Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UWAGA !!!! "SUPERPROSTA" MA LIMIT MINUT !!!!
Autor Wiadomość
Shatyn 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 180
Skąd: Kraków - N.H.
Wysłany: 04-04-2007, 12:10   

Szanowny Panie Przedstawicielu.

Kto nie ryzykuje to w kozie nie siedzi.
A wiec zamówiłem usługę SUPERPROSTA i będę królikiem doświadczalnym czy też papierkiem lakmusowym.
Mam nadzieję, że nie ostatnim idiotą.
Cóż trzeba się poświęcić.
Jeśli zauważe coś niepokojącego to... Oczywiście zamelduje.
A tymczasem bazuję na słowach uroczej Pani Beaty z BOK-u i Pana, Panie Przedstawicielu.

Pozostając przy nadzieji...

Króliczek doświadczalny.
 
 
 
Altembas 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 50
Wysłany: 04-04-2007, 22:46   

PH - Trójmiasto napisał/a:
Oczywiście nie stanowię tu oficjalnego stanowiska firmy czy coś w tym rodzaju.


I wlasnie to mnie martwi :) Ehh zobaczymy jak ludziom bedzie to dzialac, jesli tak jak mowisz to tez sie skusze, ehh :)
 
 
divin 
Klikacz

Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 10
Wysłany: 05-04-2007, 11:30   

Limit rozmow w superprostej jest po to aby niebylo naduzyc dotyczacych callback'ow i roznych innych mozliwosci latwego zarabiania na pokreconych uslugach teleinformatycznych. Ten limit ma byc traktowany jak kara za lamanie regulaminu po przez podpiecie wiekszej liczby kompow czy udostepnianie,a nie ma nato precedensu w firmie. Istnieje jednak taka prawna mozliwosc (zabezpieczenie) dla UPC gdyby ktos czerpal z tego jakies korzysci majątkowe.
pozdrawiam

[ Dodano: 05-04-2007, 11:56 ]
Czas oczywiscie pokaze czy to co opowiadali przedstawicelom czy to supersciema do kwadratu narazie to tylko sie smiac z takiej strategii marketingowo-dziwnej
w nadzieji na lepsza przyszlosc pozdrawiam
_________________
 
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-04-2007, 17:17   

Altembas napisał/a:
PH - Trójmiasto napisał/a:
Oczywiście nie stanowię tu oficjalnego stanowiska firmy czy coś w tym rodzaju.


I wlasnie to mnie martwi :) Ehh zobaczymy jak ludziom bedzie to dzialac, jesli tak jak mowisz to tez sie skusze, ehh :)


Muszę to podkreślić, ponieważ nie wypowiadam się przecież w imieniu firmy, prawo do tego ma wyłącznie rzecznik prasowy UPC Polska... ;) ;) ;) a ja jestem tylko szarym użytkownikiem usług tej firmy, który miał przyjemność przeprowadzić rozmowę z kierownikiem UPC Polska ..............
_________________
 
 
 
Jakub Wedrowycz 
light master


Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 119
Skąd: z mieszkania:)
Wysłany: 06-04-2007, 23:03   

PH - Trójmiasto napisał/a:
W ofercie jest opisane, że połączenia są bezpłatne, nielimitowane itd i to jest prawda.
A ten nieszczęsny zapis w regulaminie... to tylko zabezpieczenie firmy na wypadek matactwa.

No wlasnie, w ofercie tak, w regulaminie inaczej... Co z tego, iz "ktoś-ważny-w-firmie" powiedział że nawet po przekroczeniu limitu nie odłączą Ci telefonu, skoro powiedzial to przez telefon i nie masz tego w zaden sposob na pismie (no chyba ze sobie rozmowe nagrales)?
Zabezpieczenie...? Jeśli chcą się zabezpieczyć i nikomu nie mają zamiaru odcinać możliwości wykonywania połączeń, niech dadzą zapis iż używanie tel. w celach zarobkowych zabronione.

To tak jakbys mial internet, reklamowany np: "super oferta, 6Mbps, brak limitów" a w regulaminie malym druczkiem zapis iż po przekroczeniu załóżmy 50GB transferu w miesiącu łącze mogą odciąć...
Jak dla mnie ewidentne wprowadzanie klientów w błąd, zreszta TPsa miała swego czasu podobne problemy z "darmowymi wieczorami i weekendami".
 
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-04-2007, 10:58   

To nie była rozmowa telefoniczna tylko na żywo i spróbuję miec coś takiego na piśmie.
Nie mniej, można zadzwonić sobie na infolinię i tam powiedzą to samo, a taką rozmowę możesz już sobie nagrać jak tak bardzo tego potrzebujesz...

Kogo ten zapis odwiedzie od zainstalowania usługi, jego sprawa :D

Przecież nikt nikogo nie naciąga na siłę... a za 2, 3 miesiące okaże się i tak, że nikt nikogo nie blokuje i można śmiało zakładać...

Ale to dopiero pokaże przyszloścć ;)
_________________
 
 
 
Jakub Wedrowycz 
light master


Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 119
Skąd: z mieszkania:)
Wysłany: 07-04-2007, 14:20   

Nie chodzi o to, ilu ludzie ten zapis odstraszy, tylko o to, ze UPC jawnie wprowadza klientow w blad. Reklamuje usluge jako nieposiadajaca zadnych limitow, podczas gdy w rzeczywistosci jest zupelnie inaczej...

Po 2. jesli jest taki zapis w regulaminie, szczerze watpie, aby ktos z pracownikow podczas oficjalnej rozmowy temu zaprzeczal. W takim razie po co bylby regulamin (a w szczegolnosci ten zapis), skoro i tak niektore jego czesci sa niewazne...? Ja tam jednak osobiscie wole wierzyc w to co mam na pismie, niz w to co ktos, gdzie, kiedys tam powiedzial...
 
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-04-2007, 19:32   

Podchodzisz do tego tak, jakby był to limit w chello.
Przekrocze xxx minut - automatyczna blokada połączeń...

Tak NIE BEDZIE.
Nie ma żadnego automatu blokującego, zresztą w regulaminie nawet nie pisze nic o blokowaniu, tylko o tym, że jesli wystąpi jeden z warunków np. przekroczenie odpowiedniej ilości minut, firma ma prawo wypowiedzieć umowę.

Z tego co wiem, taryfa Tanie rozmowy i Darmowe rozmowy też miała identyczny zapis w regulaminie i jakoś nikt się tym nie przejmował i nikomu UPC umowy nie wypowiedziało...

Co wiedziałem, przekazałem... już się wypowiadać w tej sprawie nie będę, kto nie chce - niech nie bierze, tyle :)
_________________
 
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 07-04-2007, 20:54   

Ja to nie sądzę żeby tu miało dochodzić do rozwiązania umowy, poprostu po przekroczeniu tych darmowych minut zapewne kolejne połączenia będą płatne.
_________________
 
 
Jakub Wedrowycz 
light master


Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 119
Skąd: z mieszkania:)
Wysłany: 07-04-2007, 22:54   

Ale ja nie wnikam czy kolejne polaczenia beda platne czy nie. Nie wnikam tez, co UPC robi po przekroczeniu magicznych 2000 minut, bo moze rowniez tak jak piszesz nie robic nic (po co wtedy taki zapis...?). Natomiast chodzi mi o prosty fakt, reklama wprowadza potencjalnego klienta w blad, gdyz taki zapis (teoretycznie ograniczajacy ilsoc polaczen) jednak w regulaminie istnieje...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-04-2007, 23:05   

PH - Trójmiasto, to co napisałeś dziwnie przypomina mi to co mówił pewien przedstawiciel handlowy o chello classic kilka lat temu gdy zapytałem go o 15GB limit.

Tyle czasu minęło ale jeszcze mam to nagrane więc sprawdziłem użył dokładnie tych samych słów.

Czy wtedy była to tylko teoretyczna możliwość i wcale nie blokowali gdy ktoś sobie przypadkiem o kilka GB przekroczył mam nadzieję, że jeszcze wszyscy pamiętają.
  marekd@jabberpl.org
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-04-2007, 20:28   

kvs napisał/a:
Ja to nie sądzę żeby tu miało dochodzić do rozwiązania umowy, poprostu po przekroczeniu tych darmowych minut zapewne kolejne połączenia będą płatne.


W życiu nikt Ci ani grosza nie policzy, NIE MA TAKIEJ OPCJI, bo nie ma o tym mowy w regulaminie.
Nie ma też opcji ZABLOKOWANIA połączeń, bo nie ma o tym mowy w regulaminie...

Jedynym zapisem, o którym jest mowa to JEDYNIE MOŻLIWOŚĆ rozwiązaniu umowy przez UPC... więc na Boga ludzie, czego Wy się boicie? ;)
Skoro już każdy ma ochote gadać po 100000 min miesięcznie, to wydaje Wam się, że firma zacznie wszystkim wysyłać wypowiedzenie umowy ???

To po co w ogóle wprowadzać taką taryfę...

Zgadzam się z wszystkimi, że taki zapis jest dla Kowalskiego może wydawać się co najmniej dziwny, może się obawiać, co się stanie jak przekroczy te magiczne 2000 min... ale jeśli po takiej informacji jakie próbowałem Wam przekazać, nadal się waha - to po prostu niech nie decyduje się na tą usługę, weźmie sobie swobodną albo w TP, bo pewie nie wprowadzą taki abonament darmowy za jakieś 120zł netto albo i lepiej i nie będzie problemu.

Myślę, że nie ma sensu kontynuować tej dyskusji. Ja tu nikogo nie reprezentuje przecież ani nie mówię w czyimś imieniu, jedynie chciałem się podzielić wiarygodnymi informacjami, które nie są bez znaczenia, ale nie dla wszystkich jest to dostatecznie wiarygodne.

Proponuję poczekać, aż nasz forumowy kolega i jeszcze kilka innych osób "poświęcą się" i przetestują tą usługę, zostawią telefon połączony na kilka dni z jakimś numerem, co by nabiło odpowiednią ilość minut, i zobaczymy czy będą jakieś skutki takiego zestawienia połączeń.

Dalsza dyskusja chyba nie ma sensu, bo już mi się nie chce 5 raz pisać tego samego ;)

Żebym się w Święta musiał tak wysilać i litanie pisać... Trochę wiary PANOWIE !!! Święta mamy!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
 
 
 
Altembas 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 50
Wysłany: 11-04-2007, 18:05   

PH - Trójmiasto napisał/a:
To nie była rozmowa telefoniczna tylko na żywo i spróbuję miec coś takiego na piśmie.
Nie mniej, można zadzwonić sobie na infolinię i tam powiedzą to samo...


Oj nie, jakas pani na infolinii mnie poinformowala ze za pierwszym razem dostaje sie ostrzezenie a za drugim rozwiazauja umowe. Pani z dzialu jak on sie tam nazywal... w kazdym razie na pewno z wlasciwego, bo tego dotyczacego ofert biezacych. Nie nagrywalem tego, bo i po co :)
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-04-2007, 19:12   

W Tele2 też wprowadzili limit 2000 min., po przekroczeniu którego połączenia są płatne. Mówię o taryfie Darmowe Rozmowy Non Stop za 99 zł/mc. W TP też ma być podobna taryfa ("Zawsze za darmo") za ~ 115 zł, ale połączenia darmowe mają obejmować tylko sieć TP. Nie wiem, czy wiecie, że w rozliczeniach między operatorami minuta rozmowy ma kosztować 0,8 gr. Teraz wynosi jeszcze prawie 2,5 gr.

Dowiedziałem, że jest następująca promocja na taryfę Superprosta (pewnie trzeba mieć Pakiet Pełny oraz chello classic):

- zobowiązanie na 15 miesięcy,
- 3 miesiące za darmo, następne 12 miesięcy po 79,90 zł,
- podłączenie 9,90 zł (tylko za jedno gniazdko), kolejne gniazdka telefoniczne - 20 zł za szt.
- zerwanie umowy - kara 390 zł (czyli przyznana ulga - 15x10 zł + 3x80 zł).

Mam pytanie, jak wykorzystać istniejące gniazdka telefoniczne w domu (pozostałość po TP), jeśli chciałbym, żeby działały razem, z tym głównym podłączonym do modemu kablowego?
 
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-04-2007, 01:52   

Musisz podpiąć się pod istniejącą instalację odpowiednią kombinacją wtyczek. Ciężko powiedzieć, jak nie widzi się tego na miejscu...

Co do promocji to jest taka też w trójmieście, ilość miesięcy darmowych jest uzależniona od tego, którą z kolei zamawianą usługą jest telefon: jak ktoś ma już TV i dobiera tel - ma 2 m=ce darmowe, jak ma TV i chello - ma 3 miesiace darmowe.

Cena 79,90zl jest niezależna od posiadanego pakietu.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: