Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z eMule pod chello 512...
Autor Wiadomość
Benon 
Klikacz

Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 4
Wysłany: 18-02-2007, 17:43   Problemy z eMule pod chello 512...

Witam, mam następujący problem z eMule: 3 dni temu zmieniłem z Neo 256 na chello 512 i od tej pory eMule strasznie wolno pracuje; na Neo osiągałem sumaryczne transfery 25-30 kb/s, wysyłanie ~13-15 kb/s. chello nie przekracza nawet 15 kb/s, przy wysyłaniu 2-3 kb/s. Źródła:150, limit połączeń - 400, przepustowość UL/DL ustawiona na 512/128. Nie mam low ID, firewall jest wyłączony, pliki mają >150 źródeł. Używam Windows 98. O co tu chodzi?

Pozdrawiam,
Benon

P.S. Dodam, że przeglądanie stron www działa normalnie, pobieranie plików z ftp i www też.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-02-2007, 17:54   

Cytat:
przepustowość UL/DL ustawiona na 512/128
to jest źle ustawione w chello esy nie możesz ustawić uploadu wyższego niż 6kB/s bo sie wszystko zapcha. (maksymalny upload to 8kB/s a jeszcze musi coś zostać nakiet zwrotne zapytania i inne rzeczy)
Cytat:
limit połączeń - 400
stanowczo za dużo, samo podtrzymanie tych połączeń zje większość twojego malutkiego pasma ustaw sobie z 50 no najdalej 70

Jak się rozbuja to powinieneś mieć około 50kb/s (6kB/s) ale na więcej nie licz z takim uploadem.
  marekd@jabberpl.org
 
leszczumaster 
light master

Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 86
Wysłany: 18-02-2007, 18:03   

poza tym nowe id więc troche zajmie nim sobie nazbierasz kredytów itp
_________________
 
 
Benon 
Klikacz

Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 4
Wysłany: 18-02-2007, 20:11   

Ok, dzięki za wskazówki. Zmieniłem limit połączeń na 50, a UL na 6 kb/s. Częściowo pomogło, tylko nie rozumiem jednego: eMule jest zainstalowany od dość dawna, udostępniam sporo... więc teoretycznie wszystko powinno być ok. Czy zmiana sposobu łączenia się z internetem zmienia zawartość pliku z kredytami <?> Gdy miałem założoną neostradę, przyzwoity transfer DL miałem już po 1-2 godzinach, a tu minęły dwa dni i nadal mam tak jak poprzednio... tylko pliki <50 mb ściągają się z przyzwoitą prędkością (20-25 kb/s), te od 60mb w górę nie osiągają więcej jak 7 kb.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-02-2007, 20:20   

Cytat:
Czy zmiana sposobu łączenia się z internetem zmienia zawartość pliku z kredytami <?>
nie, to nie ma żadnego związku, najwyżej wyleciałeś od ludzi z kolejek ale to i tak się dzieje przy zmianach ip.
  marekd@jabberpl.org
 
Benon 
Klikacz

Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 4
Wysłany: 18-02-2007, 20:41   

Zmieniłem te opcje, które mi wskazaliście i rusza się to jakby nieco żwawiej... sęk w tym, że teraz z kolei strasznie zamulają strony www (gmail ładuje się prawie 3 minuty, że nie wspomnę o yahoo), a transfer nie przekracza 6 kb... nie mówię, że nic się nie poprawiło, bo 6 kb to jednak nie 3, ale czy istnieje jakaś możliwość skonfigurowania tego programu, żeby wrócił chociaż stan neostradowy (25 kb/s : 15 kb/s, nie proszę o więcej, chociaż byłoby miło) :?:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-02-2007, 20:54   

Zawsze możesz ograniczyć upload jeszcze bardziej aby osiołek nie przeszkadzał innym rzeczom - ale wtedy wolniej się też będzie ściągać.

chello easy generalnie nie jest za dobrym łączem do p2p, zwłaszcza jeśli chce się robić na nim coś jeszcze.
  marekd@jabberpl.org
 
Benon 
Klikacz

Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 4
Wysłany: 18-02-2007, 20:59   

Zamknąłem wszystko, teraz mam otwarte tylko jedno okno w FF (forum chello/UPC), osioł jest zamknięty, komunikator wyłączony - a bitcomet z serwisu download.com ściągam od 30 minut z prędkością 1,7 kb/s. Ponadto (zapomniałem napisać wcześniej) chello wczoraj zdechło o 21:00 i pojawiło się dopiero o 9:30 dzisiaj rano. Na neostradzie takiego transferu przez www (że o eMule już nie wspomnę), ani tym podobnych cyrków nie doświadczałem... może coś jest nie tak z routerem? W tym bloku, w którym mieszkam, nikt nie ma internetu od UPC, nie wiem czy to ma jakiś wpływ.
 
 
noxen 
Klikacz

Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 1
Wysłany: 20-02-2007, 10:32   chello nawala

mam chello plus , emulem mam transfer a raczej miałem od 100-250KB/s czyli niezły i od tygodnia wszystko padlo transfer sięga ledwie 15KB/s :( .... nic nie zmieniałem więc to oni coś partaczą :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: