Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Programy do tunera TV
Autor Wiadomość
Paputek 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 62
Wysłany: 17-02-2007, 23:20   Programy do tunera TV

Witam
Zakupiłem Tuner Tv
VideoMate x500.
Czy są jakieś programy poprawiające jakość obrazu ,itp?
Do tunera mam program ComproPVR 2 ale jakość na nim jest Średnia ( wiem, że zależy to od sygnału itp )Sygnał na TV też stracił na jakość ..
Może są tez jakieś ciekawe opcje dodatkowe:)
Probowałem ,More Tv oraz Borg ale pisze,że mam zły Chpiste czy coś takiego!
Co możecie polecić?
A i jaki sposób można zdekodować Canal plus ,Hbo itp
Kablówke mam z UPC (śląsk:)
Acha aby obsługiwano pilota

Może jest jakiś inny sposób na porwanie jakośći ?
Jaki jest też dobry program do nagrywania ?Tak aby jakoś była w miarę i nie za duży plik?
Nib jest też w pakiecie ale może jest coś lepszego?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-02-2007, 00:05   

Na tvtime obraz jest sporo lepszy niż na tych programach co dołączają.
Do nagrywania można wykorzystać np mencoder (ma on specjalne filtry na takie okazje)
Jest też fajny kombajn do wszystkiego o nazwie mythtv ale nie używałem więc nie mogę oceniać.
Cytat:
Probowałem ,More Tv oraz Borg ale pisze,że mam zły Chpiste czy coś takiego!
takie numery robią tylko programy pod windows tam nie ma jednolitego interfejsu to wszystkich tunerów w jądrze tylko każdy program musi bawić się w bezpośredni dostęp do sprzętu samemu. A tak przy okazji jaki chipset ma twoja karta ? I pod jaki system szukasz programów ?
Cytat:
A i jaki sposób można zdekodować Canal plus ,Hbo itp
Kablówke mam z UPC (śląsk:)
w upc one są niekodowane, nie potrzeba więc dekodować. Jedynie są nadawane w nico niestandardowy sposób aby telwizor się nie dostroił do nich automatycznie, wystarczy dostroić dobrze kartę do sygnału i można oglądać, jedynie kolory mogą wyjść nienaturalnie (ze względy na niestandardowe odstępy między składowymi sygnału) ale to już się je obróci jakimś prostym filtrem.
  marekd@jabberpl.org
 
MaTraX 
light master


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 65
Skąd: Września
Wysłany: 18-02-2007, 00:36   

@Marek - mogłeś dodac, ze tvtime jest tylko na linucha ;)
_________________
 
 
 
Oshin2 
Klikacz

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-02-2007, 10:31   

Witam,

Ja bym polecił ChrisTV - stosunkowo uniwersalny ale trochę skomplikowany w ustawieniu - zwłaszcza dla nowicjusza i wybredny ;)
No i oczywiści iuVCR - z iuLABS - wg mnie jeden z najlepszych "magnetowidów" - wada nie udało mi się go zmusić do obsługi pilota...
Jeśli Twoja karta jest na 878 lub klonach (848) to można zainstalować drivery alternatywne no z iuLABS (nie sprawdzałem)
Pozdrawiam,

M.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-02-2007, 11:48   

MaTraX, - ale przynajmniej dzięki temu działa z tą kartą tak samo jak z wszystkimi innymi.
Oshin2, ponieważ Paputek się nie odzywa sprawdziłem przy pomocy googla ta karta jest na CX23883
Generalnie nie liczył bym na to, że jakaś nowa karta będzie na chipsecie brooktree - ta firma nie istnieje już od jakiś pięciu czy sześciu lat (conextant ją przejął), od tego czasu karty telewizyjne robi się już tylko na chipach philipsa i conextanta
  marekd@jabberpl.org
 
MaTraX 
light master


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 65
Skąd: Września
Wysłany: 18-02-2007, 13:33   

@Marek - może tak, może nie. Przyznam, że mi się na tvtime nie udało nigdy uruchomić tunera. Ogólnie pomijając, ze sa z tym problemy na linuchach, to kdtv czy coś w tym typie raz mi załapało. Wiem, ze to jest zalezne jeszcze nie tyle od samego programu co od sterów, ale kiedy na kdtv mogłem oglądać, tvtime lezał i kwiczał ;) Poza tym skoro kolega @Paputek wymienił jedynie aplikacje windowsowe, z windowsa jak widac po ikonach równiez korzysta, więc po kiego grzyba mieszasz pisząc mu o programach linuxowych? Rozumiem, ze jestes kolejną osobą, dla której windows to "samo zło" i warto dla byle g.. instalowac linuxa ;) Może i warto, ale do konkretnych zastosowan.. do domu dla typowej osoby, ktora byćmoże jest graczem (z tego co widze po narzekaniach na pingi, to pewnie większość jest graczami) na linuxie nie ma czego szukać ;)

Pozdrawiam
 
 
 
Oshin2 
Klikacz

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-02-2007, 14:30   

Marek ,
OK ale Conexant jakies 3-4 lata temu kupił core'a BT8x8 od BT i kontynuował tę serię.
Wciąż są w sprzedaży karty np Leadteka tv2000rp na tym układzie (Conexant878)


Potem C. ulepszył przetwornik na 10-bitowy - to już układy serii Cx2388x

Ten układ pójdzie pod Chrisem (ja mam taki)

Pozdrawiam,
M.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-02-2007, 15:15   

Cytat:
Przyznam, że mi się na tvtime nie udało nigdy uruchomić tunera.

Znaczy nie działało tvtime czy nie działał tuner ?
Cytat:
Ogólnie pomijając, ze sa z tym problemy na linuchach,
nie rozumiem, z czym problemy ? na czym ? możesz napisać po polsku ?
Cytat:
Poza tym skoro kolega @Paputek wymienił jedynie aplikacje windowsowe,
wymienił takie jakie mu dołożyli do karty a nie zna innych
Cytat:
więc po kiego grzyba mieszasz pisząc mu o programach linuxowych?
wymieniłem programy które poprawiają jakość obrazu a o to pytał, nie napisał pod co szuka, mimo że o to pytałem.
Cytat:
do domu dla typowej osoby, ktora byćmoże jest graczem
ja też jestem graczem - i co z tego ?
  marekd@jabberpl.org
 
Paputek 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 62
Wysłany: 18-02-2007, 17:40   

Troszkę zgupiłem od tych wypowiedzi....
starłem się wybrać dobrą karte. Czytałem komentarze o niej ,widziałem ze dostała nagrody znajomy też mi ją polecił...a tu się okazuje że jest do pupy ( zaś mnie oszukali)
To możecie mi coś konkretnego polecić ?
Program do poprawy jakości itp.
System to win 2000.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-02-2007, 17:45   

Nie no karta jest ok, nie wyróżnia sie niczym na plus ale i nie jest w żaden sposób gorsza od innych, to zwykła przeciętna karta jakich wiele.
  marekd@jabberpl.org
 
smoq 
light master

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 74
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-02-2007, 22:31   

Witam, skoro poruszyliście temat tunerów TV to chciałem się spytać czy na zewnętrznym tunerze TV będę mógł oglądać HBO (kablówka UPC of course) ? :) wiem że na wewnętrznym się tak da ale nie mam za bardzo wolnego slotu pci żeby taki kupić :/
Jeżeli tak to jaki tuner zewnętrzny w cenie do 140zł moglibyście mi polecić? zależy mi głównie na odbiorze HBO ;)
pzdr
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-02-2007, 23:30   

smoq, żaden tuner (nawet wewnętrzny) nie zagwarantuje Ci że będziesz mógł oglądać hbo, czasem się uda dostroić a czasem nie zależy to od takiej ilości rzeczy niezwiązanych z karta (np siły sygnału), że nie da sie tego przewidzieć, jeśli się uda to fajnie ale nie kupuj karty tylko do hbo bo możesz być mocno zawiedziony gdy się nie uda.
  marekd@jabberpl.org
 
smoq 
light master

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 74
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-02-2007, 07:18   

qtde... szkoda... to pewnie nie kupie bo TV mam w domu ;) chciałem właśnie mieć hbo.. Zauważyłem że jak w tv włanczam tam gdzie jest hbo to przez jakies 2sec wyswietla sie obraz a potem sie zamazuje wszystko, czy to może oznaczać że sygnał jest dość silny albo za słabo zmieniony? czy to normalne zjawisko? :)
 
 
Paputek 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 62
Wysłany: 19-02-2007, 15:32   

Czyli jakich programow/kodeków moge użwać do mojej karty i na moj system?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-02-2007, 15:42   

Kodeków ffdshow - bo mają specjalne filtry które po odpowiednim ustawieniu mogą poprawić jakość przy nagrywaniu.

Z programów pod windows padła narazie tylko jedna propozycja christv, ale nie wiem czy ma ten program jakiś wpływ na jakość (co tak naprawdę robi w tym celu) a do tego jest płatny, nie zaszkodzi pobrać sobie demo i sprawdzić.
MaTraX najwyraźniej znasz się na programach pod windows może byś powiedział jaki jest windowsowy odpowiednik tvtime - lub cokolwiek innego co potrafi tak jak on poprawiać niedoskonałości obrazu z tunera ?
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: