Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello Classic/ a /Bitcomet 0.70,uTorrent 1.61,Azureus 2.2.0
Autor Wiadomość
whiskas 
Klikacz

Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 6
Wysłany: 07-05-2007, 17:43   chello Classic/ a /Bitcomet 0.70,uTorrent 1.61,Azureus 2.2.0

Witam

na wstepie sie przywitam Siemanko wszystkim xD , jestem nowym uzytkownikiem tego forum jak i nowym(zwiedzionym) uzytkowniekiem chello. Internet mam od momentu kiedy raczkowal w polsce ...pierwszy modem na ISA ... potem 56,6 z ppp tpsa nastpenie neostrada 640KB (jeszcze te modemy na skretce) nastpenie DSL 1000 z tpsa noi...jak wchodzil nowy regulamin z dniem 17.04. przeszedlem na chello Classic 5mbit/512Kb. i zaczely sie schody...


Mianowicie chodzi o torrenty, od razu mowie ze z torrentow korzystam od mniej wiecej 5 lat, nie korzystam z serwisow polski takich jak zlodziejski torrenty.org etc. jak siedzisz juz w tym ladne pare lat masz obczajone fora masz obczajone strony skandynawskie brazylijskie czy wschodnio eurpejskie z torrentami i chocby te ogolno dostepne typu mininova , zatoka piracka;) , torrents przez Z .

wszystko w/w dla czepialskich zeby nie bylo glupich pytan aha i nie uzywam firewall ,antyviruys NOD32 mam net limitera i bandwith controller

dobra do rzeczy

torrenty na azorku wolaja o pomste do nieba.... jesli lecialo 40KB/s to bylo wszystko trackery

poczytalem polecialem na bitcomet ...wersja stabilna
ustawienia : 1000 limit polaczen na torent
czasy od 30 do 300ms (rozne proby)
polaczenia TCP od 100 do 500

wysylanie obciete net limiterem na 10KB
obecna predkosc 85KB/s (s/l 196/576)

nedza!!!

na uTorrent... osiagalem 20KB ....

dzwonilem do chello oczywiscie mydla mi oczy ze to nie mozliwe ze oni mi nic nie blokuja etc.

strony testujace predkosc: dsl.cz , numion.com, speedtest.pl ... w normnie 4,5Mbit/s


aha najwazniejsza sprawa!!
podobno nie mamy stelego ip przynajmniej tak mnie zapewniano to dlaczego od 4 dni mam przypisane to samo ip , mimo ze restartowalem modem (kompa nie bo po co;p)
(odebrano 18GB wyslano 1,5GB) jak na 4 dni to marnie;/

i najciekawsza sprawa.... hatak ogarna napisy do pajeczaka wersji 3 ..wiec zachaczylem wersje Maven`a (film dobry polecam lepszy od 2czesci) ....noi tu oczy przecieralem 45min!!!! transfer 550KB/s ...... to bylo 2 dni temu.... dzis odpalam ten sam torrent... 40KB/s ....

jestem z Otwocka k Warszawy

czy ktos moze cos polecic?

z gory dzieki za odpowiedz.
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 07-05-2007, 19:28   

jak bys siedzial na torrentach 5 lat to nie mialbys problemow z ustawieniami, wiedzialbys ze bitcomet jest zbanowany na wielu trackerach, wiedzialbys ze azerus pozera ram, a utorrent wymaga takiej konfiguracji jak instaluj i pokaz folder gdzie maja sie pobierac rzeczy. Wiec wina raczej nie jest po stronie chello tylko pewnie masz cos zle skonfigurawane rzeczy u siebie sproboj odinsatlowac tego firewall, zobacz czy windows ci niczego nie blokuje.
Jezeli mozesz to poszukaj na forum na temat p2p bylo tutaj sporo konfiguracji klientow
 
 
buzek 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 256
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-05-2007, 20:06   

whiskas napisał/a:
podobno nie mamy stelego ip przynajmniej tak mnie zapewniano to dlaczego od 4 dni mam przypisane to samo ip , mimo ze restartowalem modem (kompa nie bo po co;p)

zmienne ale rzadziej ;] co 3-4 miesiace srednio (nie ma reguly)
whiskas napisał/a:
wysylanie obciete net limiterem na 10KB

widocznie 5 lat to za malo :) jak tak niskie wysylanie ustawiasz to sie nie dziw ze tak wolno sciaga, a tak w ogole to z takim laczem polecam zamkniete trackery...
 
 
 
whiskas 
Klikacz

Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 6
Wysłany: 07-05-2007, 20:06   

Rafal napisał/a:
jak bys siedzial na torrentach 5 lat to nie mialbys problemow z ustawieniami, wiedzialbys ze bitcomet jest zbanowany na wielu trackerach, wiedzialbys ze azerus pozera ram, a utorrent wymaga takiej konfiguracji jak instaluj i pokaz folder gdzie maja sie pobierac rzeczy.


...tak czytalem wasze konfiguracje... tylko wiesz na poprzednich laczach nie mialem problemu no ewentualnie zmienialem port nasluchu czy liczbe polaczen.

azor pozeram ram dopiero jak uploduje na sciaganiu nawet 8 plikow nie odczuwam tego bo ramu mam duzo.... bitcomet jest blokowany na portalach platnych albo na takich gdzie sie logujesz bo oni wymagaja jakies ratio. a ja nie korzystam z takich portali ;) pozatym po 8 godzinach urzytkowania bitcometa pobier 1GB RAMU!!!! .... a uTorrent...dosc prosty program specjalnej konfiguracji on niema... wiec nie rozumiem OCB? ...... a i pisalem ze nie mam FireWall`a

[ Dodano: 07-05-2007, 20:09 ]
buzek napisał/a:
whiskas napisał/a:
wysylanie obciete net limiterem na 10KB

widocznie 5 lat to za malo jak tak niskie wysylanie ustawiasz to sie nie dziw ze tak wolno sciaga, a tak w ogole to z takim laczem polecam zamkniete trackery...


bo jak ustawilem 25KB/s ..... to mialem pingi do wp.pl 1450ms :|

a jak pingowalem z pakiet 1000b to nie dochodzily!!!

tak...i gadaj zdrow ze z chello wszystko ok ;)
 
 
Seebrof 
easy master

Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 49
Wysłany: 07-05-2007, 20:26   

Koledze pewnie chodzi o to, że torrenty zwykle działają na chello bardzo dobrze.
Jeżeli u ciebie jest inaczej to albo jest to lokalny problem albo złe ustawienia. Może masz router?
Swoją drogą 5 lat użytkowania torretów i jeszcze nie jesteś na prywatnych trackerach?
Net limiter też może być problemem. Pokombinuj trochę, na pewno chello nic nie blokuje itp i ostatnio chodzi świetnie.
 
 
Marduk 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 192
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-05-2007, 20:32   

whiskas napisał/a:
pozatym po 8 godzinach urzytkowania bitcometa pobier 1GB RAMU!!!!

To chyba tylko u ciebie, jak miałem ostatnio bitcometa pobierał on o wiele mniej ramu niż twój, może masz coś w systemie

whiskas napisał/a:
bo oni wymagaja jakies ratio

Jakieś ratio? rozumiem że korzystasz z torrentów 5 lat a nie wiesz co to ratio?! bo tak wynika z tej wypowiedzi.

whiskas napisał/a:
bo jak ustawilem 25KB/s ..... to mialem pingi do wp.pl 1450ms

Przepraszam bardzo, coś za coś jak chcesz max prędkości to nie rób nic innego bo logiczne że pingi rosną.

whiskas napisał/a:
tak...i gadaj zdrow ze z chello wszystko ok ;)

Bo jest wszystko OK, pewnie ty masz coś z systemem.
 
 
whiskas 
Klikacz

Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 6
Wysłany: 07-05-2007, 21:01   

[quote="Marduk"]
whiskas napisał/a:
pozatym po 8 godzinach urzytkowania bitcometa pobier 1GB RAMU!!!!

To chyba tylko u ciebie, jak miałem ostatnio bitcometa pobierał on o wiele mniej ramu niż twój, może masz coś w systemie

system mam czysty ciekawe czym sprawdzales poziom urzytkowania ramu , bo jesli zasobnikiem to powodzenia


whiskas napisał/a:
bo oni wymagaja jakies ratio

Jakieś ratio? rozumiem że korzystasz z torrentów 5 lat a nie wiesz co to ratio?! bo tak wynika z tej wypowiedzi.

...chodzi o to ze nie korzystam ze stron na ktorych licza twoje ratio (poza boxtorrent)



whiskas napisał/a:
bo jak ustawilem 25KB/s ..... to mialem pingi do wp.pl 1450ms

Przepraszam bardzo, coś za coś jak chcesz max prędkości to nie rób nic innego bo logiczne że pingi rosną.

25KB z 64KB (512kbit) ...to nie ma prawa tak urosnac...widac jakie masz pojecie o laczach.




whiskas napisał/a:
tak...i gadaj zdrow ze z chello wszystko ok ;)

Bo jest wszystko OK, pewnie ty masz coś z systemem.

nie mam nic z systemem...przenioslem tez lacze na drugiego kompa (win2000) jest to samo

wiec zamiast wytykac bledy konfiguracyjne wypowiedz sie konkretnie albo sie nie wypowiadaj wcale
 
 
Marduk 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 192
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-05-2007, 21:45   

whiskas napisał/a:
system mam czysty ciekawe czym sprawdzales poziom urzytkowania ramu , bo jesli zasobnikiem to powodzenia

A co może mi powiesz że jest jakiś super specjalistyczny program do sprawdzania ile pobiera bitcomet RAMu?
Poza tym weź pomyśl gdyby program pobierał 1GB ramu to kto by go w ogóle rozwijał/instalował. Toć nawet gra Oblivion minimum ramu ile wymaga to 512 (swojego czasu grałem też na 256mb).
whiskas napisał/a:
25KB z 64KB (512kbit) ...to nie ma prawa tak urosnac...widac jakie masz pojecie o laczach.

Otóż nie chodzi tu o % wykorzystania łącza tylko o dodatkowy ruch a upload szczególnie obciąża łącze. Może też być problem z priorytetami pakietów skoro masz taki ping.
whiskas napisał/a:
widac jakie masz pojecie o laczach

Geniuszem w tych sprawach może i nie jestem ale ty widzę że zjadłeś wszystkie rozumy, skoro Ty jesteś taki mądry to czemu szukasz pomocy tutaj.

Dodam też że jak nie korzystasz z prywatnych torrentów to nie spodziewaj się ogromnych prędkości bo to głównie zależy od tego ile kto wysyła i czasami mogą wysyłać dużo a czasami mało. Może to tłumaczyć taką różnice prędkości o jakiej pisałeś.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-05-2007, 22:37   

Cytat:
antyviruys NOD32
odrazu uprzedzam że powoduje on problemy (nawet jeśli jest niby wyłączony
Cytat:
ustawienia : 1000 limit polaczen na torent

stanowczo za dużo, maksymalnie 100 (a nawet można dać jeszcze mniej)
Cytat:
wysylanie obciete net limiterem na 10KB
nie obcinaj tak mocno bo inni nie będą chcieli do Ciebie wysyłać jeśli masz classic spokojnie możesz wysyłać 4 razy szybciej.
Cytat:
podobno nie mamy stelego ip przynajmniej tak mnie zapewniano to dlaczego od 4 dni mam przypisane to samo ip , mimo ze restartowalem modem
a słyszałeś o czymś takim jak serwer dhcp z ustawionym czasem dzierżawy wyższym od 0 ? bardzo dobre rozwiązanie, w chello czas ten wynosi on 48godzin
Cytat:
bo jak ustawilem 25KB/s ..... to mialem pingi do wp.pl 1450ms :|
zrób to normalnie a nie jakimś lewym netlimiterem
  marekd@jabberpl.org
 
Marduk 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 192
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-05-2007, 22:48   

Marek napisał/a:
a słyszałeś o czymś takim jak serwer dhcp z ustawionym czasem dzierżawy wyższym od 0 ? bardzo dobre rozwiązanie, w chello czas ten wynosi on 48godzin


whiskas napisał/a:
...to nie ma prawa tak urosnac...widac jakie masz pojecie o laczach.


Przecież to jest guru jeżeli chodzi o łącza na pewno o tym słyszał...
 
 
buzek 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 256
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2007, 06:44   

whiskas napisał/a:

25KB z 64KB (512kbit) ...to nie ma prawa tak urosnac...widac jakie masz pojecie o laczach.

nie zapominaj ze download tez ma wplyw na pingi i czas ladowania sie stron ;]
 
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 08-05-2007, 12:26   

whiskas napisał/a:
Mianowicie chodzi o torrenty, od razu mowie ze z torrentow korzystam od mniej wiecej 5 lat

mnie to się wydaje że 5 lat temu to jeszcze torrentów nie było - abstrahując od tematu :>
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-05-2007, 14:06   

Cytat:
mnie to się wydaje że 5 lat temu to jeszcze torrentów nie było

Były protokół bittorent oraz pierwszy program o nazwie bittorent, zostały one stworzone przez Brama Cohena w 2002 roku i niedługo minie właśnie 5 lat od czasu jak udostępnił on je publicznie (aż nie chce się wierzyć jak ten czas leci).
Z tym, że szczerze wątpię czy whiskas ich wtedy używał (lub nawet wiedział o ich istnieniu) ponieważ:
1 służyły one wówczas do zupełnie innych celów niż te o jakich mowa w tym wątku.
2 programy takie jak bitcomet µtorrent czy azureus powstały dopiero kilka lat później (na początku był tylko napisany w pythonie bittorrent później nieco przerobiona jego wersja o nazwie bittornado a potem długo długo nic innego) osoba która używała programu bittorrent i wie jak dobrze działa klient z głównej linii oraz, że jest to program wzorcowy dla wszystkich innych w razie jakiś niewytłumaczalnych problemów z innymi klientami spróbowała by właśnie nim (osób które nie używały bittorrenta nie zamierzam przekonywać dlaczego)
3 ktoś kto używał by tych pierwszych programów nie miał by takich problemów z ustawieniami programów obecnych.
  marekd@jabberpl.org
 
whiskas 
Klikacz

Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 6
Wysłany: 11-05-2007, 23:00   

wasze argumenty sa smieszne...tak samo jak smieszne jest gadanie "jak to nie korzystasz z prywantych torrentow" albo jak uplodujesz to cos za cos...

po co takie glupie gadanie... prawda jest taka ze chello w upc przynajmniej w mojej okolicy to jest syf o ktorym przekonalem sie na wlasnej skorze...

bylem u znjomych glownie maja chello lite ...i predkosci te same... pewnie maja te same wirusy i pewnie zle pokonfigurowane klienty ...

za to polaczylem sie w domu na swoim kompie przez GPRS/edge (by uniknac glupich pytan moto a925) playa modem 384Kbps ....i patrzcie... ten sam torrent predkosc max po 3 minutach. ....a chello biedne skacze od 16 do 25KB przez caly dzien...


a wy dalej tkwijcie w swoich przekonanaich dalej placicie zlodziejom z torrenty.org i dalej seedoojcie zeby sie wyrabiac z Ratio... wielki brat patrzy i juz czeka ;)


Fakt jest tanie....ale nie umywa sie czy do netii czy do tpsa...

pozdrawiam temat do zamkniecia
 
 
buzek 
classic master

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 256
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-05-2007, 07:50   

buhehehehehehehhe peosze Cie nie rozsmieszaj mnie... nie wyjezdzaj z torrenty.org pzry prywatnych trackerach...
czlowieku chello w Twojej okolicy zapewniam Cie ze to nie syf... po prostu dla Ciebie 5 lat "doswiadczenia" to za malo....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,73 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: