Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanko o tv
Autor Wiadomość
Don Vito 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 306
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12-02-2007, 17:02   Pytanko o tv

Witam!
Mam dylemat , mianiowicie planuje zakupić nowy odbiornik tv i wacham się pomiędzy plazmą a lcd , co lepsze jest oglądania na kablu upc , do kablówek niektórzy polecają plazme ale jestem troche zaniepokojony faktem wypalania się obrazu ( ponoć) , wyszczególniłem w sumie 3 modele i byłbym wdzięczny o jakieś porady :
1. www.topmarket.pl/telewizo...C_42_SA_1_E.php
2. www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3228
3. www.topmarket.pl/telewizo...PS_42_C_7_H.php

Prosiłbym jak wpsomniałem o jakieś rady który wybrać, sygnał byłby dostarczany naturalnie z upc .
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 12-02-2007, 17:22   

Lcd bije na glowe plazme, zreszta plazma tobie nie jest potrzebna i tak w upc nawet nie ma cyfrowej TV, a jak bedzie to LCD w zupelnosci ci wystarczy, z reszta plazma musi sie rozgrzac zanim bedzie dzialala poprawnie (chodzi o wyswietlanie kolorow, i plazma nie jest wieczna) lcd jest tansze i obraz porownywalny :)
 
 
MikeTNK 
Klikacz

Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-02-2007, 17:46   

Przede wszystkim - nim zakupisz - pojdz do jakiegos sklepu i obejrzyj je w dzialaniu. W tej klasie cenowej co prawda LCDek powinien trzymac wysoki poziom jakosci obrazu, ale roznie z tym niestety bywa. Tylko w miare mozliwosci nie ogladac demowek puszczanych w HD bo mozna sie srodze potem zaskoczyc ogladajac zwykla TV - a taka niestety wciaz w wiekszosci dysponujemy.

Wypalanie plazmy to prawda - to taki skutek uboczny technologii. Byl kiedys na Discovery program w ktorym pokazywali proces produkcyjny takiego ekranu - polecam sie z nim zapoznac. Mozna sie bylo dowiedziec takze o tym iz na ekran nakladany jest specjalny "czarny" filtr aby polepszyc jakosc kontrastu etc.
_________________
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 12-02-2007, 18:47   

Gdybym ja miał kupować to 5 min bym się nie zastanawiał tylko wziął plasme, oto dlaczego:

1.) Doskonały kontrast i janość obrazu, nawet najlepsze LCD z HD nie umywa się do jakości obrazu plazmy.

2.) LCD nie odwzorowuje prawidłowo czerni, wystarczy zrobić prosty test, załatw sobie film gdzie będzie coś się działo w nocy, na LCD zobaczysz wtedy szare smugi, momentami mogą być nawet różnokolorowe smugi. Poprostu LCD nie radzi sobie z czarnym obrazem. Poza tym matryca LCD z założenia nie jest czarna bo wbudowana świetlówka powoduje że ekran jest szary nawet jak nic nie wyświetla.

3.) Ponadto czas reakcji matrycy ( bezwładnosci ) nie jest dla mnie satysfakcjonujący, przy szybkich zmianach oświetlenia planu filmowego ( np. wybuchy ) widać smugi, bo zanim matryca się wygasi mija kilka ms, które niestety widać :(
Ja wiem że zwolennicy LCD powiedzą że oni nie widzą takich wad, ja powiem na to tak: że jeżeli ktos tego nie widzi nie znaczy to że tej wady nie ma. Wstarczy poczytać fachowe pisma na ten temat, tam będzie to potwierdzone. Obecnie najlepsze ekrany LCD mają czas reakcji 2ms ale nie widziałem jeszcze ekranów w tej technologii większych niż 32" zykle mają 8 lub więcej ms. :(

4.) Kąt widzenia obrazu LCD jest marny, wprawdzie przez ostatnie 2 lata nastąpiła znaczna poprawa ale i teraz patrząc na LCD z boku widzisz marnie, natomiast plazma widziana z boku ma takie same kolory jak telewizor CRT ( idz do Media M i porównaj sobie widocznosć z boku plasmy i LCD ) Ktoś pewnie powie że telewizji nie ogląda się z boku, może i nie ale każda ujma w obrazie składa się na całokształt mojej opinii.

Owszem, plazma jest obciążona wadą "wypalania się" obrazu, natomiast nie popadajmy w panikę. Producenci często dają gwarancje 5 lat na ekran ( np. Panasonic ) czyli 5 lat non-stop świecenia. Przy normalnym użytkowaniu telewizor spokojnie starczy na 15 lat.
Niektórzy twierdzą że nawet po 5 latach obraz plazmy nie jest już taki jak nowy, ale ja zawsze im mówie że nawet obraz z CRT nie jest taki jak od nowości bo luminofor w kineskopie też się wypala i obraz staje się bledszy, tyle że przyzwyczajamy się i myślimy że ciągle odbiera tak samo.

Gdybym miał kupowac to albo Plazme z technologią oszczędzania ekranu ( teraz prawie każdy to ma ) i gwarancją na ekran dłuższą niż 2 lata
Albo kupił bym dobry telewizor CRT, teraz 100Hz z Full HD można kupić za około 2500 a bez HD lub HD-Ready za 1000-1500zł

pozdr
Dziabaq
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 12-02-2007, 18:53   

No a ja bym się 10 razy nad plasmą zastanowił, mam znajomego który posiada plasmę, i po roku wypaliło mu się logo stacji TV w rogu ekranu.
_________________
 
 
Don Vito 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 306
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12-02-2007, 19:04   

A no właśnie ja też sie zastanawiam, chciałbym aby ten tv służył mi długo a fakt "wypalania" jest niepokojący , jeśli chodzi o jakość obrazu to najładniej wyglądał Panasonic ale wiadomo puszczona była "demówka" także jak ktoś pisał trudno uważać to za dobre kryterium oceniania, sam nie wiem czy nie dopłacić 600 zl i kupić lcd :neutral: :neutral:
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 12-02-2007, 19:11   

Również oglądałem program na Discovery w którym porównywali LCD i TV Plazmowy.
Konkluzja była taka, iż TV Plazmowy opłaca się kupować powyżej 36 cali, wszystko poniżej polecają LCD.
 
 
JANUARY 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 303
Skąd: IIImiasto
Wysłany: 12-02-2007, 20:21   

http://www.tomshardware.p...0309/index.html
http://www.telnet.sklep.pl/lcd_plazma.htm
:D
_________________
  Yar13
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 12-02-2007, 20:49   

kvs napisał/a:
No a ja bym się 10 razy nad plasmą zastanowił, mam znajomego który posiada plasmę, i po roku wypaliło mu się logo stacji TV w rogu ekranu.

A w zwykłym CRT mu nie wypaliło? Plazma jak i CRT posiadają luminofor który sie wybarwia. Ja mam starego Heliosa który działa 20 lat i nic się nie wypaliło, żadne logo.

Wstaw fotke na forum tego wypalonego logo TVN'u to ci uwierze :lol:

Poza tym wypalone pixele plazmy nie polegają na tym że logo stacji jest cały czas, tylko że świeci troche mniej ( blednie )
Każdy nowy telewizor plazmowy przesuwa obraz o 1 pixel, jest to niezauważalne a powoduje że pixel nie wyświetla cały czas tego samego bo co chwila zastępuje go inny.
Rozumiem że plazma twoejgo kolegi ma już z 6 lat i jeszcze nie miała tej technologii?

U mnie w pracy, w hall'u wisi stara plazma Samsunga, jedna z pierwszych modeli, wyświetla się na niej ciągle to samo czyli informacje o godzinach otwarcia i inne stałe informacje, i wiecie co?, ciągle działa!!
Szef kupił ją kiedyś za ponad 10.000zł
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 12-02-2007, 21:28   

Chętnie bym zdjęcie wrzucił ale nie mam takiej opcji, a jak już napisałem logo wypaliło mu się po ok roku. Może akurat trafił taki model felerny.
_________________
 
 
JANUARY 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 303
Skąd: IIImiasto
Wysłany: 13-02-2007, 10:39   

http://godtech.info/index...rowy-telewizor/ :D
_________________
  Yar13
 
grzesieczek 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 6
Wysłany: 13-02-2007, 18:08   

polecam lekturę:
www.hdtv.com.pl
oraz
www.hdtvpolska.pl
a w zwłaszcza:
tu i tu
Napisał:
dziabaq
Cytat:
Albo kupił bym dobry telewizor CRT, teraz 100Hz z Full HD można kupić za około 2500 a bez HD lub HD-Ready za 1000-1500zł

CRT z Full HD? Możesz podać jakiś przykład? Z tego co wiem to nawet CRT HD-Ready to wyjątki (na naszym rynku chyba tylko Samsung no i może Philips, który nie jest nawet HD-Ready tylko HD-Prepared).

Pozdrawiam.
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-02-2007, 20:23   

LOL a ja głupi myslałem że porządny TV FULL HD to MINIMUM 6tys..... hehehehe
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-02-2007, 21:45   

Karta telewizyjna z pełnym HD kosztuje około 400zł biorąc pod uwagę że monitory 19calowe bez problemu obsługują takie rozdzielczości - jeśli masz już komputer możesz za tą kwotę cieszyć się pełnym HD z możliwością nagrywania itd.
(a nawet jeśli nie masz komputera cały zestaw z monitorem CRT kosztował Cię będzie poniżej 2tyś)

Tak przy okazji polecam tą kartę do której link podałem
  marekd@jabberpl.org
 
grzesieczek 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 6
Wysłany: 14-02-2007, 01:08   

Rzeczywiście zestaw monitor CRT + ta karta zmieśći się w w rtym przedziale cenowym. Pytanie tylko do czego to ma służyć? Do kablówki? Jeśli tak to ten zestwaw ma jedną zasadniczą wadę -jest Full HD. Dzisiejsza polska telewizja (z wyjatkiem kilku kanałów na jednej z platform cyfrowych) opiera się na sygnale o niskiej rozdzielczośći tzw. SDTV, i jak dotychczas najlepiej radzą sobie z nim zwykłe relewizory CRT. Pytanie zatem po co uszczęśliwiąć się takim zestawem jeżeli można taniej i lepiej.
Jeżeli zestaw ma służyć do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości, to ok. może być. Należy jednak pamiętać, że podstawową zaletą HDTV są szczegóły, których nie można osiągnąć w "zwykłej" telewizji (niektórzy liczą kibiców na trybunach transmitowanego meczu, a inni piegi na nosie prezenterki programu informacyjnego). By cieszyć sie tymi szczególami trzeba mieć albo odpowiednio duży ekran, albo oglądać go z odpowiednio małej odległości. Prawidłowe proporcje między odległością od ekranu, a jego przekątną są w przypadku HDTV znacznie mniejsze niż te, do których jesteśmy przyzwyczjeni (podobno są osoby, które oglądają 42" plazmy z odległości mniejszej niż dwa metry, po to właśnie by cieszyć się tym co daje HDTV).
Telewizja HDTV została stworzona dla wielkich ekranów i na maleńkim monitorze raczej nie rozwinie skrzydeł. Pytanie zatem czemu ma służyć przedstawiony zestaw.
Gdybym miał się na niego zdecydować, to wybrałbym go tylko jako ciekawostkę, po to by
móc czasami obejrzeć jakiś programik HDTV, na pewno jednak nie rozważałbym go przy wyborze sprzętu do codziennego oglądania telewizji.
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: