Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podzielone chello - problem
Autor Wiadomość
Ponury 
Klikacz

Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-09-2005, 18:02   

Krzyś napisał/a:
A możesz sprecyzować, po co podłączasz router do chello light :?: Chcesz korzystać z sieci bezprzewodowej, czy...


Dokładnie. Na razie może mi się przydać bezprzewodowe połączenie. Z pewnością nie zamierzam na light-cie podłączać bloku. Ten typ łącza jest zdecydowanie singlowy.

Z kolei classic teoretycznie mógłby być podzielony na 2 kompy, jednak regulamin na to nie zezwala. Właśnie ten zapis regulaminu jest wg. mnie niesprawiedliwy. Jeżeli ktoś ma 2 kompy - to nie może podzielić classica, lecz powinien wykupić powiedzmy 2 lighty.
Szkoda, że UPC każe mu za to płacić 168,-, a nie 119,-, jak za classica.
To właśnie jest nieuczciwe i skłania szereg użytkowników do naruszania regulaminu.

Pomimo dosyć długiego wywodu nie planuję dzielić łącza, pytam tylko z ciekawości.

Po za tym jak wcześniej napisałem - to dotychczas korzystałem z neo właśnie poprzez router, a nie tepsowy modem. Taki router ma szereg zalet. Jedną z większych - to sprzetowy firewall. To mi się podobało i nie chcałbym z tego rezygnować.
_________________
 
 
Krzyś 
light master


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 54
Wysłany: 08-09-2005, 18:26   

Ponury napisał/a:
Jeżeli ktoś ma 2 kompy - to nie może podzielić classica, lecz powinien wykupić powiedzmy 2 lighty.
Szkoda, że UPC każe mu za to płacić 168,-, a nie 119,-, jak za classica.


UPC nie każe płacić Ci 168zł - wystarczy 149zł i będziesz miał plusa i 3 IP :wink:
 
 
Ponury 
Klikacz

Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-09-2005, 21:31   

Krzyś napisał/a:
Ponury napisał/a:
Jeżeli ktoś ma 2 kompy - to nie może podzielić classica, lecz powinien wykupić powiedzmy 2 lighty.
Szkoda, że UPC każe mu za to płacić 168,-, a nie 119,-, jak za classica.


UPC nie każe płacić Ci 168zł - wystarczy 149zł i będziesz miał plusa i 3 IP :wink:


A cóż to za propaganda Krzysiu ?
Plus kosztuje wg. cennika 185,- i do tego TV za 39,-. Bez TV będzie pewnie 199,-.
No i co to za propozycja ?

W tej sytuacji zdecydowanie wolałbym 2 lighty.
TV mam z innej kablówki (prawie taka sama oferta, a jedynie za 25,-).
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-09-2005, 21:35   

Cytat:
TV mam z innej kablówki (prawie taka sama oferta, a jedynie za 25,-).

Na to samo wychodzi jeśli tu kosztuje około 40kika zł minus kilkanaście zł w postaci zniżki na internet
  marekd@jabberpl.org
 
Krzyś 
light master


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 54
Wysłany: 08-09-2005, 21:41   

Ponury napisał/a:

A cóż to za propaganda Krzysiu ?
Plus kosztuje wg. cennika 185,- i do tego TV za 39,-. Bez TV będzie pewnie 199,-.
No i co to za propozycja ?

W tej sytuacji zdecydowanie wolałbym 2 lighty.
TV mam z innej kablówki (prawie taka sama oferta, a jedynie za 25,-).


hmmm... to czytaj wszystkie regulaminy - w tym momencie jest ok 18 różnych ofert promocyjnych, jest tez taka że chello plus dostaniesz za 149zł, musisz posiadać pełny pakiet telewizji kablowej, który teraz możesz dostać - nie wiem jak w innych częściach Polski, ale we Wrocławiu z 30% rabatem co miesiąc przez cały okres rozliczeniowy, przy tym do końca października abonament wynosi 1zł. Co w sumie daje 183zł za TVK+chello plus. A jeżeli mówisz o ofercie wrześniowej 185+39 to warto wspomnieć, że pierwsze 2 miesiące masz chelli jak i TVK po 1 zł - czyli też niezła oferta.

Co oznacza prawie taka sama oferta... Jak się nazywa dostawca - warto by było poznać, napewno ma jakąś stronę internetową... i to za 25zł... ciekawe :idea:
 
 
szello 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-09-2005, 21:50   

Dokładnie i instalacja za 1zł :D
 
 
 
Ponury 
Klikacz

Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-09-2005, 21:58   

Krzysiu,
Jak byś nie liczył to i tak Ci wyjdzie opłata większa niż 168,- (koszt 2 lightów).
Czyli twoja propozycja jest dla mnie nie do przyjęcia, gdyż kwota 168,- jest i tak za duża. Tyle płace tepsie za neo 640. Wiem. Nie udowadniaj mi, że 1x640 kbps to mniej niż 2x1024 kbps. To prawda, ale chciałbym oprócz podwyższenia jakości obniżyć jeszcze opłaty.

Uważam, że zakup 2 lightów w cenie 1 classica - to uczciwa propozycja. UPC nic na tym nie straci, za to może rozwiązać dylematy być może wielu użytkowników łamiących regulamin.

TV kablową mam od Satry - nasza lokalna sieć w Gdańsku na Przymorzu i Żabiance. Podstawową różnicą od UPC jest brak w niej dostępu do HBO i Canal +. Ja i tak nie byłbym specjalnie zainteresowany tymi programami. Reszta oferty jest prawie identyczna. Ale cena ..... :D

[ Dodano: Czw 08 Wrz, 2005 ]
Marek napisał/a:
Cytat:
TV mam z innej kablówki (prawie taka sama oferta, a jedynie za 25,-).

Na to samo wychodzi jeśli tu kosztuje około 40kika zł minus kilkanaście zł w postaci zniżki na internet


Wg cennika : 39,- (z umową na 12 m-cy z czego 2 m-ce po 1,-)

Gdyby UPC zgodziło się mi sprzedać 2 lighty w cenie 1 classica - to zgodził bym się wziąść i ich TV. Czyż im się to nie powinno opłacać ?

[ Dodano: Czw 08 Wrz, 2005 ]
szello napisał/a:
Dokładnie i instalacja za 1zł :D


W neo dwa lata temu też instalację miałem za zybla. Gdyby mi ktoś za to kazał więcej płacić - to bym sie zdziwił. Sama umowa lojalnościowa na 12 m-cy ich powinna urządzać.
_________________
 
 
Krzyś 
light master


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 54
Wysłany: 08-09-2005, 22:07   

Ponury napisał/a:
TV kablową mam od Satry - nasza lokalna sieć w Gdańsku na Przymorzu i Żabiance. Podstawową różnicą od UPC jest brak w niej dostępu do HBO i Canal +. Ja i tak nie byłbym specjalnie zainteresowany tymi programami. Reszta oferty jest prawie identyczna. Ale cena ..... :D


O to chodzi Ponury, że w TVK w UPC jest 53 programy, z czego 43 jest po polsku - nie wiem czy masz takie informacje, ale nie wiem czy Twój dostawca może oferować to samo za 25zł, z tego względu, że on też musi płacić za to że te programy rozpowszechnia...

Tu masz spis programów sieci UPC - w niektórych miastach jest jeszcze AXN - rewelacyjny program filmowy, niedługo będzie wszędzie...

4 FUN.TV
ANIMAL PLANET
BBC PRIME
BBC WORLD
CLUB
CNN
DISCOVERY CHANNEL
DISCOVERY CIVILISATION
DISCOVERY SCIENCE
DISCOVERY TRAVEL & ADVENTURE
DV
EURO NEWS
EUROPA EUROPA
EUROSPORT
EXTREME SPORTS
HALLMARK
JETIX
JETIX PLAY
MANGO TV
MCM
MTV
MTV CLASSIC
NATIONAL GEOGRAPHIC
OKNO UPC
PLANETE
POLSAT
POLSAT 2
POLSAT SPORT
POLSAT ZDROWIE I URODA
REALITY TV
ROMANTICA
RTR PLANETA
TCM / CARTOON NETWORK
TELE 5
TMT
TRAVEL CHANNEL
TV 4
TV 5
TV POLONIA
TV PULS
TV TRWAM
TVE
TVN
TVN 24
TVN 7
TVN METEO
TVN STYLE
TVN TURBO
TVP 1
TVP 2
TVP 3
UPC INFO
VIVA
VIVA PLUS

Mam nadzieje, że nie dostane ostrzeżenia za tak długi post... :roll: Jak by coś to skróce :wink:
 
 
Ponury 
Klikacz

Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-09-2005, 22:18   

Krzysiu

Z tej listy to na pewno u nas nie ma UPC Info.
MTV - też nie jestem pewien, bo nigdy tego nie ogladałem.
AXN też chyba jeszcze u nas nie ma. Chociaż wcale to nie znaczy, że nie będzie.
Po za tym mamy 2 programy podobne do Discovery Viasat Explorer i Viasat History. Tego w UPC chyba nie ma.
TVN 24 w Satrze był od początku, a w UPC pokazał się z baaaardzo dużym opóźnieniem.

Więcej różnic nie widzę. No co ? Nie wierzysz ? Telefon Ci do nich podać ? Bo nawet nie wiem, czy mają jakąś stronę. :D

Acha, nie mamy też Okno UPC ...
No i niestety nie mamy Reality TV (tego akurat mi szkoda ....) :(
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ponury 08-09-2005, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
deesel 
easy master


Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 33
Wysłany: 08-09-2005, 22:20   

No z tymi 43'ma programami po polsku to troszku przegiałeś można by powiedzieć, że część z nich jest "częsciowo" po polsku. A i tak w większości są to programy - powiedziane dosadnie "śmiecie".

Powiedział użytkownik pakietu Combo: HBO, HBO 2, Canal+, Canal+ Żółty, Canal+ Niebieski :(
_________________
 
 
Ponury 
Klikacz

Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-09-2005, 22:27   

W Satrze też nie mamy TCM/Cartoon i TMT, ale za to mamy Ale kino!
Chyba to byłyby wszystkie różnice.
Jednak jest ta zasadnicza : płacę miesięcznie 25,- :twisted:

Satra - to sieć kablowa z ambicjami. Kiedyś miałem też UPC, ale zrezygnowałem jak zdecydowałem się na internet.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-09-2005, 22:34   

Ja powiedział bym, nawet więcej ale nie powiem bo nie wypada. Nie ma to jak MANGO TV, ROMANTICA, TV TRWAM, UPC INFO ;)
  marekd@jabberpl.org
 
Krzyś 
light master


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 54
Wysłany: 09-09-2005, 07:53   

Marek napisał/a:
Ja powiedział bym, nawet więcej ale nie powiem bo nie wypada. Nie ma to jak MANGO TV, ROMANTICA, TV TRWAM, UPC INFO ;)


Słuchajcie, nie tylko Wy (My) jesteśmy widzami programów TV Kablowej, więc bądźmy wyrozumiali... Akurat o MANGO TV, ROMANTICE, TV TRWAM pytają i chcą :!: kobiety, które siedzą w domu, czyli zazwyczaj z troszkę starszego pokolenia... Oczywiście są i faceci, którym chodzi o to przy wyborze pakietu, żeby była TV TRWAM :) Nie wiem czy tak jest w ameryce czy nie, że idąc do dostawcy usług telewizyjnych wybiera się - to ja poproszę ten program i ten i... do mojego pakietu - może tak kiedyś będzie, ale póki co to TV Kablowa (i nie tylko) są kierowane do szerokiej rzeszy odbiorców :idea: Więc w tym momencie nie możecie mówić, że jest dużo syfu - bo dla innych to są właśnie kluczowe programy :roll:

A programy "częściowo" polskie to:

EUROSPORT
EXTREME SPORTS
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-09-2005, 13:34   

wspomnę jeszcze w tej dyskusji o BBC Prime -program w języku angielskim z polskimi napisami
fajna rzecz w UPC :)
_________________
 
  budry
 
brovar 
classic master

Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 223
Skąd: KRAKÓW_NH_---
Wysłany: 09-09-2005, 17:42   

eeeee eurosport2 chcemy :D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,31 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: