Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UWAGA !!!! "SUPERPROSTA" MA LIMIT MINUT !!!!
Autor Wiadomość
Shatyn 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 180
Skąd: Kraków - N.H.
Wysłany: 02-04-2007, 08:58   UWAGA !!!! "SUPERPROSTA" MA LIMIT MINUT !!!!

NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ !!!!!!!!!!!


Wiem, że to powielanie tematów ale uważam że trzeba ludzi ostrzegać.
A więc proszę o niekasowanie...
 
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-04-2007, 11:33   

Zgadza się potwierdziłem informacje o limicie 2000 minut co oznacza że możemy rozmawiać około godzinę i 10minut dziennie.
 
 
Altembas 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 50
Wysłany: 02-04-2007, 11:47   

Nie ma co potwierdzac, tak maja w regulaminie:
http://www.upc.pl/pdf/cen...wietnia2007.pdf
strona 16... ;/
 
 
mastodontus 
light master

Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 106
Wysłany: 02-04-2007, 13:46   

miala byc superprosta, a ostal sie tylko supersmrod. UKE powinno im sie w koncu do d..y dobrac. nie pierwszy raz przemycaja dziwne zapisy do swoich regulaminow, choc podpisujemy sie pod czyms innym.
 
 
xthema 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 646
Skąd: Opole
Wysłany: 02-04-2007, 14:17   

Altembas napisał/a:
Nie ma co potwierdzac, tak maja w regulaminie:
http://www.upc.pl/pdf/cen...wietnia2007.pdf
strona 16... ;/

Z jednej strony się uśmiałem, bowiem od razu przyszedł mi na myśl film "Zakręcony" z Brendanem Fraserem i scena gdy diablica rzuciła mu na kolana 'umowę' przy, której to chowa się nasza "Trylogia", no ale z drugiej strony nienowa to praktyka, że takie informacje jak ta o tym mało ciekawym limicie, zwykle są "przemycane" gdzieś na samym końcu, no bo a nuż klient "nie doczyta" ;)

Ja bym na nich miejscu nie na 16-tej, a na tej ostatniej (czerwonej) 20-tej stronie dał to na samym dole, jako "* - ..." pisane czcionką ot tak ósemką ;)
Wtedy już by maksymalnie zmaksymalizowali szanse, że nikt tego nie zauważy.

eh .....
no comment
 
 
Grzeegorz 
Klikacz

Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: 02-04-2007, 15:44   

Ciekawe czy w ofercie "Darmowe wieczory i weekendy" też jest gdzieś ukryty zapis o podobnym limicie na rozmowy wychodzące ? :lol:
_________________
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-04-2007, 16:05   

mastodontus napisał/a:
miala byc superprosta, a ostal sie tylko supersmrod. UKE powinno im sie w koncu do d..y dobrac. nie pierwszy raz przemycaja dziwne zapisy do swoich regulaminow, choc podpisujemy sie pod czyms innym.


To było do przewidzenia. TPSA chciała wprowadzić taka taryfę bez limitów i UKE powiedzialo NIE. Wiec w przypadku UPC mogło być tak samo...

Z drugiej strony UPC tez musi zarabiać nic za darmo w dzisiejszych czasach nie ma...

[ Dodano: 02-04-2007, 16:07 ]
Grzeegorz napisał/a:
Ciekawe czy w ofercie "Darmowe wieczory i weekendy" też jest gdzieś ukryty zapis o podobnym limicie na rozmowy wychodzące ? :lol:


Jezeli chodzi o TPSKE i ich plan DWiW to nie wiem czy jest taki limit, natomiast w tym abonamencie "darmowe" są tylko połączenia wewnatrz sieci TP i od godziny 20. Nie wiem jak inni ale ja mam coraz mniej numerow tpskowych a jakos po 20 mało dzwonie...

Czy wogole chodzi o plan w tp ??? Bo sie z lekka zamotalem :P
  kiniecki
 
mastodontus 
light master

Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 106
Wysłany: 02-04-2007, 18:10   

kiniecki napisał/a:
To było do przewidzenia. TPSA chciała wprowadzić taka taryfę bez limitów i UKE powiedzialo NIE. Wiec w przypadku UPC mogło być tak samo...

Z drugiej strony UPC tez musi zarabiać nic za darmo w dzisiejszych czasach nie ma...

tam to byla inna sytuacja. UKE pokrzyzowalo plany tpsa, ale nie przez zakaz. tpsa odwlekla w czasie swoja oferte. za darmo nic nie masz, ale trudno mowic o darmowosci przeciez, skoro placisz upc zryczatlowana oplate. okazuje sie jednak, ze malo. to po co wprowadzaja taka oferte. tak jak te ich glupie promocje 2 miechy po 1 zlotych. komu ma to sluzyc.

kiniecki napisał/a:
Jezeli chodzi o TPSKE i ich plan DWiW to nie wiem czy jest taki limit, natomiast w tym abonamencie "darmowe" są tylko połączenia wewnatrz sieci TP i od godziny 20. Nie wiem jak inni ale ja mam coraz mniej numerow tpskowych a jakos po 20 mało dzwonie...

w ofercie tpsa nie bylo limitow. dzwoniles ile chciales, ale zgodnie z ich ogrniczeniami czyli do tpsa i od okreslonej godziny, a weekendy caly dzien. upc przebilo jednak wszystkich :P . robia sie coraz bardziej bezczelni :) .
 
 
czesiu 
light master


Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 93
Skąd: Warszawa - Gocław
Wysłany: 02-04-2007, 21:18   

zapis jest dziwny ale wydaje sie niegrozny skoro ryzykujemy jedynie rozwiazanie umowy
 
 
Grzeegorz 
Klikacz

Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: 02-04-2007, 21:22   

Dzwoniłem do boku jest sprawdzona informacja że ograniczenia (do 2000 min.) są tylko w taryfie Superprosta. :D

Pozdrawiam
_________________
 
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-04-2007, 22:56   

UWAGA:

Rozmawiałem w tej sprawie z jednym z kierowników UPC Polska i jeśli chodzi o poruszony przez Was punkt w regulaminie, to wytłumaczono mi, że jest to zabezpieczenie firmy przed niezgodnym z regulaminem (zarobkowym) rozdzielaniem łącza telefonicznego w celach zarobkowych, itp sytuacjach. Nie ma możliwości, aby klient który rozmawia u siebie w domu (nawet jeśli będzie dzwonił co 1 min w inny numer przez kilkanaście godzin dziennie) został w jakiś sposób zablokowany po przekroczeniu 2000 min :!:

NIE MA takowych limitów, a zapis ten to zabezpieczenie firmy na wypadek opisany powyżej.
Jak sami widzicie w regulaminie, firma ma wtedy jedynie prawo do rozwiązania umowy.
Nie pisze się o żadnej blokadzie telefonu itp.

Także możemy przyjąć, że mimo takowego zapisu w regulaminie, NIE MA LIMITU rozmów w taryfie SUPERPROSTA.
_________________
 
 
 
Shatyn 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 180
Skąd: Kraków - N.H.
Wysłany: 02-04-2007, 23:06   

Z całym szacunkiem nic Ci nie ujmując...
Z tego co ja wiem a raczej dowiedziałem się w BOK-u rzeczywiście tak jest. Mało tego. Jest to zrozumiałe.

Ale...

Obowiązującym prawem jest umowa do której cennik jest załącznikiem.
Natomiast to, co powiedział jeden Pan drugiemu Panu nie stanowi prawa.
Mogli to napisać.
A tak istnieje możliwość, że pewnego dnia człowiek obudzi się nie tyle z ręką w nocniku co z odłączonym telefonem.
 
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-04-2007, 13:02   

PH - Trójmiasto napisał/a:
UWAGA:

Rozmawiałem w tej sprawie z jednym z kierowników UPC Polska i jeśli chodzi o poruszony przez Was punkt w regulaminie, to wytłumaczono mi, że jest to zabezpieczenie firmy przed niezgodnym z regulaminem (zarobkowym) rozdzielaniem łącza telefonicznego w celach zarobkowych, itp sytuacjach. Nie ma możliwości, aby klient który rozmawia u siebie w domu (nawet jeśli będzie dzwonił co 1 min w inny numer przez kilkanaście godzin dziennie) został w jakiś sposób zablokowany po przekroczeniu 2000 min :!:

NIE MA takowych limitów, a zapis ten to zabezpieczenie firmy na wypadek opisany powyżej.
Jak sami widzicie w regulaminie, firma ma wtedy jedynie prawo do rozwiązania umowy.
Nie pisze się o żadnej blokadzie telefonu itp.

Także możemy przyjąć, że mimo takowego zapisu w regulaminie, NIE MA LIMITU rozmów w taryfie SUPERPROSTA.


Czyli jak np wygadam 3300 minut to wypowiedza mi umowe czy jak ?.....bo sory ale np zdarza się mojej matce i pare godzin gadać z kumpela albo mi ze znajomymi
 
 
Altembas 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 50
Wysłany: 03-04-2007, 17:24   

PH - Trójmiasto, to ciekawe czemu nie napisali ze zrywaja umowe w przypadku takiego "zarobkowego" wykorzystania, tylko napisali to co powyzej.

Cos tutaj brzydko pachnie i ten limit jest idiotyczny.

PH - Trójmiasto napisał/a:
Nie ma możliwości, aby klient który rozmawia u siebie w domu (nawet jeśli będzie dzwonił co 1 min w inny numer przez kilkanaście godzin dziennie) został w jakiś sposób zablokowany po przekroczeniu 2000 min :!:


Yhm, bo zablokuja go w okolicach 1001 polaczenia, bo tylko tyle mozna wykonac w ramach limitu :) Gdyby nie chcieli to by nie napisali tego pkt w reg, tutaj jest haczyk jakis ;/





Taka taryfe biora osoby, ktore sporo gadaja. U mnie w domu, na prywatnym telefonie 30h/mies to jest taka rozsadna wartosc, czasami zdarza sie i 45h, a czasami 15h...

Poza tym nie zgadza misie, ze tylko w superprostej jest limit, skoro regulamin/cennik/ mowi inaczej.

A moze jeszcze jest jakas kara w regulaminie, za zerwanie umowy przed czasem albo niewywiazanie sie czy cokolwiek? Hmm wygadam 2001 minut i do tego 10tys kary umownej? :> :D
 
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-04-2007, 22:31   

Wiem, że cała sprawa wygląda dość absurdalnie... ale tak widocznie musi być i tyle ;)

Tak jak napisałem, w praktyce można gadać do oporu i nikt nikogo nie zablokuje, jeśli korzysta z telefonu zgodnie z warunkami technicznymi.

W ofercie jest opisane, że połączenia są bezpłatne, nielimitowane itd i to jest prawda.
A ten nieszczęsny zapis w regulaminie... to tylko zabezpieczenie firmy na wypadek matactwa.

Oczywiście nie stanowię tu oficjalnego stanowiska firmy czy coś w tym rodzaju.
Rozmawiałem w tej sprawie z wysoko postawionymi pracownikami i chciałbym się podzielić zdobytą wiedzą i troszkę Was uspokoić.

Idiotyzmem byłoby tworzenie takiej taryfy z takim ograniczeniem, bo pierwsza lepsza "plotkara" po tygodniu przekroczyłaby limit... i co wtedy?

Regulamin nie mówi przecież, że w takiej sytuacji telefon zostanie zablokowany (coś w rodzaju limitów na chello) czy że firma automatycznie rozwiązuje umowę albo też obciąża klienta karą umowną w kwocie xxx zł ...

Według znanych mi informacji, jeszcze raz podkreślam - NIE MA w związku z przekroczeniem limitu żadnych konsekwencji, jest to awaryjny zapis firmy w regulaminie - i tyle.

Jeśli ktoś spotka się z inną sytuacją... na pewno szybko się o tym dowiemy.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: