Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podzielone chello - problem
Autor Wiadomość
Miklasz 
Klikacz

Dołączył: 21 Mar 2005
Posty: 2
Wysłany: 21-03-2005, 22:54   Podzielone chello - problem

Parę dni temu kupiłem router Linksys WRT54G. Podpiąłem do niego modem chello, zklonowałem MAC'a z poprzednio podpiętego kompa i uruchomiłem sieć bezprzewodową dla notebooka. Stary komp został podłączony do routera na kabelku. Delikatnie mówiąc wszystko się potwornie wlecze, modem czasami zrywa połączenie i w ogóle jakbym korzystał z 4 kompów podpiętych do telefonu. Nie wiem co jest grane, bo teoretycznie powinno pięknie działać i faktycznie momentami zrywa się, ale to tylko bardzo żadko. Muszę czekać 30sec zanim załąduje się Onet :( Pomóżcie bo już nie wiem co mam robić. Dodam tylko, że net na kompie podłączonym do routera działa troszkę lepiej niż na notebooku.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2005, 10:02   

Miklasz, jeśli sklonowałeś MAC, to musisz go zmienić na komputerze, na którym go kopiowałeś.
W tej samej sieci nie mogą istnieć 2 komputery o tych samych adresach MAC - inaczej (tak jak piszesz), będą z nią opisywane problemy.

Na razie odłącz ten komputer z którego przepisywałeś MAC i poobserwuj jak się sieć będzie zachowywała.

Jacek
 
 
Miklasz 
Klikacz

Dołączył: 21 Mar 2005
Posty: 2
Wysłany: 22-03-2005, 11:20   

To raczej nie problem, ponieważ skonowany MAC routera jest widoczny tylko na zewnatrz sieci, dla chello. W mojej sieci lokalnej router jest widoczny pod standardowym numerem. Poza tym wczesniej bez klonowania MAC'a siec chodzila tak samo zle.

[ Dodano: 22 Mar 2005 03:55 ]
Sprawdzilem wszystko i jest tak:
Gdy podpinam samego kompa do modemu chello, to wszystko chodzi bez problemowo. Natomiast gdy podlacze kompa przez router to zaczynaja sie problemy typu: bardzo wolny transfer, czeste rozlaczanie i problemy z ponownym podlaczeniem. To samo jest bez klonowanego MAC'a. Pojecia nie mam co jest grane. Moze ktos mial problem z czyms podobnym?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2005, 20:34   

Miklasz, może wyraziłem się niejasno. Ani żaden komputer podłączony do sieci UPC/chello, ani router, ani żaden z komputerów u Ciebie w sieci lokalnej nie może mieć tego samego MAC. Stąd MAC routera jest widoczny tam samo na zewnątrz sieci, jak i wewnątrz.

Jak masz router odłączony (połączenie bezpośrednie), to wówczas nie ma problemów, bo nie ma konfliktu adresów. Tak samo będzie przy podłączonym routerze i odłączonym komputerze, lub zmienionym MAC na tym komputerze.

I jestem tego pewien na 90% - a to jest dość dużo.

Aha - i dodam jeszcze, że MAC możesz sobie na komputerze samodzielnie zmienić, przez modyfikację:
start -> ustawienia -> połączenia sieciowe -> połączenie lokalne (lub inna nazwa la karty sieciowej) ->właściwości -> konfiguruj -> zaawansowane -> adres sieciowy

Jacek
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-03-2005, 10:44   

Jacek napisał/a:
Ani żaden komputer podłączony do sieci UPC/chello, ani router, ani żaden z komputerów u Ciebie w sieci lokalnej nie może mieć tego samego MAC.


Piszesz tak jakby na sieci UPC/chello świat się kończył... 8)

Jacek napisał/a:
Stąd MAC routera jest widoczny tam samo na zewnątrz sieci, jak i wewnątrz.

Nie jest to prawda. Router ma dwa MACi - jeden na zewnątrz (ten z klonowania)
i drugi lokalny. Nie ma żadnych konfliktów.

Jacek napisał/a:
I jestem tego pewien na 90% - a to jest dość dużo.


O 10% za mało. Zauważ, że w instrukcjach do routerów nie ma słowa o tym,
aby sklonowanej sieciówce zmienić MAC-a. Co w zupełności wystarczy do tego,
aby tego nie robić.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-03-2005, 15:20   

SiNuS, o podwójnych MACach w routerach nic nie wiem i nie słyszałem nigdy (poważnie).
Natomiast w praktyce wiem, jak działa sieć jeśli taki MAC się zdubluje. Z resztą jakiś rok temu się pokłóciłem z osobą, której net nie działał (tzn działał tak żałośnie, jakby go wcale nie było) po przełączeniu modemu od kompa pod router.
Jak zmieniła sobie MAC w sieciówce na inny, to... nagle wszystko się poprawiło.
Tyle, że kosztowało mnie wówczas to kilka godzin kłótni i w końcu wejście na router zdalnie i zrobienie tego tak jak powinno być, a nie tak jak się komuś wydawało.

PS: na 100% nie jestem przekonany, że jest to ten sam problem, ale to może być cała przyczyna.

Jacek
 
 
MarcinWawa 
Klikacz

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 1
Wysłany: 12-05-2005, 10:13   problem chello+router

Witam.
Wczoraj zakupiłem router WRT54G i mam identyczny problem jak kolega Miklasz
Czy moze udalo sie komus rozwiazac ten problem?
Bede wdzieczny za informacje
Pozdrawiam
 
 
giecik 
Klikacz


Dołączył: 15 Maj 2005
Posty: 1
Skąd: Pisz - Mazury
Wysłany: 15-05-2005, 22:50   

Ja poleciłbym zmianę firmware
 
 
 
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-09-2005, 01:10   

To chyba dobrze, że nie kupiłem dzisiaj tego routera. Czy ktoś sprawdził rozwiązanie ze zmianą MAC na komputerze, z którego był klonowany?

A rozważając teoretycznie czy jeśli mam chello plus lub ultra i legalnie podłączam 3 lub 5 kompów do tego urządzenia to chyba nie muszę klonować MAC?

Oakhallow
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-09-2005, 02:10   

Oakhallow napisał/a:
To chyba dobrze, że nie kupiłem dzisiaj tego routera. Czy ktoś sprawdził rozwiązanie ze zmianą MAC na komputerze, z którego był klonowany?

Jak już się sklonuje to MAC kompa nie ma nic do rzeczy.
Może być ten sam (bo tym sklonowanym router chwali się tylko na zewnątrz,
i lokalnie ma inny - drugi), a może być inny - jak komu wygodnie ;)

Cytat:
A rozważając teoretycznie czy jeśli mam chello plus lub ultra i legalnie podłączam 3 lub 5 kompów do tego urządzenia to chyba nie muszę klonować MAC?

Wtedy nie będzie najmniejszego sensu wykorzystywać funkcji routera tego urządzenia,
więc zostanie jako switch - 4 porty czyli 3 kompy + modem.
 
 
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-09-2005, 19:00   

No to kupiłem tego Linksysa (mam 7 dni na przetestowanie). I oto moje uwagi.
Po pierwsze on ma swój MAC, więc kiedy uruchomiłem najpierw router, potem modem do zarejestrował się w chello jego MAC. Jak włączyłem kompa to net działa, jak klonuje to przestaje działać net i trzeba wrócić do MAC routera. Czy to tak moze zostać czy jednak powinien być sklonowany MAC kompa???
Prędkość według testu na chellopl rzeczywiście spadła aczkolwiek przy użytkowaniu tego nie widzę.


Uzupełnienie
chyba ta prędkość to jednak nie wina routera. Jak podłączyłem bezpośrednio to też tragicznie spadła.
Zastanawiam się też odnośnie mojego poprzedniego posta. Jeśli mam chello plus to nie muszę klonować MAC kompa. Ale to wtedy rejestruje się w chello MAC routera, czyli tak jakby i tak był jeden komp podłączony tylko. Chyba że można w linksysie jakoś wyłączyć funkcje routingu i przełączyć tylko w tryb switcha?

Oakhallow
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-09-2005, 21:11   

Po kiego grzyba Ci router jak masz CH+?... chyba nie za bardzo przemyślałeś zakup ;)
 
 
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-09-2005, 23:48   

Przemyślałem! Potrzebuję zbudować sobie w domu małą sieć bezprzewodową i stąd router.

A jeśli chodzi o prędkość chello przez linksysa to już wróciła do normy. Musiał być jakiś problem w chello, bo przez chwilę nie było połączenia w ogóle.
Ogólnie sprzęt dopiero poznaję, ale jestes zadowolony z zakupu.
Jedyne co to mogę mieć wątpliwość czy nie należało zainwestować w router G+, ale jak na razie nie mam żadnego sprzętu w tym standardzie (zresztą to chyba tylko D-Link robi).

Oakhallow
 
 
Ponury 
Klikacz

Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-09-2005, 16:27   

Panowie,

Jestem tutaj nowy. Skorzystałem z promocji chello light na 2 m-ce. Aktualnie jestem bliski decyzji o pozostawieniu go lub podwyższeniu na classic. Mam też nadal, od 2 lat, neo 640 i rozważam rezygnację z tej najdroższej i jednocześnie najsłabszej oferty na rynku.

Właśnie ze względu na moją słabą orientację w technicznych niuansach chello nasunęły mi się następujące wątpliwości :
Jeżeli zechcę podłączyć do modemu chello router i do niego komputer - to nie bardzo rozumiem po co mieszać przy takim podłączeniu z MAC-ami.
Czy bez takich operacji nie będzie działać ?
_________________
 
 
Krzyś 
light master


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 54
Wysłany: 08-09-2005, 16:46   

Ponury napisał/a:

Jeżeli zechcę podłączyć do modemu chello router i do niego komputer - to nie bardzo rozumiem po co mieszać przy takim podłączeniu z MAC-ami.
Czy bez takich operacji nie będzie działać ?


A możesz sprecyzować, po co podłączasz router do chello light :?: Chcesz korzystać z sieci bezprzewodowej, czy...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: