FAQ zaglądałem i tam raczej niec nie ma a co do tego skryptu, to gdzie on jest ?
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie :)

[ Dodano: 28 Mar 2005 09:30 ]
myślę, że może to być kwestia odpowidniej konfiguracji pliku sysconfig, ale może ktoś z was używa suse i jest w stanie mi pomóc ?
Pozdrawiam
 
  prawdapunk@chrome.pl
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2005, 22:11   

prawdapunk, http://chellopl.one.pl/artykuly.php?id=3#3 punkt 2 - masz link.
Natomiast jeśli piszesz, że masz katalog sysconfig, to spróbuj odnaleźć coś w okolicach: /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-ethX gdzie X to jest cyfra z wykrytego interfejsu sieciowego, na ktorym podlaczony jest modem.
Jesli go nie masz, to utwórz go z nastepującą zawartością (oczywiście ethX zamień znowu na swój interfejs chello):
Kod:
DEVICE=ethX
ONBOOT=yes
BOOTPROTO=dhcp


Jest to konfiguracja dla systemów Mandrake, RedHat, Fedora. Liczę na fart, że tak samo jest w SuSE.

PS: jesteś w stanie zacytować ostatnie logi systemu z próby podniesienia interfejsu przez dhcp? I mam nadzieję, że nic nie kombinujesz z IP: 192.168*...

Jacek
 
 
prawdapunk 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2005, 23:53   

logi, oczywiście są tyutaj: www.ibw.com.pl/mozilla/logi/logi.txt ;) - tylko są one z wczoraj, dzisiaj mogły ulec zmiene, ponieważ się bawiłem.
a sprzęt - jakby co to jest tutaj: www.ibw.com.pl/mozilla/logi/sprzet.txt
Dzięki za radę, zaraz wypróbuję :)
Pozdrawiam
P.S. Sorrki, ale patrzyłem w ogólne faq :)

[ Dodano: 29 Mar 2005 01:00 ]
zastało mnie coś bardzo dziwnego - włączam suse aby zastosować się do Twoich rad, a tu miła niespodzianka, nie dość, że modem się nie zrestartował, to do tego działa sieć :D
Zobaczymy jak będzie dalej :)
 
  prawdapunk@chrome.pl
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-03-2005, 10:42   

prawdapunk, być może to jest przyczyną błędów:
Cytat:
Starting Firewall

Aby modem dostał IP z dhcp, to firewall musi przepuszczać ruch udp na porcie 68 (co domyślnie najczęściej jest blokowane).
Nie wiem gdzie jest konfiguracja firewall'a, ale poszukaj w katalogu /etc/init.d/ pliku o nazwach zbliżonych do firewall (może to być nazwa SuSEfirewall2*) i przejżyj również plik /etc/sysconfig/SuSEfirewall2.
Jeśli nie znajdziesz w tym drugim (konfiguracyjnym) opcji do wyłączenia firewalla, to najszybsza metoda, to zmiana nazwy pliku /etc/init.d/SuSEfirewall2 na np: /etc/init.d/SuSEfirewall2-disabled
Spowoduje to zapewne 1-2 komunikaty o błędach w trakcie uruchamiania systemu, ale przynajmniej będzie pewność, że to nie firewall blokuje.

Spróbuj go wyłączyć i sprawdz sobie na spokojnie, czy będzie startował za każdym razem. Jeśli będzie ok, to wówczas podpowiem jak dopisać do firewalla możliwość odblokowania dhcpd.

Jacek
 
 
prawdapunk 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-03-2005, 12:31   

akurat w suse, firewalla mozna skonfigurować myszką poprzez panel admina :)
i z tego co wiem, to go od razu wyłączyłem, zaraz po instalacji(zawsze to robię, gdyż własnie np. w mandrake blokował on mi wszystko oprócz sieci edonkey, mimo, że miał przepuszczać wszystko) a dlaczego w logach jest napisane, że jest włączone to nie wiem, tak samo, mogę się dziwić, dlaczego podczas startu systemu pisze mi, że mam ip. 127.xxxxxxxx - jest ip domyślny dla konfiguracji sieci, ale skoro mam teraz internet to znaczy, że ustalił mój ip, więc powinien się chyba dobry wyświetlać :lol:

Naprawdę dzięki Ci wielkie za wszelką pomoc i cierpliwość okazaną, jeszcze raz dzięki :)
Pozdrawiam
 
  prawdapunk@chrome.pl
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-03-2005, 13:25   

127.0.0.1 to lokalny interface sieciowy, każdy taki posiada nieważne czy ma jakąś sieć zewnętrzną czy nie.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: