Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zaniki netu....
Autor Wiadomość
Domin
Klikacz

Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 10
Wysłany: 29-11-2004, 20:23   Dziwne zaniki netu....

Witam.

Czy ktos zaobserwowal u siebie takie dziewne zaniki netu? tzn tlen, gg, irc dzialaja normlanie, www dziala z predkoscia gorsza od 32kb/s (przyciecia) a transfery z ftp i p2p sa rowne 0, mam tak kilka razy codziennie i trwa to zazwyczaj okolo godziny.....
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 29-11-2004, 20:50   

1. sprawdz, ile masz na liczniku - może cię już przycięli? ;)
2. jeśli nie (1.) to zresetuj modem

LadyRoot
 
 
Kozuch 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 208
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 29-11-2004, 21:01   

ja zauwazylem ze po przyspieszeniu mam problemy z niektorymi stronami i nie wiem czemu a p2p chodzi gorzej niz wczesniej...
 
 
Domin
Klikacz

Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 10
Wysłany: 29-11-2004, 21:26   

Nie nie przycieli, bo wlasnie sciagam z speedem powyzej 100kB/s :] Reset modemu nie pomaga, wyglada to jak by po prostu chamsko zablokowali admini net i ustawili speeda na 1kB/s (stad gg,tlen i irc dzialaja)
 
 
zwierzak_krak 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 155
Skąd: Krakow
Wysłany: 29-11-2004, 21:35   

umnie to samo :(
_________________
 
 
Domin
Klikacz

Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 10
Wysłany: 30-11-2004, 02:33   

No nic pewnie cos robia i musza tak robic, jezeli bedzie sie jeszcze w grudniu powtarzac to dzwonie i opierdalam.
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 30-11-2004, 09:13   

Jak zdążysz przed 12-tą to zapodaj skąd jesteś - będzie technik to zapytam.

LadyRoot
 
 
Domin
Klikacz

Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 10
Wysłany: 30-11-2004, 16:01   

Hmm chyba juz jest ok, ale jeszcze zobaczymy do konca dnia;) Swoja droga nie przycieli mnie dzisiaj a juz wczoraj caly dzien ssalem na maxa, a dzien wczesniej juz mialem na liczniku 24.964 MB, a po przyspieszeniu wczorajszym to chyba z 9gb dodatkowych do tej pory zassalem :twisted:

Edit:
Jednak tak jak wczoraj po 17.00 zjebalo sie.....raz wogole nic nie leci, raz full speed, raz marne 2-30kB/s...ehhh, resety modemu raz pomagaja aby po chwili znowu sie zjebalo... :evil: :evil: :evil:
 
 
Domin
Klikacz

Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 10
Wysłany: 30-11-2004, 22:04   

Wyglada na to iz UPC stosuje metody rodem z osiedlowek.....blokuja losowe konta uzytkownikow aby bylo pasmo dla reszty i tak rotacyjnie, wyslalem im maila dosyc ostrego, zobaczymy co odpowiedza.
 
 
zwierzak_krak 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 155
Skąd: Krakow
Wysłany: 30-11-2004, 22:28   

To napisz jaka dali ci odpowiedz.
_________________
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 01-12-2004, 13:46   

Ta, juz to widze jak sie przyznaja ;)

Imo najlepiej mieszkac na jakims zadupiu. Zadupie nie znaczy gdzies na obrzezach miasta, imo moze znaczyc tez ze w centrum :D Chodzi mi o zadupie takie gdzie do jednej skrzynki/routera jest podpietych zamiast np: caly blok czy tam ulica (nie wiem jak to jest) np tylko dwa lokale :mrgreen:
_________________
 
 
 
sibaj
Klikacz

Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 1
Wysłany: 09-12-2004, 02:36   

U mnie od soboty od godziny 16 do 24 wogóle nie ma połączenia.Nie działa ani www ,poczta ani nawet komuniakator.Problem zgłosiłem i po 3 dniach zawitał do mnie technik lecz nie w czasie kiedy byliśmy umówieni.Zadzwoniłem ponownie do Boku i technik pojawił się po kilku godzinach tego samego dnia.Powiedziałem mu że brak sygnału tylko w godzinach popołudniowo-nocnych na co oświadczył że był o godzinie 14 i wszystko było dobrze.A że jego ponowne odwiedziny miały miejsce w czasie kiedy już nie było netu postanowił wymienić modem.Niestety to nic nie dało po czy sprawdził jeszcze jeden modem i doszedł do wniosku że modemy wogóle nie chcą się zalogować.Po ponownym podłączeniu starego modemu(motorola) ten także nie chciał się zalogować.Bezradnie rozłożył ręce i oświadczył że to dziwna sprawa oraz że sprawę przekaże do działu technicznego co oznacza kolejne wieczory bez netu dla mnie.Moje uwagi że być może ktoś się podłączył do mnie zignorował całkowicie.Nie znam się na działaniu sieci ale tylko takie wytłmaczenie przyszło mi do głowy po obserwacji zachowania netu w godzinach wieczornych.Chyba byłem zbyt grzeczny dla niego i dla panienki w Boku i trza było opier..ć oboje że tracę czas i pieniądze a usługa za którą płacę jest w tej chwili dla mnie niedostępna[/list]
 
 
yes2mike 
Klikacz

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-12-2004, 16:04   

Takie jezdzenie po paienkach i gosciach z Biura Olewania Klienta nie sa najlepszym rozwiazaniem... Bo to nie ich wina.
Technik tez jest tylko cwierctechnikiem, ktory zajmuje sie wylacznie 'koncowkami' i jakotakiego wplywu na magiczne zielone skrzynki nie ma...


Najlepiej zaatakowac kogos z PR (np rzecznik prasowy)- to oni musza sie tlumaczyc i to oni maja najwiekszy wplyw na dzialanie poszczegolnych organow UPC/chello.

Gdyby UPC od czasu do czasu zainteresowalo sie stanem zabezpieczen 'magicznych skrzynek' - problem by praktycznie nie istnial, bo menele mialyby ograniczony dostep do elektroniki, ktora jest dla nich wylacznie ALUMINIUM, ktore po wymianie na zlomie na walute - przepijaja.
 
 
TankeR 
easy master

Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 31
Skąd: W-wa Bródno
Wysłany: 16-12-2004, 12:49   

Cytat:
Gdyby UPC od czasu do czasu zainteresowalo sie stanem zabezpieczen 'magicznych skrzynek' - problem by praktycznie nie istnial
Zgadza się.
Kiedyś rąbnęli mi z korytarza złączkę od kabli z niezabezpieczonej przez UPC rynienki PCV. Musiałem ich wyręczyć i zastosować kilkanaście zacisków samo blokujących - od tej pory mam spokój z menelami.
Po prostu gdy coś się dzieje z net-em najlepiej w pierwszej kolejności sprawdzić instalację w budynku.
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 16-12-2004, 14:15   

:mrgreen:

Niefajnie :>
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: