Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
modem Webstar i dwie linie telefoniczne
Autor Wiadomość
wdylag 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-03-2007, 13:49   modem Webstar i dwie linie telefoniczne

Witam,

Mam obecnie podlaczony modem Webstar z UPC. Posiadam usluge chello i telefon UPC podpiety do jednego portu.
Moje pytanie jest takie, czy da sie w jakis sposob wykorzystac drugi port telefoniczny w modemie? Czy jest to np SIP ktory moge skonifgurowac pod jakiego VOiP'a?


Pozdrawiam.
_________________
 
 
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18-03-2007, 14:59   

to drugie gniazdko jest do podlaczenia faxu, ale ta usluga jeszcze nie dziala za dobrze, jednym tak innym nie, wiec oficjalnie nie dziala. nie da sie z niego w zaden inny sposob skozystac ;]
_________________
 
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 18-03-2007, 19:36   

narkoman napisał/a:
to drugie gniazdko jest do podlaczenia faxu, ale ta usluga jeszcze nie dziala za dobrze, jednym tak innym nie, wiec oficjalnie nie dziala. nie da sie z niego w zaden inny sposob skozystac ;]

A to bardzo ciekawe.
W Aster fax działa normalnie jak się go podłączy pod linię1.
W sumie nie będę się wykłócał co do line2 w przypadku UPC, może i faktycznie zrobili sobie jakąś tajną kompinację dla faxów...

Wg mnie gniazdko line2 w modemie jest na okoliczność gdyby abonent chciał wykupić sobie 2 niezależną linię z osobnym nrem telefonu.
wdylag napisał/a:
Mam obecnie podlaczony modem Webstar z UPC. Posiadam usluge chello i telefon UPC podpiety do jednego portu.
Moje pytanie jest takie, czy da sie w jakis sposob wykorzystac drugi port telefoniczny w modemie? Czy jest to np SIP ktory moge skonifgurowac pod jakiego VOiP'a?


Modemu w żaden sposób samodzielnie nie przekonfigurujesz i nie wykorzystasz portu line2 do korzystania z innego voipa niż ten co oferuje UPC. Prawdopodobnie jak napisałem: port line2 będzie służył gdy zechcesz korzystać z 2 linii telefonicznych z UPC
_________________
 
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18-03-2007, 23:35   

kvs napisał/a:
narkoman napisał/a:
to drugie gniazdko jest do podlaczenia faxu, ale ta usluga jeszcze nie dziala za dobrze, jednym tak innym nie, wiec oficjalnie nie dziala. nie da sie z niego w zaden inny sposob skozystac ;]

A to bardzo ciekawe.
W Aster fax działa normalnie jak się go podłączy pod linię1.
W sumie nie będę się wykłócał co do line2 w przypadku UPC, może i faktycznie zrobili sobie jakąś tajną kompinację dla faxów...

no ja tam nie wiem mozna powiedziec ;) tak nam powiedzieli na szkoleniu to tak informuje klientow i tak pisze tu...
_________________
 
 
 
marbet 
Klikacz


Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Kraków City
Wysłany: 30-03-2007, 12:42   

Witam moze juz dziala warto sprawdzac to wejscie czasami a nóż bedzie aktywne hehe.


Pozdro...
 
 
Rudorufu 
Klikacz


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd: Komnata Dusz
Wysłany: 04-04-2007, 10:45   

Mając dwa telefony do podpięcia, muszę skontaktowac się z UPC?
Szkoda, że port line2 jest nieaktywny :? W sumie zawsze można rozdzielacz kupic :mrgreen:
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 04-04-2007, 14:46   

tak samo się rozdziela sygnał jak w przypadku linii z tpsa, więc chyba nie ma potrzeby się z nimi kontaktowac.
_________________
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-04-2007, 14:56   

kvs napisał/a:
tak samo się rozdziela sygnał jak w przypadku linii z tpsa, więc chyba nie ma potrzeby się z nimi kontaktowac.


Ale Ty chcesz mieć dwie linie z dwoma numerami czy dwa telefony???

Bo jezeli dwa telefony to kupujesz roxdzielacz i popdłaczasz do LINE 1

A jeżeli dwie różne linie z dwoma różnymi numerami to wtedy tylko kontakt z upc :D :D:D:D:D
  kiniecki
 
Rudorufu 
Klikacz


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd: Komnata Dusz
Wysłany: 04-04-2007, 19:37   

kiniecki napisał/a:
Bo jezeli dwa telefony to kupujesz roxdzielacz i popdłaczasz do LINE 1


Port Line1 mam obok gniazda power i nie szło podłączyc bezpośrednio rozgałęziacza. Banalne rozwiązanie: switch->mikrofiltr(neo)->rozgałęziacz->okablowanie telefonów :mrgreen:
W końcu raz się części z zestawu neo przydały :mrgreen:
 
 
picku 
Klikacz

Dołączył: 01 Mar 2006
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 06-04-2007, 23:35   Drogi wdylagu...

Jest dokładnie tak jak napisał kvs. Modemy webstar jakie oferuje UPC to EPX2203 z dwoma liniami oznaczonymi line1 i line2, oraz model EPC2203 z liniami tel1 i tel2. W obu przypadkach działa tylko i wyłącznie linia z jedynką. Ta z dwójką może posłużyć w do podłączenia drugiego telefonu ale będzie on miał wtedy inny przydzielony numer. Na chwilę obecną usługa taka nie jest jednak świadczona i gniazda z dwójką są nieaktywne. Mam wielką nadzieję, że kiedyś w przyszłości jednak się to zmieni.
 
 
 
leszczumaster 
light master

Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 86
Wysłany: 16-04-2007, 03:06   

kiniecki napisał/a:
switch->mikrofiltr(neo)->rozgałęziacz->okablowanie telefonów


po kiego grzyba mikrofiltr ?? przeciez to jest do adsl potrzebne, a chello to jednak coś troszke innego :P i co za switch ?
_________________
 
 
Rudorufu 
Klikacz


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd: Komnata Dusz
Wysłany: 25-01-2008, 01:05   

leszczumaster napisał/a:

po kiego grzyba mikrofiltr ?? przeciez to jest do adsl potrzebne, a chello to jednak coś troszke innego :P i co za switch ?

Nie przeczytałeś widać dokładnie: "Port Line1 mam obok gniazda power i nie szło podłączyc bezpośrednio rozgałęziacza." Mikrofiltr z neo ma wystający kabel, a jak juz pisałem potrzebowałem przedłużenia. Teraz rozumiesz :?: :twisted:
_________________
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 25-01-2008, 13:07   

Cytat:
Na chwilę obecną usługa taka nie jest jednak świadczona i gniazda z dwójką są nieaktywne. Mam wielką nadzieję, że kiedyś w przyszłości jednak się to zmieni.


od jakiegoś czasu już jest świadczona

TePeO
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: